Google’ın kurucusu Larry Page : Türk kullanıcıları bunların hesabını verecek !

• 8 Cevap
  • 5029 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.

NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?

Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.

BİZİ ZARARA SOKTULAR
İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”

HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.

Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor.

haber linki ;http://www.yadoha.com/magazin/googlein-kurucusu-larry-page-turk-kullanicilari-bunlarin-hesabini-verecek.html

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
bilmem gerçek mi ama ben çok güldüm yaa. arama motorunda illa onların istediği şey mi aranacak  :-*

*

Çevrimdışı ISIK

• **
  • 203
 turk mılletı aklınızı alır ıste boylee :D ve bence bu adam da kasımpasalılık var bu bıckınlıgı baska nasıl acıklayacagımı bılemedım gulerken
Ucmus bu ucmus diyenleri duymuyorum,
ben ruhum uyumuyorum

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo

begen1 :)   gerçekten komikti ama bir fıkra kadar gerçek dışı....

kaynak haber sitesinin isminden belli ne olduğu :

YADOHA = YAlan DOlan HAber sitesi  :D

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
ayy resmen saftirik durumuna düştük  :-* :-* :-*  aklımada gelmedi değil valla  :-\

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo
ayy resmen saftirik durumuna düştük  :-* :-* :-*  aklımada gelmedi değil valla  :-\

verdiğin linke bakmadın mı yoksa  :D neyse

bu arada google'a google yazıp aratanı ben gördüm merak etmeyin  :-* :-* :-*

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
asıl bunu twitterda okudum ve galiba ordada gerçek sanılarak yazılmış:D sonra linki açtım. o sıra işler karıştı site nasıl bişi bakamadan eklemiş bulundum  :)

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3019
bu iyiydi  :D  :D  :D

merhaba arkadaşlar

adam haklı kessin cezayı zira ben müşteriye anlatana kadar neler çekiyorum telefonda
Muhabbet aynen şu
Müşteri:abi googlem değişmiş sitelere giremiyorum
ben: nasıl yani anlamadım
müşteri : abi diyorum ki google açılmıyorki bir siteye gireyim
ben: tamam adres çubuğunda google.com yazmayı dene
müşteri : abi adres çubuğu nerde :)))
anlat babam anlat adres çubuğugun artık yerini anlaya bildi ise :)))
Sadaka, belâyı önler. Ama duâ, kaderi değiştirir!