Anket

Haziran 2011 Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Atacaksınız?

Akp
Mhp
CHP
SP
BDP
Has Parti
Bbp
DİĞER
Hiçbiri
sandığa gitmeyeceğim

12 Haziran seçimleri

• 175 Cevap
  • 81198 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: 12 Haziran seçimleri
« Yanıtla #15 : 23 Mayıs 2011, 04:19:29 ÖS 16 »
Allahın hükmüyle hükmetmeyenler kafirdir..maide 44

kafirleri kafir kabul etmeyip sistemlerini red etmeyenler bakara 256,257,nahl 36 ya göre TAĞUTU RED ETMEYİP SEÇMENLİĞİNİ YAPMIŞ OLURLAR VE AYDINLIKTAN ,KARANLIĞA DALMIŞ VE KAYBETMİŞ OLURLAR...

BAKARA SÜRESİ...256- Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir.

257- Allah, iman edenlerin Velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkar edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır.

NAHL SÜRESİ..36- Andolsun, Biz her ümmete: "Allah'a kulluk edin ve tağuttan kaçının" (diye tebliğ etmesi için) bir elçi gönderdik. Böylelikle, onlardan kimine Allah hidayet verdi, onlardan kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün.

ayrıca ebu hanife ye görede bu durumda KAFİRİ KAFİR KABUL ETMEYENLER KAFİRDİRLER...

Bunun içindir ki hiç bir küfürün seçmenliğini yapmayıp LA İLAHE DİYORUM ONLARA ,ÇÜNKÜ İLLA ALLAH.....

« Yanıtla #16 : 24 Mayıs 2011, 11:40:02 ÖÖ 11 »
sandiga gidin veya gitmeyin bir oy veriyorsunuz..

fark ?

oy veren
zalime/zulme karsi mazlum/magdur´dan yana oy verip DURUS´unu belirlerken  digeri
hangi gerekce arkasina siginirsa siginsin kendi kalesine gol atar..:))

slm.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #17 : 24 Mayıs 2011, 12:24:42 ÖS 12 »
Sandığa gidenler bir oy veriyor da gitmeyenler de neden bir oy vermiş oluyor.? Garip bir çıkarım.
Bilinçli oy vermeyen kimseler/müslümanlar oy vermemekle sistemi kabul etmediğini,sistemin çarkına/demokrasi oyununa alet olmamayı,demokrasi dişlisinin bir parçası olmadığını ve tarafının belli olduğunu beyan etmiş olmuyor mu?.
Olaya bakılan pencere farklı ise, herkes kendine göre haklılığını, diğerlerinin haksızlığını kabul ediyor.
Allah'ın vahyinin ve Resulun sünnetinin bu konuda neler söylediği, bakılan pencerenin puslu olmasından dolayı dikkatlerden kaçıyor maalesef.
Herkes bir tarafa gol attığını sanıyor ama esas HAKEMİN,  ofsayt diye golleri iptal edeceklerini hiç akıllarına getirmiyorlar
Top, karşı karafın ceza sahası içerinde oynanıyor.Oyun kurallarına göre o goller geçersizdir. :)
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

« Yanıtla #18 : 25 Mayıs 2011, 12:31:49 ÖÖ 00 »

Sandığa gidenler bir oy veriyor da gitmeyenler de neden bir oy vermiş oluyor.?
Garip bir çıkarım.
Bilinçli oy vermeyen kimseler/müslümanlar oy vermemekle sistemi kabul etmediğini,sistemin çarkına/demokrasi oyununa alet olmamayı,demokrasi dişlisinin bir parçası olmadığını ve tarafının belli olduğunu beyan etmiş olmuyor mu?.
Olaya bakılan pencere farklı ise, herkes kendine göre haklılığını, diğerlerinin haksızlığını kabul ediyor.
Allah'ın vahyinin ve Resulun sünnetinin bu konuda neler söylediği, bakılan pencerenin puslu olmasından dolayı dikkatlerden kaçıyor maalesef.
Herkes bir tarafa gol attığını sanıyor ama esas HAKEMİN,  ofsayt diye golleri iptal edeceklerini hiç akıllarına getirmiyorlar
Top, karşı karafın ceza sahası içerinde oynanıyor.Oyun kurallarına göre o goller geçersizdir. :)

müsaadenizle izah etmeye calisayim..

1-ben "EZBER BOZAN"a(akp) oy verirken örnegin siz oy hakkinizi/tercihinizi kullanmamakla "EZBER BOZAN"in(akp) bir oy eksik almasina katki saglamis olmaktasiniz E bu durumda karsi taraf sayenizde bir ARTI kazanmis olmaktadir:)

2-fizik kurallari göge ve yeryüzüne konmus vahy´dir ve bati dünyasinin basarisi kainat kitabini(vahy/fizik kurallari) okumakta gösterdigi gayret ile orantilidir tabi ki  müslümanlarin basarisizligi icinde ayni sey (gayretsizlik) gecerli..

3-oyunun kurallari belli bir toplumun icine dogduk aynen peygamberimiz gibi öyleyse mekke dönemi strateji(kural/ilke) ile medine dönemi strateji(kural/ilke) arasindaki praksise bakmak gerekir yoksa kendimiz calar kendimiz oynariz "körler sagirlar" misali..

evet 
bilincli oy vermeyenler bilincsizce "dindar avcisi"(28 subati hatirla) mozele sovalyelerine dolayli destek vermektedirler..

slm.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #19 : 26 Mayıs 2011, 12:28:16 ÖÖ 00 »
Alıntı
ebubekir
3-oyunun kurallari belli bir toplumun icine dogduk aynen peygamberimiz gibi öyleyse mekke dönemi strateji(kural/ilke) ile medine dönemi strateji(kural/ilke) arasindaki praksise bakmak gerekir yoksa kendimiz calar kendimiz oynariz "körler sagirlar" misali..
slm.

allahın selamı üzerinize olsun sayın ebubekir. mekke örnekligini vermişsiniz aklıma daha önceki paylaşımlarımız geldi. göz atmak isterseniz

TIKLAYINIZ-1 (OY VERMEK)

TIKLAYINIZ -2

TIKLAYINIZ-3 (DEMOKRASi)

TIKLAYINIZ-4 (LAİKLİK)

linkleri konuların ortasından verdim isteyen baştan sırası ile okuyabilir. bu sayede linkleri bir araya toplamış oldum bir daha lazım olursa burdan göz atarım :) onlar eski derseniz üşenmem yeniden anlatırım :)

allahın selamı doğru sözü işitip de kulak verenlerin üzerine olsun...

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #20 : 26 Mayıs 2011, 12:38:59 ÖÖ 00 »

Alıntı
FECR

benzetmeyi şöyle genişletebiliriz fecr abi;

onların oyun düzeni futbol (demokrasi laiklik..vd) üzerine kurulu
bizim oyun düzeni basketbol (islam)  üzerine kurulu
her iki sistemin benzer yanı oyunda top olması her iki oyun türünde de top var diye oyunlar aynı (demokrasi=islam) olmaz.

onların (futbol) kuralına göre topa el ile değmek yasak sadece ayak ile vuracaksınız
bizim (basketbol) kuralına göre topa ayak ile vurmak yasak el ile atacaksınız.

şimdi inancımız basketbol emrediyor futbolu yasaklıyor ise mevcut düzende basketbol oynayamıyoruz bari futboldan mahrum kalmayalım demek isabetli olmayacaktır. bu (futbol) onların oyunudur ve biz bu oyuna dahil olmayacagız.
ha olmayacagız da onlar futbol oynarken biz de oturup onları mı izleyecegiz ?

hayır onlar futbolları ile ugraşadursun; biz basketbol oynayabilmek için gerekli şartları kazanabilmek için neler yapabiliriz onu tesbit etmeli ve basketbol uğrunda cehd/gayret etmeliyiz.

şu an şartlar basketbola müsait degil hele biz futbol oyununa girelim zamanla oyun kurucu olur takım kaptanı olur hatta teknik direktör olur futbol oyununu basketbola çeviririz diyenlerin alayı şu anda futbol amigoluğu yapmaktadır...!!!

meşru hedefe (basketbol) meşru yollardan(basketbol) gidilir gayri meşru yollardan (futbol) değil....!!!

bilmem teşbih isabetli oldu mu ? olmadı ise şık olmayan örneklemeler de yapılabilir...

« Yanıtla #21 : 26 Mayıs 2011, 02:22:00 ÖÖ 02 »
sayin maxpayna,
önce cevabiniz icin tesekkür ederim..

yazdiklariniz  maalesef  hic yabanci gelmedi
maalesef diyorum cünkü öneri ve yorumunuzda yetmisli/seksenli yillarin kavramlari hakim fazla ideolojik takiliyorsunuz sanki..:))

halbuki dünya degisti,türkiye degisti demek bazilari degismemekte israr etmekte..

-Gerçek
-şu ki
-insanlar
-kendi iç dünyalarını değiştirmeden
-Allah onların durumunu değiştirmez.."(rad/11)

"EL EMIN" in, dar´ul erkam da uyguladigi kur´an ögretme metodu üzerine bir baslik acmakta yarar var..

mesela

nebi´nin has arkadaslari  önce alak suresini ögrenirken bize ilk sure olarak  neden fatiha suresi ögretilir ?

yada

nebi´in has arkadaslari bakara suresini medine döneminin son bes yilina yakin bir zaman diliminde ancak ögrenebilirken bize niye ikinci ders/sure olarak belletilir ?

tabi kitap tersinden okunursa islerde tersine gidiyor islam dünyasinin perisanligida kaniti..

slm.

« Yanıtla #22 : 26 Mayıs 2011, 10:45:58 ÖÖ 10 »
EBUBEKİR ARKADAŞIMA SAYGILAR....

size bi sorum olacak ebubekir arkadaşım....DİN NEDİR.....Ve DİN[LER]de hüküm koyma yetkisi kime aittir...Bir müslümanım diyen biri için İKİ DİNLİ olabilir mi..Bu sorulara cevabınızı aldıktan sonra inşaallah HAKKI VE BATILI AYIRT EDMEDE BAŞ VURU KAYNAĞI OLAN KURANIN IŞIĞINDA DEĞERLENDİRİRİZ BİRLİKTE...

Not..ebubekr arkadaşım BU ARADA en son açtığım itikat konuları bölümünde,TAPMANIN [kulluğun] BOYUTU başlıklı yazımıda okuya bilirmisiniz ordada karşılaştığınız ve kuran ve kuranın pratiği olan rasulullahın örnekliğinide göz önünde tutatarak bi değerlendirin....şimdideden teşekkürler...

« Yanıtla #23 : 26 Mayıs 2011, 06:27:08 ÖS 18 »
öncelikle kendimize şu soruları dürüstçe soralım...

biz  Allah için gerçekten tağuti düzeni reddediyor muyuz!!?
yoksa biraz daha rahat yaşam için mi oy kullanıyoruz?
ki eğer mevzu biraz daha rahat yaşamsa hz Ali 'nin dediği gibi:"islam tam manasıyla anlaşılmadıkça zulumden adalet dilenir cihadı da isyan sanırsınız" sözünce sistemin göldesinde zalimlerden adalet dilenmek olunacaktır. ve dahi kim demiş ki hakikatleri haykırma ve pratiğe dökmek için rahat bir yaşam tarzında olmamız gerektiğini !!?
eğer durum biraz daha rahatlıksa zaten tartışma burda biter....

yok eğer gerçekten söz konusu düzeni reddediyorsak bu reddin duruşunun nasıl olması gerektiğini.....??
sistemi sisteme dahil olarak reddetmenin olur veya olmazlığını getiri veya götürülerini öncelikle ele almamız gerekir ki sorunun kaynağına ulaşıp savunduğumuz doğru veya yanlışlar zihinlerde netlik kazansın...

şimdi sn Ebubekir bana söyler misiniz?
sisteme dahil olarak yapılan bu direnişin (tarzının) böyle olması gerektiği "olabilirliliği" hakkındaki dayanaklar nedir?
ve bu direnişin neleri hedeflediği veya neler yapabileceği gerçekleri üzerinde ve..........

halbuki dünya degisti,türkiye degisti demek bazilari degismemekte israr etmekte..

evet dünya değişiyor, liderler rejimler saltanatlar güçler dengeler iklimler herşey değişiyor değişmeyen tek şey var oda şirk zihniyetidir ve bu zihniyet her çağda kamufle olup farklı şekillerde ortaya çıkmıştır.gün gelmiş  dejenere ettiği dinin şekline bürünmüş gün gelmiş başka şekilde günümüzde ise laiklik ve demokrasi  vb..şekillere bürünmüştür bu zihniyet hangi şekle girerse girsin tevhid ışığıyla bakan insanlar durumun her zaman farkında olmuşlardır

............bizlerin bu şirk zihniyetine karşı duruşumuzun nasıl olması gerektiği üzerinde duralım isterseniz.??
Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!

« Yanıtla #24 : 26 Mayıs 2011, 11:23:56 ÖS 23 »
EBUBEKİR ARKADAŞIMA SAYGILAR....size bi sorum olacak ebubekir arkadaşım....DİN NEDİR.....

selam dostum,

özetle;

islam          =   baglilik
din             =   ilke
müslüman    =   baglanan ise Rabbim katinda gecerli "ilke" bagliliktir ve bu baglilik ancak kur´an da belirlenmis "YOL"a (yöntem) baglilik ise gecerlidir..

dostum,
saf islam kaynagina (dar´ul erkam) dönülmedigi sürece ideolojik sloganlar bizi esir alacaktir nitekim en temel konularin dahi catisma (tekfir) vesilesi yapilmasinin nedeni de budur halbuki vahy bizden ihtilaf da vahy´de(kur´an) birlesmemizi istemektedir..

hatirlatmakta fayda vardir
butün ideolojiler (din/ilke) hep benzerleriyle yozlastirilmistir ali seriatinin ifadesiyle "dine karsi din"..

örnegin

90 yildir halkin manevi degerleriyle ugrasarak zulmün her cesidini uygulayan "alaturka kemalist"ler taktik degistirip yozlastirilmis/yozlastirdiklari din/islam üzerinden rant devsirmeye calismaktadirlar bunlara firsat vermek taguti düzenin ekmegine balli terayag sürmektir tevhid ehli´ne yakismaz diyorum..

gerci,
müslümanlarin hakkini teslim etmek gerekir bakin o burnundan kil aldirmayan kemalist "beyaz türk"ü ne güzel terbiye ediyor hizaya getiriyorlar hatta cagdasligi,evrensel normlari,uygar olmayi nasil da ögretiyorlar..:))

kemalizm cöktü (cogu gitti azi kaldi)  emegi gecenlerden Rabbim razi olsun..

SAYGI bizden..

slm.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #25 : 27 Mayıs 2011, 12:01:04 ÖÖ 00 »

Alıntı
ebubekir
yazdiklariniz  maalesef  hic yabanci gelmedi
maalesef diyorum cünkü öneri ve yorumunuzda yetmisli/seksenli yillarin kavramlari hakim fazla ideolojik takiliyorsunuz sanki..:))

yabancı gelmemesi lazım zira dinin özünü bilen resulunun mücadele metodunu iyi tahlil eden çok iyi tanır.
tarihsel olarak evet 80 li yıllar milattır çünkü siyasal islam o tarihlerde filiz vermeye başladı.
ideoloji = din ve  din = islam denklemine inandığım için tanımlamanızı "FAZLA İSLAMCI TAKILIYORSUNUZ" olarak algılıyor ve
bunu onur verici görüyorum. inşallah son nefesime kadar bu sıfatı ve cehdimi kaybetmem...

Alıntı
ebubekir
-Gerçek
-şu ki
-insanlar
-kendi iç dünyalarını değiştirmeden
-Allah onların durumunu değiştirmez.."(rad/11)

ilk insan adem atamızdan beri zaman çook geçti dünya çook değişti ama unutmayınız İNSANIN FITRATI VE DİN ASLA DEĞİŞMEDİ. atalarımız adem nuh isa musa ibrahim yusuf  ve muhammed değişime uğramadan sıratı mustakim üzerinde yürüdüler ise bize de o yolu bıraktılar. değişmek yoldan sapmaktır. bir açılık sapma sonucu bambaşka yerde buluruz kendimizi. din değişmediki biz değişelim. durmak yok sıratı mustakimde yürümeye devam...!!!

verdiğin ayete gelince;
sanki insanlar dünya değiştikçe değişmeleri gerektiği intibaı uyandıran bir alıntı yapmışsın ama inşallah öyle bir niyetin yoktur.çünkü öyle niyetin varsa ayeti öldürmüş olursun büyük bir vebaldir.
tam tersi islamii bir hayat nizamını tasvir eder bu ayet ve insanlar inançlarını islam yönünde değiştirmek için gayret edip değiştirmedikçe allahın da onlara yardım etmeyecepi onları felaha çıkarmayacağını buyurmaktadır ki işte bu bir sünnettullahtır (allahın kanunudur)

Alıntı
ebubekir
"EL EMIN" in, dar´ul erkam da uyguladigi kur´an ögretme metodu üzerine bir baslik acmakta yarar var..
mesela nebi´nin has arkadaslari  önce alak suresini ögrenirken bize ilk sure olarak  neden fatiha suresi ögretilir ?
yada nebi´in has arkadaslari bakara suresini medine döneminin son bes yilina yakin bir zaman diliminde ancak ögrenebilirken bize niye ikinci ders/sure olarak belletilir ?

başlık açmak yararlı ise hadi birlikte bu adımı atalım bildiklerini bizimle paylaş ki bizde ilminden istifade edelim inşallah.
yalnız benzetme tam oturmadı. sahabe tabiki peyderpey inen ayetler ile yaşamlarını düzenliyorlardı. biz ise bir anda  kucagımızda koca bir kitabı buluverdik. kuranı hayata geçirme noktasında dersen sana katılırım kuran önce içimizi temizlemeli iç dünyamızı islamlaştırmalı sonra karakterimizi hareketlerimizi tercihlerimizi çevremizi ... derken halka genişleyerek gider.

80 li yılların ideolojik mücahidliğine  takılanlar hala inançları peşinde koşuyor;
ya 80 li yılların mücahidi 2000 li yılların mütahhitleri hangi ihaleler peşinde koşuyor ?

« Yanıtla #26 : 27 Mayıs 2011, 12:52:53 ÖÖ 00 »

eğer durum biraz daha rahatlıksa zaten tartışma burda biter....

"rahat olmak" sizi nicin rahatsiz ediyor !?

mesela

üc milyon türk almanyalara rahat etmek icin göc etmedi mi ?

12 eylül kemalist darbe sonrasi binlerce insan rahat etmek icin kafa tasci kemalist zulümden uygar dünya ya kacmadi mi ?

peki

ilk müslümanlar rahat etsinler diye nebi tarafindan  habesistan´a hristiyan bir idarecinin himayesine göndermedi mi ?

ayrica

yazdiklarinizdan "tagut" (zalim/müslim-gayri müslim)  rahatsiz oldugunuzu anliyorum demek ki siz de daha güvenli,özgür ve adil yani RAHAT bir ortam,toplum,dünya arzuluyorsunuz..:)  

hem

zararli olan insanin rahat yada zengin olmasi degildir daha cok  elindeki bu imkani nasil ve nerde  kullandigidir..

örnegin

"el emin" yasadigi dönemin kayserlerinden daha fazla imkana ve güce sahip olmasina ragmen sade yasantisiyla tüm caglara evrensel bir model/marka olmustur..

tabi

biz gölge etmesek hersey daha farkli olacak..

slm.

« Yanıtla #27 : 27 Mayıs 2011, 01:50:14 ÖÖ 01 »

ilk insan adem atamızdan beri zaman çook geçti dünya çook değişti ama unutmayınız İNSANIN FITRATI VE DİN ASLA DEĞİŞMEDİ.
arkadasim,

Allah´in kullari, fitrat = din degerlerini ayaga düsürmeseydi yani Allah tasavvuru rayindan cikarilmasaydi ne ismini verdigin nebilerin gelmesine gerek kalirdi nede ikimizin yaptigi  bu muhabbetine..:)

peki

sayin maxpayna sen bize

sapiklik icerisine
hurafelere
adaletsizlige
aptalliga
düsmeyen
bir topluma
Allah´in bir elci gönderdigine dair bi kanit gösterebilirmisin ?

maxpayna yazdi;"sahabe tabiki peyderpey inen ayetler ile yaşamlarını düzenliyorlardı.biz ise bir anda  kucagımızda koca bir
tamam..

öyleyse tez elden geregini yapmak gerek yani durmak yok "dar´ul erkam´a" devam:)

maxpayna yazdi;"kuran önce içimizi temizlemeli iç dünyamızı islamlaştırmalı sonra karakterimizi hareketlerimizi tercihlerimizi
çevremizi ..."

yüzde 99 müslüman olan bir toplumda  islam yüzde yüz SORUNsa ve tüm bunlar inaniyoruz dedikleri Allah´a  ragmen oluyorsa hangi kuran diye sormamiz gerekmez mi ?

slm.

« Yanıtla #28 : 27 Mayıs 2011, 03:08:09 ÖS 15 »
ebubekir arkadaşa saygılar...

DİN..ilke..demişsiniz peki arkadaşım BU İLKE LER KİMİN HÜKMÜ ESAS ALINARAK KOYULUYOR...
ÖRNEĞİN İSLAM DİNİNDEKİ İLKE LER ALLAHIN HÜKMÜNE BAĞLI KOYULUYOR...

Sizin oy verdiğiniz parti hangisi olura olsun İLKE [DİNİ] demokrasi değil mi...

ve islamda hükümdeki hakimiyet HAKKIN,YANİ HAKA [ALLAH A] tahsis edilirken,

demorasi dininde olanlarda bunun hükmü HALKIN VE HALKIN SEÇTİĞİ REİS,EMİR,BAŞBABAKAN,lara bırakılmıyor mu...

Sonuç olarak islamda hüküm koyma yetkisi HAKKIN [ALLAH IN],DEMOKRATİK,LAİK dininde ise halkın ve seçtiklerinin dir...

yani benim ve senin düşüncen arasında halk ile hak kadar bi fark var...

meclislerinin mescidinde namaz kılp meclislerine geçip Allahın hükmüne rağmen hüküm çıkaranlara laaaaa diyor son olarak kuranın şu beyına bırakıyoruz taraftarlarıyla...

maide süresi.50- Onlar hala cahiliye hükmünü mü arıyorlar? Kesin bilgiyle inanan bir topluluk için hükmü, Allah'tan daha güzel olan kimdir?

ve arkadaşım ALLAHIN HÜKMÜNÜN DIŞINDAKİ BÜTÜN HÜKÜMLER ZULUMDUR VE CAHİLİYE HÜKMÜDÜR....ve Allahın hükmüne rağmen hüküm koyan lar bu çağın piskopatları olan politikacı FRAVUNLARDIR,SEÇMENLİĞİNİ YAPANLARDA LA SIZ Bİ İSLAM ANLAYIŞI İÇERİSİNDE BULUNAN iki dinli ve bir çok ilahlılar tabiki sahte ilahlıklardır....

son olarak, lailahe ilaallah.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #29 : 27 Mayıs 2011, 04:22:45 ÖS 16 »

hayır olsun  ^-^
bugün rüyamda oy vermeye gitmişim ama ne eğlence  :-*
bdp lilerin yoğun olduğu bir semtte oy vermeye gidiyorum kabinin arkasına geçiyorum oylama işlemi için ama o da nesi;
4-5 tene bdp li kafasını uzatıyor bakıyor kime oy veriyorum diye  >:(
la arkadaş ne bakıyonuz gitsenize diyorum çıkıyorum kovuyorum bunları.
oy pusulasını cebe atıp boş zarfı yalıyor yapıştırıyorum. işimi bitirip zarfı sandık başkanına veriyorum adam zarfı yokluyo bunun içinde kağıt(pusula) yok diyor zarfı açmaya başlıyor
 O0 ya kardeşim ne açıyorsun karıştırıyorsun diyorum polis diye bağırıyorum  :D :D :D

yoook yok bu konular bozdu beni :)

bu arada; ebubekir arkadaşım güzel şeyler anlatacaksın ama kendini net ifade edemiyor gibi gördüm seni.
senden ricam bizim yanlış gördüğün fikirlerimizi ve kendi doğru bildiğin fikirleri daha net ve açık anlat ki seni doğru anlayalım ve verimli bir istişare gerçekleştirelim.

bir diyorsun ki ezberbozan akp ye tam destek
sonra darul erkama devam diyorsun. bence darul erkama yönelmek diğerine sırt dönmektir. sence ?