'Avustralya'ya göçmen Müslüman istemiyoruz'

  • 0 Cevap
  • 1804 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

esedullahmurat

'Avustralya'ya göçmen Müslüman istemiyoruz'
« : 16 Ağustos 2007, 03:32:33 ÖS 15 »
Avusturalya'da yükselen İslam dinine karşı ırkçı partiler harekete geçerek Müslüman göçünün durdurulması için baskı yapmaya başladılar.


M. Hasan UNCULAR / Dünya Bülteni

Yeniden güçlenen Avustralya'nın ırkçı One Nation (Tek Ulus) Partisi eski lideri Pauline Hanson, göçmenliği durdurmak için İncil üzerine işenmesi iddasını delil olarak gösterdi.

Avustralya'ya Müslüman göçünü engellemek için, televizyon programlarında hararetli bir şekilde kadın sünneti, terörizm ve İncil üzerine işenmesi gibi bir takım gerekçeler ileri sürülüyor.

53 yaşındaki Hanson yeni kurduğu Pauline Birleşik Avustralya Partisini'nin tanıtımını yapmak için "Nine TODAY" programına çıktı.

Müslüman göçünü engellemek istiyorlar

Programın sunucuları Karl Stefanovic ve Lisa Wilkinson'a "Kendi ülkemde çok ayrımcılığa maruz kalıyorum. Okullarda ve alışveriş merkezlerinde Noel şarkıları söylenmiyor artık. Avustralyalıların ayağa kalkma vakti gelmiştir." diye konuşan Hanson, Avustralya'ya Müslüman göçünü engellemek için "moratoryum" çağrısında bulunan Hanson, program süresince sık sık Stefanovic'le söz düellosuna girdi.

Stefanovic'in "ırkçılık kartını oynuyorsunuz" suçlamasına; "Karl, sen bence oturduğun yerden kalk da sıradan Avustralyalılarla konuş. Belki de bu ülkede genç kızlara yapılan sünnete bir baksak, bunun ne kadar acımasız ve iğrenç olduğunu görürüz " şeklinde yanıt veren Hanson, Müslüman göçünün yasaklanmasını istemesiyle ilgili olarak temel sebeplerin terör ve güvenlik olduğunu söyledi.

İddialar Müslümanlara yönelik bir komplo ürünü

2006 senesinde Melbourne'de bir İslami okulda, İncil üzerine çiş yaptıkları için okuldan atılan iki çocuğa da göndermede bulunan Hanson, Şeyh El Hilali'nin batılı kadınları "açık et"e benzetmesini de eleştirdi ve "Avustralya'daki değişikliklerden kaygı duyuyorum. Buraya insanların gelip kızlarımızı marketteki etlere benzetmesi veya İncil?in üzerine çiş yapması beni hasta ediyor. Bunları unutmamı mı bekliyorlar?" dedi.

Müslüman örgütler ise Hanson'un iddialarının tamamen iftira ve bir komplo olduğunu söylüyor. Ülkede Müslüman nüfusun çoğulmasının bazılarını tedirdin ettiğini belirten Müslüman örgütler, One Nation partisinin istihbarat tarafında desteklendiğini ifade etti.