Rusya'da ırkçı vahşeti

  • 0 Cevap
  • 1543 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

esedullahmurat

Rusya'da ırkçı vahşeti
« : 15 Ağustos 2007, 07:33:23 ÖS 19 »
VAHŞETİN TÜM AYRINTILARI BU GÖRÜNTÜLERDE VAR ANCAK BİZ BUNLARIN YALNIZCA İZLEYEBİLECEĞİNİZ KADAR OLAN KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜNÜ YAYINLAYABİLİYORUZYabancılara karşı ırkçı saldırılarının her geçen gün tırmandığı Rusya'da internette yayınlanan ırkçı vahşetinin görüntüleri, herkesi dehşete düşürdü.

Bir grup Rus ırkçı tarafından bir Tacik ve bir Dağıstanlı gencin kafalarının kesilerek bedenlerinden ayrılması görüntülerinin internette yayınlanması üzerine, İçişleri Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. LiveJournal.com adlı internet sitesinde "Tacik ve Dağıstanlının infazı" adıla yayınlanan görüntülerde kendilerini "Ulusal Bolşevik Parti" üyesi olarak tanıtan bir grup ırkçı, elleri, ayakları ve ağızları bağlı iki genci "Rusya aşkına" ölüme mahkum ettiklerini söylüyor.

Görüntülerde Tacik ve Dağıstanlı olduğu söylenen gençler daha sonra pala bir bıçakla boğazları kesilerek öldürülüyor. 2007 yılına ait olduğu belirtilen görüntülerin ormanlık bir arazide çekildiği gözüküyor.

Olay Rus basınında büyük yankı uyandırırken, ırkçı görüşleriyle bilinen İllegal Göçmenlere Karşı Harekatı lideri Aleksandr Belov görüntüleri, "provokasyon" olarak değerlendirdi.

 video görüntüsü için tıklayın Kaynak