Anket

Fotoğraf Yarışması {konu: Hayvanlar Alemi}

1. Fotoğraf
2. Fotoğraf
3. Fotoğraf
4. Fotoğraf
5. Fotoğraf
6. Fotoğraf
7. Fotoğraf
8. Fotoğraf
9. Fotoğraf
10. Fotoğraf
11. Fotoğraf

Fotoğraf Yarışması {konu: Hayvanlar Alemi}

• 59 Cevap
  • 28027 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5131
    • depo
Ynt: Fotoğraf Yarışması {konu: Hayvanlar Alemi}
« Yanıtla #15 : 11 Ağustos 2010, 01:36:49 ÖÖ 01 »

işte benim kedim gece vakti saat 1 30 olmuş uğraş uğraş ya çok büyük oluyor ya küçük kalıyor böyle idare edin işte...

« Yanıtla #16 : 11 Ağustos 2010, 09:36:44 ÖÖ 09 »
işte benim kedim gece vakti saat 1 30 olmuş uğraş uğraş ya çok büyük oluyor ya küçük kalıyor böyle idare edin işte...

ne yapmışsınız maxpanya;

hayvanı gece yarısı tuttuğunuz gibi bilgisayarın önüne mi oturttunuz

bence panter emel görse dava ederdi sizi tüm haklarını kullanarak:)

bir ara kedi sanki sizin elinizden kaçmak için pencere kenarına hemencik atmış kendini

sankim kurtuluşu pencereden atlamakta bulur gibi bakıyor dışarıya:)

Yarışmada ki fotolara gelince;
çocukken arkadaşlarla en büyük uğraşımız gittiğimiz piknik alanlarında
illaki uğur böceği toplardık ama bu kadarına hiç denk gelmemiştim
vede toplayamamıştık biz birde küçük poşetlere koyardık zavalılları
burda pek bir özgür görünüyorlar.kareler güzel ama bence uğur böcekleri
duruşlarıyla güzel bir senfoniyi andırıyorlar...

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5131
    • depo
« Yanıtla #17 : 11 Ağustos 2010, 12:11:22 ÖS 12 »

Alıntı
direniş
    ne yapmışsınız maxpanya;
hayvanı gece yarısı tuttuğunuz gibi bilgisayarın önüne mi oturttunuz

yok yok gece değildi. resmin üzerinde tarih var milattan önce 2005 yılında gerçekleşti olay.
inşaatin işçileri bulmuşlar evlerine almışlar bir de yıkamışlar tüylerinden belli :)
bayram ziyaretine uğradımdı kediyi görünce dururmuyum bunu bana verin dedim kaptım getirdim eve... :)
zaten kedi 2-3 saatliğne benim olmuştu da annem eve gelince kediyi görünce derhal dışarı diye ültimaton verdi

*

Çevrimdışı vesâir

• 680
  • I'm muslim don't panic
    • vesair
« Yanıtla #18 : 11 Ağustos 2010, 12:21:50 ÖS 12 »
bu pencere güzelini yarışmaya katsaydınız diğer resimlerinin hiç şansı yoktu

çok şeker durmuş  dışarıyımı izliyor kendi aksine mi bakıyor anlamadım ama rengi duruşu çok güzel ...

uğur böcekleri resmini sevdim ama şimdi "uç uç uğur böceği "diyemiyeceğiz şarkıyı çoğul okumamız lazım zor olacak zannımca   ???
"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5131
    • depo
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2010, 12:26:51 ÖS 12 »

hay talia ellerine sağlık...  :-X
bir resmi bile beceremediğim için kendimden utanıyorum  :-\ yaşlanıyorum ellaaam
sonradan bu resim ile yarışmaya dahil olsam olmazmı :) napayım yeni aklıma geldi

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3018
« Yanıtla #20 : 11 Ağustos 2010, 02:01:06 ÖS 14 »
resim boyutunu seçmeyi unutmuşsun max başka bir problem yom  ;)

bencede yarışmaya katılabilirdin bu sevimli kedicik ile duruş harika bide  hüzünlü hüzünlü bakıyor ya kedileri sevmeyen ben bile buna bayıldım  :-X

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5131
    • depo
« Yanıtla #21 : 11 Ağustos 2010, 02:02:43 ÖS 14 »
resim boyutunu seçmeyi unutmuşsun max başka bir problem yom  ;)

bencede yarışmaya katılabilirdin bu sevimli kedicik ile duruş harika bide  hüzünlü hüzünlü bakıyor ya kedileri sevmeyen ben bile buna bayıldım  :-X
öyle deme talia seçmem mi

ufak boy seçtim küçük kaçtı orta boy seçtim büyük kaçtı
orjinal boyutu koru değiştirme yapma dedim yine büyk kaçtı
eee gece saat 2 ye dogru da sabır azalıyor yani :)

resmime oy verebilirsiniz çekinmeyiniz :)

*

Çevrimdışı kutbay

• *
  • 2537
    • İslami Düşünce Platformu
« Yanıtla #22 : 11 Ağustos 2010, 04:19:52 ÖS 16 »
:) onu çalışayım max
Allâhûmme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve Alâ Âli Seyyidinâ Muhammed

*

Çevrimdışı hakanalper

• **
  • 158
  • bana gelince; düşmanlarmdan daha fazla ya$ayacagm!
    • ArsaBank Gayrimenkul
« Yanıtla #23 : 11 Ağustos 2010, 05:49:16 ÖS 17 »
fotograf yarısmalarında genelde birisinin begendigi digerine hic czip gelmez.. aynı sey diger kişi için de gecerli..

zannımca fotograf karesinde aranan beklenen özelliğe gore degisiyor..

benim aradıgım 2 nitelik var galiba;

birincisi.. An ' ı  yakalamak uzerine kurulmus..."O An" dedigimiz zamanı ve mekanı yakalayan fotolar hep cazip gelmiştir bana..

ikincisi ise, karedeki zaman ve mekan, goruntu, manzara vs fevkaladenin de fevkinde olmalı kiii digerlerinden farkı olsun..benzerine heran her yerde her mekanda ulasılamayacak yerler, goruntuler olması lazım.. mesela bulutların bile asagıda kaldıgı bir tepede bulunmak gibi..

bu dusunce iledir ki özellikle "AN" yonuyle 2, 3, 9 ve 11 inci resimler digerlerinin arasından siyriliyor...

Herkesin emegine saglık..

Not: 10. resim acılmıyor. okul idaresi el atsın lutfen :-\
İz telâkkavnehu bi elsinetikum ve tekûlûne bi efvâhikum mâ leyse lekum bihî ilmun ve tahse... Nur-15

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3018
« Yanıtla #24 : 11 Ağustos 2010, 05:53:31 ÖS 17 »
oylama 20 Ağustos cuma günü sona erecek!!

*

Çevrimdışı ISIK

• **
  • 203
« Yanıtla #25 : 13 Ağustos 2010, 01:51:12 ÖS 13 »

sondan baslayalım;:

11.fotograf karanlık ve netlık sorunu var.sevgılı tavugun hızasından cekılse ve ısık kosullarıda yenıden gozden gecırılerek daha erken bır saatte veya belkı flasla cekılse daha ıyı olurdu.

10.netlık sorunu var ve kırmızı goz patlamıs.

9.klasık bır kadraj olmakla bırlıkte dıkey kadraj kullanılsa daha ıyı olurdu.ama hep sevmısımdır su ıcen kusları :)

8.kedılerı severım ama bu kedıler benı uyuz ettıler sevmedım ben onları :) on taraftan ve bıraz daga asagıdan cekılmelıydı boylece hem seyırcı kedıcıklere odaklanabılırdı hemde anasının koynuna sokulmus enık kedıyı daha ıyı gorebılırdık

7.bu fotograf webcam ıle cekılmıs gıbı duruyor yaw ;D cogu gıbı onunda netlık sorunu baslıca sorun dıgerlerını gectım bıle

6.kopekler ve gorduklerı anda havlamaya basladıkları yogun duygu besledıklerı arabalara bakıyor dıcem ama nereye baktıgı bellı degıl merak uyandırıyor.fotografı ceken arkadasım kopegı sakat bırakmıssınız kadrajda ve bu gozu rahatsz edıcı sekılde.

5.ben olsam bu kareyı dık kadrajda cekerdım ama renkler cok hos.

4.kedı severımdır ama her kedıyı sevmem.bu kedılerıde sevmedım uyuz ettıler benı :Dfotoyu ceken arkadasım :) dıger hayvanı ne dıye sakat bırakıyorsun o an bıraz daha asagıdan alabılırdın.

3.kecılerı cok severım sutu ve peynırı guzeldır hele yogurdu enfestır.o guzelım kecı yogurdunun esansı baska hıcbır yogurtta yoktur.lakın etlerını sevmem bu guzel hayvanların kıymayın onlara sutunu sagın ve fotosunu cekın  ;D neyse ne dıyecektım kecılerın bbakısı yonunde bosluk bıraknmalıydınız kanaatımce acızane olarak.yanı solda fazla bosluk var.ve kecının bounuzunda dıger kecıyı alma fıkrınız cok hosuma gıttı fotografa estetık katmıs.

2.fotografı ceken arkadasım bu ugurboceklerını nerede buldun ve cektın soylersen cok memnun olurum.
hepsı bırarada gorup cekmemek ayıp olurdu zaten ıyı yapmıssın cekmıssın ancak acızane kanaatımce renklerdeınde bır sorun var.renkler oldukca soluk gorunuyor.ve bu karede de netlık sorunu var.

1.ohh be bırıncı fotografa geldım artık eveet yıne kedı ammada kedı sever toplanmıs sıtede hadı sıkıysa çita cekınde goreyım :) bu kedılerde hastalıklı gıbı gorunuyor.kedılerın nesı var anlamadım sıcaklardan bunalmıslar galıba tum kedıler uyuz uyuz poz vermıs hepsı.fotografı ceken arkadasım kedılerın gozlerınde yeterınce netlık yok ama guzel bır kare nede olsa beyazın verdıgı softluk kedılerın salla basınıı al maasını havası bana esprılı geldı.makınayı az daha yukarı kaldırarak ceksen daha ıyı olurmus tabı o zamanda sankı arkadasa ısık patlaması olacakmıs gbı duruyor neyse bılemıyorum cektıgın ortamı.emegıne saglık sevgılı kedı sever arkladasım.

arkadaslar kendımce kararımca aklımın yettıgınce analız ettım fotografları.etmeseydım ınanın makısın deyısıyle dilim şişerdi.surc-u lisan ettıysem affola.
Ucmus bu ucmus diyenleri duymuyorum,
ben ruhum uyumuyorum

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
« Yanıtla #26 : 13 Ağustos 2010, 03:13:30 ÖS 15 »
1. foto da ki kedilerden soldaki çok hain bakmış sağdaki daha makul görünse de kedileri olan sevgisizliğim bu fotoğrafı beğenmeme engel galiba...

2.  fotoğraf yakalanan an gerçekten farklı şaşırtıcı.acaba neden öyle birkmişler?bide o böceği aralarına nasıl sokmuşlar???

3.  fotoğraf keçiler çok güzeller ama çok yorgun görünüyorlar.hayvanlar alemi konusunda ki bilgisizliğimden keçilerin normal bakışımı böyledir bilemiyorum.

4.  fotoğraf yorumsuz :S

5.  fotoğraf daha geniş ve farklı bir açıdan olsa güzel olabilirdi.

6.  fotoğraf   güzel bir köpek özellikle gözleri..ama kare içinde resmi bozan görüntüler var..

7.  fotoğraf  net değil

8.  fotoğraf çok değişikler kedilerden daha öte bişi :S

9.  fotoğraf kuşun suya kanma çabasının yakalanması güzel ama kare içinde ki en güzel şey bence suyun akışı..

10. fotoğraf net değil

11. fotoğraf karanlık net değil. tavuğu zor seçtim

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3018
« Yanıtla #27 : 17 Ağustos 2010, 01:38:36 ÖS 13 »
evet arkadaşlar hala oyunu kullanmayanlar var  ^-^

oylamada son dört gün..   ;)

« Yanıtla #28 : 17 Ağustos 2010, 03:40:09 ÖS 15 »
evet arkadaşlar hala oyunu kullanmayanlar var  ^-^

oylamada son dört gün..   ;)

Sandığa gitmemek çözüm değil arkadaşlar. ;D Üye sayısına göre oy oranı çok düşük!!! :-[

« Yanıtla #29 : 17 Ağustos 2010, 03:43:41 ÖS 15 »
başarılar