Anket

Anayasa değişikliği ile ilgili yapılacak olan referandumda oyunuz ne olacak?

Evet
Hayır
Kararsızım
Sandığa Gitmeyeceğim
Geçersiz Kullanacağım

Anayasa Değişikliği

• 93 Cevap
  • 39734 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Anayasa Değişikliği
« Yanıtla #30 : 13 Ağustos 2010, 11:49:35 ÖÖ 11 »
Hayırlısı bakalım... ;)

*

Çevrimdışı hakanalper

• **
  • 158
  • bana gelince; düşmanlarmdan daha fazla ya$ayacagm!
    • ArsaBank Gayrimenkul
« Yanıtla #31 : 13 Ağustos 2010, 12:06:23 ÖS 12 »
Sandıga gitmeyen arkada$lara, biz sandıgı getirsek...

face de oyle bi grup acılmı$:) 

""Sandıga gitmeyenlerin ayagına sandık getirilir""  diye...

İz telâkkavnehu bi elsinetikum ve tekûlûne bi efvâhikum mâ leyse lekum bihî ilmun ve tahse... Nur-15

« Yanıtla #32 : 13 Ağustos 2010, 12:11:44 ÖS 12 »
Dün Oruç Baba türbesinde yiyecek dağıtanları haberlerde izlemişsinizdir..

Din ve vicdanı böyle siyasete alet ediyorlar..
Ayıp yanii. gerçekten çok ayıp

*

Çevrimdışı Aysegul

• *
  • 3127
    • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
« Yanıtla #33 : 13 Ağustos 2010, 01:08:00 ÖS 13 »
o söylediğinizi izlemiş değilim..
alet edenleri de red ederim..

ancak şu var ki:
bir müslümanın tüm hayatı din ile olması gerektiğidir.
onun için hayatın içinde ne varsa Din ile ilgilidir. tüm seçimlerinde Allah'ın rızasını gözetir.
Allah her zaman tek kural koyucudur..

"De ki: -Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah içindir." (En'âm/162)

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
« Yanıtla #34 : 13 Ağustos 2010, 01:38:42 ÖS 13 »
Sandıga gitmeyen arkada$lara, biz sandıgı getirsek...

face de oyle bi grup acılmı$:) 

""Sandıga gitmeyenlerin ayagına sandık getirilir""  diye...

ben hayır demeyeceğim ama sandığı eve getirseler bu sıcakta pek makbule geçer...
zaten sıcakta, ekmek almak için dışarı çıkma denilip eve getirilen ekmekten sonra bir de sandık bu kadar makbul olur  ;D

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #35 : 14 Ağustos 2010, 10:42:29 ÖÖ 10 »

Dün Oruç Baba türbesinde yiyecek dağıtanları haberlerde izlemişsinizdir..

Din ve vicdanı böyle siyasete alet ediyorlar..
Ayıp yanii. gerçekten çok ayıp

oruç baba haberini izlemişsin ama van add haberini izlememişsin karnec...!!!   :-[ :-[ :-[
chp liler muhatabım değildir zira onlara karşı olurken akparti çizgisinde görünme riski var
hoş zaten elle tutulur tartışılır ne gibi fikirleri var ki adam akıllı tartışasın...!!!

oruc babayı ben de onaylamam ama bunu hiç onaylamam buna da sen cevap ver :

Alıntı
Atatürkçü Düşünce Derneği, siyasi parti gibi 'referanduma hayır' çalışması yapıyor. ADD Van Şubesi, 4 paket makarna ve 1 kiloluk salçadan oluşan gıda yardımını 2 bin aileye dağıtacak.

Ramazan'ın birinci gününde ilk yardımları şehit ailelerine veren ADD Van Şubesi Başkanı Murat Yiğit,Ramazanayını kutladı. Sözlerine Atatürk'ün Balıkesir nutku ile başlayan Yiğit, devletin şehit ailelerine sahip çıkmadığını ileri sürdü. Şehit ailelerinin aciz duruma düşürüldüğünü öne süren Yiğit, 2 bin aileye ulaşmayı hedeflediklerini anlattı.

Yiğit, yardım malzemeleri arasından çıkan 'referanduma hayır' bildirisi ile ilgili ise konuşmadı.

CİHAN

Van ADD 1 trilyonu nereden buldu?

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Van Şubesi’nin “referanduma hayır” propagandası içeren bildirilerle birlikte dağıttığı “Ramazan yardımı” paketlerinin derneğe maliyetinin 1 milyon TL’yi bulduğu ortaya çıktı.

ADD’nin az sayıda üyesi bulunan Van Şubesi’nin bu kadar parayı nereden bulduğu merak konusu oldu. ADD’nin yaklaşık 500 şubesi bulunuyor. Bunun bir kısmı yurtdışında bulunuyor.

Yakın çevresine “Ramazan paketleri 1 milyon TL’ye mal oldu” diyen Van Şube Başkanı Murat Yiğit’in, bu paranın kaynağı konusunda ise sessiz kaldığı ifade ediliyor.

ramazan sizin neyinize...!!!

« Yanıtla #36 : 14 Ağustos 2010, 12:39:37 ÖS 12 »
sandığa gitmeyeceğim inşallah.

cezası 22,5 TL imiş sanırım.
Allah katında din İslam'dır. (Âl-i İmran - 19)

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #37 : 14 Ağustos 2010, 01:16:06 ÖS 13 »
sandığa gitmeyeceğim inşallah.

cezası 22,5 TL imiş sanırım.

Seçimde oy kullanmama cezalarını tahsil yoluna gidilmez genellikle.oy kullanmama cezası ödeyen görmedim,duymadım
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı vesâir

• 680
  • I'm muslim don't panic
    • vesair
« Yanıtla #38 : 14 Ağustos 2010, 01:30:49 ÖS 13 »
vay be memleketimden manzaralar.... ADD ramazan yardımı dağıtıyor.. türkan saylanın kemikleri sızlıyacak  hakikaten ne oluyor yahu bu adamlar kimi kandırıyor nasıl bi misyonerlik sürdürüyor ?

referandumla ilgili Muhammed Nur Denek 'in adilmedya makalesini tavsiye ederim
http://www.adilmedya.com/makale.asp?yazid=5&id=556

"12 Eylül’de gerçekleşecek olan referandum, sistemin yenilenmesi ve cilalanarak restore edilmesini amaçlıyor. Hak ve özgürlükler adına hiçbir değeri yok. Referandum sonrası olası değişiklikler, mevcut durumu değiştirmeyecektir.

Kısacası “EVET” sadece değişikliklerin değil, değişiklikler sonrasında ortaya çıkacak genel durumun onaylanması, “HAYIR” ise -bazı devrimci kesimler tarafından her ne kadar bu oyuna gelmeme amacıyla kullanıyor olsa da- var olan uyduruk anayasanın onaylanması şeklinde okunacaktır. Dolayısıyla iki şekilde de egemenlerin çıkarına hizmet edilmiş olacak ve sömürü devam edecek. Açlar açlıklarıyla, çaresizler de çaresizlikleriyle baş başa kalacaklar."
"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"

*

Çevrimdışı Rahmetli

• *
  • 1056
« Yanıtla #39 : 14 Ağustos 2010, 03:15:30 ÖS 15 »
"Rabbim Allah'tır deyipte dosdoğru bir yol edinen..."
İlahi olanı, Rabbi Allah olarak tanıyanı yolundan kaydırmak için şeytan insanlık tarihi boyunca uğraşmış durmuş. Napsın işi bu.. Hak ortaya konduğunda hakka karşı, hak kabullenildikten sonra haktan görünerek, sağdan, soldan, önden, arkadan habire fısıldamış insana yoldan çıksın diye. Hatta tam doğru yolun üzerine oturarak (ezilme tehlikesini göze alıp) insana hep üzerinde bulunduğu yolun dışında yol öğütlemiş göstermiş.
Geçmişte ve günümüzde en önemli şeytani tuzaklardan birisidir atalar (gelenek) dinine uymak. Anadan babadan ne görmüşse doğrudur mantığı; sorgulamayı, araştırmayı bırakan teslimiyetçi mantıktır.
Ve bunun karşısında da gelenekten gelen ne varsa toptan yok sayan anlayış (içinde doğrular dahi olsa) bu da şeytanın tuzaklarındandır.
Son iki asra damgasını vuran Modernite, seküler ve rasyonel bir bakış açısıyla gaybi olanı reddetme cüretine gitmiş, insanları (belki haklı sebeplerle) din tasallutundan kurtarma operasyonu düzenlemiştir. Modernitenin ürettiği yaşam modellerinden (din) birisi de liberalizimdir. Ve günümüz dünyasını etkisi altına alan bu liberal anlayışın her anlayış gibi islamla örtüşen yanı olduğu gibi ayrışan yanları da bulunmaktadır. Özü itibariyle kaynağı Allah olmayan her anlayışı reddeden müslümanlar, günümüz dünyasının bu şeytani yol çıkarıcısına karşı da uyanık olmak durumundadır. Totaliter, baskıcı, diktatörce yönetim biçimlerinin aksine herkese her düşünceye belli ölçülerle yaşama hakkı tanıyan bu anlayışın müslümanları ayartma olasılığı daha fazladır. Ve baskıdan bunalan yığınların mal bulmuş mağribi gibi bu anlayışın etrafında kümelenmeleri mümkündür.
Geçmişte DP, sonrası ANAP, şimdi ise AKP bu ayartmanın en bariz örnekleridir. Hedefe kilitlenmeyi erteleten, acele olanı tercih edip sonucu terkettiren bu anlayışların oyununa gelmemek için pasif direnişimizi sürdürmek zorundayız. Ve referandum sonuç ne olursa olsun halkın demokratik katılım göstermesiyle birilerinin kazanacağı bir aldatmacadan başka bir şey değildir. Böyle bir katılımda bulunmama adına sandığa gitmeme kararım sürecek...
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı ozanca

• *
  • 4676
« Yanıtla #40 : 14 Ağustos 2010, 04:27:52 ÖS 16 »
Gerçekten anlamıyorum sizi ...
Bu kadar sistem içine dahilken , bir tek oy kullanmamakla Allah'ın emrini yerine getirmek bana garip geliyor ...
Şu an yaşamınıza etkin olan her turlu kural ve kanunda Allah'ın koydugu kurallar degilken paşa paşa uyuyoruz bu duzende yaşarken ...
Bunu nasıl görmezden geliyorsunuz onu anlamıyorum işte ...
Kaldıki çok basit syasi bir hamleyi itikad sorunu haline sokmanız cidden anlaşılmaz ...
Allah Resulunun Taif dönüşü olsa gerek bir muşrigin emanı altına giripde mekkeye girmesi (yanlışım varsa duzeltin) çok basit bir siyasi tercihtir ..
Sonuçta Mekke kanunlarında yaşıyorsunuz ...
Medinenizi kurmadan "kural ve kanunlara" ne derecede etkin ve etkili olursunuz ki?
Siz tutun Küfre savaş açın ama bir kafirin koruyuculugunu kabul edin ...
Sizin mantıgınızda bunun izahı nasıl acaba ?
Sandıga gidip evet diyecegim...
Sırf paşaların , Necdet Sezerin , CHPlilerin ve Yargı şeysinin uykusunu kaçırdıgı için...
Bilimum din düşmanlarının gözümün içine bakıp ne olur oy kullanma diye yalvardıgını düşündügüm için gidip kullanacagım ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı hakanalper

• **
  • 158
  • bana gelince; düşmanlarmdan daha fazla ya$ayacagm!
    • ArsaBank Gayrimenkul
« Yanıtla #41 : 14 Ağustos 2010, 04:27:56 ÖS 16 »
pasif direnişimizi sürdürmek zorundayız.

bunu biraz acabilir misiniz?

yani bu bahsi gecen sureçte, direniş devam edecek.. tmm..
pasiflik devam edecek tmm..

ama bu direnişin ve pasifin altını doldurabilir misiniz biraz?

bi de bu pasif direnis, ne zaman aktiflige gececek.. ?  veya ne yapılarak aktiflige gecilecek..

Allah cc nurunu tmm layacak.. elbette ve eyvalla.. biz pasif kalalım, ya da aktif olalim bu nurun tmm lanması farketmeyecek.. ! mi..

ya da biz pasif kalmak ile Allah ın nurunun tmm lanması yonunde hizmet etmiş mi sayılacagız.. ?

bunlar samimi sorulardır.. bu tezatlıktan beni kurtarır mısınız?

son bisey daha.. lutfen Efendimiz in sav mekke de pasif direnis yaptıgını  soylemeyin.. cunku direnisin pasifi olmaz ki.. direnis hep aktiftir..

haaa.. aleni direnis, saklı(gizli) direnis der iseniz anlarım...

pek, bizim bu gizli direnisteki faaliyetlerimiz neler olacak?

ya da "pasif direnisi sürdürmek zorundayız" dendigine gorene gecmisten beri bi devam ede geliyor.. gecmisten beri neler yapıyoruz...! ?

İz telâkkavnehu bi elsinetikum ve tekûlûne bi efvâhikum mâ leyse lekum bihî ilmun ve tahse... Nur-15

*

Çevrimdışı feryad

• feryad
  • *
  • 42
« Yanıtla #42 : 16 Ağustos 2010, 08:46:46 ÖÖ 08 »
PKK VE BDP de   SANDIĞA GİTMEYİN diyor çünkü  Kürt HALKININ EVET  diyeceğini bildiği için  onları KORKU ve BASKI altına alarak KORKUTARAK sandığa gitmelerine mani oluyor ki  EVET ÇIKMASIN...

bana dosunu söyle, sana senin kim olduğunu söyliyeyim.....
bu dünya imtihan yeriyse....

*

Çevrimdışı vesâir

• 680
  • I'm muslim don't panic
    • vesair
« Yanıtla #43 : 16 Ağustos 2010, 12:47:26 ÖS 12 »
"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"

*

Çevrimdışı Rahmetli

• *
  • 1056
« Yanıtla #44 : 16 Ağustos 2010, 01:50:01 ÖS 13 »
İki gündür pc başında uzağım ve benimle ilgili eleştirilere cevap vermem biraz gecikti.
Alıntı
Bu kadar sistem içine dahilken , bir tek oy kullanmamakla Allah'ın emrini yerine getirmek bana garip geliyor ...
Şu an yaşamınıza etkin olan her turlu kural ve kanunda Allah'ın koydugu kurallar degilken paşa paşa uyuyoruz bu duzende yaşarken ...
Bunu nasıl görmezden geliyorsunuz onu anlamıyorum işte ...
Kaldıki çok basit syasi bir hamleyi itikad sorunu haline sokmanız cidden anlaşılmaz ...

Sevgili Ozanca; birbirimizi anlamakta zorlanıyoruz bu doğru… Bizler yaşadığımız hayat içinde bir takım yaptırımlar, kurallar tarafından çepeçevre kuşatılmışız. Tıpkı Resulullah ve ona inanan az sayıda mümin ve Müslümanlar gibi. İçinde bulunduğumuz en önemli sıkıntılardan birisi takip edilecek yöntem meselesidir.
İlk dönem Resulullah ve çevresinde bulunan Müslümanların Resule gelen şeye teslim olmanın dışında yaptıkları başkaca bir şey yoktu. “Biz ilah ve rabb olarak Allahı tanıyoruz, Allahın içimizden seçtiği bu adama her ne pahasına olursa olsun uyacağız.” Bu bir süreçti ve yirmi üç yıl boyunca Resulün ağzından çıkan vahy adına ne varsa bu insanların vazgeçilmez düsturuydu. Gerek pratik anlamda gerekse teorik anlamda vahyin takipçisi olmuşlardı.
Ama zaman içinde vahyin takipçilerinin ardından gelen nesiller vahyi terk ettiler. Ve belki en ciddi sıkıntılardan birisi de vahyi dikkate almayan toplumlar içinde yeniden vahye uygun hayat yaşamaya çalışanlar, top yekun karşılarında var olan bu kitabın neresinden başlayacaklarını bilemeyişleriydi. Asrı saadetten sonra vahye uygun bir toplum inşasının sağlanamadığını, tarih boyunca ilk dönem nesli gibi bir neslin ortaya çıkmayışı bize göstermektedir.
Mekke döneminde peygamber ve arkadaşlarının mücadeleleri dikkatle izlendiğinde inen Kuran ayetleriyle toplum içindeki fıkhı oluşturacak hükümlerden ziyade o hükme gönül vermiş insanların eğitimi öncelenmiştir. İlk inen ayetleri iniş sırasıyla inceleyip değerlendirdiğimizde şunu görmekteyiz. Meselelerin çözümünün tek adresi vardır o da vahiy. Gelen vahye kulak vermeye ve ona tabi olmaya çağrılır insanlar. Ve alternatif hiçbir çözüm yolunun meşru olmadığının altı çizilir. Gayrısı tüm çözümlerin reddedilmesi öğütlenir. Bu yüzden ilahlık ve rabblık iddiasıyla ortada bulunan tüm kişi, grup, kurum ve sembollerin reddedilmesi istenir. Kendilerini kuşatan kurallar bütününün tamamının geçersizliğinin altı çizilir. Yoksa tek tek kuralların irdelenip reddedilmesi değildir mesele. Allahtan başka çözüm yollarını reddeden Müslümanlar peki çözüm ne sorusuna verdikleri cevap Allah resulünü göstermeleridir. Çünkü kendilerini nasıl bir değişimin beklediğini kendileri de bilmemektedir. Bildikleri tek doğru şey alemleri yaratan Allah çözümü sunan yegane varlıktır.
Gelelim günümüze. Ben işyerimde mevcut sistemin tüm yaptırımlarını uygularken, bir memur bulunduğu yönetmeliğin gereğini yerine getirirken, çocuklarımız okulda, işçilerimiz işyerinde, vatandaşlar elektrik, su, emlak vs konularda kendilerini kuşatan bu yaptırımlar zincirini kırmak için öncelikle bu zinciri oluşturan mercii meşru saymamakla başlamalıdır işlerine. Ve ilmek ilmek bu zincirin halkalarını hak olan ile değiştirme gayreti içinde olmalıdırlar. Bunu yerine getirirken asla bu zincirin sahiplerini meşru sayacak tavır ve davranışlar içine girmemelidirler.
Çünkü onları meşru görmek, puta tapmaktır…
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...