Anket

Haziran 2011 Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Atacaksınız?

Akp
Mhp
CHP
SP
BDP
Has Parti
Bbp
DİĞER
Hiçbiri
sandığa gitmeyeceğim

12 Haziran seçimleri

• 175 Cevap
  • 81811 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: 12 Haziran seçimleri
« Yanıtla #165 : 14 Temmuz 2011, 08:38:53 ÖÖ 08 »
Peki sayın abim,BU MANADA SİZİNLE DE ORTAK OLDUĞUMUZ YAŞADIĞIMIZ DÜNYA DA TAĞUTLAR HÜKMEDİYOR,O ZAMAN BEN MÜSLÜMANIM DİYEN BİRİ,TAĞUTLARIN SEÇMENİ OLUP VELAYETİNİ BUNLARA VERİP HÜKÜM KOYMA YETKİSİ VERE BİLİRLER Mİ..

güzel kardesim,

müslümanlarin onlarca "ic hastaliklari" var..

Allah´a ragmen türbe-den,cevsen-den,tas-tan/boncuk-tan medet uman/dilenen bu insanlar "VELAYETI"ni kime vermis  ?

velayeti´ni,mezhep-lere,tarikat-lara,hizir-a,evliya-lara,yanilmaz atalara daha dogrusu "ölü"lere teslim edenlerin tek kusuru "oy" vermek mi sence ?EBUBEKİRDEN ALINTI...

CEVABIM..Güzel abim,bahsettiğiniz bütün bu gayri islami tavırlardan tabiki MÜSLÜMANIM DİYEN KİŞİ UZAK DURMALIDIR yalnız ,şeyhlerden,türbeden ayrılığa götüren mesheplerden müslümanlık iddasında bulunanlar elbette uzakdurmalı bu bi tarfa OY VERİP VELAYETİNİ ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYENLEREDE VERMEK AYRI BİR ŞİRKTİR..Konulara çok güzel vakıfsınız yalnız karıştırıyorsunuz kanaatindeyim.

kur´an arkasina saklanarak birbiriyle celisen,birinin helal digerinin haram dedigi fetvalar üreten mezhep imamlari (istisna kaideyi bozmaz) müslümanlarin 24 saatine,365 gününe,besikten mezara hükmediyor sen ise "distaki tagut"a takmissin..

kisaca
biz "distaki tagut"la degil önce icimizdeki tagutlarla hesaplasmaliyiz unutma kendine faydasi olmayanin bir baskasina yarari olmaz..EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM,Sayın abim,İÇERDEKİNİN EHEMMİYETİNİ DIŞARDAKİNİN ÖNEMSİZ OLDUĞUNA DELALET ETMEDİĞİ GİBİ,oy verrerek velayetini allahın hükmüyle hükmetmeyenlere vermekte hiçte dışa atılacak  mesele değildir.bİ MÜSLÜMAN BÖYLE Bİ AYIRIM YAPARSA itikadinde sapmaya gidmiş olur.

kardes,
onu,bunu suclayarak nefsimizi tatmin etmek en kolay yol dogru olan ise cuvaldizi kendimize batirip "biz müslümanlar nerede HATA yaptik" sorusunu  sormaktir hem ancak bu yöntemle bataklik haline getirilen zihnimizi her türlü "geleneksel kir"den temizleyebiliriz..EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM..Sayın abim ,kendi suçunu,başkasının suçuylka örtmeye çalışmak ŞEYTANİ Bİ VESVESENİN TESİRİNDE KALIP KAYBETMEKTİR.Tıpkı içki ,içen,hırsızı kötüler,içkisini görmez,hırsız,zina yapanı kötüler kendi sıçunu görmez,Ben böyle oolmaktan Allaha sığınırım varsa hatam,şeyten gibi ŞEYTANİ KIYASLARLA DEĞİL ,ÖRNEK ALDIĞIM PEYGAMBERLER GİBİ SUÇUMU İTİRAF EDER VE RABBİMDEN BAĞIŞLANMA VE YARDIM DİLERİM...Tıpkı hz ademin yememesi gereken meyveyi yedikten sonra yaptığı af talebi,hz nuh,hz,yunus vs vs..

asagidaki listede
bati uygarliginin öncüsü durumunda olan sekiz-on ülkede son besyüz yil icinde icat edilip insanligin genel kullanimina sunulan kavramların kücük bir kismi  (teknolojik buluslar dahil degil) gösterilmistir;

basın özgürlüğü
basın sansürü
belediye
cumhuriyet
demokrasi
dergi
devlet tahvili
döviz bürosu
fatura
gazete
gelir vergisi
genel eğitim
genel seçim
gensoru
grev
insan hakları
kadın hakları
katma değer vergisi
köleliğin yasaklanması
laiklik
meşruti monarşi
meşruti krallık
nisbi temsil
park (kentsel ve ulusal)
parlamento
sendika
sermaye şirketleri (limited ve anonim)
sigara, sigorta
siyasi parti
sosyal sigorta
sosyalizm
sosyoloji
şehir planlaması...vs.

TAGUT mu demistin ?
EBUBEKİRDEN ALINTI...

CEVABIM HEM FİKİRİZ VE BUNUN GİBİ BİR ÇOĞUNUDA GÜNDEMİ KENDİLERİ DEĞERLENDİRİP İNSANLARIN ÜZERİNDE DAHA KOLAY GÜTME YAPIP TAHAKKÜMLERİNİ DEVAM ETSİNLER DİYE YAPMIŞLARDIR VE HALENDE YAPIYORLAR..

**

ALINTI:
"..Batı uygarlığının ürünlerini sömürmekte hiçbir sakınca görmedikleri halde
o uygarlığın kendisine,
o uygarlığın kurumlarına ve
o uygarlığın yaratıcılarına düşman olan toplumların tavrı ise, ancak ahlaksızlık ve utanmazlık gibi gayrı siyasi terimlerle tanımlanabilir.

Küba "sosyalizmi" buna dahildir.
Irak'ın, Libya'nın, eski Cezayir'in "üçüncü dünyacılığı" buna dahildir.
İran'ın "İslamcılığı" da buna dahildir.

Antibiyotikler sayesinde vebadan ve hummadan kendini koruyabilen bir toplumun,
antibiyotiği keşfeden adamlara ve onları yaratan kültüre, sevgi şöyle dursun, merak bile duymaması;
ya da
gazete çıkararak fikirlerini yayabilen bir siyasi hareketin,
matbaayı,
ofseti,
rotatifi,
hurufatı,
fotoğrafı,
klişeyi,
renk ayrımını,
katlama makinasını,
sanayi kağıdını,
matbaa mürekkebini,

süreli yayın fikrini,
basın özgürlüğü idealini,
kitle gazeteciliğini,
makaleyi,
düzyazı uslubunu,
paragrafı,
başlığı,
mizampajı,
punto hesabını,
muhasebeyi,
reklamı,
dağıtım sistemini,
o dağıtımı yapan kamyonları ve hatta
o gazete muhabirinin giydiği lastik ayakkabıyı icat eden bir uygarlığın önünde saygıyla eğilmemesi, "fikir" değil, ancak cehalet ve ahlaki yozlaşma gibi kavramlarla ifade edilebilecek bir durumdur.

Üstelik bu tavrın zararı sadece ahlaki değil, ekonomik ve kültüreldir.

Ekonomiktir:
çünkü tüketimine talip olduğu uygarlığın üreticilerine ve üretim sürecine düşman olmak, kendini ebediyen tüketiciliğe - ürettiğinden fazlasını yemeye - mahkûm etmek demektir.

Kültüreldir:
çünkü kendi yaşamını ve kendi zihnini biçimlendiren şeylerin aslını inkâr etmek, kendi kendini inkâr etmekle birdir.Yaşantısıyla inançları birbirini nakzeden bir toplum, sahtelikten ve iğretilikten kendini kurtaramaz.

Yaşam biçimini açıkça savunabilecek fikirlerden mahrumdur:
prensipte reddettiği şeyleri pratikte yapmak, pratikte yapmayı sevdikleriyle prensiplerini çürütmek zorundadır.

Kendi koşullarını anlamaktan ve anladığını söylemekten kendini mahrum ettiği için, o koşulları geliştirecek, hatta değiştirecek donanımdan yoksundur; o iş için gerekli fikir ve ruh özgürlüğüne sahip değildir.

Bu yüzden,
böyle bir toplum, sömürücülük konumundan asla kurtulamayacak;
özendiği ve nefret ettiği uygarlığa karşı, yaltaklanma ile meydan okuma arasında gidip gelen çürütücü ikilemi asla aşamayacaktır.."

**

"devletin imani olmaz ancak kisilerin imanindan söz edilir."DEVLETIN IMANI ADALETTIR" Adaletli devlet Mü'min devlet olur. Kim yönetirse yönetsin. İster gayri Müslim, ister Müslim yönetsin."(Mustafa Islamoglu)

"..Şüphesiz
yeryüzünde yürüyen canlıların ALLAH katında en kötüsü
-akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir..." (Enfâl/22)

bak ya unuttuk  "internet"  de var di dimi..:))  

slm.

EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM...Sayın abim gerçekten isanlığın hizmeti için İCAT EDİLEN VE BU İCATLARI YAPANLARA SAYGI DUYMAMAK AHLAKSIZLIKTIR VE HELEKİ BU İCATLAR GAVUR İCADIDIR DİYEN BEYİNSİZ BEYİNLERİ ANLAMAKTA İSTEMİYORUM..

Yalnız bu icatların MÜSLÜMAN BEYİNLERDEN ÇIKMASI TABİKİ, AYRI Bİ GÜZELLİK OLURDU VE BEN İNANIYORUM Kİ MÜSLÜMANLARIN BU TÜR SAHALARDA OLMAMALARIDA Bİ SORUMLULUKTUR VE MÜSLÜMANIN BU TÜR İNSANLIĞA FAYDALI Bİ SAHADA GERİLEMESİ DÜNYANIN GERİLEMESİDİR VE BU GÜN DÜNYA BUNA GEBEDİR..

Gelelim devlet ve DDEVLETİN DİNİNE SAYIN ARKADAŞIM kuranda bi devletin nasıl olması gerektiğinin örnekliği rasulullahtır...devlet olursa böyle olur ayrıca adelette her kim yaparsada Allahın kitabı ile yaparsa ADELET OLUR.BU GÜN YAŞADIĞIM COĞRAFYADA BUNU  BAŞA GELEN HER KİMSE aLLAHIN KİTABIYLA DEĞİL ,KENDİ LERİNİ ALLAHA KİTAPLARINIDA KURANA ORTAK KILDIKLARI ANAYASA KİTABIYLA YAPARLAR VE BUDA ADELET DEĞİL ZULUM YAPANIDA KAFİR YAPAN SEÇMENLİĞİNİ YAPANLARDA ORTAK Bİ ANLAYIŞ OLAN ŞİRK E BULAŞMIŞ OLMAZLAR MI...Yani islam oğlu adeletin ALLAHIN KİTABIYLA OLACAĞINI UNUTMUŞ GÜZEL ABİM ...........

NOT SAYIN ABİM HALEN İSTANBULDAYSANIZ Bİ ÇAY ISMARLIYA BİLİRİM SİZE....

« Yanıtla #166 : 14 Temmuz 2011, 02:28:47 ÖS 14 »
Alıntı yapılan: müslümanlardan link=topic=9172.msg63073#msg63073 date=1310621933 [/quote

dostum,
ilkönce davetin icin tesekkür ederim cok isterdim fakat tekrar almanyadayim malum is güc,sorumlulklar..
ben islerim nedeniyle(ticaret) SIKCA istanbul/bursa arasi gelip gidiyorum size ulasabilecegim bi tel: verirseniz bi alo derim..

konuya dönersek..

diyorsun ki;
"MÜSLÜMANIN BU TÜR İNSANLIĞA FAYDALI Bİ SAHADA GERİLEMESİ DÜNYANIN GERİLEMESİDİR"  !?

ne alaka ?

sende
yasiyor ve görüyorsun ki gerceklere baktigimizda bu tespitin havada kaliyor..dünya bosluk kabul etmez,"VAHY" bosluk birakmaz ve yere,göge konulan kurallar(ölcü) afetmez derhal o bosluga sebep olanlari def eder ve baskalariyla doldurur..

"..Eğer
-Allah’ın
-insanlardan bir kısmının kötülüğünü diğerleriyle savması olmasaydı
-elbette
-yeryüzü altüst olurdu
-Lâkin
-Allah bütün insanlığa karşı lütuf ve kerem sahibidir.."(Bakara/152)

dostum,
nebi´nin irtihalinden kisa bir süre sonra kurdugu "adalet devleti" uygulamalari yerini zalim ve gaddar hatta sadist müslüman idareci ve mollalarin eline (islam tarihi gocunmaya gerek yok bizim tarihimizdir) birakti ve bu günümüze kadar degismedi..

nebi´nin uygulamalari,"cogulcu katilim" dedigimiz demokratik uygulamalar oldugunu anliyorum nitekim "medine vesikasi" anlasmalari,farkli inanclara sahip toplumlarin bagli olduklari hukuk/inanc/ilke-lere göre yasam tarzini belirleme hakki verilmesi
"evrensel norm"lara referanstir..

peygamber´in
kur´an ile celisebilecek bir uygulama yapma sansi hic yoktur (vahy ile düzeltilir) yalniz  mezheplerin harami helal,helali haram yapan fetvalari maalesef zimnen de olsa nebi´ye ve bize miras biraktigi mesaj´a böyle bir iftira da bulunmus oluyorlar..

bence zorlama yorumlara,gereksiz kasilmalara lüzum yok..

Allah insanlara zorluk dilemez,baskalarinin hatalarindan sorumlu tutmaz..
rahat olun,söylediklerinizi yada size anlatilanlari yasadiginiz hayat ile karsilasrtirin karsiligi yoksa at cöpe gitsin..

sunu görmemiz ve kabul etmemiz gerekiyor;

bu
ülkede (dünyada)
ortodox dindarlar
seyrek dindarlar 
dinsizler
VAR..

bu hep böyleydi ve böyle olmaya devam edecek zira  Allah dileseydi herkes" iman" eder sorunda kalmazdi demek dilememis vardir bi hikmeti ki kur´an da acik secik beyan edilmis..

peki

"sen de bana benzeyeceksin" diye bir dayatma icinde olmamiz mi gerekir bu durum da ? bu anlayis basta Allah´in zorlamadigi,tercih hakkini verdigi kullarina karsi ayip,Allah´in yasasina karsi islenmis bir cürum degil mi ?

bu durum da
tapinak sövalyelerinden farkimiz kalir mi ?

ayrica
kafir kafirligini yasayamayacaksa ya nasil imtihan olacak ?

kabul etmek gerekir ki maddi ve manevi baski altinda kalarak iman ettirilen insan imtihan edilemez yani  kendilerine peygamber gönderilmeyen kavimler muamelesi görür yani hesaba cekilmez..

malum
imam azam´a göre baski altinda kiyilan nikah bile gecersiz..

oy verme meselesi benim icin imani bir tercihtir ve ben tercihimi zalime/zulme karsi kullandim eger bu günah ise ben bunun vebalini yüklenmeye raziyim fakat oy vermiyerek zimnen/kerhen de olsa dolayli olarak zalimi/zulmu desteklemis olanlarin da girdikleri vebalin hesabini yapmalari gerekir..

"..Size ne oldu ki
-’Rabbimiz
-bizi halkı zalim olan bu ülkeden kurtar
-bize sahip çık
-bize yardım et diye
-feryad eden ezilmiş erkekler
-kadınlar ve çocuklara rağmen
-hâlâ
-ALLAH (en büyük kamu/insan haklari/) yolunda savaşmıyorsunuz?.."(nisa/75)

ezilmis erkekler,kadinlar ve cocuklar icinde müslüman olani oldugu gibi olmayani da var Rabbim AYRIM yapmiyor ve zalime karsi mazlumdan yana olun diyor,mazeret aramayin diyor..

ve
azarliyor beni..

baskasini bilemem..:))

ben
Allah´in kitabi-ni  bas ucu kitabi yaptim,uzanirken,otururken sadece bana inmis gibi okuyorum ve Allah "zalime meyletmeyin" yakarim diyor ve benim icim sizliyor..

"..Onlar ki ayaktayken
-otururken ve yanları üzerine yatarken ALLAH’ı anarlar
-Göklerin ve yerin yapısı ve yaratılışı hakkında düşünürler
-’Rabbimiz
-sen bunları boş yere yaratmadın
-sen yücesin
-bizi ateş azabından koru.."(Al-i İmran/191)

slm.

« Yanıtla #167 : 14 Temmuz 2011, 05:10:55 ÖS 17 »
Alıntı yapılan: müslümanlardan link=topic=9172.msg63073#msg63073 date=1310621933 [/quote

dostum,
ilkönce davetin icin tesekkür ederim cok isterdim fakat tekrar almanyadayim malum is güc,sorumlulklar..
ben islerim nedeniyle(ticaret) SIKCA istanbul/bursa arasi gelip gidiyorum size ulasabilecegim bi tel: verirseniz bi alo derim..ebubekirden alıntı...

cevabım..Sayın abim şuan istanbuldayım tekrar dönecem memlekete onun için demiştim neyse nasipte varsa oda olur birgün..

konuya dönersek..

diyorsun ki;
"MÜSLÜMANIN BU TÜR İNSANLIĞA FAYDALI Bİ SAHADA GERİLEMESİ DÜNYANIN GERİLEMESİDİR"  !?

ne alaka ?ebubekirden alıntı..

CEVABIM..Bunu şunun için dedim eğer BU TÜR İNSANLARA FAYDALI GELİŞMELERİ MÜSLÜMANLAR YAPMIŞ OLSAYDI insanlığa daha güzel sunulurdu YOK BU TÜR ŞEYLER KAPİTALİSLERİN Bİ SÖMÜRÜ ARACAI OLARAK SADECE KENDİLERİNE DAHA ÇOK FAYDA SAĞLIYOR,YANİ BU GÜN BİLİM KAPİTALİSTLERİN ineği halindedeir,ve insanlarıda bu tüketicilikle sömürüyorlar halbuki müslümanlar bu sahada olsalardı bu böyle sömürüye dönüşmezdi ondan söyledim..YOKSA FITRAT TABİKİ BOŞLUK KABUL ETMEZ SAYIN ABİM..

sende
yasiyor ve görüyorsun ki gerceklere baktigimizda bu tespitin havada kaliyor..dünya bosluk kabul etmez,"VAHY" bosluk birakmaz ve yere,göge konulan kurallar(ölcü) afetmez derhal o bosluga sebep olanlari def eder ve baskalariyla doldurur..

"..Eğer
-Allah’ın
-insanlardan bir kısmının kötülüğünü diğerleriyle savması olmasaydı
-elbette
-yeryüzü altüst olurdu
-Lâkin
-Allah bütün insanlığa karşı lütuf ve kerem sahibidir.."(Bakara/152)

dostum,
nebi´nin irtihalinden kisa bir süre sonra kurdugu "adalet devleti" uygulamalari yerini zalim ve gaddar hatta sadist müslüman idareci ve mollalarin eline (islam tarihi gocunmaya gerek yok bizim tarihimizdir) birakti ve bu günümüze kadar degismedi..EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM BAKIN SAYIN ABİM İŞTE BURDA FARKLILAŞIYORUZ müslüman olan yani hakkın tanımında ki müslüman KİŞİ İDARECİ OLUNCA YUKARDA YAZDIĞINIZ ŞEYİ YAPMAZ YAPARSA ALLAHIN HÜKMÜNDEN AYRILMIŞ VE ZALİM[KAFİR] OLMUŞ OLUR..

nebi´nin uygulamalari,"cogulcu katilim" dedigimiz demokratik uygulamalar oldugunu anliyorum nitekim "medine vesikasi" anlasmalari,farkli inanclara sahip toplumlarin bagli olduklari hukuk/inanc/ilke-lere göre yasam tarzini belirleme hakki verilmesi
"evrensel norm"lara referanstir..EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM ..Bakın ebubekir abim,islam başka demokratlık başkadır ne yani ÇOĞUNLUK DEDİĞİNİZ DEMOKRASİYE GÖRE ,BATIL OLAN BİR ŞEY ÇOGUNLUK OLARAK KABUL EDİLSE O ZAMAN BU BATIL HAK MI OLUR..Bu gün dünyanın çoğu Kuranı kabul etmiyor gel o zaman bizde kabul etmeyelim ..SİZ İSLAMİ ŞURAYIDA KARIŞTIRIYORSUNUZ VE BU TÜR İSLAMİ ŞURALARA YETKİ SAHİPLERİ DIŞINDAKİLER ALINMAZ BİLE...

peygamber´in
kur´an ile celisebilecek bir uygulama yapma sansi hic yoktur (vahy ile düzeltilir) yalniz  mezheplerin harami helal,helali haram yapan fetvalari maalesef zimnen de olsa nebi´ye ve bize miras biraktigi mesaj´a böyle bir iftira da bulunmus oluyorlar..
EBUBEKİRDEN ALINTI...

CEVABIM..Bakın bu gün biz mesheplerin kargaşalarını bir tarafa bırakmalıyız ve bu tür ayrılıkçı lıktan bi tarafada taraf olmaktanda Allaha sığınmalıyız [enam 159 ayete bakın]..yani burda hem fikiriz..
bence zorlama yorumlara,gereksiz kasilmalara lüzum yok..

Allah insanlara zorluk dilemez,baskalarinin hatalarindan sorumlu tutmaz..
rahat olun,söylediklerinizi yada size anlatilanlari yasadiginiz hayat ile karsilasrtirin karsiligi yoksa at cöpe gitsin..

sunu görmemiz ve kabul etmemiz gerekiyor;

bu
ülkede (dünyada)
ortodox dindarlar
seyrek dindarlar 
dinsizler
VAR..

bu hep böyleydi ve böyle olmaya devam edecek zira  Allah dileseydi herkes" iman" eder sorunda kalmazdi demek dilememis vardir bi hikmeti ki kur´an da acik secik beyan edilmis..

peki

"sen de bana benzeyeceksin" diye bir dayatma icinde olmamiz mi gerekir bu durum da ? bu anlayis basta Allah´in zorlamadigi,tercih hakkini verdigi kullarina karsi ayip,Allah´in yasasina karsi islenmis bir cürum degil mi ?

bu durum da
tapinak sövalyelerinden farkimiz kalir mi ?

ayrica
kafir kafirligini yasayamayacaksa ya nasil imtihan olacak ?

kabul etmek gerekir ki maddi ve manevi baski altinda kalarak iman ettirilen insan imtihan edilemez yani  kendilerine peygamber gönderilmeyen kavimler muamelesi görür yani hesaba cekilmez..

malum
imam azam´a göre baski altinda kiyilan nikah bile gecersiz..ebubekirden alıntı..

cevabım..sAYIN ABİM TABİKİ hak ve batıl mücadelesi kıyamete kadar devam edecek ve müslüman için hakkın taraftarı olmaktır batılı Allahın hükmüyle hükmetmeyenleri müslümanlar red edmekle emrolunmuşlardır onları YOK ETMEK LE DEĞİL.YOK ETMEK ALLAHIN İŞİ VE ODA KIYAMETLE OLACAKTIR,EĞER BİZLER kafirliği yok etmeye çalışırsak Allahın hükmüne karşı çıkmış oluruzda..

oy verme meselesi benim icin imani bir tercihtir ve ben tercihimi zalime/zulme karsi kullandim eger bu günah ise ben bunun vebalini yüklenmeye raziyim fakat oy vermiyerek zimnen/kerhen de olsa dolayli olarak zalimi/zulmu desteklemis olanlarin da girdikleri vebalin hesabini yapmalari gerekir..EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM ..Sayın abim senin oy verdğin kişiler dün PUTLARININ ÖNÜNE GEÇİP ŞUNU DEDİLER..CUMHURİYETİ SİZ KURDUNUZ BİZLERDE BU YOLDA SİZİ TAKİP EDEREK DEVAM EDECEZ.kİM GELİRSE GELSİN Allahın kitabıyla değil zulum beşeri kanunlarla idare ediyor ve sizde onların ortağısınız seçmeni olarak..SİZ İMANI GEREĞİ OLAN TAĞUTU RED ETMENİZ GEREKİRKEN SEÇMENLİĞİNİZİ YAPIP VELAYETİNİZİ VEREREK YETKİLİ KILIYORSUNUZ..

"..Size ne oldu ki
-’Rabbimiz
-bizi halkı zalim olan bu ülkeden kurtar
-bize sahip çık
-bize yardım et diye
-feryad eden ezilmiş erkekler
-kadınlar ve çocuklara rağmen
-hâlâ
-ALLAH (en büyük kamu/insan haklari/) yolunda savaşmıyorsunuz?.."(nisa/75)

ezilmis erkekler,kadinlar ve cocuklar icinde müslüman olani oldugu gibi olmayani da var Rabbim AYRIM yapmiyor ve zalime karsi mazlumdan yana olun diyor,mazeret aramayin diyor..

ve
azarliyor beni..

baskasini bilemem..:))

ben
Allah´in kitabi-ni  bas ucu kitabi yaptim,uzanirken,otururken sadece bana inmis gibi okuyorum ve Allah "zalime meyletmeyin" yakarim diyor ve benim icim sizliyor..EBUBEKİRDEN ALINTI..

CEVABIM ..Sayın abim ilk başta bu zalimleri red edersek onların zulmune karşı çıkmış ve mazlumlara yani yukardaki ayetin gereğini yapmış oluruz..

"..Onlar ki ayaktayken
-otururken ve yanları üzerine yatarken ALLAH’ı anarlar
-Göklerin ve yerin yapısı ve yaratılışı hakkında düşünürler
-’Rabbimiz
-sen bunları boş yere yaratmadın
-sen yücesin
-bizi ateş azabından koru.."(Al-i İmran/191)

slm.

« Yanıtla #168 : 14 Temmuz 2011, 09:49:52 ÖS 21 »
CEVABIM ..Sayın abim ilk başta bu zalimleri red edersek onların zulmune karşı çıkmış ve mazlumlara yani yukardaki ayetin gereğini yapmış oluruz..

eyvallah..

slm.

[/quote]
[/quote]

« Yanıtla #169 : 25 Temmuz 2011, 10:35:25 ÖS 22 »

Sayın ebubekir güzel arkadaş sen boş boş konuşuyor ve inan söylediklerin ceviz kabuğunu doludrmyacak kadar küçük şeyler.

Bu kadar yazı yazdık insanların zahirinde şirki küfrü ortaya koymuş olmamıza rağmen siz halen kalkmış niyetleri okuymazasınız gibi basit cümleler kullanıyorsunuz.

Beyoğlunda homoseksuellik yapanlar akdenizde egede bikinisi ile hayvanlar sürüsü gibi erkek kadın içiçe dolaşanlar Allah’ın helalını haram haramını helal kılarak devlet eli ile sarhoş edici ürünleri üreten ve satan ramazanda gündüz oruç tutan akşam eşcinsellik yapan sonrada ben müslümanım diyen her kim varsa hepsi benim kardeşlerimdirler diyorsunuz buyrun size hayırlı olsun.

Sizden istirham ediyorum önce Seyyid Kutubu oku ondan sonra onun hakkında yorum yap.

Ve birazda oku biraz bilgi edin

Cenabbi allahın ayetlerini insanlaral tartıştıkça insan daha güzel anlıyor.

“Onların gözleri vara ama görmezler”
“Onları kulakları var ama işitmezler”

Sadece gördüklerini ve işittiklerini sanırlar

Bu konu benim için kapanmıştır. Çünkü ben cahillerden değilim.

« Yanıtla #170 : 27 Temmuz 2011, 01:35:04 ÖÖ 01 »

Sayın ebubekir güzel arkadaş sen boş boş konuşuyor ve inan söylediklerin ceviz kabuğunu doludrmyacak kadar küçük şeyler.
Bu konu benim için kapanmıştır. Çünkü ben cahillerden değilim.

bos biraktigim tarafini sen doldur öyleyse..:))

yok öyle
bu konu benim icin kapanmistir deyip kacmak..
madem dava adami iddiasindasin hakkini ver nebi yunus gibi olma..
yunus peygamber ile ilgili seyyid kutub´un yorumunu okumani tavsiye ederim..

slm.

« Yanıtla #171 : 27 Temmuz 2011, 11:05:54 ÖÖ 11 »
Ebubekir candaş dur sana bir olay anlatayım

Bir Alman vatandaşı ile bir Türk vatandaşı ortak iş kurmuşlar
Gel zaman git zaman Alman Türk ortağının kız kardeşine aşık olmuş
Bu durumu türk iş ortağına anlatmış

Türk: Bu iş kattiyen olmaz demiş

Alman: Neden olmaz eksik tarafımız nedir

Türk: Senin kızkardeşimi alman için müslüman olman lazım

Alman: Öfff ben müslüman olamam müslümanlık zordur

Türk: Hayır canım kim demiş müslümanlık gayet rahattır

Alman: Yaw sizde namaz kılmak var ben namaz kılamam

Türk : Yaw bana baksana ben namaz kılıyormuyum

Alman: Sizde oruç tutmak var ben oruç tutamam

Türk:Hayır canım bana baksana ben oruç tutuyormuyum

Derken alman İslamın hangi emirini saydıysa türk ben onuda yapmıyorum diye cevap verince

Alman: Yaw kuzum o zaman senin benden ne farkın varki demiş. Niye sen müslüman ben kafir

Sayın ebabekir işte sizin müslüman algınız bu yada cüneyit arkının filmlerinde ölmek üzre olan bizanlıların son nefesinde yetişipte “EşhedüennailaheillAllah eşhedüenla Muhamedden abduhü ve rasuluh-u”diyerek insanları müslüman yaparak cennete gönderdiği gibi.

Daha önceki dediklerimi gece yastığa başını koyduğunda şöyle derin bir şekilde düşün. Kuran sünneti aç dediklerimi bir güzel etüt et Allah’a dayan Allah’a muhakki sanada yardım edecektir.

Selametle kal

« Yanıtla #172 : 28 Temmuz 2011, 01:43:10 ÖÖ 01 »
Ezhattim yazdi;
"...Beyoğlunda homoseksuellik yapanlar akdenizde egede bikinisi ile hayvanlar sürüsü gibi erkek kadın içiçe dolaşanlar Allah’ın helalını haram haramını helal kılarak devlet eli ile sarhoş edici ürünleri üreten ve satan ramazanda gündüz oruç tutan akşam eşcinsellik yapan sonrada ben müslümanım diyen her kim varsa hepsi benim kardeşlerimdirler diyorsunuz...."

arkadas,iftira etmeyi okudugunuz kitap mi emrediyor ?

simdi

-Hurmetler karsiliklidir!..................................(Bakara/194)
-Dinde zorlama yoktur..................................(Bakara/256)
-Senin Dinin sana, benim Dinim bana...............(Kafirun/6)
-Kotulugu dahi iyilikle sav..............................(Fussilet/34)

"..bedeviler (ve cagdas bedevi)
-kufur ve nifakta en siddetlidirler
-ve
-Allahin Resulu uzerine indirdiginin sinirlarini bilmemeye en yatkindirlar.."(tevbe/97)

cünki bunlar,

-Allaha inandiklari halde Onun adiyla taskinlik/haksizlik yaparlar............................................................(araf/28)
-Kendi dinlerine/anlayislarina uymayani hemen öldürmeye kalkarlar........................................................(mearic/36-38)
-Baska din/felsefede olan insanlara hicbir hak hukuk tanimak asla istemezler...........................................(tevbe/8)
-Kendi dinlerine uymayana her turlu iskenceyi uygulamaktan asla geri durmazlar......................................(buruc 4-10)
-Iclerinde daima bedevi/dinci karakterli topyekun bir art niyet/husumet/izzet/hamiyyet duygusu barindirirlar..(sad 2/Fetih 26)

Ve

daha nice böyle DESPOT-luk icinde bulunanlar "bedevi" kimseler olarak tanimlanmislar kur´an´da..

Ve

peygamber zaten bu tip bedevi/dinci DESPOT-lara

medeni ahlaki (bakara/194 - fussilet/34)

baska din/ideoloji de olabilen insanlara gerekli hak ve hukuk tanimayi (kafirun/6 - mumtehine/8)

iyilik ve sakinma üretmeyi (maide/2)

kötülügü dahi iyilikle savmayi (fussilet/34)

ve

daha nice boyle kur´an-i "ALTIN KURAL"lar vaz etmistir  ki artik böylece gaddar ve gayri medeni bedevi/dinci DESPOT-lar olmayi birakip hosgörülü ve medeni insanlar olabilsinler..

Ezhattim yazdi;
"...Beyoğlunda homoseksuellik yapanlar akdenizde egede bikinisi ile hayvanlar sürüsü gibi erkek kadın içiçe dolaşanlar Allah’ın helalını haram haramını helal kılarak devlet eli ile sarhoş edici ürünleri üreten ve satan ramazanda gündüz oruç tutan akşam eşcinsellik yapan....."

dedin de aklima geldi sizin zihniyetiniz iktidar oldugunda bu insanlari nereye göndereceksiniz ? demirel,tesettürlü kizlar amerikaya gitsinler demisti de..:))

diger secenek 1930´larin despotlarinin uygulamasi olabilir onlar farkli yöntemlerle imha etmeyi mesela gaz odalari vs..kullanmisti..

ha
birde lut kavmi vardi  hani nebi lut Onlarin (senin hayvan sürüsü dediklerin) arasinda yasamisti hatta malum kissa ya göre Onlara kizlarini teklif etmisti..

ha
bide nikahli karisi var helak olanlar icinde ne hikmetse sonuna kadar beraber yasamis ama bosamayi dahi düsünmemis..!?

biri senin diline acibiber sürmeli..:)))

slm.

« Yanıtla #173 : 28 Temmuz 2011, 01:45:39 ÖÖ 01 »
düzeltme:

"arabistana gitsinler" olacakti..

slm.

« Yanıtla #174 : 30 Temmuz 2011, 12:52:16 ÖÖ 00 »
Sayın ebubekir

Bu foruma yazı yazmak niyetinde olmadığım halde beni yazmış olduğunuz cümlerle tahrik etmeyin lütfen. Ben size daha evvel söyledim başkalarını bedevilikle suçlamak yerine biraz oku,oku ki kendiniz bedevilikten kurtulasınız. Kendi  yaşı kadar okumuş insanları bedevilikle itham eden zavallı beyinler inşallah iflah olmazlar.

Aşağıdaki ayetlerin dipnotlarını vererek önünede sanki o ayetlerin o manalara geldiğini anlatmak suretiyle yaptığınız iş çok fena bir iştir. Hangi fikir ağababanız size bu aklı verdi bilmiyorum ama bildiğim birşey vardırki Allah’ın ayetlerinin manalarını çarptırmak güyya bende birşeyler biliyorum görüntüsü vermeye çalışmanın karşlığına bazı cümleler yazardım ama forumun genel ahlak kurallarını uygun düşmeyeceğinden ben o cümlelerimi ertelemeyi daha uygun görüyorum.

Bir daha Allah’ın ayetlerini kendi düşüncelerine alet etme sana tavsiyem bu.

Kuran’dan herhangi bir hüküm çıkarılırken çıkarılacak hüküm öncelikle Kuran’ın bütünlüğü içerisinde bir ahenk teşkil etmek durumundadır. Ayetleri anlamaya çalışırken belirli bir metod izleme zorunluluğu vardır. Ayetlerin siyakına sibakına nuzül sebebine mecazi anlamlarına lafzi anlamlarına yada gizli anlamalarına bakılıdıktan sonra ayetler üzerine yorum bina edilir.

Her ayette Allah’ın kast etmiş olduğu bir mana vardır,biz müslümanlarında amacı Allah’ın kast etmiş olduğu bu manayı en doğru şekilde anlamaktır.Fakat kafirler ki en çok yahudiler yapmıştır günümüzdede Kuran’a tabi olduğunu söyleyen dinciler yapmaktadır Allah’ın kast etmiş olduğu manayı göz ardı ederek ayetlere hiçbir alakası olmayan manalar vermeye çalışırlar.

Vaktim dar olduğundan dolayı yorumlarına delil olarak verdiğin diğer ayetlere bakamadım. Şimdi senin yorumlarına delil verdiğin ayetlere bak oku. O ayetlerle senin alaka kurduğun manalara bak da utan....

-Kendi dinlerine/anlayislarina uymayani hemen öldürmeye kalkarlar........................................................(mearic/36-38)
36- Şimdi küfretmekte olanlara ne oluyor ki, boyunlarını sana uzatıp koşuyorlar.

38- Onlardan her biri, nimetlerle donatılmış cennete gireceğini mi umuyor (tamah ediyor) ?
ALAKAYI MAYDANOZ

-Baska din/felsefede olan insanlara hicbir hak hukuk tanimak asla istemezler...........................................(tevbe/8)

8- Nasıl olabilir ki!... Eğer size karşı galip gelirlerse, size karşı ne 'akrabalık bağlarını', ne de 'sözleşme hükümlerini' gözetip-tanırlar. Sizi ağızlarıyla hoşnut kılarlar, kalbleri ise karşı koyar.Onların çoğu fıska sapanlardır.
ALAKAYI PATLİCAN

-Kendi dinlerine uymayana her turlu iskenceyi uygulamaktan asla geri durmazlar......................................(buruc 4-10)

10- Gerçek şu ki, mü'min erkeklerle mü'min kadınlara işkence (fitne) uygulayanlar sonra da tevbe etmeyenler (yok mu) ; işte onlar için cehennem azabı vardır ve yakıcı azab onlar içindir.
ALAKAYI KARTOL

-Iclerinde daima bedevi/dinci karakterli topyekun bir art niyet/husumet/izzet/hamiyyet duygusu barindirirlar..(sad 2/Fetih 26)

26- Hani o küfretmekte olanlar, kendi kalpleri içinde, 'öfkeli soy-koruyuculuğunu, (hamiyet) , cahiliyenin 'öfkeli soy koruyuculuğunu' kılıp-kışkırttıkları zaman, hemen Allah Rasulünün ve mü'minlerin üzerine '(kalbi teskin eden) güven ve yatışma duygusunu' indirdi ve onları "takva sözü" üzerinde 'kararlılıkla ayakta tuttu.'Zaten onlar da, buna layık ve ehil idiler. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.
ALAKAYI EBUBEKİR.

dedin de aklima geldi sizin zihniyetiniz iktidar oldugunda bu insanlari nereye göndereceksiniz ? demirel,tesettürlü kizlar amerikaya gitsinler demisti de.. )ALINTI

Bak dedimya sen sokak diliyle konuşuyor cahil cahil sorular soruyorsun.

İslam devlet hukukunda sokaklar şu şekildedir.

Toplumun ahlakını bozucu giyim kuşam konuşma adabı haram yiyecekler,giyecekler,içecekler vs. Tamamı yasak edilir. Aleni bir şekilde islam dini dışında hiçbir dinin popangandasına izin verilmez. Şimdi bunları yazdım sen yine cahil cahil bir soru sorarsın en iyisi sen sormadan ben ceavap vereyim.

Dinde zorlama yoktur bakara/256. Kaidesi gereğince başka din mensupları kendi dinlerini kendi vicdanlarında ve kendi aralarında yaşayabilirler tabiki eğer bu din mensupları zımmi iseler. Allah bilir ya sen şimdi zımmiliğinde ne olduğunu bilmiyorsundur.

ha
birde lut kavmi vardi  hani nebi lut Onlarin (senin hayvan sürüsü dediklerin) arasinda yasamisti hatta malum kissa ya göre Onlara kizlarini teklif etmisti..
Alıntı

Allah seni hak ettiği şekilde ıslah etsin.Hakketen sana ağır cümleler kullanmamak için kendimi zor tutyorum. Bu nasıl aşağılık bir yorum böyle. İnsan biraz haya eder bu cümleleri kurarken. Allah’ın peygamberine bu denli ağır ithamlarda bulunmak hakikaten bana çok ağır geldi.

Eğer ben bu forumda yönetici olsaydım senin gibi seviyesiz insanları sonsuzadek forumdan men ederdim.

Bu işin buraya geleceği belliydi.

Şimdi sen diyorsunki o homo seksüel toplum iman etmeden Allah’ın peygamberi onları kızlarınımı verecekti. Allah’ın peygamberi onlara kızlarını teklif etti öylese bizlerde bu eşcinsellere kızlarımızı teklif edelim öylemi?. Sana nasıl cümleler kuracağımı şaşrdım ya....

Allah’ın laneti iftira atan zalimlerin üzerine olsun inşallah.

EY cahil insan homoseksüel toplumu Allah yerin dibine sokarak onları helak etmiştir dünyayı onların başına zindan etmiştir. Onlar iman edip müslüman olmadıkları müddetçe bir peygamberin kızlarını eşcinsellere teklif etmesini düşünmek ancak zalimlerin işi olabilir.

Bak ey (in) islam dininde eşler arasında taraflardan biri eğer müslüman olursa bu evlilik bir müddet sürdülür. Nedeni şu iman etmemiş eşinde iman etmesi için belirli çaba sarf edilir.Buna örnek olarak firavun ve karısını gösterebiliriz.Yoksa bir müslüman bayan gayri müslim bir kişiyle evlenmesi nas ile yasaklanmıştır haramdır zulümdür açıkça ayetler vardır.

Sizler şunu söylediniz kim “lailaheillAllah” derse kendisinin müslüman olduğunu beyan ederse onlar dinde kardeşlerimizdirler. Bizler onların niyetlerini bilemeyiz. Beni niyet okumakla itham ettiniz. Bende onun için o örnekleri verdim.

Çünkü bugün eşcinsellik yapanlar yada fuhuş yapanlar veya tefecilik veya hayvan sürüsü gibi kıyılardan çıplaklar kamplarını oluşturan insanlarda “lailaheillAllah”diyorlar. Onlarda müslüman olduklarını beyan ediyorlar. O halde sadece diliyle birşeyler söylemek insanı müslüman yapmaz.

Diyelimki ben size doktor olduğumu söyledim. Sizler bana mademki doktorsun ameliyat yaparmısın hastayı muayene edermirsin hastayı tedavi edermisin bende cevaben hayır derim bunların hiçbirini bilmiyorum dersem ki bilmiyorum sizler bana yalancı demezmsiniz.

İşte islam dinide böyledir amel müşrikçe dilde “lailaheillAllah” bu hanginize mantıklı geldi.

Müslüman olmak hakikaten çok farklı birşeydir. Cenabbi Allah hak edene nasip etsin Allah’a Rasullerine ayetlerine iftira atanlarıda kahr etsin inşallah.

Amin.................................................................................

« Yanıtla #175 : 31 Temmuz 2011, 10:13:05 ÖS 22 »
Ezhattım yazdi;"..Bu foruma yazı yazmak niyetinde olmadığım halde beni yazmış olduğunuz cümlerle tahrik etmeyin lütfen..."

-keske klavyenize/dilinize hakim olsaydiniz..

Ezhattım yazdi;"..Ben size daha evvel söyledim başkalarını bedevilikle suçlamak yerine biraz oku,oku ki kendiniz bedevilikten kurtulasınız. Kendi  yaşı kadar okumuş insanları bedevilikle itham eden zavallı beyinler inşallah iflah olmazlar..."

-akil yasta degil bastadir diye meshur deyisimiz vardir..

-hic kimse layusel,dokunulmaz degil hele masum hic degil bunu ögrenin artik..

-bedevi kavramindan rahatsiz olana bak hele saga sola salya sümük hakaretler savuruyor,asagiliyor,müslümanim diyorsun o hala afaroz etmekle mesgul allah askina bu nice okumak,nasil bir iman ki önüne geleni putperest,müsrik vs ilan edip duruyor..

-bu zihniyet yani kendinden baska müslüman tanimayan zihniyet bir gün siyasi otorite olup devletin imkanlarini ele gecirdigini düsünün  valla insana fasist kemalistleri mumla aratirlar rabbim yazdiysa bozsun..

Ezhattım yazdi; "..Aşağıdaki ayetlerin dipnotlarını vererek önünede sanki o ayetlerin o manalara geldiğini anlatmak suretiyle yaptığınız iş çok fena bir iştir..."

-sana göre fena olabilir kur´an´a göre hic de öyle olmadigini islam tarihinde ortaya cikan onca itikkadi ve ameli ögretiler kanit olarak yeter tabi ki bir dönem müslümanlarin basina bela olan hariciler gibi tek düze düsünmeyi tercih edenleri haric tutmak gerekir nitekim kargadan baska kus tanimamak da bir yol/yöntem ama kesin sirati müstakim degil..

Ezhattım yazdi; "..Hangi fikir ağababanız size bu aklı verdi bilmiyorum.."

-ben akli kullanmamayi "belhum adal" olarak degerlendiriyorum ayrica baskalarinin yanlislari arkasinda secde etmektense kendi yanlislarimin hesabini vermeyi tercih ederim hem islam toplumunda aklini ona buna kiraya veren müslümanlardan gecilmiyor

Ezhattım yazdi; "..Kuran’dan herhangi bir hüküm çıkarılırken çıkarılacak hüküm öncelikle Kuran’ın bütünlüğü içerisinde bir ahenk teşkil etmek durumundadır. Ayetleri anlamaya çalışırken belirli bir metod izleme zorunluluğu vardır. Ayetlerin siyakına sibakına nuzül sebebine mecazi anlamlarına lafzi anlamlarına yada gizli anlamalarına bakılıdıktan sonra ayetler üzerine yorum bina edilir.Her ayette Allah’ın kast etmiş olduğu bir mana vardır,biz müslümanlarında amacı Allah’ın kast etmiş olduğu bu manayı en doğru şekilde anlamaktır.Fakat kafirler ki en çok yahudiler yapmıştır günümüzdede Kuran’a tabi olduğunu söyleyen dinciler yapmaktadır Allah’ın kast etmiş olduğu manayı göz ardı ederek ayetlere hiçbir alakası olmayan manalar vermeye çalışırlar..."

-islam toplumunun yerlerde sürünüyor olmasi da aciklamaya calistiginiz hassasiyetlerden kaynaklaniyor olmali..:)))

Ezhattım yazdi; "..O ayetlerle senin alaka kurduğun manalara bak da utan...."

-utanilacak davranis aklini baskalarina kiraya vermektir sükür öyle bir yanlis yapip zekamla dalga gectirmem..

Ezhattım yazdi; "..İslam devlet hukukunda sokaklar şu şekildedir.(SENN YORUMLADIGIN ISLAM DEVLETI)Toplumun ahlakını bozucu giyim kuşam konuşma adabı haram yiyecekler,giyecekler,içecekler vs. Tamamı yasak edilir. Aleni bir şekilde islam dini dışında hiçbir dinin popangandasına izin verilmez. Şimdi bunları yazdım sen yine cahil cahil bir soru sorarsın en iyisi sen sormadan ben ceavap vereyim.Dinde zorlama yoktur bakara/256. Kaidesi gereğince başka din mensupları kendi dinlerini kendi vicdanlarında ve kendi aralarında yaşayabilirler tabiki eğer bu din mensupları zımmi iseler. Allah bilir ya sen şimdi zımmiliğinde ne olduğunu bilmiyorsundur..."

-yani, inancini teblig etme ve yasama özgürlügü yok,giyim kusam,yiyecek/icecek dayatmasi var kisaca fasist kemalistleri neyle sucluyorsaniz tipkisinin aynisi..

-aslinda onlar da müslüman halktan farkli seyler istemiyor sadece dininizi vicdanizda yasayin diyor E farkiniz ?

-zimmi ?
-islam devletinin egemenligini kabul eden gayr-i müslim kisilerdir bu durumda siz kemalist devletin zimmi si oluyorsunuz cünkü dilinizle bu devlete karsi olsanizda günlük yasaminizin her alaninda yani pratiklerinizle  onay vermis sayiliyorsunuz besikten mezara kadar yada siz iktidara gelinceye kadar..:))

Ezhattım yazdi; "..Allah seni hak ettiği şekilde ıslah etsin.Hakketen sana ağır cümleler kullanmamak için kendimi zor tutyorum. Bu nasıl aşağılık bir yorum böyle. İnsan biraz haya eder bu cümleleri kurarken. Allah’ın peygamberine bu denli ağır ithamlarda bulunmak hakikaten bana çok ağır geldi..."

-ben yorum yapmadim sadece lut kavmi ile ilgili ayetden bahsettim söyle ki;"birde lut kavmi vardi  hani nebi lut Onlarin (senin hayvan sürüsü dediklerin) arasinda yasamisti hatta malum kissa ya göre Onlara kizlarini teklif etmisti.." diye yani senin bu kadar dellenmene gerek yoktu nitekim ayet aynen söyle;

"..Ve
-ne zaman ki
-elçilerimiz Lût'a geldiler bunlar yüzünden o üzüldü
-bunlar yüzünden kolu daraldı [sıkıntıya düştü] ve "Bu, müthiş bir gündür!" dedi..."(hud/77)

"..Ve
-onun kavmi
-hızlıca ona geldiler
-Onlar
-daha önce de çirkinlikler yaparlardı
-O/Lût
-Ey kavmim!
-İşte bunlar kızlarım
-Onlar sizin için daha temizdirler
-Gelin Allah'a takvalı davranın
-beni misafirlerim ile ilgili olarak rezil rüsva etmeyin..."(hud/78)

"..Onlar
-Hiç şüphesiz sen
-senin kızlarında bizim için herhangi bir hak olmadığını bildin
-Ve
-şüphesiz ki sen
-bizim ne istediğimizi kesinlikle biliyorsun." dediler..."(hud/79)

-ortada bir yanlis varsa o da senin abuk zihniyetin cünkü sen benim adima yorum yapip söylemedigim ve  kast etmdegim seyleri utanmadan bana mal etmeye calisiyorsun..

-konuyla ilgili yorumum nedir diye sorsaydin keske senin icin daha hayirli olurdu malum acele ise iblis karisir..:))

Ezhattım yazdi; "..Eğer ben bu forumda yönetici olsaydım senin gibi seviyesiz insanları sonsuzadek forumdan men ederdim.Bu işin buraya geleceği belliydi..."

farkliliklardan korkan bu taviriniz hayra alamet degil cünkü despotlarin da benzer SIKINTIlari var bu nedenle iyi ki yönetici degilsin yoksa burasi "körkler sagirlar birbirini agirlar" deyimine uygun düsen bir forum olurdu..

slm.