YEKDER EGP (Eğitimci Geliştirme Programı) sınavı yapılacaktır.

• 0 Cevap
  • 2881 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği - Yekder'de sürdürülen EGP (Eğitimci Geliştirme Programı)'na giriş sınavı yapılacaktır.

Kısaca tanımlayacak olursam EGP bir "usül eğitimi"dir. Eğitim fakültesinin sıkıştırılmış 1 yıllık eğitim formatı da denilebilir. Alanında uzman hocalarımızın seminerleri eşliğinde "çocuk eğitimine" karşı bakışınız zenginleşecektir...inşallah.

Sınava girmek isteyenlerden herhangi bir mezuniyet beklenmiyor. Toplamda 60 soruluk sınavı kazananlar Kur'an sözlüsüne girip, ardından mülakata alınıyorlar. Geçerlerse EGP programına dahil olup eğitimden istifade edebiliyorlar. İslami camiadaki öğretici usul sorunlarını asgariye indirmeyi, öğretimi "camii standartlarından" daha kaliteli bir noktaya getirmeyi hedefleyen -içinde bulunduğum- bu sistematik çalışmayı herkese tavsiye ediyorum.

Bu arada beyler de katılma hakkına sahipler. İmamlar, üniv.öğrencileri, ev hanımları, esnaflar... İslami ilimlerde belirli bir alt yapıya sahip herkes programa başvurabilir.

Hasılı; Ev Okulu öğreticisi olmak isteyen kişilere yönelik olarak düzenlediğimiz Öğretici Alım Sınavı 2 Haziran 2014 saat 10:00 da dernek merkezinde yapılacak. Sınavda başarılı olanlar ihtiyaç olması durumunda ev okulu çalışmalarında görev alabilecekler. Başarılı olanlar, 2014 Eylül döneminden itibaren bahsini ettiğim eğitimcilik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Eğitimci Geliştirme Programı'na (EGP) katılabilecekler...

EGP hakkında ayrıntılı bilgi için siteye başvurabilirsiniz:

http://yekder.org/Default.aspx?mod=page&id=9&Lang=tr-TR&q=egitimci_gelistirme_programi