TASAVVUF AYRI BİR DİN

• 307 Cevap
  • 169091 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
Ynt: TASAVVUF AYRI BİR DİN
« Yanıtla #210 : 28 Haziran 2014, 10:44:37 ÖS 22 »
DİN NEDİR biliyor musun .?

DİN, Allah 'ın biz insanoğlu için seçmiş olduğu şer-i kuralların tümüdür.

Bu Din 'in adı ise :  İSLAM ' ..

Peki MÜSLÜMAN KİMDİR biliyor musun .?

MÜSLÜMAN , Allah 'ın varlığına inanmış herkesin almış olduğu isimdir. "Lailahe illallah" diyen herkes Müslümandır.

‘‘Bedeviler dediler ki: ‘‘İman ettik.’’

Deki: ‘‘Siz iman etmediniz, amma ‘‘Müslüman olduk’’ deyin.

İman henüz kalplerinize yerleşmedi.

Şayet Allah’a ve peygamberine itaat ederseniz amellerinizden bir şey eksiltmez.

Muhakkak ki Allah çok esirgeyen çok bağışlayandır.’’
Hucurat 14

İnanmak ve iman etmek ayrı manalar taşır. İnançta Allah 'ın varlığını kabul etmek yeterli olur, ayette;

“Rabbimiz Allah'tır" deyip sonra doğru olanlar, onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir..
Ahkaf 13

Buyrulmakta.

MÜ-MİN KİMDİR , biliyormusun .?

MÜ-MİN : Amentünün altı şartına da, yani "GAYB" 'a acabasız iman edendir. Koşulsuz ve şartsız iman gereklidir. Amentünün altı şartına da acabasız iiman eden bir kişi MÜ-MİN 'dir.

Ayette ;

Ey inananlar, Allah'a, Elçisine, Elçisine indirdiği kitaba ve daha önce indirmiş bulunduğu kitaba inanın. Kim Allâh'ı, meleklerini, kitaplarını, elçilerini ve âhiret gününü inkâr ederse o, delalete uğrayanlardandır.
Nisa 136

Allah'a ve peygamberlerine iman eden ve onlardan hiçbirini diğerlerinden ayırmayanlara işte Allah onlara pek yakında mükâfatlarını verecektir. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.
Nisa 152

Gönderilen Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de iman ettiler. Onlardan her biri “Allah'a, meleklerine kitaplarına peygamberlerine iman ettiler.” «Allah'ın peygamberlerinden hiçbirini ayırmayız. Onları “İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, mağfiretini niyaz ederiz! Dönüş yalnızca sanadır» dediler
Bakara 285

Sen Kuran 'da geçen, ey inananlar, ey iman edenler, mü-min ve müttaki ayrımlarından, hitaplarından da hiç bir şey anlamamışsındır.

İşte o Kitap; kendisinde hiç şüphe yoktur; "müttakiler için" yol göstericidir.
Bakara 2

Onlar ki gayba inanıp namazlarını kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan harcarlar.
Bakar 3

Sana indirilene ve senden önce indirilene inanırlar; âhirete de kesinlikle iman ederler.
Bakara 4

İşte onlar, Rablerinden bir hidâyet üzeredirler ve umduklarına erenler, işte onlardır!
Bakara 5

Göklerdekilerin ve yerdekilerin hepsi Allâh'ındır. İçlerinizdekini açıklasanız da gizleseniz de Allâh sizi onunla hesaba çeker; dilediğini bağışlar, dilediğine azâbeder. Allâh, herşeye kâdirdir.
Bakara 284

MÜTTAKİY KİMDİR .?

MÜTTAKİY, İmanının gereği olan İslam 'ın "TEMEL İBADETLERİNİ", namaz, oruç, hac, zekat ve kelime-i şehadeti yaşamaya çalışan kişidir. Yani bu imanın kendisinde olduğunu ifade eden kişiye bakıldığında, yukarıdaki özellikler bariz görülmelidir. Yaşayan olmalıdır. Konuşan değil. 

Dahası ve dahaları devam edip gidiyor. Fakat kişinin Müslüman olması için, hangi lisan ile olursa olsun, "lailahe illallah" demesi yeterli oluyor.

Ehli takva, vera, beka, gurbiyet gibi imanın daha üstün şubeleri vardır.
Fakat bu, Tasavvuf'un dışında asla yaşanılamaz..!

Şekilde görüldüğü üzre, daha iman ve inancın farkını göremeyen, İslam ve Müslüman 'ın manalarını idrak edemeyen.. Din adına tartışıyor.
"Kul 'a bela gelmez Hak yazmayınca,
Hakk bela yazmaz, kul azmayınca"..

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #211 : 28 Haziran 2014, 11:02:24 ÖS 23 »
Hz. Allah 'ın akrabalık emrettiği şu ayete nasıl bir cevap vereceksin bakalım;

“Bugün size temiz ve iyi şeyler helal kılınmıştır.

Kendilerine kitap verilenlerin yiyeceği size helaldir.

Sizin yiyeceğiniz de onlara helaldir.

Mümin kadınlardan iffetli olanlar, daha önce kendilerine kitap verilenlerden

iffetli kadınlar da namuslu olmak, zina etmemek ve gizli dost tutmamak üzere,

mihirlerini vermeniz şartı ile size helaldir.

Kim inanmayı kabul etmezse onun ameli boşa gitmiştir.

O ahirette de ziyana uğrayanlardandır
Maide 5

Hz. Allah kilise, havra, manastır ve mescitleri biz koruyoruz diyor..!
Ehli kitaptan kendinize eşler alabiirsiniz diyor.

İncil sahipleri, Allah'ın onda indirdiği ile hükmetsinler. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fâsıklardır.
Maide 47

Genelleme yaparak paylaşıyorsun. Bu yüzden de batmış olduğun yanlışı görmüyorsun..

Ehli kitap için de olsa, Muhammediler için de olsa Hz. Allah ayrımı gözümüze sokuyor ve ..

Diyor ki ;

- Ayetlerimizi inkar edenler ..!

- İnanmayanlar ..!

- İnananlara de ki ..!

- Kafirler ..!

-Fasıklar ..!

- Sapmışlar ..!

- Mü-minlere de ki..!

- Müttakiyler için..!

Bu ayrımların hepsini tek bir çerçevede görüyorsun.

Ehli kitap ne demek : Allah 'ın Kitabını, Allah 'ın kelamını kabul eden, inanan, bir diğer ifade ile iman eden demektir. Adı üzerinde "EHLİ KİTAP" ..!

Bu ifadeleri görmediğin müddetçe, yanlışdasın, tek düze bakıyorsun demektir.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #212 : 28 Haziran 2014, 11:16:55 ÖS 23 »
Elinden gelse, kendinden başkasını cennete sokmayacaksın ya, hani iman sahibi olarak bir tek kendini görüyorsun ya..

"Merhameti olmayana, merhamet edilmez"..

"Merhamet, imandandır"..!

"Yer ehline merhamet et ki, gök ehli de sana merhamette bulunsun"..!

Cenneti alâ, herkese yetecek kadar büyüktür. Ebubekir r.a efendimiz ;

"Ya Rabbi..! Gövdemi o kadar büyüt, o kadar büyüt ki, cehenneme benden başkası girmesin" diye dua etmiş.

Ehli kitabın kafiri var da, bizim kafirlerimiz yok mu..? İnanmış veya inanmamış.. İman etmiş veya etmemiş ayrımını yapmak, insanların alacakları ceza ve mükafatlara müdahil olmak imanlı kişiye yakışmaz. Bilmelisin ki (haşa) Allah, Allah 'lığını kimseye bırakmaz.

HÜKÜM ALLAH 'IN..

« Yanıtla #213 : 29 Haziran 2014, 12:44:54 ÖÖ 00 »
Osisko yanlış kişilerden söz alıp alakasız cevaplar yazma. Bakıyorum yazacaklarınıda şaşırmaya başladın. Alakasız meselelere alakasız ayetleri delil verdiğini daha evvel ispat ettik. Bizi tekrar dan seni yalancı çıkarmaya muktedir kılma.

Fe sübhanAllah. Düz vites takmış gidiyorsun. Devam.

Osisko senin saptırmalarına tek tek cevap vereceğim sende mümkünse aynı metodu takip et hangi cümleme cevap vereceksen o cümlemi alıntı yap ve o cümleye uygun cevaplar ver.
Hiçbir meselelyi karıştırmadan şurdan devam edelim. Sakın başka konu karıştırma sadece bu minvalde devam edelim.

Diyorsun ki;Allah c.c "Kuran 'ın koruyucusu ve kollayıcısı benim" buyuruyor. Hadisleri kim koruyor.?

Cevap; Osisko bu sözünü kanıtla yani delillendir. Kur’an’ın korunduğuna içerisine sokuşturulmalar ve çıkarılmalar olmadığına dair bir kanıt istiyorum.

Buyur söz sende.

« Yanıtla #214 : 29 Haziran 2014, 12:47:01 ÖÖ 00 »
"Ya Rabbi..! Gövdemi o kadar büyüt, o kadar büyüt ki, cehenneme benden başkası girmesin" diye dua etmiş.

Forumu küfürlerle doldurdun yeter artık yaw. Bu söz hangi kaynakta geçiyor bunuda ispat et. Her bir sözün bir ton küfür taşıyor.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #215 : 29 Haziran 2014, 02:55:31 ÖÖ 02 »
Osisko yanlış kişilerden söz alıp alakasız cevaplar yazma. Bakıyorum yazacaklarınıda şaşırmaya başladın. Alakasız meselelere alakasız ayetleri delil verdiğini daha evvel ispat ettik. Bizi tekrar dan seni yalancı çıkarmaya muktedir kılma.

Neyi ispat etmişsin .? Ben görmedim.. Vallahi ispat mıspat yok ortada. Kendin yazdın, kendin tasdik ettin. Kuran harici, ayetler harici hiç bir kelamını kabul etmiyorum.

Sana İslam 'ın ne demek olduğunu öğretmeye çalışıyorum. Daha sonra kendi , kendinle çelişkinin farkına varacaksın Allah 'ın izni ile.

Ben Evliya terbiyesinde yetiştim, Dervişim Elhamdülillah. Sen benimle ilim yarışına giremezsin.
Sana görünen kısım yetiyor ama bize görünmeyen yanı, batini olan lazım.

İnan bana kabın çok küçük. Ne söylesem, dışına taşıyor. Sendeki ilimle beni anlayamazsın. Anlayabildiğin ise, onca yazdıklarımdan çıkarttığın özet, yalnızca, hadis, sünnet karşıtlığı olur.

İspat ettiğin tek şey, hiç bir şey bilmediğin. Kuran 'ı yanlış anladığın. Allah 'ın rahmetinden, mağfiretinden, merhametinden, lütuf ve ihsanından hiç bir haberinin olmadığıdır..!

Bak kardeşim,

Din-i İslam 'ı , Ehl-i Kitabı anlamadan, Müslüman ve MÜ-min ayrımını yapamadan, hiç bir şeyin idrakine varamazsın. İlk önce şunu iyice kafana yerleştir;

İslam 'dan başka Din yok, Tek Din İslam..!

İnsanların hepsi de Allah 'ın yaratmış olduğu kullardır..! Zatının varlığını kabul eden kuluna Hz. Allah cenneti vadediyor. Davud, Musa, İsa a.s 'lar ile, Muhammed s.a.v efendimiz, İslamiyet üzere gönderildiler, din getirmediler.

Yahudilik = Musevilik = Davud ve Musa a.s 'ın şeriat ismi Musevi diye anılırlar, Kitapları Zebur ve Tevrat .. Kuran 'ın emri ile şeriatlarını, Kitaplarını, peygamberlerini kabul edeceksin.

Hıristiyanlık = İsevilik = İsa a.s 'ın şeriat ismi, İsevi diye anılırlar. Kitapları İncil. Bunu da Kuran 'ın emri ile, hem şeriat, Hem kitap, hem de Peygamber olarak kabul edeceksin.

Muhammedilik = En son şeriata tabii olan bizleriz..

Evvelkileri tasdik edici, koruyup, kollayıcı olarak hepsine de Allah Kelamıdır, Allah 'ın elçisidir, Allah 'ın tertip ve tanzimidir diye bakacaksın.

"Birbirinizi sevmedikçe Mü-min olamazsınız"..!

"Mü-min olmadan da cennete giremezsiniz"..!

"EY ALLAH 'IN KULLARI" ... Kardeş olunuz..!  

Yukarıda geçen "EY ALLAH 'IN KULLARI" umumi bir çağrı.. Allah 'ın yaratmış ve yaratacak olduğu tüm insanlık için yapılan bir çağrıdır. Ne Yalnızca Musevi, ne yalnızca İsevi, ne de sadece biz Muhammedileri ilgilendiriyor. Yapılan bu çağrı bütün insanlığa.

Allah 'ın indindeki ile Thomasın elindeki kitap ayrımını yap.

Aksi taktirde yanlışta olan, küfre giden, şirke batan sensin, sen. Eğer ki parantez ve tırnak içi yazılara dokunmaz, sana, bana, bize sunulanın aslı ile alakalı olursak, kimse bizi yanlışa sürükleyemez. Anlayabildin mi.?

Zahiri dediğin ilimle zor ama..

Sen Allah 'ın sana Kuran 'da "iman et" buyurduğu çağrıya bak. Kim nasıl ve neyi değiştirdiğini düşünüyor veya zannediyorsa, kendisini değiştirmiştir. Allah Kelamına dokunulamaz, erişilemez...!

Kulağına küpe olsun.

Allah 'ın indindeki, Allah 'ın Kelamı, Allah 'ın Kitabı ..! Bunları değiştirmeyi ne zannediyorsun sen.? Herhangi bir kitap mı, herhangi bir dergi mi.? Zahiri ilimle bakarsan gördüğün tek şey, kafanda oluşan soru işaretleri olur.

Fakat Kuran 'ı olduğu gibi kul kelamını bir yana bırakarak aldığın zaman, ne Thomasın elindeki İncil seni ilgilendirir, Ne Eric 'in elindeki Tevrat, ne de islamoğlunun yazdığı tefsir veya meal..

Sana emredileni sade ve yalın görme imkanın ortaya çıkar. Allah 'ın gerçeklerini daha net görürsün. Ülkemizde 150 'ye yakın meal ve tefsir var. Bu kirlilikten nasıl kurtulmayı düşünüyorsun.?

İnşaallah bir nebze idrakı verilir de kurtulması gereken sen, kurtulursun. Yoksa ben neden hadislere karşı çıkayım, imanımın gereği bunu yapmamam gerekir ancak, imanımı korumak için de hadislerle fazla içli, dışlı olmamam lazım.

- Hiç kimsenin elindeki ile ilgilenme ..

- Değişti, tahrif edildi gibi kelimelerden sakın, korun.. Çünkü imana ters ..

- Hükümsüz, iptal oldu gibi kelimelerden de uzak dur..

Kuran 'da neden bahsedilmemiş, iptal olan bir şeriattan, geçersiz kalan bir Hak Kelamı Kitaptan, hükümsüz kılınan bir peygamberden.. Şimdi anladın mı.?

Yukarıdaki uyarımı dikkate alırsan kendine, almazsan yine kendine. Ama yabana atma, herkese kısmet olmaz. Hz. Allah beni buraya boşuna yönlendirmedi. Kainatta hiç bir şey tesadüfi değildir. Her şeyin belirlenmiş bir zamanı, bir ölçüsü, bir etkisi vardır.

Dışına çıkılması mümkün değil.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #216 : 29 Haziran 2014, 03:02:23 ÖÖ 03 »
Osisko
senin saptırmalarına tek tek cevap vereceğim sende mümkünse aynı metodu takip et hangi cümleme cevap vereceksen o cümlemi alıntı yap ve o cümleye uygun cevaplar ver.
Hiçbir meselelyi karıştırmadan şurdan devam edelim. Sakın başka konu karıştırma sadece bu minvalde devam edelim.

Diyorsun ki;Allah c.c "Kuran 'ın koruyucusu ve kollayıcısı benim" buyuruyor. Hadisleri kim koruyor.?

Cevap; Osisko bu sözünü kanıtla yani delillendir. Kur’an’ın korunduğuna içerisine sokuşturulmalar ve çıkarılmalar olmadığına dair bir kanıt istiyorum.

Buyur söz sende.

İşte ayet :

O Zikri biz indirdik biz; ve O'nun koruyucusu da elbette biziz!
Hicr 9

Allah 'ın indindeki ile, birilerinin elindekini birbirine karıştırmadığın müddetçe çok iyi anlaşırız.

Belli mi olur, belki Tasavvufa bile girersin.

Abdulkadır Geylani hazretleri buyurmuşlar ki;

-Bizi atan, "BİZDENDİR" ..!

« Yanıtla #217 : 29 Haziran 2014, 03:21:02 ÖÖ 03 »
Bak osisko konu dağılmasın diye önceki yazdıklarına cevap vermiyorum ancak ben dervişim diyorsun ya zaten ne olduğun belli kendini açıklamana gerek yok;

Şimdi konuya dönelim;

Ben size Kur’an’ın korunduğuna dair delil istedim sizde bana mealcilerden gelen klasik cevabı verdiniz eyvallah.

“O Zikri biz indirdik biz; ve O'nun koruyucusu da elbette biziz!”Hicr 9

Osisko yanlış değilsem bu zikr ettiğin söz Kur:’an’dan bir ayettir. Varsa yanlışım düzelt inşaAllah.
Peki birşey kendi kendine delil olur mu?

Osisko seni trafik polisi çevirse sana sen kimsin dese sende ben osiskoyum desen trafik polisi senin bu beyanını kabul eder mi?

Yoksa senin beyanın dışında senden bir delil mi ister? Mesela kimlik belgesi veya başka birinin şahitliği gibi.

Bir polisin bile kendi kendine delil olan kişinin sözünü şahitliği kabul etmediği halde ben neden bu sözü kabul edeyim.? Sana kolaylık olsun diye şu bilgiyi aktarayım inşaAllah.

Ben Tevrat ve İncilin tahrif olduğunu bu iki kitap dışındaki başka bir ilahi kitap olan Kur’an ile kanıtladım.

O halde sorumu tekrar ediyorum “Kur’an’ın tahrif olmadığına sokuşturulmalar ve çıkarılmalar olmadığına dair delil” bir tek delil bana yeterlidir. Vesselam

Buyur söz sende;

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #218 : 29 Haziran 2014, 06:28:46 ÖÖ 06 »

Ben Tevrat ve İncilin tahrif olduğunu bu iki kitap dışındaki başka bir ilahi kitap olan Kur’an ile kanıtladım.

O zaman senin iman problemin var. Ayetleri okumuyorsun, saplandığın şeyin etrafında dönüp duruyorsun. Kafanda kırk tilki dolaşıyor ve hiç birisinin kuyruğu bir diğerininkine dokunmuyor.

Bak arkadaş bu Kuran ayetidir.

Ey inananlar,
Allah'a,
Elçisine,
Elçisine indirdiği kitaba ve
daha önce indirmiş bulunduğu kitaba inanın.
Kim Allâh'ı,
meleklerini,
kitaplarını,
elçilerini ve
ahiret gününü inkar ederse o,
delalete uğrayanlardandır.
Nisa 136

Delalettesin demekten başka bir kelime bulamadım.. Ayeti inkar ediyorsun. Bunun başka izahı yok. Allah iman et diye buyuruyor, sen tahrif edildi diyerek imanından çıkartıyorsun.

Sende Amentüye iman yok öyle ise..! GAYB 'a iman yok öyle ise. Kitaplara, Peygamberlere iman yok. Peki neye iman ettin sen .?

Muhalefet partileri gibisin. Köprüye hayır, alt geçit, üst geçite hayır. Üçüncü köprüye hayır. Kanal İstanbul'a hayır, üçüncü hava limanına hayır, her şeye hayır. Hayır diyemediklerine sessizce yürütmeyi durdurma kararı.. Peki olmaz ya, iktidara gelince bu memleket için ne iş yapacak bunlar.. Diye sormazlar mı .?

O halde sorumu tekrar ediyorum “Kur’an’ın tahrif olmadığına sokuşturulmalar ve çıkarılmalar olmadığına dair delil” bir tek delil bana yeterlidir. Vesselam

Buyur söz sende;

Sokuşturulmalar, çıkartılmalar kelimesi seni rahatsız etmiyor mu.? İlave veya eksiltme desen ..!

Sen delili kendinde arayacaksın arkadaş, bende değil.

Delil kendinsin.

İman ettin, delil sende, iman etmedin, delil yine sende.

Bundan dolayı beni sorumlu tutacak hiç bir merci yok.

İmanın aslı neydi "GAYB" a iman. GAYB neydi, beş duyu ötesi, bilinmeyen, görülmeyen, duyulmayan...

İman etmek işte bu kadar hem zor, hem kolay. Tamam dedin, işi bitirdin. Hayır dedin, ateşe atıldın. Acaba, neden, niçin, nasıl dedin, ayvayı yedin..

Delil sende, bende değil ..!

« Yanıtla #219 : 29 Haziran 2014, 04:33:56 ÖS 16 »
Osisko ben sana basit bir soru sordum ve cevabını bekliyorum. Konuyu sağa sola kaydırıp kendi şirk küfür dolu akidenle forumu zehirleme bana da akıl vermeye kalkışma. Çünkü senin gibi keremejileri çok gördük çok.
Ya hayatımın en zor anlarını bu aklını ekmek peynirle yemiş tasavvuf şirk dininin müritleriyle konuştuğum zaman yaşıyorum kalbim daralıyor kendimi inanılmaz kötü his ediyorum.

Bu aklını yitirmiş insani vasıflarını kaybetmiş tarikat bataklığında boğulmuş çeyrek akıllı insanlara tedavi noktasında yapılacak hiç bir şey yoktur.

Ben ona soru soruyorum o yine konuyu saptırıyor saptırmakla da kalmıyor kendi cehaletini bilgisizliğini ortaya koyuyor. Semavi kitapların özüne iman etmek imanın esaslarındandır diyorum ancak bu özün ortada olmadığına bu öz olmayana iman etmek kafirliğin esaslarından diyorum amcam hala anlamıyor.

Be hey aklını bilmem nerede kaybetmiş boş beredayi derviş şuanda 4 tane incil var piyasada bu dört incilin hangisine iman etmek imanın esaslarındandır söyler misin.? Buna cevap veremden geçme. Hey be akıl.

Yaw benim bir bacanağım var ismailağa cemaatine takılıyor oda böyle. Ne zamana eve gelse ben o geceyi çok kötü geçiriyorum.

Eğer siz aklınızı mürşit! dediğiniz sapıkların cebinden çıkarıp halis bir tevbe ile tevbe edip Müslüman olmadıkça işte böyle muvahhidlerin karşısında rezil olursunuz. Gelin tevbe edin ve Müslüman olun aksi takdirde bizim Müslüman olduğumuza şahit olun.

Sen nasıl bir dervişsin ki kendi kitabının korunup korunmadığına bir delil sunamıyorsun? Hani bana dini öğretecektin.?

“Kur’an’ın tahrif olmadığına sokuşturulmalar ve çıkarılmalar olmadığına dair bana bir delil getir ” Bir tek delil dahi yeterlidir.”

Senin akıl hocaların yokmu git onlara söyle sana yardım etsinler;

Not; Sakın konunun dışında birşeyler yazıp konuyu dağıtma benide yazmak zorunda bırakma.

Cevabını bekliyorum;

« Yanıtla #220 : 29 Haziran 2014, 04:43:21 ÖS 16 »
Osisko sen bu soruya doğru cevap verdikten sonra sana ikinci sorum olacak.

Oda Kur'an'ın Allah'ın kitabı olduğuna dair delil isteyeceğim senden. O yüzden elini çabuk tut.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #221 : 29 Haziran 2014, 07:48:26 ÖS 19 »
Osisko ben sana basit bir soru sordum ve cevabını bekliyorum. Konuyu sağa sola kaydırıp kendi şirk küfür dolu akidenle forumu zehirleme bana da akıl vermeye kalkışma. Çünkü senin gibi keremejileri çok gördük çok.
Ya hayatımın en zor anlarını bu aklını ekmek peynirle yemiş tasavvuf şirk dininin müritleriyle konuştuğum zaman yaşıyorum kalbim daralıyor kendimi inanılmaz kötü his ediyorum.

Bu aklını yitirmiş insani vasıflarını kaybetmiş tarikat bataklığında boğulmuş çeyrek akıllı insanlara tedavi noktasında yapılacak hiç bir şey yoktur.

Ben ona soru soruyorum o yine konuyu saptırıyor saptırmakla da kalmıyor kendi cehaletini bilgisizliğini ortaya koyuyor. Semavi kitapların özüne iman etmek imanın esaslarındandır diyorum ancak bu özün ortada olmadığına bu öz olmayana iman etmek kafirliğin esaslarından diyorum amcam hala anlamıyor.

Be hey aklını bilmem nerede kaybetmiş boş beredayi derviş şuanda 4 tane incil var piyasada bu dört incilin hangisine iman etmek imanın esaslarındandır söyler misin.? Buna cevap veremden geçme. Hey be akıl.

Yaw benim bir bacanağım var ismailağa cemaatine takılıyor oda böyle. Ne zamana eve gelse ben o geceyi çok kötü geçiriyorum.

Eğer siz aklınızı mürşit! dediğiniz sapıkların cebinden çıkarıp halis bir tevbe ile tevbe edip Müslüman olmadıkça işte böyle muvahhidlerin karşısında rezil olursunuz. Gelin tevbe edin ve Müslüman olun aksi takdirde bizim Müslüman olduğumuza şahit olun.

Sen nasıl bir dervişsin ki kendi kitabının korunup korunmadığına bir delil sunamıyorsun? Hani bana dini öğretecektin.?

“Kur’an’ın tahrif olmadığına sokuşturulmalar ve çıkarılmalar olmadığına dair bana bir delil getir ” Bir tek delil dahi yeterlidir.”

Senin akıl hocaların yokmu git onlara söyle sana yardım etsinler;

Not; Sakın konunun dışında birşeyler yazıp konuyu dağıtma benide yazmak zorunda bırakma.

Cevabını bekliyorum;

EDEP YA HUUU ...!  EDEP ..

EDEP BİR TAC İMİŞ NÛRU HÛDA 'DAN
GİY OL TACI EMİN OL HER BELADAN
AHLAK İLEDİR  NİZAM-I ALEM,
AHLAK İLEDİR KEMAL-Î ADEM ..!

EDEP ...

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #222 : 29 Haziran 2014, 07:55:45 ÖS 19 »
Bulmaca çözmüyoruz. Yanıt ver, cevap ver.. Kimsin sen.?

Tasavvuf konusunu nerelere çekmeye çabalıyorsun.?

Kuran iman et buyurmuş mu, buyurmuş. İman etsen kime ne, etmesen kime ne.

İmanının olduğundan da şüphe duymaya başladım. Bu tip sorular içerisine düşmüş olduğun bataklığı gösteriyor.

Ey inananlar,
Allah'a, Elçisine, Elçisine indirdiği kitaba ve daha önce indirmiş bulunduğu kitaba inanın.
Kim Allâh'ı, meleklerini, kitaplarını, elçilerini ve ahiret gününü inkar ederse o,
delalete uğrayanlardandır.
Nisa 136

Bu ayet sana değil, inanan, iman edenlere buyuruyor. Sen muafsın takma kafana..

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #223 : 29 Haziran 2014, 08:09:28 ÖS 20 »
Sana, senin lisanınla yanıt vereyim.

Hz. Peygamber 'in, “Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hıristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar
(Buhârî, cenâiz 92; Ebû Dâvut, sünne 17; Tirmizî, kader 5)

Allah indindekinden, Thomasın elindekinden bi habersin, İslam'ı konuşmaya kalkışıyorsun. Kendi başını tarayamıyor, gelin başı taramaya kalkışıyorsun.

Sen İslam 'ı da, Dinin SAHİBİ OLAN HZ. ALLAH 'I DA BİLMİYORSUN..!

YALNIZCA İNANMIŞ OLMAK İÇİN İNANMIŞSIN.

Cehenneminden korktuğun için mecburiyetten..

Kişi içerisinde bulunduğu halin, aslında karşıdakinde olduğunu zannedermiş. Yazmış olduğum onca yazıları pas geç, sonrasında "cevap ver bekliyorum" ..!

Kimsin sen.?

Sen, öncelikle sana sorulanlara cevap ver. Balıklama atlayan sensin.

Mevlana Hz.leri der ki;

"ANLATTIKLARIN, KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR"..!

İşte canlı örneği. Soru ve sorunlardan boğulmuşsun. İçerindeki sıkıntı da iman zafiyetindendir, başka değil.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #224 : 29 Haziran 2014, 08:16:00 ÖS 20 »
“İNSANLAR KONUŞMALARINDAN DAHA İYİ TANINIR”

“Biz isteseydik onları sana gösterirdik. Sen onları yüzlerinden tanırsın. Andolsun ki sen onları konuşma üsluplarından tanırsın. Allah bütün işlediklerinizi bilir”
Muhammed Suresi 33

Yüz ifadiesi az da olsa kişinin dışa yansıtmak istemediği düşüncelerini yüzünde yansıtır.

Yüzdeki gayr-i ihtiyari mimikler veya renk değişikliği bir şeyler gösterse de illa tamamen ölçüye alınamayacağını, konuştuğu zaman kişinin ne olduğunu daha bariz şekilde göstereceğini Hz. ALLAH bu ayette beyan ediyor.

Evliyaullah öyle buyurmuşlardır; “ Dilini oynat; sana kim olduğunu söyleyeyim. ”