Davosta Kıyamet Kopuyor ...

 • 84 Cevap
 • 33939 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı şimal

 • ***
 • 398
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #30 : 31 Ocak 2009, 12:22:26 ÖÖ 00 »
Gazze'den Osmanlı torunlarına selam

Gazze halkı Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki tavrı sonrası "Erdoğan'a sevgi ve Türkiye ile dayanışma mitingi" düzenledi. Hamas lideri el-Hayye, Erdoğan'ı Fatih'e benzetti.


Haber Merkezi / TİMETURK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü çıkışı ile büyük sevinç yaşayan Gazze halkı, Türkiye'nin sergilediği tavıra destek için gösteri yapmak üzere toplandı.Gazzeli'ler Cuma namazı sonrasında Erdoğan için destek mitingi yapıyorlar. Cuma namazı hutbesinde Türkiye ve Erdoğan'a destek verilmesi istendi. Camiilere akın eden Filistinlilerin elinde Türkiye bayrakları dalgalanıyor. Bir yandan da Erdoğan'ın fotoğrafları görülüyor.Cuma namazı sonrası yıkılan meclis binası önünde toplanan Gazze halkı, ellerinde Filistin ve Türkiye bayraklarıyla sevinç gösterileri düzenliyor. Gösteride konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "sizi burdan alır İstanbul'a götürür, İstanbul'dan gelir; biz gireriz bombaların altına" diye konuştu. "Şimdi sıra ambargonun kaldırılmasına geldi" diyen Yıldırım, "ambargo kaldırılmazsa tüm İslam dünyası Gazze'ye yürüyecek" dedi.

Bülent Yıldırım şöyle devam etti: Ey cennetin çocukları! Tüm Türkiye sizinle, sizi çok seviyoruz. Sultan Abdülhamid'in torunlarından, Selahaddin'in torunlarına selam getirdik. Türkiye'de 70 milyon Sultan Abdülhamid var"Hamas'ın önde gelen liderlerinden Dr. Halil el-Hayye, Gazze'deki mitingde yaptığı konuşmada "selam olsun sana ey Erdoğan" dedi. Hayye, "ey Erdoğan, sen bizie Fatih'i hatırlatıyorsun. Sen onun soyundansın" diye konuştu. Erdoğan'ın kalbinde ve aklında insanlık taşıdığını söyleyen el-Hayye, Erdoğan'ın uluslararası toplantıda haklı haykırdığını ifade etti. Sultan Abdülhamid'in Filistin ile ilgili ünlü sözünü de hatırlatan El-Hayye, sözlerini "Osmanlıların torunlarına selam olsun" şeklinde sürdürdü.İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in suçlamalarına cevap vermek isteyen Erdoğan'a yeterince söz hakkı verilmemesi üzerine toplantıyı terk etmişti. Başbakan Erdoğan'ın bu çıkışına Araplardan destek gelmişti. Gazzeliler de bugün Cuma namazı çıkışı destek gösterisi için toplandı.
Umarım Fatih in torunları sizi utandırmaz
Sonuna kadar yaptıklarının arkasında dururlar


*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #31 : 31 Ocak 2009, 12:29:36 ÖÖ 00 »


Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisince Kayseri Şehir Tiyatrosu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Davos'ta yaşanan gerginliğe değindi.

Kurtulmuş, ''Milletimizin sahip olduğu hassasiyeti orada yansıttığı için Sayın Başbakan'a Kayseri'den teşekkür ediyorum. Başta milli görüş camiası olmak üzere bu aziz millet, Gazze konusunda kararlılığını ortaya koymuştur'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın reaksiyon göstermesinde, milletin gösterdiği kararlılığın etkili olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şunları söyledi:

''Hem Başbakan'ı hem de bu aziz milleti tebrik ediyoruz. Sayın Başbakan'ın göstermiş olduğu reaksiyonun anlık bir reaksiyondan öteye gitmesi ve bunun siyasi bir sonuca dönmesi için daha önce açıkladığım eylem planını bir kez daha hatırlatıyor, ısrarla takipçisi olacağımızı ifade ediyorum. Sayın Başbakan, aman ha bu sefer dik dur. Dik dur, bu millet arkandadır, Saadet Partisi arkandadır.''

''İsrail'e saldırı emrini veren sivil ve askeri yetkililerin Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine çıkarılması için Türkiye bütün gücünü kullanmalı'' görüşünü dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'nin, bu konudaki diplomatik çabalara öncülük etmesi gerektiğini savundu.

İsrail'in en büyük gücünü diplomasiden aldığına işaret eden Kurtulmuş, ''TBMM'deki İsrail Dostluk Grubu'nun kapatılıp, yerine Filistin Dostluk Grubu kurulmasını'' önerdi.

Türkiye'nin, üslerinin İsrail uçakları tarafından kullanılmasına izin vermemesi gerektiğini ifade eden Kurtulmuş, ''Sayın Başbakan, İsrail ile yapılan bazı ihalelerin askıya alındığını ilan etmeli. Eğer bunları yaparsa, millet bu kararı sonuna kadar destekleyecektir. Aksi taktirde Davos'taki olay, sadece yürekleri soğutmakla kalır'' dedi.

''Türkiye'de ciddi bir ekonomik kriz yaşandığını'' söyleyen Kurtulmuş, Hükümet'i, ''kriz konusunda duyarsız davranmakla'' suçladı.

CHP'nin muhalefet politikasını da eleştiren Kurtulmuş, ''Anamuhalefet ne yaparsa AKP'ye yarıyor. Öyle bir çalışıyor ki sanki AKP'yi kalkındırma partisi'' diye konuştu.

Konuşmasının ardından partiye yeni katılanlara rozet takan Genel Başkan Numan Kurtulmuş'a, Saadet Partisi Kayseri Gençlik Kolları tarafından, adının yazılı olduğu 38 numaralı Kayserispor forması hediye edildi.

Toplantıda, Saadet Partisi'nin Kayseri'deki belediye başkan adayları da tanıtıldı.

 AA
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı vesâir

 • ****
 • 680
 • I'm muslim don't panic
  • vesair
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #32 : 31 Ocak 2009, 02:45:29 ÖÖ 02 »
çok önemli alıntılar yapmışsınız ALLAH razı olsun "ozanca"

"karine "özellikle  fotoroman çok güzel hazırlanmış :)

Diretilen bunca sapık öğretiye rağman bu memleketin insanı batıyada doğuyada demokrasiyi ve hakkı  öğretecek inşeallah
 
Gazze uyanışımız ,davos dirilişimiz olsun şu gafletten
"HAK İLE MEŞGUL OLMAZSAN ,BATIL SENİ İŞGAL EDER"

*

Çevrimdışı vervo

 • ****
 • 921
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #33 : 31 Ocak 2009, 09:50:37 ÖÖ 09 »

Gazze uyanışımız ,davos dirilişimiz olsun şu gafletten

 :)
Cafcaf İstanbul Temsilcisi

*

Çevrimdışı serzeniş_

 • zemheri
 • ****
 • 597
 • "Kurşuna sitemdir hislerim Ağlıyor Ellerim!"
  • zemheri
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #34 : 31 Ocak 2009, 06:01:09 ÖS 18 »
gazzede kopan neydi acaba...
gönül isterdi ki bu yaşananlar durumunda helal olsun erdoğan demek...
ama görünen köy kılavuz istemiyor ki...
hala gazzede saldırılar devam ediyor...
ülkemiz güzel insanları...
ağlayan bebeğin eline oyuncak verir gibi bizlerede oyalanalım diye verilmiş bir oyuncaktan farksız bu olanlar...
gönlüm inanmayı çok isterdi...
ama artık bu ülkede okadar şeyler söylendikten ve yapıldıktan sonra inanmıyorum hiçbişeye...

*

Çevrimdışı serzeniş_

 • zemheri
 • ****
 • 597
 • "Kurşuna sitemdir hislerim Ağlıyor Ellerim!"
  • zemheri
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #35 : 31 Ocak 2009, 06:05:11 ÖS 18 »
İşgal ordusu tek taraflı ateşkes ilan etmesine rağmen Gazze'ye saldırılarını sürdürüyor. 
İşgal ordusuna bağlı tanklar bugün Gazze’nin doğusunu bombalarken, işgal güçlerine ait savaş uçakları da bölge üzerinde yoğun bir şekilde uçuşlarını sürdürdüler.

Mahalli kaynaklarla görgü şahitlerinin verdikleri bilgilere göre, işgal ordusuna bağlı tanklar Gazze’nin doğusunda bulunan tarım arazilerini topa tutarken, savaş uçakları da bölgenin üzerinde yoğun bir şekilde tur attılar.

Bölge halkı, uçak ve tankların bu hareketliliğin ardından işgal ordusunun sınırlı bir şekilde bölgeye operasyon yapmasından endişe ettiklerini ifade ettiler.

Yahudi gazetelerinden Haaretz ise, bugün verdiği haberde, Filistinli direnişçilerin birkaç gün önce bir askeri cipi hedef alarak bir askeri öldürüp ve üç kişiyi de yaralamalarının ardından İsrail ordusunun Gazze’ye sınırlı ve nokta operasyonlar yapma kararı aldığını yazdı.

Gazete verdiği haberde bu kararın, başbakan Olmert’in Savaş Bakanı Barak ve Dışişleri Bakanı Livni ile Perşembe günü yaptığı toplantının ardından alındığını yazdı.

Gazze’de tacizlerini sürdüren işgal güçlerinin diğer taraftan Batı Yaka’da da terör estirdiği bildiriliyor. İşgal güçlerinin bugün (30 Ocak Cuma) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın Kubatiye şehrine yaptıkları baskınlarda 4 Filistinliyi kaçırdıkları bildirildi. Şehrin güvenliğinden sorumlu olan eski başkan Mahmud Abbas’ın adamlarının ise işgal güçlerinin operasyonları sırasında şehrin caddelerinden kaybolup merkezlerine çekilmeleri düşman ile yaptıkları işbirliğinin boyutunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Görgü şahitleri, işgal ordusunun yoğun ateş altında bölgeye girip, evlere baskın düzenlediğini, aileleri evlerinden dışarı çıkarıp saatlerce soğukta beklettikten sonra 4 kişiyi kaçırdığını ifade ettiler.

 Filistin Enformasyon Merkezi

*

Çevrimdışı serzeniş_

 • zemheri
 • ****
 • 597
 • "Kurşuna sitemdir hislerim Ağlıyor Ellerim!"
  • zemheri
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #36 : 31 Ocak 2009, 06:06:33 ÖS 18 »
Filistin hastane kaynakları, 22 gün süren Gazze savaşında Siyonist işgal güçlerinin yaptığı vahşi saldırılarda yaralanan bir kız çocukla bir gencin tedavi gördükleri Mısır’da hayatlarını kaybettiklerini bildirdiler. Vahşi savaşta 1335 Filistinli şehit olmuş, 5500’den fazla kişi de yaralanmıştı.

Kaynaklar Siyonistlerin saldırılarında kafasından yara alan Sündüs Said Ebu Sultan (4) adındaki kız çocuk ile aynı saldırılarda ağır yaralanan Ethem Hamis adındaki gencin tedavi gördükleri el-Kıtamiye’deki hastanede şehit olduklarını ifade ettiler.

Dün de Gazze ile Mısır sınırını bombalayan işgal ordusuna ait savaş uçakları, iki Kassam mücahidiyle altı öğrencinin yaralanmasına neden olmuştular. Ateşkes ilan edilmesine rağmen, Siyonist çete devletine ait savaş uçakları zaman zaman Gazze’nin değişik bölgelerini bombalıyor, kara birlikleri de yerleşim birimlerine sızmaya çalışıyor
Filistin Enformasyon Merkezi

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #37 : 31 Ocak 2009, 06:14:12 ÖS 18 »
Peki gönlünüze soralım  bakalım ...
Gönlünüz ne ister ?
Bir gecede tüm dünyanın dize gelmesini ?
Erdoganın ordular ilk hedefiniz Gazze demesini ?
TBMM sinin İsraili tanımamasını ?

Benim paşada soruyor beri yandan ...
Bir gecede kim Gazzeye hemşire veya asker olarak gitti ?
Bir gecede kim oturdugu evi Gazzeye gönderdi ?
Kim ne yaptıda kimden ne istiyor ?
Sayıları hadi tahmin edin ?
Kim yaptı bunları ?
Eger yapanlar çatlayasıca taş çatlasında bin olsun ...
Yetmiş Milyonda Bin kadar Yöneticinin yaptıgıdır işte ...
Genede çok yaptı ...
İlahi hükmü gözardı ederek yorum yapmayalım olmazmı ?
Kimse gökten Tommiks Teksas inmesini beklemesin ...
Kaldıki hep diyorum ..
Konunun birinci dereceden muhattapları Hamas ve Filistin halkı bunu takdir ederken ...
Yok benim gönlüm istemiyor ben kereviz yemem demek çokda şık bir davranış degil ...
Gazze kadar çekmeden , Gazzeden fazla sevinip Gazzeden fazla kahır etmeyin ...
Yöneticinin ne oldugunu Gazzeliye sormak lazım ...
İyi bilirler yöneticinin ne oldugunu ?
Satılmış Liderler taşıdı onları bugunlere ..
Heralde liderlerine karşı en guvensiz halk onlar olsa gerekir ama ..
Şekil 1-A da görüldügü gibi Lider doguruyor şu anda ...

Hasılı Kelam ...
Görseydiniz İsraile Başsaglıgı dileyen başbakanı ...
Elinizdekinin kıymetini bilirdiniz ...
Allah O gunlerimize geri döndürmesin ...
Selamlar...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı serzeniş_

 • zemheri
 • ****
 • 597
 • "Kurşuna sitemdir hislerim Ağlıyor Ellerim!"
  • zemheri
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #38 : 31 Ocak 2009, 06:25:04 ÖS 18 »
sayın ozanca ciddi konulara gayri ciddi yaklaşımlarınızdan hoşlanmadığımı belirterek herkes aynı yağında kavrulsun diyecem ozaman..benim sorularıma buyrun siz cevap verin..lafı dolandırmaya hiç gerek yok..
uzun uzadıyada yazmaya gerek yok sayfalarca...kısa ve net sorunlar..ve ona görede cevaplar..

ha buarada yöneticiler konusuna değinmişsiniz...
bence gazze bizden daha şanslı...
hiçdeğilse onlar davaları uğruna savaşığ şehit oluyolar..
bizler ne olduğu belirsiz yöneticilerle güya çoğunluğu müslüman olan ülkede dışlanan kısımız..
sizi bilemem...

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #39 : 31 Ocak 2009, 06:30:46 ÖS 18 »
Sorunun cevabı yukarda ..
Gittinmi askere , hemşire olarak ?
Koydunmu ortayada birşey bekliyorsun ?
Halkı ne koyarsa yöneticisi onu verir ?
Cevap budur ..
Hoşlanmak zorunda degilsiniz bu arada ..
Hoşlansanızda , hoşlanmasanızda Ozanca da budur ..
Selamlar ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı serzeniş_

 • zemheri
 • ****
 • 597
 • "Kurşuna sitemdir hislerim Ağlıyor Ellerim!"
  • zemheri
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #40 : 31 Ocak 2009, 06:34:36 ÖS 18 »
sorularıma verilen cevaplarınızda ortada...
alakalı birtaraf göremediğim için tekrarladım..
orataya ne koyduğumu nerden bilebilirsiniz ki..
ama yüzdeliğe bakarsak kimimizin ne koyduğu oratada..
ve yine seçimler geliyor..
ülkemiz güzel insanları yine aynı şeyleri ortaya koyacak...
ALLAH (C.C) herşeyi en iyi bilendir...

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #41 : 31 Ocak 2009, 06:39:19 ÖS 18 »
Ortaya konmayanlar açık oldugundan ..
En azından ortaya birşeyler koyanlara köstek olmamak lazım ...
Ve söz söylerken ...
Hamas ve Filistinin cevabını okuyalım ..
Sonra sözümüzü edelimki ...
Hani tarafında durduklarımızla farklı agızlara düşmeyelim ...
Yoksa tarafınızdan şüphe ederler ...
Selamlar ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı serzeniş_

 • zemheri
 • ****
 • 597
 • "Kurşuna sitemdir hislerim Ağlıyor Ellerim!"
  • zemheri
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #42 : 31 Ocak 2009, 06:42:58 ÖS 18 »
işte zihniyet bu...
köstek oluyoruz biz böyle söyleyince...
kim ne düşünürse düşünsün..
hamas filistin tabiki öyle dicek bu konumda...
biz mi iyi bilecez ülkemizi,yöneticilerini yoksa onlar mı???
benim hangi tarafta olduğum açık..
anlamayan anlamayabilir..
kendi bileceği iş...

*

Çevrimdışı sülfile

 • ***
 • 394
 • حركة المقاومة الاسلامية
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #43 : 31 Ocak 2009, 07:03:10 ÖS 19 »
milletçe iç hesaplarımız var
biz hep dıştan içe değişmeye çalışırız içten dışa değişmeyi hayal dahi etmeyiz
filistin için yapabileceğimiz şeyler belli ve sınırlıydı suçlusu bizlermiyiz hayır
peki bu sınırlar içerisinde neler yaptık
klavye kahramanlığı dışında
atkı tak, kermes yap, biraz sadaka yolla, miting, basın açıklaması, bireysel iç dökmeler, form form yazmalar.
peki kime ulaştı devletin başına
peki devletin başı ne yaptı?
bu güne kadar hiç bir başın yapamadığını.
ya insan bir komşusuna böyle rest çekemez, siz bunu beğenmeyip bahaneler buluyorsunuz
gönül isterki israille olan o iğrenç ilişkimiz bitsin, batsın, yere girsin ama olmuyor öyle basit değil misal top tüfek israil üzerine yürüse mutlu olurmusunuz yada dünyadaki zulmü bitirmeye yetermi bu tavır?
sanmam eninde sonunda genim dar muhabbtine gelinirdi
bizim camialarda çok sevilen ahmedi nejat ne yaptı yada ne yapabildi
yahu hamas lideri bu kadar sert konuşmadı adamların yüzüne karşı
Ya kalkın direnin cemaat çocuklar ölmesin, yada susun saklayın korkuları çocuklar görmesin!!!

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #44 : 31 Ocak 2009, 07:20:21 ÖS 19 »
Kösteklik diye tanımladım ..
Neredeyse Tüm ümmetin üzüldügü bir dram yaşandı Gazzede ..
Ve neredeyse (yukarıdaki neredeyse buna kafiye olsun diye konmuştur ) tüm ümmet sevindi Erdoganın çıkışına ...
Kösteklikte cümlenin bir yerinde saklı artık arayın bulun ...
Selamlar ...
Not font kurbaa