Davosta Kıyamet Kopuyor ...

 • 84 Cevap
 • 33941 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #15 : 29 Ocak 2009, 11:37:02 ÖS 23 »
arkasında durulmalı.
imkanı olanlar gitsin. dünya görsün filistinin tapusu bizde
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #16 : 29 Ocak 2009, 11:39:54 ÖS 23 »
Haber Merkezi / TİMETURK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tarihi konuşmasının yankıları devam ediyor. Sokaklara dökülen Arap halkları "Erdoğan Bizim de Başbakanımız" sloganları atıyor. Filistin'de insanlar, tarihi ana tanıklık için televizyonu bulunan evlere akın ediyor. Başbakan Erdoğan'a duaların edildiği gösterilerde Arap halkları, "Allah'ım bizi bu tarihi ana tanık kıldığın için sana binlerce kez şükrediyoruz" diye yakarıyor.

Türkiye'nin yakından tanıdığı Filistinli Öğretim Görevlisi Moin Naim, Gazze'deki duyguyu TİMETURK'e şöyle anlattı: "Filistinliler, bu ana tanıklık etmek için televizyonları olan evlerin önünde kuyruklar oluşturdu. İnsanlar birbirlerini tebir ediyor. İlk kez böyle bir lider görmenin heyecanını yaşıyor. Arap liderlerinin yapamadığını Erdoğan'ın yaptığını söylüyorlar. İlk defa bir lider uluslararası bir toplantıda, dünyaya gerçekleri haykırdı. Daha önceleri bizler dayak yiyor ve hem de İsrail'den özür diliyorduk. Bu yetmiyormuş gibi Arap liderleri İsrail'in zararlarını da karşılıyordu. Ama Allah'ü şükürler olsun ki, ilk kez dayak yediğimiz halde özür dilemedik. Onlara derslerini verdik ve bir lider dünyaya Filistin'in adına gerçekleri haykıdır. Artık hepimiz Erdoğanız ve Türkiyeyiz."
Not font kurbaa

Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #17 : 30 Ocak 2009, 12:24:16 ÖÖ 00 »
Perez özür diledi ya,bu bile yeter..
Dünya ilk defa İsrailin birisinden özür dilediğine şahit oluyor.Bu özür dilenen bir müslüman ve bizim başbakanımız olunca daha da güzel..
Dünyanın çarkları yeniden mi dönüyor acaba..
Herşey taklit edilebilir fakat,cesaret asla...

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #18 : 30 Ocak 2009, 09:19:45 ÖÖ 09 »
Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TRT muhabiri Harun Müyesser, bugün Cuma namazı sonrası Gazze'de Erdoğan için miting düzenleneceğini duyurdu. Müyesser katıldığı TRT 2 yayınında, Gazze'de Erdoğan'ın temaslarının ve sonrasının büyük bir dikkatle takip edildiğini söyleyerek, Cuma namazından sonra miting için hazırlandıklarını söyledi.

Bu arada, Gazze'ye insani yardım götüren derneklerden İHH Başkanı Bülent Yıldırım da telefonla katıldığı Kanal 24'te, Gazze'deki son durum hakkında bilgi verdi. Yıldırım, Erdoğan'ın Davos'taki tepkisinin tüm dünyada olduğu gibi özellikle Gazze'de büyük yankı bulduğunu söyleyerek, "Gazze'de birçok evde Türk bayrağı asılmış durumda. Bugün de büyük bir mitingle Erdoğan'a destek verecekler. Türk olarak Gazze'de büyük onur yaşıyoruz. Burada bazı aileler yeni doğan çocuklarına 'Türkiye' ismini veriyor. Bizim buradaki dernek binamız konsolosluk gibi görülüyor ve insanlar bize Türk olduğumuz için sevgi ve saygıda bulunmaya geliyor" şeklinde konuştu.
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #19 : 30 Ocak 2009, 09:20:41 ÖÖ 09 »
Davos'ta Erdoğan'ın çıkışı İsrail medyasında diğer tüm dünya medyası gibi son dakika haber olarak verildi.

Türkiye'nin Gazze saldırılarına karşı gösterdiği hassasiyet ve son olarak Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın çıkışı İsrail medyasında diğer tüm dünya medyası gibi son dakika haber olarak verildi.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden Haaretz, "Türk Başbakan, Peres'in Gazze savaşıyla ilgili ifadelerine sert tepki gösterdi" başlığını kullanırken, haberde ise Erdoğan'ın "Siz insanları öldürüyorsunuz" sözlerine yer verdi.

Haberde, Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa'nın Erdoğan'a destek verdiği de vurgulandı.

Diğer bir İsrail gazetesi Jerusalem Post da aynı şekilde son dakika olarak verdiği haberde Erdoğan'ın Peres'le tartışma sırasında salonu terk ettiğini yazdı. Haberde Erdoğan ve Peres'in seslerini yükselttiği de vurgulandı.

İnternetten yayın yapan Ynetnews adlı site ise haberi, "Erdoğan: İsrail insanları öldürüyor" başlığıyla son dakika olarak verdi.

Kaynak: Zaman
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
ABD Yahudi örgütünden sert açıklama...
« Yanıtla #20 : 30 Ocak 2009, 09:30:07 ÖÖ 09 »
ABD Yahudi örgütünden sert açıklama 30 Ocak 2009
 
ABD’nin önde gelen Yahudi lobilerinden Amerikan Yahudi Komitesi (AJC), Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Perşembe günü Davos’taki oturumdaki tavrının “İsrail ve Yahudilere karşı yeni tepkiler doğurabilecek bir kepazelik” olduğunu söyledi.

AJC’den bu gece saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan’ın “Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözleriyle Nobel Barış Ödüllü İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez’e sözlü saldırıda bulunduğunu belirtti.

AJC Başkanı David Harris yaptığı yazılı açıklamada, “Başbakan Erdoğan’ın Davos’taki öfke nöbeti, giderek artan Yahudi karşıtı hareketler karşısında yangına körükle gitmek oluyor” dedi.

Harris açıklamasında, “Erdoğan’ın bu haksız sözleri ve İsrail Başbakanı’na saygısızlığı İsrail’i eleştirmenin giderek daha da öldürücü bir hale geldiğinin yeni bir göstergesi olmuştur” diye ekledi.
 
Açıklamada, Erdoğan’ın eski bir İsrail vatandaşı olan ve Yahudilikten ayrılan Gilad Atzmon’un yazdıklarını referans göstermesinden Komite’nin büyük bir şaşkınlık duyduğu belirtildi. Açıklamada Atzmon’un daha önce yazdığı yazılarda, “Yahudi devletinin insanlık tarihinin karşısındaki en büyük tehdit olduğunu” söylediğinin altı çizildi.

 AJC, “Bu tarz saçmalıkları yazan bir yazarın, demokratik bir ülkenin başbakanı tarafından referans gösterildiği zaman, durup kendimize aklın nerede bittiğini, nefretin nerede başladığını sormamız gerekiyor” dedi.

 Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin hayati önemde olduğunun ve bugüne kadar Amerikan Yahudilerinin desteğini aldığının vurgulandığı açıklamada, Türkiye’de Yahudi karşıtı hareketlerin arttığı bir dönemde İsrail’e dönük bu tarz ters yaklaşımlara karşı sessiz kalınamacayağı belirtildi.

ABD’deki güçlü Yahudi lobilerinden biri olan AJC, 2004 yılında Erdoğan’a cesaret madalyası vermişti. Erdoğan, bu madalyayı alan ilk Müslüman olmuştu. Geçtiğimiz hafta içerisinde aralarında AJC’nin de bulunduğu yahudi örgütleri, Erdoğan’a bir mektup yazarak Türkiye’deki artan Yahudi karşıtlığına yönelik önlemler almasını istemişti.
 Evet buyrun burdan bakalım birde ...
Kedininmi kuyruguna basılırdı ...
BOP Eşbaşkanı, Amerikan uşagı , ve Cesaret madalyalı ...
Evet diplomat degil bir siyasetci ...
Altını çizelimmi siyasetci ...
Bundan önceki hareketleri için hep bir bahane bulunabilir ...
Bu hareketi bahanesiz açık ve net ...
Fazla aşka gelmeden ..
Durmak yok yola devam ..
Selamlar ..
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı vervo

 • ****
 • 921
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #21 : 30 Ocak 2009, 10:26:34 ÖÖ 10 »
Başkanın kralı kasımpaşalııı :)
Cafcaf İstanbul Temsilcisi

Tarih böyle yazılır !
« Yanıtla #22 : 30 Ocak 2009, 10:46:03 ÖÖ 10 »

Sayın Başbakan bu tavrıyla Türkiye'nin CIA tarafından yönetilen bir muz cumhuriyeti olmadığını kanıtlarken aynı zamanda bir 3. Dünya ülkesi olarak Türkiye'nin 700 yıllık bir Osmanlı ve 90 yıllık bir cumhuriyetin mirasçısı olarak bölgenin ve dünyanın en önemli ülkesi olduğunu ve başkalarının hesapları ve çıkarları doğrultusunda tavır almayacağını ve hiç kimsenin de şantajına boyun eğmeyeceğini kanıtlamıştır. Sayın Başbakan bu tavrıyla ayrıca sömürgecilik mandacılık dönemlerinin çok geride kaldığının Türkiye gibi bir ülkenin hem kendi ulusal çıkarlarına hem de kendi coğrafyasında yaşayan tüm halkların ve ulusların onurunu ve çıkarını savunduğunu ve bu konuda doğru bulduğu ve inandığı her şeyi hiç kimseden çekinmeden sonuna kadar sahip çıkacağını ayrıca kanıtlamıştır. Sayın Başbakanın bu tavrıyla Türkiye hiçbir şey kaybetmemiştir. Ama Türkiye çok şey kazanmıştır ve birilerinin Türk halkına yalan söyleyerek Türkiye'nin bundan sonra Ortadoğu'da artık olmayacağını söylemesine rağmen herkes görecektir ki Türkiye'siz bu coğrafyada hiç kimse hiçbir şey yapamayacaktır ve Türkiye yalnız bu coğrafyada değil bütün dünyada prestij ve saygınlık kazanmıştır ve onurlu insanların gönlünde taht kurmuştur.


Hüsnü MAHALLİ

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #23 : 30 Ocak 2009, 11:33:24 ÖÖ 11 »
Haber Merkezi / TİMETURK

Türk basını Davos'taki tarihi resti naslı gördü;

Zaman: Erdoğan paneli terk etti, Peres özür diledi

Erdoğan, Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in de katıldığı panelde konuştu. Sesini yükselten Peres'e cevap vermek isteyen ancak sözü kesilen Başbakan, moderatöre kızıp paneli terk etti. Bu gelişme üzerine İsrail Cumhurbaşkanı, telefon açarak Erdoğan'dan özür diledi.

Yeni Şafak: Tarihi tokat

İsrail'in Gazze'deki sivil ve çocuk katliamnını Davos'ta çok sert sözlerle eleştiren Başbakan Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Peres'e "Suçlusun" diye haykırdı.

Vakit: İsrail'e Osmanlı tokadı

Davos’ta Gazze Paneli’nde İsrail Cumhurbaşkanı Peres’e 25 dakikalık konuuşma hakkı verilirken, kendisinin sözünün 12 dakika ile sınırlı tutulmasına tepki gesteren Başbakan Erdoğan, “Davos benim için bitmiştir” diyerek paneli terk etti. Erdoğan’ın, “Sayın Peres benden yaşlısın, sesin çok yüksek çıkıyor. Biliyorum ki sesinin yüksek çıkması suçluluğundandır. Öldürmeye gelince siz daha iyi bilirsiniz öldürmeyi” şeklindeki sözleri Peres’in suratında Osmanlı tokadı gibi patladı.

Hürriyet: Davos ruhu öldü

Davos'ta Gazze'deki barışa katkı panelinde şok. Peres'in hiddetli tavrına, Erdoğan sert tepki gösterdi. Başbakan, sözünü kesmeye çalışan moderatöre de "Benim için Davos bitmiştir. Bir daha gelmem" dedi.

Milliyet: Davos'ta şok

Dünya Ekonomik Forumu'ndaki Gazze oturumunda, Cumhurbaşkanı Peres'in önünde İsrail'e çok ağır eleştiriler yönelten Başbakan Erdoğan, kendisine verilen konuşma süresinin Peres'ten az tutulmasına kızarak salonu terk etti.

Radikal: Davos'ta Kasımpaşa havası

Erdoğan, Gazze konuşulurken öfkeyle Peres'e "Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" dedi, az süre verildiği için paneli terk etti.

Sabah: Davos'ta tavır

Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Peres ve sözünü kesen Davos yöneticisine sert tavır aldı. Dünya televizyonları olayı son dakika haberi olarak duyurdu.

Posta: Biri bunları söylemeliydi

İsviçre Davos'taki panelde İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in Gazze'deki katliamları yüksek sesle savunması Erdoğan'ı kızdırdı. Erdoğan, "Sayın Peres benden yaşlısın ama sesin çok yüksek çıkıyor. Bu suçluluk psikolojisidir. Öldürmeye gelince, bunu siz çok iyi bilirsiniz" dedi. Kendine yeterli söz hakkı verilmediği için Erdoğan paneli terk etti.

Akşam: Erdoğan'dan rest, Peres'ten özür

Başbakan, İsrail liderine "Siz öldürmeyi çok iyi biliyorsunuz" dedi ve paneli terk etti.

Vatan: Peres tahrik etti, Erdoğan sert çıktı

Erdoğan, diplomatik üslup dışına çıkıp sesini yükselten Perse'e "Sesin suçluluk psikolojisiyle yüksek çıkıyor. Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" diye tepki gösterdi. Moderatör susturmaya çalışınca, "Davos benim için bitmiştir" diyerek salonu terk etti.

Cumhuriyet: Davos'ta gerginlik

Ortadoğu konulu panelde Peres'i sert bir biçimde eleştiren Erdoğan sözleri kesilince salonu terk etti.


Dedim Milli Gazete ne dedi ...
Davosta Sert Çıkış manşetini atmış sagolsun ...
Fakat o Manşetinde üstüne ...
"7 Yıldır İlk dogru işini yaptı " diyerekte destegini sonuna kadar sürdürmüş !


Herzaman şunu derim ...
Ekonomi , dış ilişkiler , adam kayırmalar , yolsuzluklar ve diger taraf veya karşıt haberler cıktıgında ...
Hep Üçüncü şahsın ağzından bilgiler akar bize ..
Mesela Yüksek Seçim Kurulunun seçmen listeleri hakkında haberler aktı durdu ..
Çunku olası bir seçim karışıklıgında (maglubiyetinde ) ellerine koz lazım ..
Zaten şüpheli seçmenler vardı , seçmen sayısı şöyleydi böyleydi , seçime şike karışmıştır filan diye ..
Bir sürü haber yapıldı mesela ..
Yüksek Seçim Kurulu başkanı aslında resmi sitesinde basında çıkan tüm haberlere tek tek cevap verdi ...
Tabi verdigi cevaplar medyada yer almadı ...
Ve biz şaibe kaldı akıllarda ...
Diyecegim oki Gerek medyanın , gerekse YSK nın açıklamalarının dogrulugu emin bir şekilde bilebilmek için ...
Elimizde imkanlar olmalı , sorgulayabilmeliyiz ...
Hangisi ikna edici ise veya hangi tarafta isek o habere inanıyoruz dogal olarak ...
Fakat Dun geceki Davos cıkışı 3 şahısın bilgisine ihtiyac olmadan ..
Açık ve net , altında aranacak buzagısı dahi olmadan apaçık cereyan etti ..
Bu tarz canlı gelişmelerin en guzel tarafı budur ...
Hangisi dogru araştırmasına girmenize gerek kalmaz ...
Karlofçada Osmanlıya dokunan Batı artık Osmanlının dokunulabilir oldugunu gördü ...
Osmanlıdan bir şeyler kopartmanın mumkun oldugunu gördü ...
Osmanlı karşısında masaya otuırmanın ve kazanmanın mumkun oldugunu gördü ...
Ve ondan sonra surekli kopartan taraf oldu  ..
Gözündeki Osmanlı imajını yıktı karlofçada Batı ...
Erdoğanda dun gece batıya dokundu ...
Aslında uzun zamandır dokunuşlar yapıyordu ama kendi çapında ..
Önce kendini ikna etti ..
Bushun karşısında ayak ayak üstüne atmanın keyfini yaşarken bir yandanda atınca neler olur ona baktı ...
Önce kendi ikna oldu , şimdi tüm dünyayı ikna etti ...
Haklarımızı ezikce -sözde nazikce- söylemenin adı diploması olmuştu...
Diplomat ve yöneticilerimiz bu yolu yeteri kadar kullandı bugune kadar ...
Birilerinin siz orada insan öldürüyorsunuzu söylemesi lazımdı ...
Diplomasi - yani egemenin dayattıgı yol- hukmunu çoktan kaybetmişti ...
Ve artık kendi diplomasimizi oluşturmaya başladık ...

Bu baglamda İrana dikkat çekmek istiyorum ...
İran bu sureçte sessiz kaldı ..
Sanmıyorumki Turkiye Medyasında yer bulamadı ...
İnternetin yaygın kullanımının oldugu bu devirde İranın cıkışlarını sumen altı etmek sanırım imkansız ...
Sert açıklamaları oldu elbette ..
Ama İran imajına uygun bir şeyler yapamadı ...
Yapamadı cunku İran "söz" sınırını geçmiş , "eylem" sınırına dayanmış bir ülke ...
Fakat yapabilecegi tek "eylem" gidip vurması idi ...
Zaten Batı ile hiç bir ilişkisi olmayan İranın bu noktada tıkandıgını gördük ...
Gidip İsraili vurması sanırım bu dönem için imkansız ...
"düşünce" "söz" "eylem" sırasının gecerli oldugunu düşünürsek ...
Türkiye olarak bugunku iktidar "düşünce" aşamasının sonucudur aslında ...
ve Dun geceki cıkış " söz "ün başladıgının işaretidir ...
Türkiyede bu surecte " söz" den öte geçemedi dogrudur ...
Somut bir eylem neden yok sorusu çok soruluyor ...
Düşüncesiz söz , sözsüz eylem , dşüncesiz eylem in nasıl sonuçlanacagı malumunuz ...
İranın sonuna geldigi "söz" kısmına Türkiye henuz yeni giriyor ...
İkisi arasındaki fark budur ...
"eylem" için sabırsızlananlar ...
Sabrın sonu selamettir ...
Herşeyin bir bedeli vardır ...
Bedel ödemeden asla sonuç alınmaz ...
Tıpkı Hamas gibi ...
Hamas düşünce söz ve eylem aşamalarını katetti ...
Ve aldıgı sonuc kimilerini sözden eyleme , kimilerini düşünceden söze gecirecektir ...
Sonuçmu ?
Oldukca umut verici ...
Selamlar ...
Not font kurbaa

Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #24 : 30 Ocak 2009, 02:01:15 ÖS 14 »
İçimde öyle güzel bir sevinç varki. Sanki çocukluğumda yaşadığım bayram sabahlarından birini yaşıyorum. Dün duymuştum olanları ama bugün izleme fırsatım oldu. İşte verilmesi gereken tepki buydu. Biri tokatı atmalıydı siyonistin suratına. En güzeli osmanlı tokatıydı tabiki. Çok gururluyum. Allah sadece Allah'a kulluk edip başkalarına kul olmayan herkesden razı olsun.
Dinle ey İsrail!Ey gökler dinleyin, ey yeryüzü kulak ver! RAB’in öfkesi dinmedi, eli kalkmış durumda

Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2009, 04:00:50 ÖS 16 »
Dünya Başbakan Görsün!
خديجة سلطان

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
İki Resim Arasındaki 9 Farkı bulunuz ...
« Yanıtla #26 : 30 Ocak 2009, 04:55:24 ÖS 16 »İki Resim Arasındaki 9 Farkı bulunuz ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: TAYYİB BEY DÜNYAYI NASIL SİLKELEDİ (Fotoroman)
« Yanıtla #27 : 30 Ocak 2009, 06:02:07 ÖS 18 »
Dünkü DAVOS FORUMUN hemen fotoromanını yapmışlar.Bana gelen bir maili paylaşayayım sizinle

Tayyip Bey Dünyayı nasıl silkeledi { Fotoroman)


...Ve
 

Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #28 : 30 Ocak 2009, 09:06:45 ÖS 21 »
Dün gece 3 kişi dikkatimi çekti ..
Zaten Pers ve Erdogan olayın esas oglanı konumundalar ..
Matador dan bozma medaratörün rolu takdiriniz ...
Fakat bir Ban Ki Moon varki tamda adına layık Birleşmiş Milletler şeysi ...
Hani birleşmemiş milletler şeysi olsa bu denli pasif ve sessiz kalamazdı dogrusu ..
Hani He-Man nin gölgelerin gücü adına vardı ya ...
Oda Milletlerin Gücü adına diyemedi en başından beri ...
Hoş kuruluş amacıda milletleri birleştirmekten ziyade birleştirmemek oldugunu bir kez daha belli etti ...
Eh ne diyelim aciziyetin altında kalasın emi ..
İkinci Kahramanımız gene birleşmiş Arapların sözcüsü Amr Musa ...
Şİmdi hakkını yemeyelim konuşmasında Perese yüklenmiş ..
Bizim çevirmen pekbi kötü oldugundan konuşmasını anlamak kısmet olmadı dogrusu ...
Hadi sayalımki pek bir yüklenmiş Perese ...
Hani arkasında Arap Birligi var ya ..
Kükredi astı kesti saysamda ..
Sahnenin sonundaki tavır ve davranışları acziyetinin belgesi oldu ..
Gerçekten en son sahnede zavallı bir tablo izledi ..
Çok kötü bir hamle yaptı ve çıksammı çıkmasammı tereddütü yaşadı ..
Ve Ban Ki Moon otur dedi oturdu ...
Hoş çıksada bu sefer bir Türkiyenin kuyruguna takıldı derlerdi ama ...
En başından dik dursaydın sanada düşerdi bir Heriflik azizim ...
Sanada geçmiş olsun ...
Üçüncü kahramanımız gözlerden kaçan Muhtereme Emine Hanım ...
Yahu Başbayan hazretleri o nasıl açıklama öle ..
Hem neden aglıyorsun ...
Hadi Kızsal davranmaktan alıkoyamadın kendini ..
O nasıl açıklama öyle ..
Hepsi yalan hepsi yalan ...
Yahu hanım abla bırakta o kısmı Ülkeyi temsil edenler halletsin ...
Diyeceginiz üzücü bir ortamdı şu anda açıklama yapacak durumda degilim ...
Musadenizle der dik başlı yürür giderdin  ...
Selamalr ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı şimal

 • ***
 • 398
Ynt: Davosta Kıyamet Kopuyor ...
« Yanıtla #29 : 31 Ocak 2009, 12:15:45 ÖÖ 00 »
 


İşte Erdoğan ve Peres'in telefon görüşmesi

Peres'in Erdoğan ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesinin tam metni açıklandı.


İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dün akşam yaptığı telefon görüşmesinde, dostlar arasında böyle şeyler olabileceğini belirterek, “Bugün olanlar için son derece üzgünüm” dediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Peres ile Başbakan Erdoğan arasında geçen telefon konuşması şöyle:

Peres; Dostlar arasında böyle şeyler olur, bugün olanlar için son derece üzgünüm. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Başbakan olarak size olan saygım ve takdirim hiçbir zaman değişmedi.
 
Erdoğan; Tabii her şeyden önce dostlar kendi aralarında şüphesiz ki tartışma yaparlar, ama uluslararası bir toplulukta böyle bir kabile lideriyle değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin lideriyle yüksek sesle böyle konuşulmaz.

Peres; Sesimi yükselttim. Zira arkadaşlarım sesimin az çıktığını ve anlaşılamadığını söylerler. Bunun, (sesimin yüksek çıkmasının) Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıyla ilişkimle hiçbir ilgisi yoktur. Bugün olanlar için üzgünüm.

Erdoğan; Biraz sonra bir basın toplantısı yapacağınızı duydum.
 
Peres; Bugün değil, yarın.

Erdoğan; Yarın yapacağınız basın toplantısında şu anki samimi duygularınızı açıklayabilirseniz, öyle zannediyorum ki bu sıkıntı bir ölçüde giderilmiş olur.

Peres; Elbette bu söylediklerimi basına da (Publicly) aynen ifade ederim.
 
Erdoğan; Telefonunuz için teşekkür ederim Sayın Cumhurbaşkanı.
 
Peres; Ben de size teşekkür ediyorum iyi yolculuklar dilerim.