Günün Sözü

• 471 Cevap
  • 177844 Görüntüleme

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ozanca

• *
  • 4676
Ynt: Günün Sözü
« Yanıtla #420 : 26 Mart 2013, 06:53:35 ÖS 18 »
"Önce Netanyahu’nun sesini aldım, ‘Obama’nın sesini özlemiştim, önce kendisiyle görüşeyim’ dedim. Obama'nın şahitliğinde görüşmeyi gerçekleştirerek bu işi bitirdik. Çünkü eşeği sağlam kazığa bağlayacağız, ondan sonra Allah'a emanet edeceğiz."

Recep Tayyip Erdoğan.....
Not font kurbaa

« Yanıtla #421 : 03 Nisan 2013, 01:54:27 ÖS 13 »
Seviyeli bir hayat; gerçeklere vakıf olmak öyle kolay ve ucuz değildir. Onuru ve sevgiyi gaye edinenler: acıyı, ıstırabı, yanlızlığı peşinen kabul etmişlerdir. En büyük destekleri bu insanların inandıkları gerçektir..

Ali Şeriati..
Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!

*

Çevrimdışı Şebhîz

• Metropol Bedevisi
  • **
  • 52
  • Yaşamak İçin "İqra"
« Yanıtla #422 : 10 Nisan 2013, 10:34:16 ÖÖ 10 »

*

Çevrimdışı Leyl

• **
  • 169
    • Kabak Çiçeği
« Yanıtla #423 : 10 Nisan 2013, 01:47:32 ÖS 13 »
Tevafuk oldu. Şu an Fatma Barbarosoğlu'nun bugünkü köşe yazısını okuyordum ve makalenin içinde Yalan'a dair söyledikleri, Sizin sözünün bir miktar te'vil'i olsun istedim....

Türkiye'de çok kolay yalan söylendiğinden, kimsenin sözüne güvenilmeyeceğinden şikayet eder rahatsızlığımızı dile getiririz.Ne zaman?Bunu başkası yaptığı zaman.Kendimiz yaptığımızda 'keskin zekamızı' ödüllendirmelere doyamayız.

Oysa Efendimiz yalancının dini olmaz buyuruyor. Yalan söylemek çok büyük günahtır. Bu konunun teferruatı o kadar ince detaylandırılmıştır ki mesela görmediği rüyayı görmüş gibi anlatmanın öbür dünyadaki cezası erken yaşlardan itibaren anlatılır.

Dikkatinizi çekerim. Rüya. Görmediği rüyayı görmüş gibi anlatıyor. Kime zararı var diye düşünebiliriz. Ama hayır. Çünkü rüya gayb âleminden gelen bir haberdir. Olmayan bir şeyi sanki varmış gibi sunuyorsunuz.

Bunu getirin şimdi yalan söyleme bahsine.

Yalanı yalan olmaktan çıkarmak için bir de onu renklendiriyoruz. Beyaz yalan kırmızı yalan filan diye.

Yalan yalandır. Nokta.

Peki, biz eskiden beri bu kadar kolay yalan söylüyor muyduk?

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/FatmaKBarbarosoglu/turkluge-siginarak-yalan-soylemek-/37172
Adil Şahitler olarak Allah için Hakkı ayakta tutun. Maide 8

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #424 : 16 Nisan 2013, 10:26:24 ÖÖ 10 »
Hak tebliğle karşılaşmadıkları için kendilerine telkin edilen yalanlarla gayri İslami yaşantılarını sürdüren insanlara "Kafir" diyerek onları tekfir etmekten ve dalalete terketmekten Allah'a sığınırız. Bu insanları cennete davet etmedik ki, cehenneme terkedelim.

Mehmed Alagaş
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4812
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #425 : 16 Nisan 2013, 04:54:26 ÖS 16 »
"Hayatı bir kitabı okur gibi geriye yaslanıp okuyamassın.

Direniş ayakta filizlenir, yürüyüştür ayakta kalmanın besini .

Geçiştirilmiş bir yaşamın zayıf kalmış kalbini taşıyorsun ! "

Tarık Tufan

begen1
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
    • FECR
« Yanıtla #426 : 17 Nisan 2013, 10:00:05 ÖÖ 10 »
"İslam, tevhit dinidir. Kabirler ve türbeler ibret ve ziyaret mekanlarıdır ama ibadet mekanları değildir. Bid'at ve hurafelere kapılmayın. Çaput bağlamak, buralardan bir şeyler istemek bid'attır. İbret mekanlarında sadece ziyaretlerimizi yaparız, duamızı ise Allah'a ederiz." Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez

« Yanıtla #427 : 01 Mayıs 2013, 04:13:45 ÖS 16 »
İslamiyet namına yaptığın her şey insaniyet namınadır aslında. İnsan olan, İslam olur; İslam olan, insan..

Tunahan Bozkurt..

« Yanıtla #428 : 01 Mayıs 2013, 04:14:24 ÖS 16 »
Aslında dev mutluluklar, sevinç ve zevklerin yoldaşları olan gülüşler ve oyunlar içinde değil, çoğu kez metanet ve sabırla hüznün içinde var olur..

Montaigne..

« Yanıtla #429 : 29 Mayıs 2013, 01:20:34 ÖS 13 »
Genellikle bize benzeyen şeyden nefret ederiz; kendi kusurlarımız, başkasında gördüğümüzde çileden çıkarır bizi. Hele kusurların safça belli edildiği yaşı geçmiş ve örneğin en kritik anlarda bile buz gibi bir yüz ifadesi takınmayı alışkanlık haline getirmiş biri, kendinden daha genç veya daha saf, daha salak biri aynı kusurları sergilediğinde, iyice lanetler onu. Bazı duyarlı insanlar, kendilerinin bastırdığı gözyaşlarını bir başkasında görmeye tahammül edemezler. Ailelerde, sevgiye rağmen, hatta bazen sevgi ne kadar yoğunsa o kadar artan anlaşmazlıkların sürüp gitmesinin sebebi, bu aşırı benzerliktir..

Marcel Proust..

*

Çevrimdışı Hêja

• *
  • 45
« Yanıtla #430 : 31 Mayıs 2013, 11:14:49 ÖS 23 »
Uhut dağına dönerek, "Uhut bizi, biz de Uhut'u severiz" diyerek insanların ötesinde, dağlarla da kardeş olmuş bir Peygamberin ümmetiyiz. Bize düşen, Onun bu bakış açısını hayatımıza hakim kılmaktır. Abdullah Büyük
Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..

*

Çevrimdışı Hêja

• *
  • 45
« Yanıtla #431 : 07 Haziran 2013, 03:12:12 ÖÖ 03 »
Tekerrür eden tarih değil, hatalardır... Abdulhamit Han
Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
    • FECR
« Yanıtla #432 : 22 Aralık 2013, 03:23:35 ÖS 15 »
Muhammed Kutup Paris de yaşayan Müslümanlara konferans verir.

Onlara İslamiyeti ve Müslümanlığı anlatırken bir genç ayağa kalkar ve ukalaca soyle der:

- Sen bize bunları niçin anlatıyorsun? Bız zaten Müslümanız. Sen dışarı çık da bunları Kafirlere anlat.

Muhammed Kutup cevap verir:

- Onlara anlatacağım da anlatmadan önce Seni düzeltmem lazım ki Onlara müslüman olun dediğimde seni gösterip Müslüman olunca bunun gibi mi olacağız demesinler.

*

Çevrimdışı Leyl

• **
  • 169
    • Kabak Çiçeği
« Yanıtla #433 : 22 Aralık 2013, 04:26:11 ÖS 16 »
An'a dair en yerinde söz.Oysa zamane müslümanlarının düzelmeye hiç ihtiyacı yok.Gördüklerimiz ve yaşadıklarımızın şahitliği diyor ki,zaten en iyisi sensin, haydi yapmadıklarını,olmadıklarını tebliğe koş.Gerisi zaten boş!
Bu arada bu sözü paylaşıyorum hakkınızı helal edin Hocam...

*

Çevrimdışı Leyl

• **
  • 169
    • Kabak Çiçeği
« Yanıtla #434 : 03 Ocak 2014, 12:08:21 ÖS 12 »
Dünyanın en yardımsever ülkeleri arasında ilk dörde girdik. Sıralama şöyle: ABD, AB, İngiltere ve Türkiye.

Tekrarlayacağım. Biz temelde kötü insanlar değiliz. Nereye kadar... Para bizi bozuncaya kadar.

Bizler temelde iyi insanlarız. Nereye kadar? Hadi hadi, daha daha temposu eşliğinde şeytanın tuzağına düşünceye kadar.

Ne geldiyse başımıza biraz daha biraz daha hep bana hep bana anlayışından geldi.

Ölçümüz şuydu:

Şeriat: Seninki senin benimki benim

Tarikat: Benimki senin seninki benim

Hakikat: Ne seninki senin ne benimki benim.

Modern dünyanın ölçüsü:

Kapitalist/Müteşebbis: Benimki benim seninki de benim.

Bizler iyi insanlarız aslında. Lakin sorun şu: Sistem eleştirisi yapmadan iyi insan olmayı nereye kadar sürdürebiliriz? Kapitalist/müteşebbis ölçüyü kullanarak iyi kalabilir miyiz?

Fatma Barbarosoğlu-Yeni şafak 03.01.2014