Alkışlanacak Makaralar :)

  • 5 Cevap
  • 3988 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alkışlanacak Makaralar :)
« : 24 Ekim 2010, 04:42:47 ÖS 16 »
efendim internet siteleri ile eski yerleşim siteleri arasındaki en büyük fark ne diye sorsalar; mizahın gırrla etrafta dolanması diyebiliriz.bu bolluk aynı zamanda insan türünün  makaraya ne kadar meyyal olduğunun da bir göstergesi.bu durum iyi bir şeymidir bilmem ama keyif almasını bilen oldukça kulanılabilir bir malzeme :)
şimdi  nerden olduğu muhim olmayan bir alıntı yapıyorum.
keyifli okumalar :)


Alkışlanası Durumlar

-kaza mahalinde elinde cep telefonuyla koşturup "112′nin numarasi neydiiiii?" diye bagıran sarışın...


—-annesine kızıp, buharlı...... ütünün içine işemeyi akıl eden! annesini buram buram çiş kokularıyla iş yerine yollayan! annesi; ancak arkadaşları ”acayip kokuyorsun” dediğinde işi çözen anneye ve çocuğuna,

—-banyonun lambası yanmayınca elektrikler kesik zannedip yarım saat gelmesini bekleyen. beklerken de canı sıkılmasın diye televizyon seyreden kişiye,

–ailecek televizyon izlerken üst komşu küçük oğlunu göndermiş. çocuk, anneme ”x teyze, annem dedi ki, bari haberleri açsınlar da, biz de dinleyelim”. biz de kırmadık, açtık. ailecek çok iyi niyetli olduğumuzdan, televizyonları bozuk sandık. yüksek sesten dolayı bize laf soktuklarını anlamamız çocuğun ikinci gelişinden sonra oldu. bu olayı yaşayan aileye

–lisedeki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz aids’in açılımını yapıyor: (a)llaha (i̇)syan eden (d)eyyusların (s)onu… diyen hocaya, birer alkış istiyorum:))ayrıca aşağıdakiler de birer tebrik hakediyor:


acı kaybımız:
3 ay önce ailemize katılan, "necmi" ismini verdigimiz kaplumbağamız dün vefat etmiş. aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük. hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip, necmi’yi aldığımız dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ”abi onlar kış uykusuna yatar” cevabını almış bulunmaktayız. hepimizin başı sağolsun. bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde.

—annemin maceraları:shrek’in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele tutuşmuş shrek ve fiona’yi gören annem, ‘bunlar süleyman ve nazmiye demirel çifti mi?’ diye sordu! seçememiş gözleri o mesafeden

.————————————————–alfabe:ben de bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı istiyorum. daha ikinci gün: ‘örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi geldik, hep yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?’ deme cesaretini gösterdiği için

,————————————————–annem:"bu taraf bitti" diye cd’yi arkasına çeviren ve sonra da "cd çalar çalışmıyor!" diye feryat eden anneme alkış az geliyor!

————————————————–modem:yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem "bu ne?" diye sordu. ben de kolay anlasın diye "hani benim bilgisayarım var ya, onunla internete giriyorum. i̇şte internete girmek için o kutu zorunlu" diye uzun uzun açıkladım. anneannem dinledi beni ve "yani modem bu" dedi ve konu kapandi…

—yaz okulu:bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite ögrencisine gelsin. bu yaratıcılıga şapka çıkarılır.

—beyin göçü:tikky olduğu her halinden belli olan kızımız beşiktaş-taksim midibüsünde yanındakı arkadaşına dert yanmaktadır. ”şekerim dördüncü kez girdim öss’ye, ama yine kazanamadım, gidicem sonunda amerika’ya o olucak. böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa!” sen git, masrafları ben karşılıyorum.

–düz mantık:eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ”bu ev kiralıktır” yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında ”bu da” yazısını görürseniz, bilin ki trabzon’dasınız.


————————————————–i̇ngilizce yazılısı:bir alkış da i̇ngilizce sınavında "nice …….." şeklindeki boşluğu "nice mutlu yıllara!" biçiminde dolduran, dahi mi yoksa aptal mı olduğunu henüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum.


—hugo’lar beşledi:bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken v. hugo’ya "beşinci hugo" diyen arkadaşımıza gelsin.

—ne zaman?kardeşim karne almıştı; fakat birçok zayıf notu vardı. annem, babamla beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu: "sakın çocuğun moralini bozmayın, sakın kötü bir şey söylemeyin" uyarılar özellikle babama yönelikti: "hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma". babam daha fazla dayanamadı ve sordu: "karne için ne zaman özür dileyeceğiz?"

—havale:bankada gişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum. yanımdaki gişede işlem yaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor: "parayı kim alacak teyze? alıcısına ne yazalım?" teyzem cevap veriyor: "bu paranın hayrını görme inşallah yazalim" evladım.

—lamba:dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: "bacım o geçtiğin gece lambası değildi; çek sağa".

—hacim nedir?öğretmen bir arkadaşımdan naklen: 5. sınıfların fen bilgisi sınavının 2. sorusu: "hacim nedir? bir örnek vererek açıklayınız". öğrencimizden gelen cevap: "hacdan gelenlere hacim denir. örnek: nasılsın hacYnt: Alkışlanacak Makaralar :)
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2010, 06:14:24 ÖS 18 »
 :-* :-*

   kesinlikle yurdum insanın olabilecek halleri,harikaydı tek kelimeyle

sağolun erbaiin abi,gülümsettiğiniz için.. ;D

Ynt: Alkışlanacak Makaralar :)
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2010, 11:06:32 ÖÖ 11 »
rica ederim waşta :)

*

Çevrimdışı LaEdri

  • *
  • 1004
    • Blog'um
Ynt: Alkışlanacak Makaralar :)
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2010, 11:14:32 ÖÖ 11 »
Alıntı
—lamba:dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: "bacım o geçtiğin gece lambası değildi; çek sağa".

—hacim nedir?öğretmen bir arkadaşımdan naklen: 5. sınıfların fen bilgisi sınavının 2. sorusu: "hacim nedir? bir örnek vererek açıklayınız". öğrencimizden gelen cevap: "hacdan gelenlere hacim denir. örnek: nasılsın hac

süperdi ya  :)

*

Çevrimdışı TaLiA

  • *
  • 3017
Ynt: Alkışlanacak Makaralar :)
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2010, 12:31:27 ÖS 12 »
hakikaten alkışlanası durumlar.. :)

güzeldi..

teşekkürler...

Ynt: Alkışlanacak Makaralar :)
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2010, 06:34:38 ÖS 18 »
:)
rica ederim.