İŞTE SUUD REJİMİ

• 19 Cevap
  • 11587 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ömer MİRZA

Ynt: İŞTE SUUD REJİMİ
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2008, 04:44:47 ÖÖ 04 »
hülasa tc devleti = ebu cehil

*

ahmet keçaş

« Yanıtla #16 : 10 Ekim 2008, 06:01:46 ÖS 18 »
s.aleyküm yorumlara biraz baktım da öncelikle sunu kabullenmek gerek suudi arabistan t.c den üstün sanırım dini konuda seriat uygulanıyo her ne kadar sahsım olarak kabul etmesem de. ama tc ise seriatı kol bacak kesmek recm etmek diye tanıtıyo bırakın seriatı yasamayı müslüman olduğunu iddia edip kabullenmiyolar yok basörtüsü farz değilmiş yok bilmem ne bu fikirleri sanırım kimse arap yarımadasında savunamaz ben sahsen gitmedim ama arastırmalarım gösteriyo ki ne iran nede arap yarımadası nda tam olarak kur an a bağlı bir seriat uygulanmıyo ama fikrim kesinlikle t.c den daha iyi olduğu bu ülkelerin. resimlere gelince bence suudi kralını suclamak yanlıs neden mi buyrun ey atatürkçüler ey t.c ciler ey milliyetçi vatanperverler acıklayın tansu çillerin bush un odasındaki halini acıklayın ecevitin bush karsısındaki tavrını halini vaziyetini acıklayın ıraktaki müslüman kardeslerimize bomba yağdırılması için üslerini amerikaya peskes ceken t.c yi bunları da bir kenara bırakırsak biz nasıl ki bir ateistle görüşebiliyorsak ülke liderlerinin görüşmelerini hor görmemeliyiz. politikadan bir nebze haberdar olanlar bu durumu yalakalık olarak kabul etmeyeceklerdir burda akp karsıtlığı yapma gibi bir durum söz konusu değil ama tayyip bush görüşmesinde bush neden tayyibi karsılarken dostum dedi?
neden biz hala amerikanın emirleri altındayız bunlar  acıklanması ve cözülmesi gereken önemli konular hükümet ve rejim değişikliği en önemli cozüm yolu olabilir kanaatindeyim selametle..

« Yanıtla #17 : 10 Ekim 2008, 06:10:44 ÖS 18 »
Alıntı
resimlere gelince bence suudi kralını suclamak yanlıs

Yanlış mı ? O halde tebrik edip, takdir edelim hep baraber

*

Çevrimdışı ozanca

• *
  • 4676
« Yanıtla #18 : 10 Ekim 2008, 06:16:02 ÖS 18 »
Öncelikle Sayın Ahmet Keçaş küçük bir ricam olacak ...
Sakın demeyiniz dinime küfreden müslüman olsa bari diye :)
Tamam kabul ediyorum benim yazım şeklimde tuhaf ama okunması yorucu degildir diye tahmin ediyorum ..
Fakat sizin yazı şeklinizi takip etmek oldukca zor oluyor ..
En azından paragraf satır başı cumleler arası biraz açıklık gibi daha kolay okunacak şekilde yazarsanız sevinecegim kendi adıma ...
Umarım kırmamışımdır ..

Gelelim yorumunuza ...
T.C şeriat üzeri bir devlet degildir bilakis Laiktir ...
Tercihiniz Saudi Arabia mı Türkiyemi derseniz bilmem nefsi , bilmem şeytani ama ben şahsen Türkiye derim ..
Suudi Arabistanda ucube şeyler dillendirilmez haklısınız çunki orada konuşmak cesaret ister ...
Bu bizler için gayet normal olan özgür irade gibi kavramlar orda gercekten yok ...
Tuhaf bir duygu yaşamak lazım derim , sonra tercihte bulunuruz ...

Geldik Amerika karşısındaki T.C. ve Saudi Arabia konusuna ..
Kemalistmi deriz Laikmi deriz ne dersek deriz fakat Amerikanın Hemen hemen tüm arabistan yarımadasında diledigince at koşturdugunu görmezden gelemeyiz ...
Irak - Kuveyt savaşında Amerikan askeri Hareme kadar girebildi ...
Çokda bu konuda bizden geri degiller yani ...

Lütfen birde şu şeriat tanımlamasını iyi yapalım ..
Bir kaç anayasal madde ise kastınız eyvallah ..
Faizin haram oldugu bir ülkede dunyanın en buyuk bankalarının en buyuk şubeleri var ...
Bankacılık sektörü sanıryorum bize on basar ...
Benim şehrimde Mc Donalds ya 2 dir ya 3 ...
Kabenin çevresinde en az 10 tane vardır ...
Filan filan ...
Hasılı Denize düştük yılan fayda etmez ...
Kısaca şimdilik Ümmetin yüzakı İrandır ...( tabi oda gözlemleyebildigimiz kadarıyla )
Gerisinin yoktur bir farkı ..
Selamlar ...
Not font kurbaa

*

ahmet keçaş

« Yanıtla #19 : 11 Ekim 2008, 11:28:15 ÖÖ 11 »
estğfr   s.n ozanca
yazı sekli konusunda uyardığınız için teşekkür ederim. biraz daha dikkatli olmaya çalısacağım.   kırıldığımı düşünmeniz bile yersiz.
      konumuza dönersek, ben her ne kadar t.c yabancı güçlerle desteklemediğim bir ittifak halinde de olsa, dinimizle bağdasmayan eylemlerde de bulunsa türkiyede yasıyorum. bunu da göz önünde bulundurarak konusmak daha objektif yaklasmamıza sebep olur. ben kendi adıma arap yarımadasını secerim
    orası laik de olsa orayı secerim gayrimüslümde olsa orayı secerim cünkü;
iki cihan güneşi h.z muhammed  s.a.v orda yasamıs bulunmakta ve bu benim için fazlasıyla yeterli bi sebep ülkenin sosyoekonomik yapısı, siyasi yapısı, dini, dili, ırkı beni ilgilendirmez. sadece kutsal topraklar olması benim için kafi bir sebepdir. bu nedenle de orayı t.c ye karsı hiç tereddütsüz secebilirim.
    ırak abd savasında coniler ülkemizedki masum vatandaslarımıza bile kıydılar bunu unutmamak lazım. bizim üssümüzü kullandılar bunuda unutmamak lazım.  ama yinede bu konuda hem fikir olabiliriz. benim düşüncem şu amerikaya t.c araplardan daha fazzla tabiri caizse yalakalık yapıyo.
   seriat tanımlaması sanırsam yapmadım. insanların kendilerine uydurduklarını yazmaya calıstım. kastım anayasal madde falan da değil kastım seriatın hakkıyla uygulanmadığı.
sizde takdir edersiniz ki faiz haram peki bana(arap milliyetçiliğine benzedi sanırım biraz ama) banka olmayan ülke gösterebilirmisiniz? kaldı ki hersene dünyanın dör bir yanından insanlar akın eder buraya banka bence zorunlu.
  ümmetin yüzakı iran demişsiniz bence nijerya da da seriat uygulanıyo ama eğer hepsini değerlendirmek istersek islama yakısan bir seriat sanırım hiçbir ülkede uygulan(a)mıyo.  h.z muhammed den sonra da uygulanmamıstır.  uygulanmaya calısan sey sadece islamı batılılara kol bacak kesmeden ibaret diye tanıtırlar iran dediğimiz ülkede sacların bir telinin görünmesi yasaktır. öncelikle kabataslak bir tanımlayalım su seriatı;

Şeriat; Arapça kökenli bir sözcük olup; "yol, mezhep, metod, âdet, insanı bir ırmağa, su içilecek bir kaynağa ulaştıran yol" anlamına gelir. İslam dinindeki terimsel anlamı ise "ilâhî emir ve yasaklar toplamı", "İslam'ın kutsal kitabı Kur'an'ın âyetleri, İslam'ın son peygamberi olan Hz. Muhammed'in söz ve fiilleri (sünnet/hadis) ve İslâm bilginlerinin görüş birliği içinde bulundukları hususlara dayanan ilâhî kanun"dur. Kısaca, dini hükümlerin bütünü ve dinin dünyevi ve maddi yönü olarak tanımlanabilir…

burda, seriatın Allah ın emir ve yasakları olduğu cok aşikar. Ama t.c de 58 yıldır 'seriat geliyor', 'irtica hortluyor','rejim elden gidiyor' gibi sloganlar duymaktayız. bunun nedeni nedir acaba? nufus kağıdında islam yazanlar bilmezlermiki seriat Allah ın kurallarıdır bide sunu derler 'Allahım sen bizi seriattan koru' aklı basında her insan bu cümle ye güler seriat zaten Allah ın kurallarından ibarettir. yani Allah ın kurallarından korunmak için yine bu kuralların sahibinden yardım istemek ne kadar ciddice bir iştir?::)

bu ülkede yasayan ve seriat istemeyen kesime su sekilde seslenmek istiyorum.sakın korkmayın seriat gelmez seriat yasanır. Namaz, oruç, iftar, bayram, hac, zekât, kurban, cami, ezan, yardımlaşmak, ilim tahsil etmek, askerlik, sünnet olmak, çalışmak, asrın gerektiği teknolojiye ulaşmak için gayret sarf etmek, seçim yapmak, adalet ile hareket etmek ve sair uygulamalarımızın her biri, şeriatın hükümleridir. h.z ömer inde dediği gibi ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR.(sasırmayın bu söz h.z ömer e aittir. atatürk sadecec teyid etmiştir.)biraz uzattım galiba kusura bakmayın s.aleyküm...