kitapçı

 • 430 Cevap
 • 296140 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5167
  • depo
Kitapçııı
« Yanıtla #30 : 04 Ekim 2007, 03:37:01 ÖÖ 03 »
Alıntı
maxpayna
bugün fuardan aldıklarımın reklamını yapmaya başlayayım;
daha arayıp da bulamadıklarım ve almayı düşündüklerim var. sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.........

nerede kalmıştık;

10- HACC _______________ ali şeriati..... valla nasıl olduğunu bilemem bir arkadaşımız ÇOK ÇOK tavsiye etti aldım. bakalım nasılmış.

11- on tez___________ m. kürşad atalar___ anlam yayınları ( fuarda ve piyasada bulunmaz)
 

*

Çevrimdışı LaEdri

 • *
 • 1004
  • Blog'um
Kitapçııı
« Yanıtla #31 : 04 Ekim 2007, 03:15:25 ÖS 15 »
Alıntı
eğer ercüment özkan kitapları (anlam yayınları) almak isterseniz fiyat listesi ve temin edeceğiniz telefonu iletebilirim.
çok uygun fiyata kargo ile gönderiyorlar.

Senden daha önce almıştım ama malesef silmek zorunda kaldım. Sana zahmet tekrar gönderirsen çok sevinirim, teşekkür ederim.

Alıntı
-ki biz daha sonra elem demiştik ona-

L&M 'elem' olarak da okunması nedeniyle yayınevine bu isim uygun görülmüş. "Leyla Vü Mecnun" el yazması kitabıyla ilgili birkaç araştırma yaptımda duruyor mu hala diye iki kaynak çıkıyor.

İlki Bağdat’taki Milli Kütüphane’nin yazmalar bölümünde, 6,000’e yakın yazma eser bulunuyormuş. Fuzuli’nin ünlü eseri Leyla Vü Mecnun’un yanı sıra Abdulkadir Geylani’nin tasavvufa ilişkin altın tezhipli ve minyatürlü el yazması kitaplarının da bulunduğu kütüphanede, Hanefi mezhebinin kurucusu İmam-ı Azam’ın Kuran tefsirleri ile çeşitli dönemlere ait el yazması Kuranlar, tefsir ve fıkıh kitapları da yer alıyormuş. Kütüphane’de ayrıca Asuriler’e ait el yazması İnciller ile Süryani dilinde pek çok el yazması eser de varmış. Moğol istilası zamanında çıkarılan yangınla yokedildiği geçiyor.

Diğer bir kaynaktada "Leyla Vü Mecnun" el yazması kitabı Süleymaniye Kütüphanesi'nde el yazmaları bölümünde olduğu söyleniyor. Sanırım sonuca varmak için gidip görmek lazım :) Niyetim görmek, kısmet olurda görebilirsem haber veririm sizede inşallah. Bu kadar araştırmadan sonra zafere ulaşmakta çok güzel duygu olsa gerek.  :)*

esedullahmurat

Kitapçııı
« Yanıtla #32 : 05 Ekim 2007, 12:20:22 ÖÖ 00 »"Hicret, ilk önce nefislerimizdeki her türlü gayr-i islami anlayış ve duygulardan arınmak, amellerimize yerleşen gayr-i islami davranış ve alışkanlıkları terketmektir.
Hicret insanın en çok sevdiği, fakat Allah'ın dininin yaşanmasına engel olduğu zaman vatanın, milletin, ailen, sosyal sınıfın, makam ve mevkinin Allah'ın dinine hizmet etmek için terk edilmesidir.
Hicret bir kaçış değil. Aksine kafirlere ve zalimlere terkedilen haklarımızı geri almak, mücadelenin şartlarını yaşanır hale getirmek için hazırlanmaktır. Yani geri dönüş ve hesap sorma eylemidir hicret..."


Kitap Adı: Her Hicret Bir İnkılaptır

Yazar: Ali ŞERİATİ

Yayınevi: İhtar Yayıncılık

Çeviren: Hasan ELMAS

Sayfa: 88

Baskı: 3.Baskı

Yıl: Ekim 1998

Yer: İstanbul

*

esedullahmurat

Kitapçııı
« Yanıtla #33 : 06 Ekim 2007, 02:55:56 ÖS 14 »


Kötüyü değil, kötülüğü yok etmeli. İyi insanlar ancak böyle çoğalır. Tutuşturan elle değil, kıvılcımla mücadele etmeli. İyilik istiyorsak eğer dünyada, ateşi kıvılcımken söndürmeli!...

Kitap Adı: ATEŞİ KIVILCIMKEN SÖNDÜRMELİ

Yazar:      Lev Nikolayeviç TOLSTOY

Yayınevi:  Şule Yayınları

Çeviren:   Ayla TEKAS

Sayfa:      126

Baskı:      8.Baskı

Yıl:          Kasım 2005

Yer:         İstanbul

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Kitapçııı
« Yanıtla #34 : 14 Ekim 2007, 09:42:32 ÖS 21 »

"Tarihten Dersler"

"Tarihe Bakışlar"

"Ey Basiret Sahipleri!"
Mahmud Şakir
misyon yayınlarından çıkan bu kitaplar minik boyutları olan 80-90 sayfalık el kitapları. şehir içi kısa yolculuklarda bile okunup bitirilebilecek kitaplar. ama içerikleri harika.

islam tarihindeki kritik olaylar, kişiler, devletler, savaşlar vs. çok özet bir şekilde anlatılmış. islam nasıl fırkalara bölündü? bunu kim, ne amaçla ve nasıl yaptı? anlatılmış.


Ey Basiret Sahipleri! kitabının sonuç bölümünü paylaşmak isterim:

Ümmetimizin tarihi boyunca başından geçen şaşalı dönemlerde, ümmetin fertlerinin, arkalarından yürüyenlere önder ilim, fikir, hak, hayır alanlarında ilerlemek, sırat-ı mustakimde yürümek ve son Peygamberin hidayetine tabi olmak isteyenlere örnek olduklarını anlattık.

Nitekim ümmetimizin başından zafiyet yaşadığı ve geri kaldığı dönemler de geçmiştir. Ümmetin fertleri, dünya peşinden koşmaya başlayıp, davetlerini terk ettikten ve yaşam tarzlarından vazgeçtikten sonra...Bununla ümmet zelil olmuş ve düşmanları onu kuşatmışlardır. Ümmeti ilgilendiren işlerde onlar karar verir olmuşlar, hayat şekillerini dayatmışlar, örf-adetlerini uygulamışlar, dillerini yaygınlaştırıp fikirlerini ve iftiralarını yaymışlardır. Yardımcılarını da kendi yollarında yürüyen kendi yaşam tarzlarını benimseyen insanlardan seçtiler. Kendilerini taklid edenleri, onları savunup müdafada bulunanları ümmetin başına musallat ettiler.

Fakat,

Ümmetin bazı fertleri tekrar uyandılar ve rüştlerine sarıldılar. Başlarına gelenlere bakıp, musibetlerini incelediler. O şerefli maziye, o doğru yola dönmek için yapılması gereken şeyleri araştırdılar. Araştırmaları neticesinde bunu sağlamanın şunları gerekli kıldığını anladılar:

1-Son Peygambere, raşid halifelerine ve onların yolundan yürüyenlere uymak. Sözde, amelde, yaşam tarzımızda ahlak ve terbiyede...bunların hepsinde onlara uymak.

2-Hayatın her alanında -dil , giyim, karışık yaşam, medeni olma iddiası vs.- düşmanları taklid etmekten uzaklaşmak.

3-Düşmanlara, onların bize baktığı gözle bakmak.

4-İnsanları uyandırarak, gerçekleri beyan ederek, geçen zamanda yaptıklarımızın neticesinin ne olduğunu anlatarak bizden olup sapmış olanları doğru yola geri çekmek için çalışmak.

5-Dünyanın aldatıcı güzelliklerini bırakıp, istikamete ve salih amele yönelmek, sırat-ı mustakimde yürüyerek, hesap gününe; her nefsin yaptıklarının karşılığını alacağı o güne hazırlanmak.

6-Nefsin arzularından ve vesveselerinden uzak durmak.

işte ümmet bunlara tabi olur, rüşdüne ve doğru yoluna dönerse-Allah'ın izniyle- önderlik de liderlik de ona dönecektir. Bütün dünyanın da önüne geçecek ve liderliği elinde kalacaktır. Hayır her tarafa yayılacak, eman-emniyet her yeri kuşatacak, davet de Allah'a olacaktır. Meyveleri toplama zamanı gelmiştir.

...Allah emrinde galiptir. Fakat insanların çoğu bilmezler.

Ey Basiret Sahipleri! İbret alın!

Son duamız,

Alemlerin Rabbi Allah'a hamdolsun!
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

Kitapçııı
« Yanıtla #35 : 19 Ekim 2007, 08:41:32 ÖS 20 »Civil civil cocukluk cagindan gencligin umut dolu günlerine dogru uzanan hayat cizgisinde nice insanlar kaybolup gitmistir.

Piril piril sevecen bakan gözleriyle herkesi güzel gören nice genc kizlar ve delikanlilar kötülerin tuzaklarina ve cirkin emellerine kurban gitmistir. O kalplerin güzelliklerle dolu cocuklarin mutlu olmaya haklari yokmuydu? NEden agliyarak karanliklara karisip gitiler? Bu dünyada mutlu olmanin yolu yokmu? Iste gercek hayatin icinden alinan bir kesit.
roman kahramanlarimiz da bu sorulari kendilerine ve cevrelerine sordular. Sizde yasadigimiz bu dünyada gercek saadeti ariyorsaniz bu romani okumanizi tavsiye ederim ;)
Cünki bugüne binlerce kisi, eseri okumus ve sorularinin cvpini bulmuslar..

*

Çevrimdışı bbetull

 • bbetull
 • *
 • 1591
Kitapçııı
« Yanıtla #36 : 20 Ekim 2007, 03:41:37 ÖÖ 03 »
Ben  çiçekler susayıncayı ortaokula giderken okumuştum.Çok acıklıydı yaa  :(Çocuk aklımla ne kadar üzülmüştüm.Hatırlattınız tşk akabe...

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5167
  • depo
Kitapçııı
« Yanıtla #37 : 21 Ekim 2007, 01:58:54 ÖS 13 »
arkadaşlar engin noyan kuran günlükleri serisinden sonra hadis günlüğü kitabını çıkarmış....

Hadis Günlüğü, Münib Engin Noyan MİM YAYINCILIK
“Kur’an Günlükleri”mi üç mütevazı kitapçık halinde neşrettikten sonra, “Hadis Günlükleri”mi de neşretmek adeta, tabir caizse, “vacib” oldu. Aslında buna bu fakiri, ey benim sevgili okuyucularım, siz teşvik ettiniz. Hak Teala, azze ve celle, cümlenizden razı olsun. İtiraf etmeliyim ki “Hadis Günlüğü” tutmayı, “Kur’an Günlüğü” tutmaya başladıktan çok sonra akıl ettim. Hadis-i Şeriflerin mübarek Kur’an’ı en güzel, en doğru şekilde anlayabilmek, sonra da alabildiğine içselleştirip hayata aktarabilmek konusundaki önem ve değerlerini elbette ki biliyordum ama, onlarla bu kadar hemhal olmamıştım doğrusu! Beni bu son derece önemli ve bir o kadar da zevkli ve heyecan verici uğraştan alıkoyan, bazı Hadis-i Şerifler’in sıhhati konusunda sık sık gündeme getirilen tartışmalar olmuştu.


http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=125743

*

Çevrimdışı akabede_biad

 • **
 • 171
 • AKABEDE ELİMİZİ VERDİK ŞİMDİ SIRA CANIMIZDA
Kitapçııı
« Yanıtla #38 : 21 Ekim 2007, 02:53:01 ÖS 14 »


Üç Muhammed 
DÜŞÜN YAYINCILIK 
9789755501499 

 
 
 
O kimileri için, arkasından gözyaşı dökülen tatlı bir anı olmuştur.

Onlar onun hatırasıyla yaşamayı, kendisiyle yaşamaya tercih ederler. Onlar onun arkasından ağlamayı, onu önlerinde görmeye tercih ederler. Onlar onun sakalını ve hırkasını, misyonundan daha fazla severler. Ondan bir efsane gibi söz etmeyi, birlikte yaşanılan bir "dost" olmaya yeğ tutarlar.

Daha başka kimileri için ise, o tarihin konusudur. O, "bir iletişim aleti" gibi ilahi mesajı iletmiş ve misyonunu tamamlamıştır. O, bugüne taşınamaz. Biz onunla, tarihi bir değer olarak ilişki kurabiliriz.

Kur'an içinse o, hayatın aktif, kurucu ve inşa edici bir öznesidir. Misyonu ölümsüz olandır. Kur'an, onu çağa taşımak için çırpınır. Onun tarihe hapsolmasını önlemek için onunla ilgili tarihsel olayları müminin yüreğine, imanına, ibadetine taşır. Kur'an müminin hayatında onu güncel kılmak için ne gerekiyorsa yapar.

Kur'an'ın bak dediği yerden bakanlar ise onu "üretmek" için çaba harcarlar.

Kur'an'da onu, onda Kur'an'ı görürler. Onu Kur'an'la, Kur'an'ı onunla tanırlar. Kur'an'a onun aynası, ona Kur'an'ın aynası gibi bakarlar. Çünkü onlar, onun risalet mirasına ihanet etmekten korkarlar.
 
AKABEDE ELİMİZİ VERDİK ŞİMDİ SIRA CANIMIZDA

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Kitapçııı
« Yanıtla #39 : 21 Ekim 2007, 05:27:11 ÖS 17 »
teşekkürler akabe
üç muhammed "illaki de " okunması gerekenler arasında
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı akabede_biad

 • **
 • 171
 • AKABEDE ELİMİZİ VERDİK ŞİMDİ SIRA CANIMIZDA
Kitapçııı
« Yanıtla #40 : 21 Ekim 2007, 05:30:56 ÖS 17 »
teşekkürler akabe
üç muhammed "illaki de " okunması gerekenler arasında


birşey değil kardeşim gerçekten dediğin gibi illaki okunması gereken çok güzel bir kitap
AKABEDE ELİMİZİ VERDİK ŞİMDİ SIRA CANIMIZDA

*

Çevrimdışı bbetull

 • bbetull
 • *
 • 1591
Kitapçııı
« Yanıtla #41 : 21 Ekim 2007, 10:18:23 ÖS 22 »
üç muhammed kesinlikle okunsun bence de ;)
Teşekkürler akabe_biad.

*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3019
Kitapçııı
« Yanıtla #42 : 21 Ekim 2007, 10:20:25 ÖS 22 »
bence de.. islamoğlunun tüm eserleri gibi bu eser de mutlaka okunmalı..

tşkler...

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5167
  • depo
Kur'an'ın Işığında Hz. Muhammed
« Yanıtla #43 : 26 Ekim 2007, 02:46:29 ÖÖ 02 »
Bülent Şahin Erdeğer'in kaleminden okuyucuya kazandırılan 'Kur'an'ın Işığında Hz. Muhammed' isimli kitap sade bir dille Hz. Peygamber (sav)'in Kur'an'daki konumuna ışık tutuyor ve bugün Peygamberimizi doğru anlamamız için Kur'an-ı Kerim'de yer alan ipuçlarını analiz ediyor.

Kur'an'dan bağımsız şekilde üretilen kimi aşırı övücü telakkilerle Hz. Peygamber'in sünnetini reddeden aşırılıkların hatalarına dikkat çeken kitapta Erdeğer, Kur'an'ın çizdiği dengeli tavrı çeşitli konu başlıklarıyla inceliyor. Resulullah'ın insani yönleri, risalete hazırlanışı, örneklik olarak ortaya koyduğu ahlakı, rehber olarak edindiği bilgi kaynakları, Resul'e itaatin mahiyeti, Peygamberimizin hüküm vermesinin izahı, Resul (as)'ı uyaran ilahi yönlendirmeler, karşıtlarının mucize talepleri, Rabbimizin O'na yardımları ve Sünnet-i Nebî'nin günümüz için taşıdığı anlam Kur'an ayetleri ekseninde değerlendirilmiş. Kur'an ve Sünnet bütünlüğüne vurgu yapılan kitapta yazar tarihte yapılmış tartışmalarla ilgilenmekten çok, bugün pratikte Sünnet'in ruhunu nasıl yakalayabileceğimizin imkanlarını aramakta.

Kitabın Künyesi:  'Kur'an'ın Işığında Hz. Muhammed' Bülent Şahin Erdeğer, İtidal Yayınları, 165 Sayfa,
 
İsteme Adresi:   Ş. Yarbay Cesur Cad. Hilal Sk. No: 8/1 Şirinevler İstanbul Dost Kitabevi - www.itidalyayinlari.com

Tel.: 0212 555 95 11  bilgi@itidal.com
KAYNAK
KAYNAK-2