İnsan Otomatik Gülebilirmi?

• 7 Cevap
  • 3829 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnsan Otomatik Gülebilirmi?
« : 03 Mart 2008, 03:45:07 ÖÖ 03 »
Turk televizyonlarindaki mizahi yonu olan  yerli dizilerde veya programlarda seyircinin nerede gulmesi gerektigini telkin eden banttan koro halinde gulusmeler oluyor.

Sizi bilmem ama ben bunlari izlerken onlarin, ha tam  iste surada guleceksiniz diyen koro halindeki  otomatik gulme telkinleri karsisinda cogunlukla zamanlamayi tutturamiyorum. Ya korodan once veya sonra guluyorum. Bir türlü otomatik gülme korosuna uyum saglayamıyorum. O zamanda kendimden suphelenmeye basliyorum. Acaba diyorum ??? benim gulme noktasindaki deger algilamalarimmi degisti yoksa benim nerede gulecegime karar veren yapimcilarinmi. Yani çogu zaman isin icinden cikamiyorum ve ortada kendımı ŞAZ gıbı kalmış hıssediyorum vesselam.

Sozune sohbetine güvendigim siz degerlı arkadaşlarımın bu konuda bana yapacagı tavsıyeler cok iyi gelecektir bilginize.
Insana zehri teneke kupa icerisinde sunmazlar !

*

Çevrimdışı sahra

• 1140
  • Ruhun derdi içinde ve kaçamaz kendi kendinden
    • sahraninkaleminden
Ynt: İnsan Otomatik Gülebilirmi?
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2008, 12:44:42 ÖS 12 »
başkasına komik gelen banada gelmek zorunda mı?hele de koro eşliğinde -hadi gül deniyorsa-asla!
bence içinden geldiğinde,gülünebilecek yerde...
"ağzı olan konuşuyor"derler ya,şimdilerde ağzı olan olur olmaz herşeye gülüyor.
özellikle gitgide argoyu benimsetmeye çalışılan dilimiz,en çokta o rağbet görüyor.
velhasıl-ağır ol molla desinler-
Balçıkla karışınca,ruhun duruluğu kalmadı...

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5127
    • depo
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2008, 03:43:12 ÖÖ 03 »

muhterem filozof sizinki normal. sadece zaman kayması.

ya bana ne demeli ?

tv de haber ya da üzüntü verici bir görüntü izlerken gülmeye başlıyorum. içim burkuluyor ağlayacak gibi oluyorum ama dışarı gülme şeklinde çıkıyor !!!

cenazelerde mümkün mertebe milletten uzak duruyorum zira millet ağlarken ben gülüyorum.

not : sayın filozof pardon LAZ mısınız ? geç intikal olayının nedeni bu olabilir  :D :D :D 

*

Çevrimdışı sahra

• 1140
  • Ruhun derdi içinde ve kaçamaz kendi kendinden
    • sahraninkaleminden
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2008, 12:53:17 ÖS 12 »
"tv de haber ya da üzüntü verici bir görüntü izlerken gülmeye başlıyorum. içim burkuluyor ağlayacak gibi oluyorum ama dışarı gülme şeklinde çıkıyor !!!

cenazelerde mümkün mertebe milletten uzak duruyorum zira millet ağlarken ben gülüyorum"

:Dhııı evet evet bu dediğiniz hiç normal birşey gibi gözükmüyor
üzgünüm fakat durum pek iyi değil
sizi kliniğe alıp birde orda inceleyelim
afedersiniz sn max memleket nire?

(ben size demedim mi gözlerinizden belli bir anormallik olduğu,bak geç kalmışsınız) :(
Balçıkla karışınca,ruhun duruluğu kalmadı...

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2008, 02:59:51 ÖS 14 »
Alıntı
Maxpayna
not : sayın filozof pardon LAZ mısınız ? geç intikal olayının nedeni bu olabilir     

Hayir Max cigim tutturamadiniz Karadenizli yada Laz degilim. Ama senin yazini okuyunca yine senin adina dehsete kapildim. Beterin beteri varmis deyip kendi kendime de soylendim durdum. Napcaksinda haline sukretmezsin birde sikayette bulunursun be kardesim diye... ama neyse oldu birkere yazmis bulunduk.  Max cigim sen en iyisi bir doktira gorun bu vahim durumdan siyrilmaya calis. Belkide halinden gayet memnunda olabilirsin o halde aldirma kimseye kahveni ic bizim senin hakkindaki yazdigimiz ahlari vahlari okuyup neselen. :)

Ama unutma benim isyanim; gulmem icin bana komut ustune komut verenlere...

Sevgiler Max
Insana zehri teneke kupa icerisinde sunmazlar !

« Yanıtla #5 : 04 Mart 2008, 03:10:01 ÖS 15 »
bu konu sanırım tartışılmıştı.bende gıcık oluyorum verilen komutlara.
programlar artık zihinsel engelli izleyiciler için.olay anlatılıyor.bi yandan sunucu anlatıyor bir yandan ekranda kocamannnnn bi işaret.biz engelliyiz anlamayız ya adamı daire içine alıp birde öyle gösteriyorlar :D :D

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4812
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2008, 03:13:46 ÖS 15 »
hayır filozof abi
doktor ne etsin maxa :-\ o birr KAYSERİLİ  :D :D :D
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5127
    • depo
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2008, 02:56:38 ÖÖ 02 »
:) siz bana bakmayın. oluyor ara sıra ( ne arası sık sık) böyle arıza halller :D

Alıntı
filozof58

Ama unutma benim isyanim; gulmem icin bana komut ustune komut verenlere...
Sevgiler Max

eyvallah niyet anlaşılmıştır da kendi garip halim yüzünden konu dağıldı.

gülme efektleri komedi programlarında kullanılıyor. ve bu programları izleyen kişiler de gülme önyargısı ile izlemektedirler.
önyargı ile tetikte bekler iken gelen gülme efektleri bu bekleyişi tetiklemekte ve insanlar mizahtan çok efektin etkisi ile gülmektedir.

bu noktada sizin durumunuz ise sizin ne derece yönlendirmelerden etkilenmeyen sağlam ve kendi duygularına yön verebilen bir kişilik olduğunuzu ortaya koyuyor ki bu da sizin nevi şahsına münhasır güzelliğiniz.

eee filozof kolay olunmuyor  :) saygılar bizden......

Alıntı
serender
doktor ne etsin maxa

ne yani baytar mı baksın (zaten diğer konuda da at demiştin) :D :D