konferanslar (genel turkiye)

 • 166 Cevap
 • 73286 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #105 : 15 Aralık 2008, 12:22:22 ÖÖ 00 »
İslam Ve Hıristiyanlıkta Din Ve BilimKültürler Diyaloğu - İslam Ve Hıristiyanlıkta Din Ve Bilim

Konferans, 19 Aralık Cuma günü saat 16:30' da İSAM konferans salonunda.
Prof. Dr. Recep Şentürk, Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç ve Selanik Aristotel Üniversitesi'den de bir katılımcıyla iki başlık halinde gerçekleştirilecektir.

isam/üsk/ist

*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #106 : 17 Aralık 2008, 06:04:50 ÖS 18 »*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #107 : 17 Aralık 2008, 06:08:20 ÖS 18 »

*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #108 : 02 Ocak 2009, 05:25:18 ÖS 17 »*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #109 : 02 Ocak 2009, 05:29:09 ÖS 17 »
CUMA-CUMARTESİ-PAZAR EYLEM GÜNLÜĞÜGazze’de devam eden katliama karşı yurdun her tarafından eylem çağrıları gelmeye devam ediyor. Yarın İstanbul’da Cuma namazı sonrası Beyazıt Meydanı’nda toplanacak Filistin dostlarının diğer şehirlerdeki eylem programlarını bu haber metninden takip edebilirsiniz.

2 OCAK CUMA

 

İSTANBUL

İHH, Özgür-Der, Mazlumder, Akabe Vakfı, AKV, Anadolu Gençlik, Medeniyet Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Akdav gibi İslami kuruluşların oluşturduğu Filistin Dostları, 2 Ocak Cuma günü duyarlı herkesi Beyazıt Meydanı'na çağırıyor. Siyonist İsrail'in devam eden Gazze katliamını protesto etmek ve Filistinli şehitler için gıyabi cenaze kılmak üzere Cuma namazı sonrasında yine Beyazıt Meydanı'nda toplanacak olan Filistin Dostları, eylemde ayrıca Meclis'ten ve Hükümet'ten İsrail ile ilişkilerin kesilmesi çağrısında bulunacak.

 

İZMİR

Özgür-Der İzmir Şubesi, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında 12:30'da Konak Meydanı'nda Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve katliamı protesto etmek üzere kitlesel basın açıklaması yapmaya çağırdı.

 

TOKAT

Filistin Dostları, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Tokat Ali Paşa Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılacak ve katliamı protesto edecek.

 

BURSA

Gönüllü Kuruluşlar Platformu, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Bursa Ulu Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve katliamı protesto etmek üzere kitlesel basın açıklaması yapmaya çağırdı.

 

SAPANCA (Sakarya)

Özgür-Der Sakarya Şubesi ve SABED, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Sapanca Rüstempaşa Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve katliamı protesto etmek üzere kitlesel basın açıklaması yapmaya çağırdı.

 

GEYVE (Sakarya)

Özgür-Der Geyve Temsilciliği, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Merkez Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve katliamı protesto etmek üzere kitlesel basın açıklaması yapmaya çağırdı.

 

ÇORUM

İlke-Der ve Özgür-Der Çorum Şubesi'nin de yer aldığı Çorum Filistin Dostları, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Çorum Ulu Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve dua etmeye çağırdı.

 

MALAZGİRT (Muş)

Malazgirt'te Müslümanlar, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılıp, katilleri ve işbirlikçileri protesto edecekler.

 

TATVAN (Bitlis)

Özgür-Der Tatvan Şubesi, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Tatvan Merkez İbadullah Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve dua etmeye çağırdı.

 

KAYSERİ

Kayseri Gönüllü Kültür Teşekkülleri, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Hunat Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve dua etmeye çağırdı.

 

MERSİN

Anadolu Gençlik Derneği, 2 Ocak Cuma günü Cuma namazı sonrasında Mersin Ulu Camii'nde Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılmaya ve dua etmeye çağırdı.

 

ADANA

25'ten fazla sivil toplum kuruluşunun desteği ile sabah namazı sonrası Adana Merkez Camii'nde sabah namazı kılınıp Gazze için dua edilecek. Cuma namazı sonrasında ise Gazze şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınacak. Ayrıca Saadet Partisi Adana İl Başkanlığı öncülüğünde Asri mezarlıkta buluşulacak ve ABD Konsolosluğu'na doğru yürüyüş yapılarak ABD Adana Konsolosluğu'na siyah çelenk bırakılacak. Adanalı bir grup hanım tarafından saat 13:00'te Adana Merkez Postane'de yetkilileri duyarlılığa ve daha fazla inisiyatif almaya davet etmek üzere faks çekme eylemi yapılacak.

 

ERZURUM

2 Ocak Cuma Günü Lalapaşa Camii'nde bütün sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa katılımıyla geniş çaplı miting düzenlenecektir.
Cuma namazını müteakip başlayacak olan mitingte Katil Terör çetesi İsrailin gerçekleştirdiği Gazze katliamında şehid olan kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınıp STK ların ortak basın açıklamasından sonra hatim duası okunacaktır. Cuma namazı çıkışında yapılacak olan mitinge ÇAĞRI-DER, ABDURRAHMANGAZİ VAKFI,VUSLAT DER, MÜSİAD, TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MEMUR-SEN İL BŞK.,EĞİTİM BİR SEN 1 NOLU ŞB BŞK., DİYANET SEN, MEMUR-SEN BEM BİR SEN, AGD,AGD MÜSİAD, PALANDÖKEN KALKINMA VAKFI VE HARB İŞ üyeleri öncülüğünde tüm duyarlı müslümanların katılımı beklenmektedir.

 

NİKSAR (Tokat)


2 Ocak Cuma Günü Niksar Merkez Camii'nde Gazze şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılanacaktır.


3 OCAK CUMARTESİ

 

ANKARA

Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından 3 Ocak Cumartesi günü herkesi Gazze Halkıyla Dayanışma Mitingi'ne çağırıyor. Platformdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ankara Filistin Dayanışma Platformu olarak insanlık onurunu yüreklerinde taşıyan erdemli, duyarlı, insaf sahibi bütün halkımızı bu insanlık dışı vahşete sessiz kalmamaya çağırıyoruz. 03.01.2009 Cumartesi günü saat 12.00'de Kocatepe Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılmaya ve ardından da saat 13.00'te Abdi İpekçi Parkı'nda Yazar Abdurrahman Dilipak'ın konuşmacı olarak katılacağı GAZZE HALKIYLA DAYANIŞMA MİTİNGİ'ne davet ediyoruz."

 

SAKARYA

Sakarya Dayanışma ve Kardeşlik Topluluğu (SADAKAT) 3 Ocak Cumartesi günü saat 13:00'te Kent Meydanı'nda Gazze katliamını protesto etmek için bir miting gerçekleştirecek. Başörtüsü eyleminden sonra miting alanına yürünecek.

 

KAYSERİ

Kayseri Gönüllü Kültür Teşekkülleri, 3 Ocak Cumartesi günü saat 12:30'da Cumhuriyet Meydanı'nda Siyonist İsrail'i protesto etmek üzere kitlesel basın açıklaması yapacak.

 

İSTANBUL

Özgür Çocuk Kulübü ve İHH mensupları Gazzeli çocuklarla dayanışmak amacıyla 3 Ocak Cumartesi günü saat 14:00'te Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki Galatasaray Lisesi önünde toplanarak protesto yürüyüşü yapacaklar.

 

4 OCAK PAZAR

 

DİYARBAKIR

Diyarbakır Gazze Girişimi tarafından Filistinli kardeşlerimize destek amacıyla düzenlenecek olan ve Abdurrahman Dilipak, Bülent Yıldırım ve Mahmut Kılınç'ın konuşacağı miting 4 Ocak 2009 Pazar günü saat 12.00'de Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapılacak!

 

İSTANBUL ÇAĞLAYAN

Saadet Partisi'nin çağrısı ve 60'a yakın STK'nın desteğiyle 4 Ocak Pazar günü Çağlayan Meydanı'nda Filistin'le Dayanışma Mitingi gerçekleştirilecek. Miting 12:00 - 16:00 arası yapılacak.

 

ANTALYA

Akdeniz Dayanışma Platformu (ADAP) tarafından Filistinli kardeşlerimize destek amacıyla düzenlenecek olan eylem 4 Ocak Pazar günü saat 13:30'da Kışlahan Çarşısı Havuz Başı'nda yapılacak.

 

BURSA'da FİLİSTİN'LE DAYANIŞMA GECESİ

Gönüllü Kuruluşlar Platformu, 4 Ocak Pazar günü Barış Manço Kültür Merkezi'nde saat 17:30'da Filistin'le Dayanışma Gecesi tertip ediyor. Abdurrahman Dilipak'ın ve Filistinli bir misafirin konuşacağı gecede İHH'nın Gazze gözlem ve çalışmaları da aktarılacak. Gecede Özgür-Der Çocuk Kulübü skeç gösterisi yapacak ve bir sinevizyon gösterimi yapılacak. Gece, Grup Yürüyüş konseriyle sona erecek.

 

 

(Eylem çağrılarını aktarmaya devam edeceğiz…)

 

HAKSÖZ-HABER

*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #110 : 02 Ocak 2009, 05:30:46 ÖS 17 »
Haksöz Sitesi: cihad meriç 01 Ocak 2009 Perşembe 19:52
Konya eylemleri
3 Ocak Cuma’yı- Cumartesi’ye bağlayan gece saat 04:00’de
4 Ocak Cumartesi’yi – Pazar’a bağlayan gece saat 04:00’de
5 Ocak Pazar’ı – Pazartesi’ye bağlayan gece saat 04:00’de

KONYA SULTAN SELİM CAMİİ’NDE
TEHECCÜD NAMAZI KILIP ARDINDAN TOPLUCA RABBİMİZE DUA EDECEĞİZ.
ve
GÜNÜN SABAHINDA 3 GÜNÜ ORUÇLU GEÇİRECEĞİZ..

(Ozanca size duyrulur)

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #111 : 21 Ocak 2009, 11:19:32 ÖÖ 11 »
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Konferans:Müslüman Düşüncesinde Evrimci Yaklaşımlar
« Yanıtla #112 : 23 Ocak 2009, 07:28:23 ÖS 19 »
KONFERANS
MÜSLÜMAN DÜŞÜNCESİNDE EVRİMCİ YAKLAŞIMLAR


                                 Prof. Dr. Mehmet BAYRAKTAR


24 OCAK CUMARTESİ 2009  SAAT: 14.00


İLİM DALLARININ DÜŞÜNCE TEMELLERİNİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

(Sakarya Cd.) İnkılap Sok. Deniz Apt(4). Kat:5 No:10       Kızılay/ANKARA
    Tel : 4340638     web:     www.ilimler.org
     Fax: 4324294     e-mail: ilimler.enst@gmail.com   
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı Aysegul

 • *
 • 3127
  • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #113 : 29 Ocak 2009, 01:13:40 ÖS 13 »

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #114 : 17 Şubat 2009, 12:26:26 ÖS 12 »
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #115 : 10 Mart 2009, 03:14:15 ÖS 15 »
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5150
  • depo
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #116 : 10 Mart 2009, 10:30:58 ÖS 22 »

abi mehmet pamakın şehir dışı programı nedeni ile bu pazar günkü konferansı ertelenmiş
diye duyuru yapmışlardı cuma namazında.
ilgilenenler telefon ile teyid etsinler bilgi almadan gitmesinler

bilginize.....

ilkav telefonu : 0 312 229 79 76

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #117 : 11 Mart 2009, 01:02:40 ÖS 13 »

abi mehmet pamakın şehir dışı programı nedeni ile bu pazar günkü konferansı ertelenmiş
diye duyuru yapmışlardı cuma namazında.
ilgilenenler telefon ile teyid etsinler bilgi almadan gitmesinler

bilginize.....

ilkav telefonu : 0 312 229 79 76


Gecen Cuma namazında söylemişseler eğer bu konferans 08/03/2008 olmasını düşünmüşlerdir ki 15 günlük süreye( yani önceki konferans ile arası ) denk geliyor.1 hafta ertelemişseler 15/03/2008 e geliyordur.
Yine de teyit edilebilir ama internet sitelerinde bunu asmışlar
 
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #118 : 16 Mart 2009, 03:18:32 ÖS 15 »
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı hattabhamza

 • ****
 • 540
 • şirkten boşanıp,şehadetle nişanlanmak
Ynt: konferanslar (genel turkiye)
« Yanıtla #119 : 30 Mart 2009, 10:13:13 ÖS 22 »
Kan; Toprağın, Ter; Ekmeğin, Gözyaşı; Yüreğin Bereketidir...