Öğrenci Affı

• 45 Cevap
  • 26161 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
Ynt: Öğrenci Affı
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2007, 08:46:24 ÖS 20 »
berfin yukarda elifde benzer şeyler söylemişti.
ama şunu unutuyoruz ki haksızlığın "bizce"si olmaz eğer olursa yani bize hak varsa onlarada olsun gibi bir yaklaşım başta başörtüsü yasağını koyanları haklı çıkarır. çünkü onlara göre de biz ötekiyiz.

hiç bir şekilde hiç bir kimseye (rengi dili şekli şemali ne olursa olsun) HAKSIZLIK yapılmamalıdır.
ben buna karşıyım bütün hücrelerimle karşıyım
ha küpesi için okul dışınd akalmış ha başörtüsü için
hiiç farketmez ki bende başörtüsü nedeniyle eğitim hakkı engellenenlerdenim..

Lütfen ulaşabileceklerimizi yeniden gözden geçirelim.
yoksa teröre, anarşiye vs. suç örgütlerine insan kaynağı sağlamış oluruz.

gelecek kaygısı olmayan kişiler suça meyillidir.

lütfen bize nimet olarak verilen genç insan kaynaklarını etkili kullanmak yolunda bizde bişeyler yapalım
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2007, 01:18:51 ÖÖ 01 »
Bİz kendi sebeblerimize göre değerlendiriyor olsakda neticede son 10 yılda aftan yararlanmak isteyenlerin bir çoğunun sebepleri belli.Şartlar aynı af çıkıyor.Ben sinir oluyorum bu af işine.İnsanın başına dert >:(

*

berfin

« Yanıtla #17 : 25 Kasım 2007, 01:20:44 ÖÖ 01 »
serender beni yanlış anladın sanırım... ben af hiç olmasın demiyorum ki... ama cıkacaksa daha demokratik bir ortam olustuktan sonra cıksın... ve daha çok insanın işine yarasın....

*

berfin

« Yanıtla #18 : 25 Kasım 2007, 01:28:45 ÖÖ 01 »
Öğrenci affı çıkmasıyla ilgili taleplerinizi (312) 420 50 00 nolu TBMM santralı kanalıyla parti gruplarına ya da Dilekçe Komisyonu'nun (312) 420 53 65 nolu faksına ya da dilekkom@tbmm.gov.tr ye iletebilirsiniz.

http://haftalik.azbuz.com/readArticle.jsp?objectID=5000000001278704

*

berfin

« Yanıtla #19 : 25 Kasım 2007, 01:39:25 ÖÖ 01 »
Sayı hiç azalmıyor
Aradan 2 yıl geçti. Geçen bu süre içinde harç paraları, tek ders sınavını veremeyenler, hiç zayıfı olmadığı halde not ortalamasını tutturamayan ya da bir nedenle okulunu bırakan 290 bin öğrenci, yine okullarından atıldı. 4 yılda 200 bin öğrencinin okullarına dönmesine karşılık son 2 yılda 290 bin öğrencinin okuldan atılması, yüksek öğretim kurumlarında eğitim tablosunun acı durumunu ortaya koydu.
(Ali Oktay - Sabah Gazetesi, 22 Nisan 2007)

*

Çevrimdışı Qani

• 496
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2007, 04:54:37 ÖÖ 04 »
Af!
affetmek!
bir nevi özür!

biri birşey için özür dilediğinde, bir hatasını kabul etmiş olur. ve aynı zamanda aynı hatayı tekrarlamayacağını taahüttür.

şimdi bu öğrenci afları da mahpusluk afları gibi her dönem gündeme geliyor. biraz reklam ve oy kokan hareketler bunlar.
madem bir af gündemde demekki bu bazı hataların kabulu demek. o halde bu hataların tekerrür etmemesi için ne gibi değişiklikler öngörülüyor?
mesela
insanlar
yani öğrenciler bundan sonra aynı keyfiyetlerden dolayı okuma haklarını kaybetmeyeceklermi?
giyim kuşamlarından dolayı
siyasi tercihlerinden dolayı
cinsel tercihlerinden dolayı
bakıcı okul yönetimi, yüksek fiyatlar, hoca kaprisleri falanlar filanlar yüzünden okuma özgürlükleri kısatlanmıyacak mı?!

af ancak bu şekilde anlam kazanır.
yoksa kuru afla iktidarın bir kaç oyundan başka şey ifade etmez...

buradaki kaygı gençlerin anarşi ve teröre bulaşma kaygısı olmamalı; anarşi ve terör ki terör tanımı herkesin keyfine göre değişiyor bence birazda anarşi ve terörden uzak kaldıkları için bu sıkıntıları yaşıyorlar. şuanda bizim bunları tartışıyor olmamız bile önceki kuşak öğrenci ve gençlerin anarşi ve "teröre"le ödedikleri bedeller sayesindedir...

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5167
    • depo
« Yanıtla #21 : 25 Kasım 2007, 05:08:40 ÖÖ 05 »

öğrencileri affedeceklermiş.
kim kimi affediyor. esas öğrencilere sorun; onlara bu zulmü yapanı affediyormusunuz diye !

ya biz onları affedecekmiyiz ?

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #22 : 25 Kasım 2007, 03:23:52 ÖS 15 »
iyide hükümet zaten önce söz verdiği halde şimdi affa yanaşmıyor kiii :(:S
evet öğrencilerimize özgür eğitim kurumları rüyalarında serbest ancak..
ama birde şunu düşünelim bir yada iki dönem sonra mezun olabilecek gençler dışarda ve onlara bir gelecek hayali borcumuz var..
ayrıca başlamış bir hareket, bir çaba var ortada sadece destek olalım lütfen
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı esen

• 925
  • "lalüebkem"
« Yanıtla #23 : 25 Kasım 2007, 04:01:45 ÖS 16 »
bende rihaya katılıyorum yani gerçek bi af olmalı aynı hatalar tekerrür etmeyecekse çıkmalı af ayrıca berfının dedıgıde dogru çıkıyor bu durumda yani bizim gönlümüzde yatan öncelik başörtülüler için af yada benim gönlümde diyeyim ama zaten şu anda bu yasak ve af çıkarsa yine yararlanamayacak başörtü magdurları....
yani karşık bi durum 
olmalı mı? tamam da ama hangi şartlarda olmalı?
cici sözlerine karşılık çıkarıp masalarına koyacağımız bir din taşımıyoruz yüreğimizde

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #24 : 25 Kasım 2007, 04:28:46 ÖS 16 »
arkadaşlar (esen) biraz reel düşünebilirmiyiz?
başörtüsü konusunda somut bişeyler olabileceği konsunu tartışılır.
uygun şart ve ortamın oluşması ise tümden hayal.
tc.nin anayasası vs. değil ki sorun. sorun bu memlekete yapışan kendilerini "devlet" gören resmi erkandır. ve bu erkanın tasfiyesi bu rejimde hayaldir ..vesselam.

şimdi 20 yaşında bir genci düşünün başörtüsü veya başka bir nedenle eğitim hakkı elinden alınmış. sizce o gencin kafasında ne var?
beklentileri neler? dur eğitim sorunları kalksın sonra mezun olurum falan mı diyodur.?
hayır efendim
-tekrar okula gidebilmeyi mümkünse rejimin "yanlış" (!) dediklerini yapmamayı ve DİPLOMAYI düşünüyordur.
aksi takdirde yani mezun olamazsa o genci güzel bir gelecek beklemiyor. çünkü zaten dışlanma psikolojisiyle yeni şeylere başlayabilmek için olumlu motivasyondan mahrumdur.
gittikçe içine kapanna sosyal ortamdan uzak suça yatkın bir kişi olup çıkacaktır.

*

Çevrimdışı esen

• 925
  • "lalüebkem"
« Yanıtla #25 : 25 Kasım 2007, 04:48:24 ÖS 16 »
hani bazen insan anlatmak istediğini anlatamaz ya  :)
benimki öyle yani ben sana katılımıyo degılım zaten bu yüzden rihayada katılıyorum dedim çünkü sadece başörtüsü magdurları değildi onun yazdıkları kasdettikleri ben gönlümdeki büyük önceliği  yazdım sadece yoksa senin dediğin gibi kazanılması gereken çoklar var...
teşekkürler reel düşünmeye çalışıyorum çalışcam yada söz :) :)
cici sözlerine karşılık çıkarıp masalarına koyacağımız bir din taşımıyoruz yüreğimizde

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #26 : 25 Kasım 2007, 05:03:12 ÖS 17 »
az evvel işim vardı hemen gönderdim. bitirmemiştim yani

hak konusunda kişilerin kendilerine yakın buldukları haklara daha çok sahip çıkması da ayrı bir sorun bence..

çünkü kıstas belli
"haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" bana yapılırsa veya bize yapılırsa tavrımız keskin diğerlerine ötekilere yapılırsa kör olmak peygamberin bize çizdiğine yakın bir duruş olmasa gerektir....
ne , kim, hangisi, olursa olsun haksızlıkla mücadele etmek bizim kişiliğimizdir.
şu an hükümetin yaptığıda aynı aslında....
anlaşıldın esen (ya ben biraz fazlamı kaptırdım kendimi)

rihanın gelmek istediği noktayı anlayamadım desem?

*

berfin

« Yanıtla #27 : 27 Kasım 2007, 10:06:17 ÖS 22 »
s.a.  arkadaslare ogrenci affi en son ne durumda bilgisi olan var mi?

« Yanıtla #28 : 28 Kasım 2007, 07:24:55 ÖS 19 »
www.af2008.org Üniversite öğrenci affı mücadelemize yeni alanımıza taşındık.Eski sitemizin hacklenmesinden ve daha büyük alanı olduğu için www.af2008.org adresinde devam ediyoruz.

BASINDA  ÇIKAN ENSONHABERLER

http://www.haber10.com/haber/112527/

http://www.bugun.com.tr/haber_detay.asp?haberID=15886

*

Çevrimdışı Aysegul

• *
  • 3127
    • Yine Ayrılık.. Yine Ayrılık...
« Yanıtla #29 : 28 Kasım 2007, 07:38:26 ÖS 19 »
Öncelikle Hoşgeldiniz.
Öğrenci Affı konusunda 'durumunu' anlatma ile başladığınız cümle de bir ek yapmak istiyorum.
Bu milletin eğitilmiş gençlere ihtiyacı var ise; geleceğimizin oluşmasında mağduriyet içerisinde olmayan susan kesimin de ses çıkarması gerektiğini düşünüyoruz.
Yani bu Sevgili Serenderin de belirttiği gibi bir hak ise ve haksızlık yapılıyorsa, sessiz kalınmaması gerekmekte.
Gereni yapalım İnşallah.
Ayrıca gelişmeleri takip edeceğiz.
Bilgilendirme için Teşekkürler.