günün fıkrası

• 132 Cevap
  • 64804 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
Ynt: günün fıkrası
« Yanıtla #90 : 29 Mart 2011, 12:04:46 ÖS 12 »
:)
Torunlarımız buna gülecekler demeyeceğim. Torunlarımız daha komiğine şahit olacak...
bitmiyor malesef...
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #91 : 07 Mayıs 2011, 10:47:03 ÖS 22 »
İmamın küsen eşine mektubu:) :

Sebebi medden Hemzem! Neden muttasıl iken Munfasıl olduk?!
Ariza'ya bağlama ne olur!..
Lazim-i sükun evine dön...!
Söz bir daha gunne yapar gibi kafanı ütülemeyeceğim!
Kelimelerimi seçerken özellikle muhaffef olanları tercih edeceğim...
Sen konuşurken hep dinleyeceğim....
Ariz-i olur durur isen, kaç vecih olur isen ol kabulümsün....
ısmamına kurban olduğum yalvartma gayrı
Mahrecim sıfatım kalmadı Avam kıraatı gibi dağıldım.
Sekte sonrası nefesi kesilen imama döndüm..
Gel dön evine eskisi gibi iklab olalım.
Daha olmadı kendine uydur te'ye uğramış dal gibi mütecaniseyn et beni,
İsteklerim olur ise nacizane-i male yapmadan kısa yollu kasr edeceğim.
Sana karşı makabli kesreli ra gibi ince olacağım.
Ne olur sende birşeyler söyle,
Hurufi mukattaa gibisin, anlamıyorum seni.
Biraz muhkem ol.....
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #92 : 08 Mayıs 2011, 11:59:56 ÖÖ 11 »
Osmanlı döneminde evlenme teklifi.

Osmanlı zamanında bir adam bir bayanın karşısına geçer der ki ;

"-Ey dilberi rana! Ey tesadüf-ü müstesna! O mahrem suratınızı görünce size lahza-i kalpten sarsıldım... Niyetim acizane-i taciz etmek değildir.. Bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aile bacası tüttürmektir.. Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet, zevc-i izdivacınıza talibim!.."

Bayan da cevaben der ki ;
"-O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten terk-i hayat edersiniz..."

Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı kutbay

• *
  • 2553
    • İslami Düşünce Platformu
Ynt: Fıkra
« Yanıtla #93 : 02 Haziran 2011, 05:43:49 ÖS 17 »
ilkokul yıllarım aklıma geldi.
İlkokul hocamız akıl ve parayla ilgili münazara yaptırmıştı.
"para" konusunu araştırma ve savunma bizim grubundu.

1 hafta sonra münazara başladığında bize "akıl"ı savunacaksınız dediğinde ne kadarda çok kızmıştık.
sonradan öğrendik ki, çürütmeye çalıştığın konuyu, en az savunanı kadar iyi bileceksin.
Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm

Ynt: Fıkra
« Yanıtla #94 : 21 Ocak 2012, 11:17:26 ÖS 23 »
 Bütün ülkelerin bilim adamlarının davet edildiği bir uzay konferansı için Türkiye'den de Temel gönderilmiş.
Konferans başlamış. Rus bilim adamı uzaya ilk biz gittik diye hemen böbürlenmiş. Amerikalı bilim adamı, Ay'a ilk basan biziz diye böbürlenmiş. Sırayla tüm ülkelerin bilim adamları konuşmuş.
 Bir ara Amerikalı bilim adamı Temel'e dönmüş " Siz ne yaptınız, ne gibi çalışmalarınız var" diye sormuş. Salonda derin bir sessizlik olmuş ve bütün başlar Temel'e çevrilmiş. Temel şöyle bir etrafına bakmış, ayağa kalkmış ve göğüsünü kabartarak "Biz Güneş'e gideceğüz" demiş. Birden bir uğultu ve ardından kıpırdanmalar olmuş.
 Rus hemen"Ama mümkün değil. Henüz Güneş'e erimeden ulaşacak bir uzay gemisi yapılmadı" demiş.
Temel yine göğüsünü kabartarak cevaplamış: "Biz onu da düşündük, akşam serinliğunda gideceğuz..." :)

« Yanıtla #95 : 10 Şubat 2012, 05:29:55 ÖS 17 »
  Bir bilim adamı ile hanımı tatile çıkarlar. Gittikleri yerde kamp kurarlar. Akşam çadırlarına girip uyurlar. Bir kaç saat sonra hanım uyanır ve beyini uyandırır. Adam hanımını kendisini niye uyandırdığını sorar. Hanımı "Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle" der.
  Adam önce yıldızlı gökyüzüne sonra da hanımına bakar: "Bunu sormak için mi uyandırdın? " diye sorar. Hanım tekrarlar: "Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle." Adam yukarıya bakıp:" Baktım işte bir sürü yıldız görüyorum"
  Hanımı: "Peki bı sana neyi gösteriyor?"
  Adam cevap verir: "Teolojik olarak; Allah'ın kudretini ve kendi acizliğimizi görüyorum. Felsefi; olarak evrenin sonsuzluğunu ve onun karşısındaki önemsizliğimizi,astronomik olarak; galaksilerin, yıldızların varlığını, yıldızların konumuna bakarak saatin üç sularında olduğunu görüyorum. Meteorolojik olarak; bugün havanın güzel olacağını görüyorum.
  Niye sordun şimdi bana? Sana neyi gösteriyor?"
  "Hayatım çadırımızı çalmışlar!" :)   

PLAN BOZULDU
« Yanıtla #96 : 10 Şubat 2012, 05:41:00 ÖS 17 »
Akıl hastanesinde deliler bi araya gelip kaçış planı yaparlar. Elebaşları planı anlatır :
-Büyük bir kütük bulup ilk önce 1. kapıyı, 2. kapıyı ve daha sonra 3. kapıyı kıracağız ve herkes başının çaresine bakıp kaçacak. Sabah olunca bir kütük bulurlar doğruca 1. kapıyı kırarlar, 2. kapıya koşup onuda kırdıktan sonra 3. kapıya yönelirler. 3. kapının açık olduğunu gören elebaşları der ki :
-Arkadaşlar plan bozuldu geri dönün.
:D :D :D

Ynt: PLAN BOZULDU
« Yanıtla #97 : 19 Şubat 2012, 06:48:49 ÖS 18 »
bu deliler bana bir yerlerden tanıdık geldi ama

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3017
« Yanıtla #98 : 23 Şubat 2012, 04:11:27 ÖS 16 »

Nasrettin Hoca pazarda zeytin satıyormuş...
İki üç sokak ileride oturan yarıbuçuk tanıdığı bir kadın gelmiş.
Kadın: - Zeytinin iyi mi?
... Hoca: - Tadına bak.
Kadın: - Ben orucum.
... Hoca: - Madem oruçlusun zeytini al git parasını sonra ver.
Hocanın birdenbire aklına düşmüş; Ramazanlık değilmiş çünkü...
Hoca: - Tuttuğun oruç ne orucu ki?
Kadın: - Üç sene önceden borcum vardı da onları tutuyorum.
Hoca tam zeytinleri veriyormuş vazgeçmiş...
Kadın: - Biraz önce al git dedin nolduda vazgeçtin Hoca?
Hoca: - Get anam get... Allah'a olan borcunu üç senede veriyorsan bizim borcu ne zaman getirirsin kimbilir. :)

*

Çevrimdışı TaLiA

• *
  • 3017
« Yanıtla #99 : 07 Mart 2012, 08:27:44 ÖS 20 »

Trabzon'da düzgün diksiyonda simit almak isteyen biri.

Vatandaş; Bir simit alabilirmiyim?
Simitçi; Paranmı yok?
Vatandaş; Param var
Simitçi; Ozaman niye yalvariysun... :D :D :D :-* :-*

*

Çevrimdışı Beyza

• **
  • 52
« Yanıtla #100 : 14 Mart 2012, 06:32:25 ÖS 18 »
                                HAKSIZLIK
 öğretmen iki öğrenciye kızar ve yüzer kez isimlerini yazmalarını söyler. Ama biri itiraz eder        nedenmiş o onun adı ali benimki ise Abdurrahman  :D :D :D :D :D :D :D :D :-* :-* :-* :-*

« Yanıtla #101 : 14 Mart 2012, 06:47:02 ÖS 18 »
    Akıl hastanesinden iki deliyi salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında "şunlara son
bir test yapalım da görelim akılları başlarına gelmiş mi?" demişler. Bunun üzerine iki deliyi
bir masa başına çağırmışlar. Masanın üzerine bir kavanoz dolusu siyah zeytin, bir kavanoz
dolusu da canlı hamamböceği dökmüşler ve: - "Buyrun beyler, yiyiniz." demişler. Delilerden
bir tanesi hemen zeytinlere saldırmış, öteki araya girmiş: - "Önce kaçanları yiyelim, öbürleri
nasıl olsa duruyor!"  :D ;D

« Yanıtla #102 : 14 Mart 2012, 06:48:19 ÖS 18 »
    İki deli bir gün deliler hastanesinden kaçmışlar. Kimse bu delileri bulamamış.
Doktorlar ümitlerini kestikleri an deliler çika gelmiş. Doktorlar hayretle "niye geldiniz?"
demişler.. Deliler: - "Yarın kaçacağız da, onun provasını yaptık."  :D :D

« Yanıtla #103 : 14 Mart 2012, 06:49:51 ÖS 18 »
  Delinin biri yolun kenarındaki uçurumda durmuş aşağıya bakarak "13, 13, 13...."
diye söyleniyormuş. Oradan geçen biri, delinin ne yaptığını merak etmiş, yanaşarak
"ne yapı...." diyemeden deli onu birden uçurumdan aşağıya atıvermiş ve devam
etmiş "14, 14, 14......"  :D

« Yanıtla #104 : 14 Mart 2012, 06:54:18 ÖS 18 »
  İki deli, yolda giderken bir direksiyon bulunca çok sevindiler. O sevinçle saatte 160la
uzunca bir süre yol aldıktan sonra benzincinin önünde durdular. Arabayı süren:
"Yüz bin liralık", dedi. "Süper olsun." Benzinci ikisini de tepeden tırnağa süzdükten
sonra:  "Gidin işinize be!" diye bağırdı. "Sizin civatalarınız gevşek!" İkincisi, araba
kullanana döndü:  "Gördün mü! Araba masraf kapısı açtı bile!"  :D :D
Halk ne der değil; HAK ne der!!!