Gerçek Tıp (Sağlık üzerine)

  • 1 Cevap
  • 2149 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

pambuli

Gerçek Tıp (Sağlık üzerine)
« : 03 Mart 2008, 02:30:50 ÖS 14 »
Dr. Aidin Salih'in kaleminden, Gerçek Tıp ( -Yitik Şifanın İzinde-)

arkadaşlar bu kitabı ısrarla okumanızı istiyorum.

Özbek asıllı olan Dr.Aidin Salih, Tıp doktoru, Biyolog ve bununla birlikte Tıp İlmini Kur'an ilmiyle birleştirmiş..

vereceğim linkten nasıl bir uygulama yapmış, yapmamız ve yapmamamız gerekenler...daha geniş bilgi alabilir oradan takip edibilirsiniz..
 *

Çevrimdışı İSRA

  • **
  • 215
  • Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..
Ynt: Gerçek Tıp (Sağlık Üzerine)
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2018, 06:24:53 ÖS 18 »

Aidin Salih Kimdir?

Lugansk, Ukrayna'da Tıp Fakültesini bitirdi. Sovyetler Birliği'nde yıllarca tıp doktorluğu görevini yürüttü. Daha sonra Taşkent Devlet Üniversitesi'nde Biyoloji bölümünden mezun oldu. Ayrıca Uluslararası Alternatif Tıp Okulu'nu bitirdi. Biyoloji diploma tezi 'Yabani Hayvanların Fizyolojisi' üzerineydi.

30 yılı aşkın bir zamandır aldığı çok yönlü eğitimlerle insan ve hayvan hastalıklarının sebeplerini inceledi. İslam Tıbbı, Tıbb-ı Nebevi konusundaki alimlerin ve eski hekimlerin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlandı. Tedavileriyle binlerce insanın şifa bulmasına vesile oldu. Bu çerçevede geliştirdiği tıp yaklaşımını anlattığı "Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde" isminde bir kitabı bulunuyor. 40 yaşında müslüman olan Salih, 9 Kasım 2014'de İstanbul'daki evinde hakkın rahmetine kavuştu. (Alıntı)

{Kimyasal ilaçlara karşıt duruşundan ötürü, sektörün ilaç firmalarınca öldürüldüğü iddiası var… Geride bıraktığımız Kasım ayındaki ölümünün 4. sene-i devriyesinde, sağlığında yazdığı kitap ve bıraktığı eserler ile birlikte 'insan sağlığına ve topluma yararlı katkılarından ötürü' değerli güzel kardeşimize şahitliğimizle beraber, Allah rahmetiyle muamele eder inşâAllah.}
İlâhi ente maksûdî ve rızâke matlûbî..