Rusya: Teröristler İdlib’de kimyasal saldırı için hazırlanıyor...

  • 0 Cevap
  • 3544 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Rusya: Teröristler İdlib’de kimyasal saldırı için hazırlanıyor
Rusya Savunma Bakanlığı bir kez daha Suriye’de teröristlerin kimyasal saldırı düzenlemek ve suçu Suriye ordusunun üzerine yıkmak için nihai hazırlıklarını yapmakta oldukları uyarısında bulundu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, teröristlerin İdlib kentinde kimyasal silah kullanma komplosu için hazırlık çalışmaları hemen hemen tamamlandığı anlaşıldığını belirtti.

Sözcü Konaşenkov, Tahrir-ul Şam ve Türkistani partisi adlı terör örgütleri ile beyaz baretlilerin temsilcileri İdlib’de bir oturum düzenleyerek kışkırtıcı eylemleri için son görüşme
Moskova’yı ziyaret ederek Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la ortak basın toplantısı düzenleyen Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Beyaz Miğferler’in İdlib’de kimyasal saldırı mizanseninde kullanmak üzere 44 çocuğu kaçırdıklarını açıkladı.

Lavrov’la ortak basın toplantısında Beyaz Miğferler’in İdlib’de kimyasal saldırı mizanseninde kullanmak üzere 44 çocuğu kaçırdıklarını duyuran Muallim, şöyle devam etti:

‘İNGİLİZ İSTİHBARATI İŞ BAŞINDA’

”Beyaz Miğferler gibi sözde bir örgütün kurulmasının arkasında İngiliz özel servisleri var, onlar mali destek veriyor, onlar yönetiyor. Kimyasal silahların kullanımı ile ilgili önceden üretilen senaryoların arkasında da onlar vardı ve şimdi de İdlib’de kimyasal silah kullanımıyla ilgili de benzer bir mizansen hazırlıyorlar.”

Suriye Dışişleri Bakanı, ”Elimizdeki verilere göre onlar bu yakınlarda İdlib bölgesinde kimyasal silahların kullanımıyla ilgili bu gösteriyi gerçekleştirmek için 44 çocuk kaçırdı” vurgusu yaptı.leri gerçekleştirdiklerini vurguladı.