Şirk bir dindir ! - Mustafa İslamoğlu

• 8 Cevap
  • 7310 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
Ynt: Şirk bir dindir ! - Mustafa İslamoğlu
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2015, 05:40:56 ÖS 17 »
Şirk , şirktir. Şirk'e din diyen imansızdır.

Şirk farklı bir inanıştır cümlesini kullanmış olsa, belki yenilir ve yutulur. Fakat şirk dindir dedikten sonra Allah 'ın indinde sorumludur. Şirki, İslam ile eş görmek, din olarak adfetmek kendisini alim zanneden birisi için çok büyük bir gaf.

Hz. Allah bu konuda şöyle buyurmakta:

"Kim İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, ondan kabul edilmeyecek ve o, âhirette kaybedenlerden olacaktır".
Ali İmran 85

Sen birilerinin inanç ve itikadına, benim gibi inanmıyor düşüncesiyle saldırırsan, karşıdakinden de sana bir şeyler gelecektir. kendisi edep sınırını aşmış birisi..

Ne Mevlana tanıyor, ne Evliya.. Ne tasavvuf 'u kabul edebiliyor, ne de diğer imamları..

Mektep ve medrese görmüş amma, Allah 'ı bilmiyor. Kendisini alimlerin üzerinde alim zanneden bir şahsiyet.

Birincisi, Arapça bilmesi, Kuran 'ı anladığı, bildiği, idrak ettiği anlamına gelmez.

İkincisi ise, Kuran bir kişinin anladığı kadarla sınırlı değildir.

Lafın kısası, kendileri halt etmiştir...

"Kul 'a bela gelmez Hak yazmayınca,
Hakk bela yazmaz, kul azmayınca"..

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
  • adalet ve özgürlük dinimdir
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2015, 11:30:55 ÖS 23 »
Bu herife birileri bir şey söylesin  Dinin tanımını bilmiyor boş boş konuşuyor.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2015, 12:55:24 ÖÖ 00 »
"Kim İslam 'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, ondan kabul edilmeyecek ve o, âhirette kaybedenlerden olacaktır".
Ali İmran 85

İslam 'dan başka bir din arayan hüsranda olduğuna göre, başka şeyleri din olarak ifade etmenin karşılığı yok mu zannediyorsun.?

Bu herif dediğin şahıs senin muhatap alanına girmiyor mu.? Bir şeyler söylenmesi gerektiği kanaatini taşıyan sensin. Buyur söyle.

Dini bilsen bana bu şekilde bir cümle kurmazdın. Şimdi seni dinliyorum bana Din 'in ne demek olduğunu, Allah 'ın Kelamı Kuran 'ın buyurduğu şekli ile anlat...!

Din nedir..?

Ynt: Ynt: Şirk bir dindir ! - Mustafa İslamoğlu
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2015, 07:13:09 ÖÖ 07 »
Allah bunların tuzağını elbet bozar. 

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2015, 01:18:06 ÖS 13 »
İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. (Zümer 3)
Sünnilik ve Şiilik birer Şirk dinleri haline gelmiştir. Onlarca ayeti nesh ederek kendilerince bir din icat etmişler.
Kur'anda dinde zorlama yoktur ayetle sabitken Sünnilik ve Şiilik dinden çıkanı öldürüyor!! Söylermisiniz bana bu nedir?
5 mezhepte ittifakla Namaz kılmayanın öldürüleceği hükmünü koymuşlardır..Söylermisiniz bana bu nedir?
Bu uygulamaları İşid, Taliban yapınca böyle bir din yok demeyin..Böyle bir din var..Sünnilik ve Şiilik!!
Kainatın Rabbi Efendisi Allah Kur'an'da Mezhepleri, Fırkalaşmayı yasaklar..(En-am 159) Buna ragmen İhtilaf ayrılık rahmettir diyebiliyorsunuz !!
Zina edenin cezası Kur'anda ayetle sabitken (100 celde,sopa)  Bu ayete rağmen Recm etmeyi Kuma gömüp taşlamayı Sünnilik ve Şiilik uygulamakta...Üstelik Ayeti keçiye yedirerek hükümsüz kılmaya çalışmışlar Rivayetler yoluyla...Ayet Buhari Rivayet
kaynağında kalmış güya...Allah'tan Korkun!!!

Osisko adlı kullanıcı : Mevlana diyorsun. Senin Mevlan kim? Benim Mevlam Kainatın Efendisi Allah...Bakara 286..ente MEVLANA fensurnâ alel kavmil kâfirîn...
29.41.Allah'ın berisinden EVLİYA edinenlerin durumu, bir ev edinen dişi örümceğin durumuna benzer. Ve evlerin en güvensizi/en zayıfı elbette ki, dişi örümceğin evidir. Keşke bilselerdi.

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2015, 11:19:45 ÖS 23 »
İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. (Zümer 3)
Sünnilik ve Şiilik birer Şirk dinleri haline gelmiştir. Onlarca ayeti nesh ederek kendilerince bir din icat etmişler.
Kur'anda dinde zorlama yoktur ayetle sabitken Sünnilik ve Şiilik dinden çıkanı öldürüyor!! Söylermisiniz bana bu nedir?
5 mezhepte ittifakla Namaz kılmayanın öldürüleceği hükmünü koymuşlardır..Söylermisiniz bana bu nedir?
Bu uygulamaları İşid, Taliban yapınca böyle bir din yok demeyin..Böyle bir din var..Sünnilik ve Şiilik!!
Kainatın Rabbi Efendisi Allah Kur'an'da Mezhepleri, Fırkalaşmayı yasaklar..(En-am 159) Buna ragmen İhtilaf ayrılık rahmettir diyebiliyorsunuz !!
Zina edenin cezası Kur'anda ayetle sabitken (100 celde,sopa)  Bu ayete rağmen Recm etmeyi Kuma gömüp taşlamayı Sünnilik ve Şiilik uygulamakta...Üstelik Ayeti keçiye yedirerek hükümsüz kılmaya çalışmışlar Rivayetler yoluyla...Ayet Buhari Rivayet
kaynağında kalmış güya...Allah'tan Korkun!!!

Osisko adlı kullanıcı : Mevlana diyorsun. Senin Mevlan kim? Benim Mevlam Kainatın Efendisi Allah...Bakara 286..ente MEVLANA fensurnâ alel kavmil kâfirîn...
29.41.Allah'ın berisinden EVLİYA edinenlerin durumu, bir ev edinen dişi örümceğin durumuna benzer. Ve evlerin en güvensizi/en zayıfı elbette ki, dişi örümceğin evidir. Keşke bilselerdi.

Yine bir mezhepsiz vakıası daha..

Mevlana kim mi..? Ben de sana farklı şekilde sorayım  cevabı içerisinde......

Kerim, Vahid, Gaffar, Rahim, Celâl, Cemal, Rahman, Aziz, Vehhab, Latif, Alim, Azim, Metin, Hamid ..  Ve daha niceleri.. Bu isimler kime ve kimlere ait ise, Mevlana da ona ve onlara ait.

Bir insan Peygamber efendimizin isimlerinden birini kullanmasında hiç bir sakınca yok ise, Allah 'ın isimlerinden birisini kullanmasında da sakınca yoktur.

Sen neye bakıyor, nasıl yargılıyor isen iyi gözle, iyi niyetle baktığın müddetçe sorun yok demektir. Sen hayır gözü ile bakarsan hayır, şer gözü ile bakarsan da şer olur. Neye bakarsan bak sonuç değişmez. Bakışındaki niyet ve art niyet sonucu belirler.

Mezhep nedir, ne değildir.? Sen İslam 'ı yaşamıyor, yaşadığını "ZANN" ediyorsun. Peygamber efendimiz İslamı nasıl yaşamış, nasıl uygulamış, nasıl tatbik etmiş ise günümüzde mezhepler adı atındaki uygulamalar da bunun dışında değildir.

Hanefi, Maliki, Hanbeli, Şafi..! Hangi mezhebi ele alırsan al, uygulama ve tatbikte karşına Peygamber efendimizin yaşantısı ortaya çıkar. Bu ise Kuran 'ın dışında değildir.

Yukarıdaki ifadelerini tamamen sallamışsın, hem de desteksiz.. Hiç bir mezhep, namaz kılmıyor diye adam öldürmez. Hiç bir mezhep dinden çıktın diye adam öldürmez. Öldürmeyi emretmez. Eğer uygulandığı haller var ise bunu mezheplere bağlamak yanlıştır. Uygulayanlarda ve uygulanışında bir sıkıntı var demektir.

Öldüren mezhep ismi kullanarak öldürür. Öldüren kendi amaç ve maksadına ulaşmak için öldürür. Bugünkü daeş ve benzeri terör örgütlerinin kandırmacasını, mezheplerin emriymiş gibi ifade etmen bile senin niyetini açıkça ortaya koymakta.

Farz sayalım ki bir kişi dinden çıkmış ise, ülkesinde buna ne ile mukavemet göreceğini bilir, dinsiz yaşar ama belli etmez. Ya da bulunduğu ortamı terk eder. 

İslam Dini 'ndeki ibadet ve itikat konularını Kuran-ı Kerim emreder, mezhepler değil.

Mezhep İslam 'ın yaşanılabilir, uygulanabilir yanlarını insanlara sunar. Farz ibadetlerde mezhepsel hiç bir farklılık yoktur. Sünnetlerin uygulanışında mezheplerdeki farklılıklar ortaya çıkar. Yanı kısaca ifade etmem gerekir ise, Dinin özünde değil, uygulanışta, tatbik edilişinde farklılık söz konusudur..

Şimdi sana soralım.. Aşağıdaki ayete uyup hiç Cuma namazına "CAMİİ 'YE" gittin mi.?

Ey inananlar, Cuma günü namaz için çağrıldığı(nız) zaman, Allah'ı anmağa koşun, alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
Cuma 9

- Her hangi bir imamın arkasında saf tutup, namaz kıldın mı.?

- Günde kaç vakit ve kaçar rekat namaz kılıyorsun.?

- Sünnet-i seniyye senin için bir şey ifade ediyor mu.?

Bu bir başlangıç. Tartışalım bakalım sonuç nereye varacak.?

« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2015, 03:16:19 ÖÖ 03 »
1- Yine bir mezhepsiz vakıası daha.. - Cevap- Kur'an'ın neresinde mezhep geçiyor? Dininizi parçalamayın demiyormu? Bu kadar açık..

2- Mevlana kim mi..? Ben de sana farklı şekilde sorayım  cevabı içerisinde......

Kerim, Vahid, Gaffar, Rahim, Celâl, Cemal, Rahman, Aziz, Vehhab, Latif, Alim, Azim, Metin, Hamid ..  Ve daha niceleri.. Bu isimler kime ve kimlere ait ise, Mevlana da ona ve onlara ait.  -Cevap - Biraz saygı edep...bu ne tevazu..derler adama..hani o tasavvufi alçalış falan...hepsi hikaye..Demek zorundamıyım Mevlana !! Sen kendi ismini değiştir Rab,Mevla,Allah koyabilirsin..size göre zaten bu din aş. dini..maşallah Hazretler, Efendiler,Mevlalar...sayın gitsin...

3- Bir insan Peygamber efendimizin isimlerinden birini kullanmasında hiç bir sakınca yok ise, Allah 'ın isimlerinden birisini kullanmasında da sakınca yoktur. - Cevap- Şu mantığa bak..Peygamberle Peygamberin Efendisi Allah bir zaten..Peygamberin ismini koyuyorsan, Allah'ında ismini koyabilirsin...Peygamber Allahın kulu...tıpkı bizim gibi bir beşer..
Muhammed Allah'ın kulu ve resulü..Ama müşrikler Peygamberin 101 ismi diye bir şecere uydurmuşlar..Allah'ın bazı isimlerinide ilave etmişler..

4- Hanefi, Maliki, Hanbeli, Şafi..! Hangi mezhebi ele alırsan al, uygulama ve tatbikte karşına Peygamber efendimizin yaşantısı ortaya çıkar. Bu ise Kuran 'ın dışında değildir.  - Cevap- Caferi mezhebini neden saymıyorsun? Kardeşim ne mezhebi? Neden bahsediyorsun? Muhammed Peygamber zamanında Mezhepmi vardı? Mezheplerdeki helal ve haramlar kur'anla çelişir..En-am suresi 145 ve 150 . ayetlerini oku..Kur'an 4 Madde sayıyor..DEKİ diyor.DEKİ,DEKİ,DEKİ...peygambere diyor. Bunların dışında bir HARAM bulamıyorum..Peygamberde Mekkelilere BUNLARIN DIŞINDA HARAM BULAMIYORUM DİYOR.
Ayetin devamındaki ayetlere bak! VE ONLARA SOR DİYOR..BUNUN DIŞINDA BİR HARAM  VARMI DİYE? EĞER VAR DERLERSE MÜŞRİK OLDUKLARINI AÇIKÇA BEYAN EDİYOR...Bu Ayete rağmen mezhepler Kur'an'a inat onlarca hayvanı hemde birbirleriyle çelişerek HARAM etmişler... devamı gelecek....

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2015, 10:24:55 ÖS 22 »
Bana namazı anlat..!

Haydi Kuran 'dan namazın nasıl kılındığını tarif eder, anlatır bir tek ayet paylaş. Abdesti aldırtan Kuran, namazı kıldırmadan bırakır mı.?

Kuran ile bunu ispat edemez isen, kendin nasıl kılıyorsun, vakit, rekat, farz ve sünnet olarak... Bari bundan bahset...

Evliya, Veli, Şeyh kim demişken, Peygamber kimdi.? Gönderilmesindeki, seçilmiş olmasındaki maksat neydi.?

Peygamber, Allah ile kul arasına giren birisi mi.? Yoksa kulun Allah 'ı bilmesi, Allah 'ı tanıması, Allah 'ı kabulü ve Allah 'a inanması konusunda insanlığa sunulmuş bir vesile, bir sebep..!

Terbiye edici, yol gösterici, irşat edici, tarif edici, izah ve ikaz edici, bütün bu özellikleri kendisinde barındıran Uyarıcı, Elçi, Resul, yani Peygamber miydi..?

Okumayı okula gitmeden öğrendiğini, bildiğini kabul edelim. Eline ilköğretim kitaplarını al ve oku. Kitapları okumayı bitirdiğinde ilkokuldan mezun olabiliyorsan..!

Sonrasında orta öğretim ve lise kitaplarını al ve oku. Okuluna gitmeden bunları okumayı bitirdiğinde orta ve liseyi bitirmeyi hak edebiliyor isen..!

Hangi bölüm ve branşa ait olursa olsun, bir üniversiteye ait bütün kitapları al ve oku. Okuluna gitmeden, okumayı bitirdiğinde mimar, mühendis, öğretmen, kimyager, avukat, hakim veya profesör vs. olabiliyor isen..!

Kuran-ı Kerim 'i alıp okuduğun zaman..!

Hiç bir tebliğe, uyarıya, izaha ve ikaza gerek kalmadan, ibadetin, inanç ve imanın bütün ahkâmlarını içerisinden seçip çıkarta biliyorsan..! Hele bütün bunları hiç bir mezhebe bağlı olmadan yapabiyorsan..!

Şüphe ederim ki... Çok kocaman büyük bir zatsındır....

Sen yine de namazın kılınışı ile alakalı ayet paylaşmayı, nasıl ve ne şekilde kıldığınla beraber, vakit ve rekatlarını tarafımıza bildiriver sayın muhterem..

Mezhepsiz İslam Dini 'ni yaşayamazsın... Yaşıyorum diyorsan da yalan söylüyorsun demektir. Haydi o halde yaşadığın İslam 'ı da anlat..