Gerçek İslam Sadece Kuran'da (Edip Yüksel'in yazısından)

• 19 Cevap
  • 11757 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı kutbay

• *
  • 2534
    • İslami Düşünce Platformu
Ynt: Gerçek İslam Sadece Kuran'da (Edip Yüksel'in yazısından)
« Yanıtla #15 : 03 Temmuz 2015, 11:25:12 ÖS 23 »
Ahahaha ...Ne istişaresi yahu, burada peşime yapışıp, yazılarımın altına hakaretler yağdıran tiplerden başka birşey yok...Tabii şimdiye kadar yazanları kastediyorum, diğer forum mensuplarını tenzih ederim.

Bu arada sayın admin bu tiplerden biri de sensin şu an itibarıyla.

Selam

Sakıntı aslında paylaştıklarınız değil...
Bu düşüncelerinize, eleştirilerin olması, farklı düşüncelerle karşıt fikirlerin üretilmesi gayet normal.
Bu sadece sizin savunduğunuz/alıntıladığınız fikirler için geçerli değil.

Hakaretlerin nerelerde başladığı, nerelere vardığı, nerelerde tavan yaptığını gözlemlemekteyiz.

Bu vesile ile bu istişarede, muhatap tüm kişilerin daha sağduyulu olması gerektiğini dile getirmek isterim.

...ve aslında sıkıntı savunularınıza verilen yanıtları küçümseyici tavırlarla karşılamanız olduğu kadar, düşünce grubunuzun dışındakilere alaycı bir tavırla yaklaşmanızdır.

Amacınız Hak için doğru olanı paylaşmak ve fayda sağlamak ise, bunu daha doğru bir dille yapabilecek potansiyelinizin olduğuna inanıyorum (inanmak istiyorum)

Tiplemelere dönecek olursak;
Peşinize yapışıp, yazılarınızın altına yazılanları hakaret olarak kabul etmek yerine belki de acabalarla okuyup, yazılanlara sipesifik yanıtlar vererek paylaşım amacınıza hizmet etmek daha doğru olurdu.

Beni, yazılarınıza haraket eden tiplerden biri saymış olmanız da benim için pek bir ehemmiyet taşımamakta.
Üst paragrafta belirttiğim gibi, size yazılanların içeriğini en küçük bir eleştirel harfte dahi okumuyorsunuz

Bakınız ne yazmışım
Emre_1974tr
istişare içinde olduğunuz kişilere yönelik hitaplarınıza dikkat edin !

Son Söz:
Bu platformu bir grubun veya bir misyonun tabela alanı olması için oluşturmadık. Farklı islami düşüncelerin islam ahlakı ile istişare edilmesi, sonuca bağlanmasa dahi, istişarelerin yıllar sonra okunabilecek saygınlıkta ve bilgi paylaşımlı olmasını, okuyucuları kendi frenkanslarına göre yanıt bulabilmesini arzuladık.
Allâhûmme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin ve Alâ Âli Seyyidinâ Muhammed

« Yanıtla #16 : 04 Temmuz 2015, 01:43:36 ÖÖ 01 »
Üç kibirli tipin öfkelenip elbirliği içinde ağlaşmalarını okumak büyük keyif verdi:)

Ama ayetler karşısında başka yapabilecek de birşeyiniz de yok gördüğünüz üzere. Ne kadar birbirinize arka çıkmaya kalksanız da, hakaret ve iftiralarla İslam'ın mesajına set çekmeye kalksanız da, gerçek ve iyilik karşısında bir şansınız yok.

Selam

« Yanıtla #17 : 04 Temmuz 2015, 02:51:55 ÖÖ 02 »
Kuran'daki gerçek dini anlatan sitelere örnekler vermeyi sürdürecek olursak:

Reklam amaçlı linklerden kaçınınız. Sadece kaynak için link veriniz (kutbay)

Selam ve sevgiler

*

Çevrimdışı osisko

• Derviş
  • 593
  • Edep ya Huuu..
« Yanıtla #18 : 04 Temmuz 2015, 03:40:06 ÖÖ 03 »
Üç kibirli tipin öfkelenip elbirliği içinde ağlaşmalarını okumak büyük keyif verdi:)

Ama ayetler karşısında başka yapabilecek de birşeyiniz de yok gördüğünüz üzere. Ne kadar birbirinize arka çıkmaya kalksanız da, hakaret ve iftiralarla İslam'ın mesajına set çekmeye kalksanız da, gerçek ve iyilik karşısında bir şansınız yok.

Pişkinliğin bu kadarına da pes..! Çifte kavrulmuş bir şahsiyetle karşı karşıyayız.

Ayet nerede, Kuran nerede.? Kendi kitabını kendin yazmışsın. Allah Kelamı Kuran ile karıştırma. Çok kibirli, kendini beğenmiş, benlik, gurur, kibir dolu birisisin.

Sus ve ayetlerle konuş. Bana şu ayeti açıkla;

Ey inananlar, Cuma günü namaz için çağrıldığı(nız) zaman, Allâh'ı anmağa koşun, alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
Cuma 9

Namaz kılmadığın kesin. Cuma namazına ömrü hayatında gitmediğin kesin. Cemaatle namaz kılmadığın kesin. Orucu on adet ve kendi belirlediğin zaman dilimi içerisinde tuttuğun, (aslında tutmadığın) kesin.

Kabe arapların, medine bedevilerin. Senin sözde inançlı geçinen iman yoksunu birisi olduğun kesin. Laf ebeliği ile iblise uşaklık ettiğin de ispatlanmıştır.

Paylaşımlarına müdahale ettik diye biraz değer gördüm zannettin.

Allah seni bırakmış bizler mi tutacağız. Seni sana bırakmış ki, ezeli ervahta ne isen aslına dönüşün de o haline olacaktır. İmansızsın bunun ötesi yok. İnanç var, iman yok.

Allah inancın var, (var diyorum Allah 'ın varlığını ve birliğini bildiğim için). Gerisi tıngır...

Var git işine.. (Aslında tesadüf diye bir şey yoktur ama)

Tesadüfen doğmuş, mecburen yaşıyorsun..

"Kul 'a bela gelmez Hak yazmayınca,
Hakk bela yazmaz, kul azmayınca"..

« Yanıtla #19 : 04 Temmuz 2015, 04:28:07 ÖÖ 04 »
Bu sefer de yazı örnekleri sunalım bu sitelerden:

Reklam amaçlı linklerden kaçınınız. Sadece kaynak için link veriniz (kutbay)

Selam ve sevgiler