Allah'tan başkasına Rab (Efendi) denirmi?

• 2 Cevap
  • 5434 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Allah'tan başkasına Rab (Efendi) denirmi?
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2015, 03:27:52 ÖS 15 »
YUSUF-50;
(Elçi bu yorumu getirince) Kral: "Onu bana getirin." dedi. Elçi, Yûsuf'un yanına gelince (Yûsuf): "Efendine(RABBİNE) dön de ona sor, ellerini kesen o kadınların maksadı neydi? (Bunu ortaya çıkarsın). Şüphesiz Rabbim, onların tuzaklarını biliyor", dedi.

Kuran demiş. Hemde Yusuf'a (as) Deki diyerek demiş.
 ;)

Ynt: Allah'tan başkasına Rab (Efendi) denirmi?
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2016, 12:50:49 ÖÖ 00 »
YUSUF-23;
Ve (olacak bu ya,) barındığı evin kadını (kendini o'na karşı duyduğu arzuya kaptırıp) o'nun gönlünü çelmek istiyordu; ve (bu niyetle bir gün) kapıları sımsıkı kapatıp o'na: "Haydi, gelsene!" dedi. (Ama Yusuf:) "(Böyle bir şey yapmaktan) Allah'a sığınırım!" diye karşılık verdi, "Hem, (RABBİM) EFENDİM (bu evde) bana iyi baktı! Doğrusu, zalimler asla güvenliğe, esenliğe erişemezler!"

YUSUF-21;
21. Ve o'nu satın alan Mısırlı adam, karısına: “Ona iyi bak;” dedi, “belki bize yararı olur; kaldı ki, evlatlık da edinebiliriz o'nu”. Böylece, Yusuf'a o ülkede iyi bir yer sağladık; [bunu yaptık]ki, o'na olayların iç yüzüne, gerçek anlamına dair bir kavrayış öğretelim. 22 İşte, Allah edip-eylediği işlerde böyle galiptir; ne var ki, insanların çoğu bunu bilmez.

Yusuf 21 de aziz karısına ona(Yusufa) iyi bak diyor... Yusuf 23 te Yusufta kadına  Rabbim(efendim) bu evde bana iyi baktı diyor.
SELAMETLE.