"ABDULKADİR GEYLANİ" hazretlerinden öğütler..!

• 67 Cevap
  • 29331 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
Ynt: "ABDULKADİR GEYLANİ" hazretlerinden öğütler..!
« Yanıtla #45 : 02 Mart 2015, 11:54:11 ÖS 23 »
Alıntı
Dünyanın en aptalca fikirlerini anlatmak ta bu herif (Video )zeka problemi var aynı zamanda Kuran olunca Meal oluyor sünnet hadis dediği hatta sahabe dediği Huh??? ölçü neyse orjinal mi oluyor.Sahabeden irtdat edenler zina edenler yalan söyleyenler  kafası çalışmayanlar doğru söyleyecek bize ulaşan uyuduruk sözlar kainatın sahibi olan Allahın  sözünü tasdik edecek etmez se geçerli olmayacak BİR APTALLIK VE GERİ ZEKALIK VAR BURDA

bak şimdi çizgiyi aştın artık seninle rahat rahat söyleşebiliriz...

şimdi ilk iş olarak sahabeden nakledilen kuranı bi kenara bırakacaksın...zira kuran sana sahabe yolu ile ulaştı ..bırak bi kenara ..ondan sonra konuşalım..

hadi bekliyorum..
"Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama;Gül başka, leş başka kokar.''(Mevlana Celaleddin Rumi)

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
  • adalet ve özgürlük dinimdir
« Yanıtla #46 : 02 Mart 2015, 11:58:58 ÖS 23 »
senin kuran algın ne Kuranı bir tarif ette görelim lütfen kuranın tanımını  yap

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
« Yanıtla #47 : 03 Mart 2015, 12:04:33 ÖÖ 00 »
senin kuran algın ne Kuranı bir tarif ette görelim lütfen kuranın tanımını  yap

ebubekir hoca neysede sen sahabeye dil uzattın..

bırak algıyı malgıyı..kuran sana nasıl ulaştı ..sahabe ile ..inandığını zannettiğin o kitabı terketmen gerekecek..zira onlar güvenilmez haşaaa fasık kafası çalışmayan kimselerden oluşmakta...

nasıl itimad edersin ..aktardıkları kitaba...düşünsene ..kuran hz ebubekir zamanında toplandı ..hz osman zamanında kitab haline getirildi..

ne biliyorsun bu 6 bin küsür ayet içine  senin ifadenle kafası çalışmayan fasık mürted kimselerin bir şeyler katmadığını..nasıl ispat edeceksin..nasıl beynini kemiren şüpheleri izale edeceksin..

hadi bakalım..açıkla bana da öğrenelim..
"Güneş herkesin üzerine eşit doğar ama;Gül başka, leş başka kokar.''(Mevlana Celaleddin Rumi)

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
« Yanıtla #48 : 03 Mart 2015, 12:06:52 ÖÖ 00 »
 <<-@

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #49 : 03 Mart 2015, 12:13:38 ÖÖ 00 »
Laga luga yok Kuranın tanımını yap

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
« Yanıtla #50 : 03 Mart 2015, 12:15:25 ÖÖ 00 »
Laga luga yok Kuranın tanımını yap

bak sen bana kuranın sana nasıl ulaştığını söyle ben tanım yaparım..kuran sana nasıl ulaştı..

sahabe eli ile mi değil mi..

cevap ver..

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #51 : 03 Mart 2015, 12:17:48 ÖÖ 00 »
Yaa  işte  böyle Kuranın ne olduğu hakkında fikrin bile yok nerden geldi nasıl geldi hikaye massallar sifil ağabeyin gibi

ÖNCE KURANIN NE OLDUĞUNU ÖĞREN SONRA KONUŞALIM İYİ GECELER

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
« Yanıtla #52 : 03 Mart 2015, 12:20:43 ÖÖ 00 »
yeri gelmiş iken belirteyim anlamını beklemiyorum ama olsun..

ben şu ana dek elde ettiğim her şeyi amel ilim hayır ne var ise ve ileride yapmam nasip olacak hayr namına ne var ise...

zina edip bunu peygambere itiraf eden ve recm edilen sahabenin ayağının tozuna feda olsun..kurban olayım onların iman ve ihlasına..tövbesine sadakatine..

bu yüzyılda yaşayan tüm insanların salih amelleri birleşse onun sadakatine ve tövbesine erişemez..

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
« Yanıtla #53 : 03 Mart 2015, 12:22:06 ÖÖ 00 »
Yaa  işte  böyle Kuranın ne olduğu hakkında fikrin bile yok nerden geldi nasıl geldi hikaye massallar sifil ağabeyin gibi

ÖNCE KURANIN NE OLDUĞUNU ÖĞREN SONRA KONUŞALIM İYİ GECELER

kaçma ...olmuyor ama delikanlılığa sığar mı..

sahabeye dil uzat güvenilmez ilan et ..sonra onlar eli ile sana ulaşmış kurana iman et..bu ikiyüzlülükle vicdanına ne cevap  vereceksin..

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #54 : 03 Mart 2015, 12:22:37 ÖÖ 00 »
gERÇEKTEN ANLAMADIM  >:(

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #55 : 03 Mart 2015, 12:26:33 ÖÖ 00 »
Ben kimseye dil uzatmadım uzatmam ama Allahın sözlerini bir toplulğa karışık bir topluluğa onaylatmadan doğru olmadığını savunmak aptallığını vurguladım ,Yalan mı sahabe dediğimiz insanlar içinden mürtedler,hırsızlar  katiller çıkmadı mı peygamberin vefatından sonra ne kadar kişi irtdat etti sen bilirsin hacı

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #56 : 03 Mart 2015, 12:30:34 ÖÖ 00 »
Bu arada Kuran mushaf ve kitap ilişkisini bir araştır istersen  o zaman sorunu çözersin hacı

*

Çevrimdışı Atlas

• 263
« Yanıtla #57 : 03 Mart 2015, 12:33:37 ÖÖ 00 »
gERÇEKTEN ANLAMADIM  >:(

anlasan bu halde olmazdın

..düşünsene..zina ettin peygamber devrindesin onunla beraber yaşıyorsun..

gidip itiraf edip recm edilmeyi göze alırmıydın..

kendini o sahabe hanımın yerine koy bakalım..o kadar insan ..tanıdık içinde bütün itibarını ayaklar altına alırmıydın nefsini bu zillete mahkum edermiydin..

ne dedi o mubarek annemiz ..ya resülAllah beni temizle....beni temizle...onların amelce en zayıf olanları bile tüm gelmiş ve gelecek alim ve velilerden kıymetli..onların teslimiyet ve sadakatleri..cümlesinden üstün..

şimdiye kadar Allah korudu zina etmedim ama velevki yapmış olsa idim..recmi gözönüne almazdım alamazdım..bu devirde yaşayan hiç kimsede alamaz..o hanım sahabenin yiğitliği mertliği ve sadakati idrak bile edilemez ..nasıl anlayacaksın..

dediğim gibi attığı tırnağı bulsam öper başımada taşırdım...buda bana şeref olarak yeterde artar..

sahabeden irtad eden olmadı ..kimse bunu kanıtlayamaz..hucurat 14. ayeti iyi oku..irtad edenlerin kimler oldğunu daha iyi kavrarsın..

sahabe kimdir sahabe adaleti..nasıl gerçekleşir..bu konuda foruma bir yazı asmıştım oku ..

neyse ya sabır...

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #58 : 03 Mart 2015, 12:37:03 ÖÖ 00 »
Sakin ol kızacak bir şey yok istersen sahabinin tanımana bir bak Peygamberin dava arkadaşlarına sözüm yok ama Senin meşhur din kutsalın zincire göre A İbni Mesut un Kuranla ilgil görüşlerini incele ve bana anlat Felak Ve Nass Sureleri için ne diyor

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
« Yanıtla #59 : 03 Mart 2015, 12:39:59 ÖÖ 00 »
Şunu anla Allah insan ilişkisin doğru kavra KAİNATTA YARATI VE YARATAN VAR yARATICI İLAH ALLAH dİĞERLERİ YARATILAN mesele bu kadar basit Mutlak güc kudret Sahibi Rabbül alemiyn dir ??

Şunu anla peygamberde sahabede bizim gibi insandı yaşadılar öldüler Rablerine hesap verecekler

Allahın kimseye Kuranın ,kitabın,vahyin kimseye ihtiyacı yok olsaydı.Samed olmazdı Rabbimiz