İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı tebrik etti

  • 18 Cevap
  • 13139 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yaklaşık dört yıldır tanıklık ettiğimiz  Suriye olayı karşımıza İslam maskesi ile çıkan bazılarının gerçek kişiliklerini ve sinelerinde gizledikleri Siyon yıldızını gün yüzüne çıkarmış ve tarihe, Hak ile batılı,Mazlum ile zalimi,Mü’min ile Münafığı ayıran büyük Furkan olarak geçmeyi hak etmiştir.

Suriye olayını  takip edenler olayın başlangıç noktalarını ve gelişim seyrini çok iyi bilmekle birlikte,bu süreçte bir çok savrulmaya,bir çok maskenin düşmesine ve kendini,Müslüman lider,İtibarlı yazar,STK başkanı,Cemaat öncüsü ve Kanaat Önderi ile İslami basın,Müslüman site vb. diye pazarlayanların,ipliklerinin pazara çıkmasına da şahit oldular.

Suriye olayı Yukarıda genel özelliklerini verdiğimiz fakat aslında,Mustafa Özcan,Abdurrahman Dilipak, Ahmet Varol, Bülent Yıldırım, Ramazan Kayan, İHH ve diğer -Der uzantılı kurumlar ile,siyasi partiler ve Haksoz ! Timeturk, Yeni Akit, Haber7,Yeni Şafak gibi basın kuruluşu-site kişi ve kurumların örneklenmesiyle tam karşılığını bulan bir çevrenin maskelerinin inmesine,gerçek çehrelerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bu çevreler,Siyonistlerden aldıkları telkinlerle bir anda Suriye’yi istenmeyen ülke,lideri Beşşar Esad’ı ise katil ilan etmekten çekinmemişlerdir.Bahsi geçen çevreler,İsrail’i tanımayan,topraklarında tek Amerikan Üs’sü barındırmayan,İsrail ile savaşta ön safta duran Direniş güçlerine desteğini asla esirgemeyen,Mazlum Filistin halkına verdiği desteği savaş ortamında bile devam ettiren,bu devlete, yani Suriye’ye  karşı son derece yoğun bir karalama kampanyası başlatmış,Suriye topraklarına ve halkına karşı başlatılan kirli savaşta,Amerikan beslemesi uluslar arası teröristlerden yana tavır alarak, onlara maddi-manevi her türlü desteği vermekten asla çekinmemişlerdir.

Suriye topraklarını bir anda yangın yerine çevirerek,mazlum halkı canavarca katleden,halkın, can,mal ve  namusuna  tasallut,kafa kesen,insan eti yiyen siyonist beslemesi tekfirci teröristleri halkımıza,Mücahid,kahraman ve hatta (haşa) sahabe diye tanıtan, yukarıda saydığımız terör destekçileri,bütün bu akımlara karşı duran,İran İslam Cumhuriyeti, Suriye ordusu  ve Şanlı Hizbullah mücahitleri hakkında olmadık yalan ve iftiralar ile büyük bir karalama kampanyası başlatmaktan da geri durmamışlardır.

Hizbullah güçlerinin,İsrail destekli tekfiri Teröristlere karşı,üstün mukabele gücü, kesin gözüyle baktıkları ve sarhoşlatan zafer’in finali “Şam’da namaz ” heveslerini kursaklarında bırakmış,destekledikleri teröristlerin çok ağır mağlubiyetleri ve acı kayıpları kendilerine çocuk acısı gibi oturmuştur.

Suriye senaryosunun asıl metin yazarı olarak Siyonist İsrail, olayın en başından beri, kenarda duruyormuş gibi bir görüntü verse de,vahşi teröristlerle olan işbirliğini eğitim,lojistik ve tıbbi alanda canlı tutmuş,NUSRA-ÖSO-IŞİD gibi yapılanmalara yaptığı yardımları gizleme gereği bile duymamıştır.Bahsi geçen,isimleri farklı fakat,mahiyetleri ve yönetim merkezleri aynı terörist yapılar ise İsrail ile hiç bir sorunlarının olmadığını ve hatta desteklerinden dolayı İsrail’e müteşekkir olduklarını beyan eden açıklamalar yapmışlardır.

Desteklediği teröristlerin yaşadıkları ağır mağlubiyeti daha fazla sindiremeyen Siyonist İsrail,bu noktadan sonra olaya direk müdahil olmayı tercih etmiş ve gerçekleştirdiği hava saldırısıyla,Hizbullah komutanları ve Askerlerinin Şehid olmasını sağlamıştır.İsrail bu hareketiyle kimin hak,kimin batıl olduğunu bir defa daha ortaya koyarken, yukarıda saydığımız malum çevrelerin, Şehadet mertebesine erişen yiğitlerin haberini dahi verirken, “İsrail, Hizbullah’ı vuruyor! Hizbullah’ın kurmayları ve komandoları ise Suriye’de Esed muhalifi Müslümanları vurmakla meşgul” şeklinde uydurma cümleler,yanıltıcı ifadeler kullanarak,bir yandan içine düştükleri acı durumu ortaya döküyor,diğer taraftan,Hizbullah’ın aslında kimlerle savaştığının itirafını yapmış oluyorlar.

Suriye’nin desteği ile İlk günden itibaren İsrail ile savaşan ve  İslam dünyasına Zillet elbisesi giydirmeye çalışan Siyonistleri defaatle yenerek geri çekilmesini ve hatta yıkılma sürecine girmesini hızlandıran Hizbullah’a karşı ağır sözler,ithamlar ve hakaretler eden,değişik isimler ile isimlendiren,bu kişi ve  kurumların kimin kölesi oldukları,kime hizmet ettikleri,İsrail saldırısıyla bir defa daha gözler önüne serilmiş ve hedef birlikleri yani direniş düşmanlıkları onların,göbekten bağlı ayrılmaz ortak olduklarının altını bir defa daha çizmiştir.

Asrın Furkan savaşında  Hak cephede yerini alarak Şehadet şerbeti içen Hizbullah’ın ve Direniş blokunun tüm yüce Şehidlerini selamlıyor,Rabbim şehadetlerini kabul etsin diyoruz.

Hizbullah’tan İsrail’e ilk sınır ötesi mesaj
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2015, 11:26:48 ÖÖ 11 »
 Direniş güçlerinin İsrail içindeki bir bölgeye Hizbullah bayrağı diktiğini açıkladı.

İsrail’in Suriye’nin Kunaytra bölgesindeki Hizbullah komutanlarını hedef alan saldırısının ardından Hizbullah’ın misillemesinden duydukları endişeyle Golan ve Lübnan sınırındaki tüm askeri birliklerini alarm durumuna geçirmişti.

Direniş güçlerinin Güney Lübnan’ın Ayta kentinin karşısındaki Raheb bölgesindeki İsrail bayrağını indirip yerine Hizbullah bayrağı diktiğini belirten Lübnanlı kaynaklar, Cuma günü gerçekleşen bu olayın İsraillilerdeki güvenlik kaygısını arttırdığını söyledi.

İki gün önce İsrail ordusunun Hizbullah’ın sınırdan sızma girişimlerine karşı kuzey sınırı bölgelerindeki yerleşkelere rehine kurtarma uzmanı acil müdahale birlikleri konuşlandırdığı bildirilmişti.

Liberman, Hizbullah’ın intikam korkusundan dolayı Rusya’ya gidiyor
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2015, 11:27:47 ÖÖ 11 »Siyonist İsrail Rejimi Dışişleri Bakanı, Hizbullah’a ateşkes çağrısını iletmek için bugün Rusya’ya gidiyor.

Ehlibeyt (a.s) Haber Ajansı ABNA- Mehr Haber Ajansı’nın haberine göre, Siyonist İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman’ın Rusya ziyareti sırasında Rus yetkililerinden ateşkes isteklerini İran yoluyla Hizbullah’a iletmesini isteyeceği belirtiliyor.

Geçen hafta İsrail’in Golan Tepeleri’nde bir Hizbullah devriye aracına karşı düzenlediği hava saldırısında, Hizbullah Direniş Hareketi’ne mensup 6 direnişçi ve bir de İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı, Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi şehit olmuştu.

Lübnan Hizbullah Hareketi ise bu terör saldırısına karşı iki kelimelik bir uyarı bildirisi yayımlayarak, “Sığınaklarınızı Hazırlayın” çağrısını yapmıştı. Bu nedenden dolayı ise İsrail’i büyük bir korku sarmış ve dışişleri bakanı Liberman'ın Hizbullah’a karşı ateşkes taleplerini Rus yetkililer vasıtasıyla İran’a iletmek için bugün Rusya’ya gideceği açıklandı.

Ynt: Hizbullah Şehidleri maskeleri düşürdü
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2015, 12:00:27 ÖS 12 »
Allah razı olsun...

*

Çevrimdışı ozanca

  • *
  • 4676
Ynt: Hizbullah Şehidleri maskeleri düşürdü
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2015, 04:25:30 ÖS 16 »
Bir tek Amerikan üssü yoktu doğru , birkaç Rusya üssü vardı sadece ...
İsraili tanımıyordu doğru , Baas yönetiminde inim inim inliyordu sadece ...
Suriyede ki o korkuyu gözlerimle görmesem yazık Esada diyecektim neredeyse ...
Söylemekten dilimizde tüy bitti ...
İran politikalarını benimsemeyenler ya Amerikancıdır , ya İsrail yanlısı ....

Bu nasıl bir hakimiyetse Ülkenin dört yanı yangın yeri , isteyen ülke girip istedigi yeri bombalıyorken , ülkede hükümete dair en küçük alemet yokken birileri hala maske düşürme derdinde ...
İran girdigi Suriye bataklığında çamura fena saplanmış olmalı ki , sivil halka kan kusturanları mehdinin ordusu saymaya başlamış ...
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı ozanca

  • *
  • 4676
Ynt: Liberman, Hizbullah’ın intikam korkusundan dolayı Rusya’ya gidiyor
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2015, 04:28:45 ÖS 16 »
Ne salak bu İsrailliler anlamak mümkün değil ...
Önce vur öldür , sonra özürlerini iletmek için Rusyaya koş ...
Hay aksi ...
Korkudan titrediklerinden mütevellit istedikleri zaman Lübnana , İstedikleri zaman Suriyeye girip bombalayıp cıkıyorlar değil mi ?
Çok korkmuşlar ne yaptıklarını bilmiyorlar sanırım ...
Not font kurbaa

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı tebrik etti
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2015, 02:15:25 ÖS 14 »

Siyonist Bozması Yazarlara Kötü Haber:Hizbullah İsrail’i Vuruyor
Lübnan Hizbulllahı Şeba Bölgesinde İsrail Ordusunu Vurdu. İsraile Ait En Az 9 Araç Vuruldu Onlarca Siyonist Askeri Ölü.


İşgalci İsrail Hedeflerine Yapılan Saldırıyı Hizbullaha Bağlı Kunaytra Şehidleri Üstlendi.
İşgalci İsrail Hedeflerine Yapılan Saldırıyı Hizbullaha Bağlı Kunaytra Şehidleri Üstlendi. Asıl Savaş Nasrullah’ın Konuşmasından Sonra Olacak.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı tebrik etti
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2015, 02:17:13 ÖS 14 »

Sünni Alim Şeyh Mahir Hammud: Yalnızca ümmet için çalışan Hizbullah’ı kutluyoruz
Lübnan’ın önde gelen Sünni alimlerinden Şeyh Mahir Hammud 23 Ocak tarihli Cuma hutbesinde direnişin İsrail karşısındaki tavrına değindi.

Şeyh Mahir Hammud İsrail’le aynı safta duran ve Müslüman kanı döken tekfircilerle direniş arasındaki ayrımı yapmanın gerekliliğini vurguladı.

Şeyh Mahir Hammud’un 23 Ocak tarihli hutbesi şöyle:

“Hainlerin ihanetinden, bozgunculardan, komplocuların komplolarından etkilenmeyen; yalnızca ümmet için çalışan, bu yolda sırtından bıçaklanan, yalancı suçlamaların hedefi olan, ancak tüm bunlara rağmen sükunetle ve kararlılıkla yoluna devam eden direnişi(Hizbullah’ı) kutluyoruz.

İsrail önemli bir hedefi vurarak Lübnan direnişine ve müttefiklerine bir mesaj verdi. Bu mesaj Seyyid Hasan Nasrallah’ın El-Meyadin Kanalı’na verdiği röportajın ardından geldi. Söz konusu röportajda direnişin gücüne her zamankinden daha çok güvendikleri kararlılıkla ve emin ifadelerle ortaya konulmuştu.

Açıkça görülüyor ki İsrail’in söz konusu saldırısı Seyyid Hasan Nasrallah’a öyle ya da böyle bir cevap niteliğindeydi.

İsrail ne kadar önemli bir hedefi vurmuş olsa da, açık ve net bir şekilde hata yaptı. Bugün İsraillilerin konuşmalarında ya da makalelerinde Hizbullah’ın olası yanıtına karşı yaşadıkları korkunun boyutunu alenen görebiliyoruz. İsrail, Batılı kaynakların da ifade ettiği üzere, arabulucular üzerinden Hizbullah’a mesajlar gönderiyor. Hizbullah’tan 1701 no’lu karar üzere hareket etmesini isteyen İsrail Kuneytra saldırısında İranlı yetkiliye suikast planlamadıklarını vurguluyor ve bir şekilde olası bir savaşın genişlememesinden yana olduklarını ifade ediyor.

Diğer yandan şehitlerin farklı bölgelerde düzenlenen cenazelerinde daha önceden görülmemiş kalabalıklara tanık olduk. Şehitlerin akrabaları, arkadaşları ve yakınları önümüzdeki süreçte büyük bir seferberlik başlatmaya hazır olduklarını ortaya koydular. Tüm bunlar bu 7 şehidin, 7000 gönüllü ve direnişçiye dönüştüğünü gözler önüne seriyor.

Direnişe muhalif TV kanalları bile bilerek ya da bilmeyerek bu seferberliğe ortak oldular. Tüm bunlar karşısında bugün açıkça görüyoruz ki çıkmaza düşen direniş değil İsrail’dir.

Ayrıca İsrail’in hiçbir grubun arkasına gizlenmeden alenen işlediği bu suçun, Hizbullah’ın Suriye’de tekfircilere ve Haricilere karşı yürüttüğü savaşın İsrail karşıtı mücadelenin bir parçası olduğundan hala şüphe duyanlara bir açıklama niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu durum Haricilerin ve İsrail’in direnişin ve direniş ekseninin karşısında yer alan kutupta beraber olduklarını gözler önüne seriyor.
Bu durumda bize düşen İsrail’i tehdit eden direnişle, Müslümanların kanını mübah gören tekfircilerin arasındaki ayrımı yapabilmektir. Bu kimseler İslam şeriatını uyguladıklarını ve ümmetin uyanışına vesile olduklarını söylüyorlar. Tüm bu katliamlar ve yıkım sonucunda acaba nasıl bu sonuca varabilecekler? Kendilerini destekleyen bir halk yokken, yaptıklarını onaylayan tek bir alim bile yokken nasıl böyle bir karar varabiliyorlar? Gerçekten büyük bir komediyle karşı karşıyayız.

Öte yandan bir konuya daha dikkat çekmemiz gerekiyor: Kral Abdullah öldü ve arkasında kişisel servet olarak 22 milyar dolar bıraktı. Bu kadar parayı nasıl kazandı? Ticaret yoluyla mı? Yoksa bu servet halkın mı? Üstelik Suud hanedanı içerisinde yakın değerde servete sahip olan çok sayıda kişi var. Tüm bunlara rağmen Ehli Sünnet’e zulmedildiğinden söz edebiliyorlar. Kim zulmediyor? Onlar bizzat kendileri her seferinde İslami söylemler kullanarak zulmediyorlar.”

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı tebrik etti
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2015, 02:18:18 ÖS 14 »

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, Hizbullah’ı tebrik eden bir bildiri yayınladı.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu tarafından yayınlanan bildirinin metni:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ

“O halde onlara karşı toplayabildiğiniz kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın ki, bununla hem Allah’ın, hem sizin düşmanınız olan, hem de sizin bilmediğiniz ama Allah’ın bildiği başka düşmanları yıldırıp caydırabilesiniz…”

Aşırıcı grupların bölgeyi kaosa sürüklemek ve kabileler savaşı çıkarmak istediği bir dönemde Siyonist rejimin, kardeş ülkemiz olan Lübnan’a düzenlediği hava saldırısında sonra Allah’ın, batı ve müttefiklerinin planları karşısında vaat ettiği zaferin Hizbullah’ın kahraman ve fedakâr erleri tarafında gerçekleştirileceğine emindik.

Filistin’in tasfiye edilmesi bahanesiyle İşgalci rejimin Şeba Çiftlikleri’nde yaptığı sınır ve hak ihlallerinin Direş ve Hizbullah’ı zayıflatmaya yönelik olduğuna hiç şüphemiz yok. Amerika ve İsrail tarafından planlanan bu ihlaller, İsrail’in geçmişte yaşadığı hezimetleri ve Hizbullah’ın kahraman neferleri karşısında savaş meydanında aldıkları yenilgileri unutturmuşa benziyor.

Bugün tüm dünya bir kez daha Allah’ın yardımıyla Kuneytra şehitlerinin intikamı için Hizbullah’ın namlularının birleştiğine ve Şeba’da galip geldiğine şahit oldu. Yine Allah’ın inayetiyle Şeba İsrail’e mezar olacaktır.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu, İsrail’in hak ihlallerini ve tecavüzlerini kınadığını ilan ederken Ayetullah Hamaney’in “Batı Şeria’da insanlar birlik olmalı ve Direniş’i desteklemeli” sözünü bir kez daha hatırlatırız.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu olarak Şeba Çiftlikleri’nde ve Lübnan sınırında elde edilen başarılardan dolayı Hizbullah üyelerini ve Hizbullah’ın cesur lideri Seyit Hasan Nasrallah’ı tebrik ediyoruz. Filistinli tüm gruplara ve direniş güçlerine, İsrail’e karşı mücadelede Hizbullah’la aynı safta yer alarak aynı mevzide savaşmalarını tavsiye ediyoruz.

Zafer, sadece yenilmeyen ve hekim Allah’ın katındandır.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu

Korsan İsrail dışişleri bakanı: İsrail, Hizbullah’a teslim oldu
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2015, 02:19:14 ÖS 14 »

Korsan İsrail dışişleri bakanı: İsrail, Hizbullah’a teslim oldu
Korsan İsrailli liderler, Hizbullah’ın Şeba Çiftlikleri’ndeki operasyonundan dolayı Başbakan Benyamin Netanyahu’ya sert suçlamalar yöneltiyor.

İsrail basınından sonra İsrailli liderler de Hizbullah’ın Şeba Çiftlikleri’ndeki operasyonundan dolayı hükümete sert eleştiriler yöneltmeye başladı.

Netanyahu kabinesinin istifa eden Adalet Bakanı Tzippi Livni, Hizbullah’ın Şeba Çiftlikleri’ndeki operasyonundan sonra Başbakan Benyamin Netanyahu’yu İsrail’in caydırıcılığını yok etmekle suçladı.

Korsan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman da Başbakan Benyamin Netanyahu’yu sert ifadelerle eleştirerek Hizbulllah karşısında teslim olmakla suçladı.

Lieberman, Başbakan Netanyahu’nun “Şeba saldırısının dizginlenmesi” ifadesini kullanarak, Hizbullah’ın koyduğu oyun kurallarını kabul etmiş olduğunu söyledi.

Netanyahu’nun bu tutumunun İsrail’in caydırıcılığını zayıflattığını belirten Lieberman, Hizbullah’ın Şeba’daki saldırısına cevap verilmeyeceğinin açıklanmasının İsrail’in Hizbullah karşısında teslim olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Haaretz gazetesi, Şeba operasyonundan hemen sonra İsrail’in Hizbullah komutanlarını hedef alan Kunaytra saldırısını gösteri amaçlı bir saldırı olarak niteleyip Hizbullah’a Şeba operasyonu ile tüm İsraillilerin Netanyahu’nun bu gösterisinin bedelini ödediğini yazmıştı.Korsan İsrail dışişleri bakanı Hizbullah’a cevap veremediklerini itiraf etti
Soykırımcı rejim İsrail dışişleri bakanı, Lübnan Hizbullahı’nın bölgedeki gücünden dolayı kaygı duyduğunu vurguladı.

Soykırımcı rejim İsrail dışişleri bakanı Avigdor Liberman yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Lübnan Hizbullahı’nın Çarşamba günkü saldırılarına tepki göstermediğini eleştirirken, İsrail ordusunun Lübnan Hizbullah’ının gücüne yönelik kabiliyetsiz olduğunu söyledi.

Suriye Ordusu ve Hizbullah 450 Teröristi Öldürdüler
« Yanıtla #12 : 02 Şubat 2015, 02:20:38 ÖS 14 »

Suriye Ordusu ve Hizbullah 450 Teröristi Öldürdüler
Suriye Ve Hizbullah Mücahidleri, Nusra Teröristlerinin İdlib Kentinde Karargahları İle Toplanma Merkezlerini Güdümlü Füzelerle Hedef Almaları Sonucu, Teröristlerden En Az 450 Kişinin Ölü Ve Yaralı Düştüğünü Bildirdi.

Şeyh Naim Kasım:İran ve Hizbullah siyonist planları bozdu
« Yanıtla #13 : 02 Şubat 2015, 02:21:12 ÖS 14 »

Şeyh Naim Kasım:İran ve Hizbullah siyonist planları bozdu
El Menar kanalına konuşan Şeyh Naim Kasım’ın konuşmasından satır başları ise şöyle:
Son 4 yılda Ortadoğu için çizilen uluslararası gaddar planlara karşı koymanın kolay olduğu söylenemez; ancak şu an gaddar planların kurucuları ve başlarındaki ABD, elleri kolları bağlı oturuyorlar. Durumlar onlar için yolunda gitmedi.
-Kiraladıkları ve satın aldıkları aletlerle çıkardıkları sözde İslam ordusu ve Özgür ordu planları boşa çıktı.
-Bu terörün son bulması gün be gün yaklaşıyor.
-Tekfirci düşünce planladıkları çizgilerin dışına taştı ve artık onların kontrolünde değil. Elbette ki bu da bir başarısızlıktır.
-Suriye sınırındaki ülkeler uluslararası düzenlenen planlara her türlü desteği verdi ve büyük çabalar harcadı. Bütün yapılanlar su buharının rüzgarda kaybolması gibi kaybolup gitti. Yaptıkları karşısında tek bir sonuca veya başarıya ulaşamadılar. Bir başka deyişle Suriye’yi yıkma planları suya düştü.
-Şu an Suriye’yi yıkmayı planyanlar uğradıkları zararı azaltmanın yollarını arıyorlar.
-Kuneytra saldırısına gelince, İsrail’in direniş korkusu gittikçe büyüyor. Yaz aylarında Gazze tarafından uğradıkları yenilgide artan bu korku Suriye’nin yıkılamamasında ve Suriye’de Hizbullah’ın başarısını görmeyle daha da büyüdü.
-İran’ın nükleer müzakerelerinin başarılı devam etmesi de Siyonist düşmanı kaygıya uğratıyor.
-Kuneytra saldırısında İsrail, uluslararası destekleyicilerine güvenerek durumu dengelemek istedi; çünkü birçok konuda İsrail başarısızlıklara uğradı. Direniş ile İran galip geldi. İsrail, Direnişe ateş etmeyi denedi. Ancak Direnişin iradesi ve gücü tahmin ettiklerinden çok daha fazladır.
-İsrail Kuneytra saldırısından sonra uğradığı basit bir plan dışı uygulama karşısında iç dengesini kaybetti.
-İsrail’in planlarının ne kadar aptalca olduğu, Hizbullah’ın basit bir ayar değişiminde bozulması sonucunda belli oldu.
-İsrail kendisine karşısında duramayacağı bir sorun yarattı.
-Bence İsrail şimdiden Kuneytra saldırısının bir başarısızlık olduğunu anlamıştır.
-Tekfirci ve Siyonist düşmanlar birdir. Her ikisi görev dağılımında bulunuyor; ancak ikisinin hedefi bir: bölge güvenliğini ve ilerleyişine engel olmak.
-Bölgede çıkarılan savaşlar, İsrail’in bölgeyi hakimiyeti altına alması içindir.
-İsrail’in bu planlarının gerçekleşmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Özellikle İran İslam Cumhuriyeti ve Hizbullah hayatta kaldığı süre boyunca…
-Başarılı olmamızın en büyük etkeni, halk ve kuvvetlerimizin işbirliğidir.
-İçinde bulunduğumuz durum, aylarca ya da senelerce devam edebilir.

Hizbullah: Süreç, bu operasyonla bitmedi
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2015, 02:21:53 ÖS 14 »


Hizbullah, bugün Şeba Çiftlikleri’nde İsrail askeri konvoyunu hedef alan operasyonun son olmayacağını açıkladı.

El Cezire televizyonu, Hizbullah’ın bugün çok sayıda İsrail askerinin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan Şeba Çiftlikleri’ndeki operasyonu üstlenerek olayların bu operasyonla sona ermediğini açıkladığını bildirdi.

İsrail ordusuna ait bir askeri konvoyun Hizbullah’ın güney Lübnan’dan attığı bir güdümlü roketle vurulduğunu öne süren el-Cezire televizyonu, saldırının ardından İsrail uçaklarının da Lübnan sınır hattında uçuş yaptığını ve İsrail ordusunun alarm durumuna geçirildiğini duyurdu.

İsrail’in bir süre önce yer altından gelen sesler üzerine Hizbullah’ın tünel kazdığı şüphesiyle Şeba Çiftlikleri’nde kazı çalışmaları yaptığı bildirilirken, bugünkü operasyondan sonra çalışmaların durdurulduğu açıklandı.