IŞİD maç izleyen 13 çocuğu katletti

  • 0 Cevap
  • 1366 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IŞİD maç izleyen 13 çocuğu katletti
« : 21 Ocak 2015, 11:14:57 ÖÖ 11 »Irak ile Ürdün arasında oynanan milli maçı izleyen 13 çocuğun IŞİD militanları tarafından infaz edildiği belirtildi.

Alman Bild gazetesinin Irak basınına dayandırdığı haberde, milli maç izleyen 13 çocuğun Musul’un El Yarmuk mahallesinde kurşuna dizilerek infaz edildiği belirtildi.

Asya Kupası’nda karşı karşıya gelen Irak ile Ürdün milli maçı öncesi IŞİD yöneticisi Ebu Şuayib El Almani, maç izlemenin yasak olduğu yönünde afişler astırdı.

Irak-Ürdün karşılaşmasının oynandığı saatte bir kafeyi basan IŞİD militanları, maçı izleyen çocukları darp ederek dışarı çıkardı. Kalaşnikoflu militanları, 13 çocuğu infaz etmek için bir futbol sahasına götürdü.

Hoparlörle duyuru yapan IŞİD militanları, maç izleyen 13 çocuğun kendi kurallarını ihlal ettiği, koydukları kurallara karşı gelen herkesin kurşuna dizileceği belirtildi.

IŞİD’in öldürdüğü 13 çocuktan 4’ünün kardeş olduğu ve cesetlerin hala futbol sahasında olduğu iddia edildi. IŞİD’den korkan aileler, çocuklarının cesedini alarak defnetmekten korkuyor.

Irak’ın Musul kentine bağlı El Yarmuk’ta hüküm süren IŞİD militanları kendilerini “El Siaf” olarak nitelendiriyor. Grubun liderliğini ise, Almanya’dan gelerek örgüte katılan ve kendisini Ebu Şuayib El Almani olarak nitelendiren yabancı bir terörist yapıyor.