Bizi Kurtarın

  • 0 Cevap
  • 1778 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bizi Kurtarın
« : 24 Kasım 2014, 07:07:39 ÖÖ 07 »
                               

Yermük'te susuz 74. gün..
Suriye'de Esed ablukasındaki Filistinli mülteci kampı Yermük'te binlerce Filistinli susuz.

Esed rejiminin ablukasındaki Filistinli mültecilerin barındığı Yermük mülteci kampında susuzluk son safhada. Susuzluk nedeniyle temel beslenme ve temizlik ihtiyaçlarını gideremeyen Filistinli mülteciler arasında salgın hastalıklar görülüyor.

SUSUZ 74. GÜN

Ablukaya alınmasının ardından önce açlık tehlikesi yaşayan Yermük'teki Filistinliler şimdi de susuzluk ile karşı karşıya. Rejim ablukasındaki Filistinli mülteci kampında susuz 74. gün yaşanıyor.

Kampa ulaşabilen nadir su tankerleri ile binlerce kişinin kaldığı kampta sadece beş yüz kadar kişiye su verilebiliyor. Yermük Haber Ajansı'nın geçtiği bilgilere göre kamptaki yaşam koşulları nedeniyle son iki ayda yüzlerce Filistinli açlık ve susuzluktan hayatını kaybetti. Ajansın bildirdiğine göre susuzluk nedeniyle başgösteren bulaşıcı hastalıklar nedeniyle yüzün üzerinde çocuk yaşamını yitirdi.

BİZİ KURTARIN!

Susuz ve hala devam eden açlık nedeniyle Yermük'te kalan Filistinliler dünyanın ve İslam ülkelerinin durum karşısındaki kayıtsızlığına "Bizi kurtarın" diyerek sesleniyor.

Timetürk