Müslümanların korkusu

  • 0 Cevap
  • 4449 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı iktibas

  • Cengiz sarsmazelsoy
  • ***
  • 421
Müslümanların korkusu
« : 07 Ağustos 2014, 09:18:01 ÖS 21 »
MÜSLÜMANLARIN KORKUSU

Resulullah a.s. Müslümanlarda bir kargaşa sezer,bir korku sezer ve Medinede Müslümanları toplayıp bir kaç söz eder.

Resulullah a.s. söylediği sözler az çok Müslümanları kendine getirir.Müslümanlar ne kadar kötü bir şey yapıp şuurlarına dönerler.

Bir gaflet içinde bulunduklarını farkederler.

"Kureyş sizi çok etkiledi,Kureyşin adını duysanız kaçacak delik arıyorsunuz.Korkuyormusunuz Kureyş den?Bu kadar korkakmısınız?"

Bu sözü duyunca Müslümanlar "Biz bu kadar korkakmıyız?dediler.

Bu sözler kendilerine gelmesine sebeb oluyor.Resulullah a.s. sözlerine devam ediyor."Aslında sizin kendi kendinizi kandırdığınız kadar,kendi kendinizi korkuttuğunuz kadar Kureyş bunu yapamadı.

Panik olan kendinizdir.Kureyş sizi bu kadar korkutamazdı,kandıramazdı çünkü onlarda bu kadar kapasite yoktur.Siz kendi kendinizi farklı noktalara götürüyorsunuz.Yanlış işler yapıyorsunuz.Yanlış şeyler düşünüyorsunuz.

Aslında bunlar yani bu olaylar çok ayrıntısı olan bir ifadedir.Bugün günümüze getirelim bu konuyu,bu olayı güncelleyelim.

Bugün Müslümanlar cahiliyye sistemin gölgesi altında yaşayanlar,kendi kendilerine hem aşağılık duygusuna kapılmışlar hem de bu hakimiyyet karşısında korkuyorlar.Korkuyu Müslüman beyinler ürettiğini görüyoruz.

Müşriklerin baskısı söz konusu ama Müslümanın Müslümana baskısı daha fazla özellikle bu baskı psikolojik.Sistemin,düzenin,otoritelerin yapmadığını kendi kendileri yapıyor.

Ortada bir yok aslında .Çok değil örneğin;Amerika ben sizi "ham"yaparım demediği halde Erbakan "Amerikaya karşı gelemezsiniz yoksa sizi ham yapar"demiyormuydu.Yada tayyip şartlar gereği,şurtlar gereği boyun eğdirmiyormu idi.

Sözün özü"Allah'ın dinini Peygamberlerin hayata geçirdiği şekli ile geçirir isek hiç korkulacak bir şey yoktur
Ne yaparsan yap sana yakışmayanı yapma