Mavi Marmara’da Şehit Sayımız 10 Oldu!

 • 3 Cevap
 • 4314 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Mavi Marmara’da Şehit Sayımız 10 Oldu!
« : 24 Mayıs 2014, 05:18:43 ÖS 17 »
Mavi Marmara’da Şehit Sayımız 10 Oldu!
HAKSÖZ-HABER


Bir yiğit daha düştü toprağa…

31 Mayıs 2010 tarihinde Mavi Marmara'ya yapılan baskın sonrası ağır yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından evinde bitkisel hayatta yaşayan Uğur Süleyman Söylemez vefat etti. Söylemez 51 yaşındaydı. Böylece Mavi Marmara baskını sonucunda şehit düşen kardeşlerimizin sayısı 10 oldu.

Dışkapı Hastanesi ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gördüğü tedavilerin ardından bir odasına yoğun bakım ünitesi kurulan Ankara'daki evine götürülmüştü. Söylemez, geçirdiği enfeksiyon nedeniyle 1 ay önce yeniden Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

İnna lillahi ve inna ileyhi raci'un... Rabbimiz şehadetini kabul etsin; ailesinin ve tüm Müslümanların başı sağ olsun.


Haksözhaber
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5167
  • depo
Ynt: Mavi Marmara’da Şehit Sayımız 10 Oldu!
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2014, 12:46:23 ÖÖ 00 »

Fetullah Gülen cemevinde kimliği belirsiz kurşunla vefat eden uğur kurt a taziye de bulunmuş.
 Mavi Marmara da yaralanan ve dün vefat eden uğur süleyman söylemez e de taziye de bulunmuş mu ?*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Mavi Marmara’da Şehit Sayımız 10 Oldu!
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2014, 03:31:39 ÖS 15 »
Otoriteye karşı çıkana taziye mi verilirmiş Max  :)

Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Uğur Süleyman Söylemez Ağabey'in Vasiyeti
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2014, 07:49:11 ÖS 19 »
Uğur Süleyman Söylemez Ağabey'in Vasiyeti

 

 
İsrail'in Mavi marmara saldırısı sonrası başından vurulan ve 4 yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra şehid olan Uğur Süleyman Söylemez'in vasiyeti kabri başında okundu.
İsrail'in Mavi marmara saldırısı sonrası başından vurulan ve 4 yıl bitkisel hayatta kalan  Uğur Süleyman Söylemez geçtiğimiz gün şehid olmuştu. Söylemez'in Mavi Marmara gemisine binmeden önce yakınlarına bıraktığı vasiyet mekrubu defnedilirken kabri başında okundu. Vasiyetinde Tüm müslüman alemine seslenen Şehid Söylemez, yazdığı son satırlarda Allah yolunda ölmeye gittiğini ve şehid olmanın kendisinin en büyük ideali olduğunu yazmış. İşte Şehid Uğur Süleyman Söylemezin şehid olmadan önce yazdığı son satırları.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Kardeşlerim, vasiyetimi yazmadan evvel sizleri Allah’ın selamıyla selamlarım. Şu günlerde Allah izin verirse, İHH’nın organize ettiği insanı yardım gemisiyle Gazze’ye gitmek üzereyiz. Bu kararımı verirken mazlum Filistin halkının İsrail zulmüne karşı bizler de sizlerin yanındayız yargısını verip yardım etmek üzere yola çıkmak üzereyiz. Kardeşlik sorumluluğumuz bilinciyle hareket ederek her şeyimizi bırakıp bu yolda başımıza gelecek her türlü zorluğa karşılık Allah’a dayanarak sabretmeye hazırız. Çünkü yeri gelince davamız uğrunda her şeyimizi Allah için terk etmeliyiz. Çünkü Allah’ın davası İslam, her şeyin üzerindedir. İsrail’in her türlü tahditlerine karşı hazırız. Vururlarsa şehit oluruz, zaten en büyük idealimiz şehitliktir. Eğer Allah yolumuzu açık ederse, ambargo halinde olan kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırırız ve inşallah ölene kadar bu hal üzeri yardımlar ulaştırmak için Rabbimizden yardım dileriz.

Sizlerden ricam Filistin davasına gösterdiğiniz duyarlılığı, yaşadığımız toplumdaki tağuti güçlere karşıda gösterelim. Sorumluluk duygusuyla hareket edip aramızdaki tevhid ehli gruplar olarak ihtilafları çözüp tek vücut halinde küfre karşı cemaat bilinciyle hareket edip Allah’ın dinini hakim kılmak için Allah’tan yardım dileyelim. Birbirimizi Allah için sevelim. Emin insanlar olalım, çünkü Allah Resulü Peygamberlik gelmeden önce emin insandı, her şeyin başı emin olmaktır. Vasiyetimi uzatmadan sizden ricam kardeş olun, birbirinizi Allah için sevin ancak müminler kardeştir. Hiçbir zaman tevhid çizgisinden ayrılmayın. Şeytandan Allah’a sığının. İnşallah hep birlikte tevhidi kardeşler olarak cenneti gerçek yurdumuz olan ahret yurdunda buluşalım. Hakkınızı helal etmenizi rica ederim.

Kardeşiniz
Uğur Süleyman Söylemez


 

Timetürk
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com