IŞİD'de İsrail yapımı silahlar

  • 1 Cevap
  • 1992 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı ozanca

  • *
  • 4676
IŞİD'de İsrail yapımı silahlar
« : 11 Mayıs 2014, 11:20:41 ÖS 23 »
İşin aslı haber bana çok inandırıcı gelmiyor ...
Bu tarz haberlerde yenişafakta nezdimde çok sağlam kaynak değildir ...
Maksadım IŞID denen yapıya islam dünyasındaki bakıştan bir kesit sunmak ...
Uçların adamı bu IŞID denen yapı ...
Kimbilir belki varlıkları bile sanal ...Irak parlamentosunda Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut, İsrail'i, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı terör örgütüne silah vermekle suçlayarak, IŞİD'den ele geçirilen bazı silahların İsrail yapımı olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Vetut, Irak'ın İsrail'le hiçbir diplomatik ilişkisi bulunmadığını ve Filistin topraklarında kurulmuş bir İsrail devletini tanımadıklarını söyleyerek, "IŞİD Siyonist'tir. Irak'ı ve etkili Arap ülkelerini zayıflatmayı, İslam'ı yıkmayı hedeflemektedir" şeklinde konuştu.

İsrail'i, Enbar vilayetinde devem eden çatışmalarda kullanması için IŞİD'e silah ve mühimmat vermekle suçlayan Vetut, "Irak ordusu, IŞİD'in kullandığı İsrail yapımı silahlara ulaştı" dedi.

Irak'ın, silah kaçakçılığı için bir koridor ve bazı ülkeler için savaş alanı haline geldiğini dile getiren Vetut, "Bölgedeki etkin ülkelerin içişlerine karışması, IŞİD ve çevre ülkelerden desteklenen diğer örgütler için meydanı savaş alanına çevirdi" ifadesini kullandı.

Bölgesel destek ve İsrail'in desteğinin, Irak'ın güvenliğini büyük ölçüde etkilediğini kaydeden Vetut, Irak'taki savaşın Sünniler ve Şia arasında değil, Irak ordusu ve terörist örgütler arasında yaşandığına dikkati çekti.

Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut, bölgedeki etkin ülkelerin Irak'ın güvenliğini sarsmak için terör örgütlerine yardım ettiğini sözlerine ekledi.

YENİ ŞAFAK
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı maxpayna

  • *
  • 5167
    • depo
Ynt: IŞİD'de İsrail yapımı silahlar
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2014, 11:42:51 ÖS 23 »

Suriyeli muhaliflerin lideri de abd den silah istedi. Senden asker istemiyorum silah ver yeter gibisinden cümle kurdu.
Kim kimle dost düşman müttefik ortak belli değil