Gösterişli Namazlarımız ve Kof İbadetlerimiz!

 • 1 Cevap
 • 5087 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Gösterişli Namazlarımız ve Kof İbadetlerimiz!
« : 27 Ocak 2014, 10:36:54 ÖÖ 10 »
Gösterişli Namazlarımız ve Kof İbadetlerimiz!
Bangladeş’ten yansıyan görüntülere bakınca umudumuz mu yoksa hüznümüz mü artıyor?

HAKSÖZ HABER

Medyada iki gündür Bangladeş’ten bir görüntü yer almakta. Ucu bucağı görülmeyen saflar halinde namaz kılan insanların görüntüsü. Tebliğ Cemaati adlı oluşumun her yıl geleneksel olarak düzenlediği “içtima” adlı etkinlikten yansıyan görüntüler bunlar. 1966 yılından beri her yıl düzenlenen bu etkinliğin Hacdan sonra dünyanın en büyük Müslüman buluşması olduğu söyleniyor. Yaklaşık 4 milyon kişinin başkent Dakka yakınlarındaki Turag nehri kıyısında bir araya gelmesiyle başlayan etkinlik 3 gün sürüyor. Resimde de görüleceği üzere kimileri nehir kıyısında kimileri teknelerin üzerinde Cuma namazı kılan milyonların bu görkemli görüntüleri her yıl tekrarlanıyor.

Peki, bu görüntünün gerçekten bir anlamı var mı? Nasıl bir namaz ki, bu zulme, zorbalığa hiçbir şey demiyor? Sormak gerekmez mi, milyonlarca insanın içtimasından çıkan sonuç nedir, diye!?

Daha bir ay önce Bangladeş’in faşist yönetimi Cemaati İslami mensuplarına zulümler icra ederken, Cemaatin Genel Sekreteri Abdulkadir Molla’yı şehid ederken bu kalabalıklar neredeydi? Bu görkemli manzaralar neden zalimlere karşı, zalimlerin işledikleri zulümlere karşı sergilenmedi?

Yazık ki, bu kardeşlerimizin hali Ümmetin içler acısı halinin bir yansıması sadece!

İri kıyım toplantılarımız, debdebeli sözlerimiz, konuşmalarımız, gösterişli namazlarımız eğer bizi zalimlerden teberri etmeye sevketmiyorsa, zulme karşı direnişe çağırmıyorsa, kardeşlik hukukunun gereğini yapıp mazlumlarla dayanışmayı getirmiyorsa, “fe veylun lilmusallin” demekten başka ne söylenebilir !?

Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı maxpayna

 • *
 • 5153
  • depo
Ynt: Gösterişli Namazlarımız ve Kof İbadetlerimiz!
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2014, 12:12:55 ÖS 12 »
http://www.islamidusunce.net/forum/index.php/topic,12906.msg77060.html#msg77060

ben de onu sormuştum.
diğer bir konu;
idam olana kadar ses çıkmayan bangladeş halkı idamdan sonra sokağa dökülmüş (resim doğru ise epey epey kalabalık)
bu kalabalık kitle idamdan önce neredeydi ? diye sormadan edemiyorum.

ayrıca neden müslümanların sokak eylemleri savaş görüntüsü şeklinde arz eder ? medenii lik müslümanın mı batının mı şiarı ?