Hüda Kaya Neden HDP'ye Katıldı?

• 15 Cevap
  • 19444 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« : 29 Ekim 2013, 02:44:27 ÖS 14 »
BDP'den ayrılan milletvekillerin kurduğu HDP'ye ilginç bir isim katıldı. 28 Şubat sürecinin başörtüsü mağduru isimlerinden Hüda Kaya HDP çatısı altına girdi.

Başörtü mücadelesinin öncü isimlerinden Hüda Kaya'nın HDP'de yer alması pek çok kesim tarafından şaşkınlıkla karşılandı. 28 Şubat döneminde yazdığı yazı nedeniyle kendisi ve kızları yıllarca hapis yatan Hüda Kaya şimdi neden HDP'de?

LİDERİN İKİ DUDAĞI ARASINA MAHKUM OLMAMAK İÇİN...

Hüda Kaya’nın HDP’ye gelişinin en önemli nedenlerinden biri “tek bir liderin iki dudağı arasına mahkum olmak istememesi.”

Bunu şöyle ifade ediyor:
“Şu ana kadar Türkiye siyasi geleneğinde, partilerin hiyerarşisinde, sadece tek bir liderin iki dudağı arasından çıkan kararları, özgürlük diye göremedim. Bu sebeple bu zamana kadar siyasi çalışmalardan uzak kaldım. HDP sürecinde; yurtiçi, yurtdışı konferanslarla tanıştığımız, iletişim içinde olduğumuz arkadaşlarla burada bir lider sultası olmadığını, olmayacağını, kadınların kendi özgür kararlarında son derece inisiyatif sahibi olduklarını, hatta kadın meclislerinin aldığı kararların tartışmaya bile açılamadığına şahit oldum. Dindar bir Müslüman kadın olarak, başörtülü bir kadın olarak ötekileştirilmeden, benimle beraber, benim özgür olduğum tüm alanlarda, Türkiye’de bu topraklarda yaşayan her düşünceden halkların, insanların özgürlük içerisinde kendi kimliklerini var edebileceklerini gördüğüm için buradayım.”

Cumartesi yapılan HDK Genel Kurulu’nda bir de madde teklif etmiş Kaya:
"Teklif ettiğim madde şöyle: Kadınlar tercih ettikleri hayat tarzları, kılık kıyafetleri sebebiyle hiçbir şekilde ötekileştirilemezler, eğitim ve çalışma hakları engellenemez. Bunun burada karşılığını gördüğüm için buradayım."

Kaynak: Haber Siteleri

------------------------------------

İslami Camianın öncüleri ya da zamanında bedel ödemiş olan kimseler son yıllarda dökülmeye başladı
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
  • adalet ve özgürlük dinimdir
Ynt: Hüda Kaya Neden HDP'ye Katıldı?
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2013, 07:00:37 ÖS 19 »
2/206  :-XOnlar ki, müminleri bırakıp kafirleri dost ediniyorlar; onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Oysa izzet ve şeref, tamamıyla Allah'a aittir.

insanları anlamak zor iş geçmişi işi eylemleri belli olan ırkçı faşistlere sığınacak  ne vardı  >:(

kendini tesilli et  ama bizi ikna etme  lider sultası yokmuş bir işaretle patır patır adam harcıyorlar

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2013, 09:26:15 ÖÖ 09 »

atalarımızın bir lafı vardı;

al sana bir "KAYA" nerene dayarsan daya...

« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2013, 05:28:28 ÖS 17 »
Bu ne perhiz nu ne lahana turşusu derler!!....Hüda  kaya bir yandan islam diyor öte yandan islam kadınları eziyor diyen bir topluluğun içine giriyor....öte yandan da HDP’ye gelişinin en önemli nedenlerinden biri “tek bir liderin iki dudağı arasına mahkum olmak istememesi.”HDp nin aponun iki dudağı arasından çıktığı da bir gerçek ALLAHIM içimizdeki akılsızlar yüzünden bizi helak etme....

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2013, 08:44:01 ÖS 20 »
Müslümanların da günah işleme-yanlış yapma  özgürlükleri vardır.
Laik sistem gibi tek tip insan üretmeye karşıyız.
Daha eceli dolmayan insan için son karar verilmemiştir.

Hüda abla mücadeleci ruhuyla öne çıkmış muttaki bir yaşantısı olan güzel bir müslümandır.
Ben onunla birlikte (geçen yıl) yaşadım.
Müslümanlığına şahitlik ederim.
Mücadelesinede..
Bu yaptığı elbette yanlıştır.
Yalnız bir yalnış bütünüyle yanlış yapmaz.
Güneydoğuda yapılan haksızlıklar onu rahatsız ediyordu.
Bu yaptığıda bir tepkidir. Tabiki doğru tepki değildir..

Dua edelimde Rabbim hepimizi Dosdoğru yolda sabit kılsın...
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı ozan_er

• ozaner
  • **
  • 223
  • adalet ve özgürlük dinimdir
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2013, 11:25:04 ÖS 23 »

اللّهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُواْ يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ أَوْلِيَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ

2/257  Allâhu velîyyullezîne âmenû, yuhricuhum minez zulumâti ilen nûr(nûri), vellezîne keferû evliyâuhumut tâgûtu yuhricûnehum minen nûri ilâz zulumât(zulumâti), ulâike ashâbun nâr(nâri), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).

4/76

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا

Ellezîne âmenû yukâtilûne fî sebîlillâh(sebîlillâhi) vellezîne keferû yukâtilûne fî sebîlit tâgûti fe kâtilû evliyâeş şeytân(şeytâni), inne keydeş şeytâni kâne daîfâ(daîfen).

« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2013, 01:10:24 ÖS 13 »
Müslümanların da günah işleme-yanlış yapma  özgürlükleri vardır.
Laik sistem gibi tek tip insan üretmeye karşıyız.
Daha eceli dolmayan insan için son karar verilmemiştir.

Hüda abla mücadeleci ruhuyla öne çıkmış muttaki bir yaşantısı olan güzel bir müslümandır.
Ben onunla birlikte (geçen yıl) yaşadım.
Müslümanlığına şahitlik ederim.
Mücadelesinede..
Bu yaptığı elbette yanlıştır.
Yalnız bir yalnış bütünüyle yanlış yapmaz.
Güneydoğuda yapılan haksızlıklar onu rahatsız ediyordu.
Bu yaptığıda bir tepkidir. Tabiki doğru tepki değildir..

Dua edelimde Rabbim hepimizi Dosdoğru yolda sabit kılsın...

madem o kadar samimiyetiniz var ona ulaşın ve sorun kafada soru işaretleri sonlansın....

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2013, 04:45:33 ÖS 16 »
"İnsanlar özgürdür" demişim yukarda...

Kafam karışık olmadığı için soracak sorumda yok...

Saklı biyerde değil, kafası karışan herkes sorusunu sorabilir....
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2013, 07:12:16 ÖS 19 »
"İnsanlar özgürdür" demişim yukarda...

Saklı biyerde değil, kafası karışan herkes sorusunu sorabilir....

insanlar özgür elbet ama saflarını belli etsinler....açık olsunlar hüda hocanın yazılarını severek takip ederdim sizin kafanızda yokda benım ve diğerlerinin kafasında soru işareti dolu..madem yakınen tanıyorsunuz sebebını öğrenınde bunca insan suizan yapmasın ben sizin kafanızda soru işareti var demedim.....

« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2013, 08:56:56 ÖS 20 »
Doğru bulmadığınız ve kınadığınız kişiye nasıl bi çareniz olurdu, örneğin Hangi partiye girseydi doğru yapmış ve takdirinizi alırdı.

Değer yargılarınız nedir ve bu değer yargılarınızın beslendiği bilgi kaynağı nedir ki,sizi böyle düşünmeye sevk olundunuz..

Sizce bu partilerin birbirinden farkları nelerdir,değer yargılarınıza göre bi değerlendirirmisiniz..

« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2013, 09:01:52 ÖS 21 »
yazar olarak kalması siyasete hiç bulaşmaması daha yerinde bir karar olurdu. partiler arsındaki fark ne demişiniz göremediyseniz daha ne yapayım....

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2014, 06:45:43 ÖS 18 »

bu bayan kim ise neci ise hiç tekin bir ayak olmadığı gibi provakatif karakterde görünmektedir
hükümet tayyip karşıtı olabilirsiniz ama adil ve insan olma yükümlülüğünüz yükümlülüğümüz var

kendisinin soma olayları ile ilgili facebook paylaşımı :

Alıntı
Hüda Kaya
15 Mayıs, İstanbul yakınlarında
Soma'da yeraltı toplu mezar oldu. Ölen işçi sayısı 800 ün üzerinde.

Açın gözlerinizi. Tabi kalmış ise önce vicdanlarınızı.
Yer altını toplu mezara döndürenleri görün.
Bağnazca saldıracağınıza egemenlerin vahşetine değil mazlumların çığlığına kulak verin...

evet hesap soralım
ama sen bu 800 sayısını nereden uydurdun kaynağın ne onu açıkla
ali tezel attı bu iddiayı ortaya...!!!

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2014, 07:08:12 ÖS 19 »
AK parti düşmanlığı nasıl ki İhsan Eliaçık'ın gözünü kör ettiyse, Hüda Kaya'nın da gözünü kör etmiş. Yazık
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2014, 12:18:39 ÖÖ 00 »
Alıntı
ile başlayan cümle her ne kadar size ait olmuş olsa bile , sizde kendini bulmuş tüm kafası net bireylere içimde tutamadığım mülahazalarımı dermayan edeceğim. kabul ederler mi? bilemiyorum.

ben kafası karışık olmayan insanlardansa kafası karışık insanları kendime yakın bulmuşumdur.
çünkü benimde kafam karışık. (saçlarım düzgün umarım anlatabiliyorum?)

kafası karışık olmayan insan , düşünmüyor demektir.
eğer kafanız karışıksa , boş değil ,dolu bir kafaya sahipsiniz ve her an düşünüyorsunuz demektir.
karışık kafa çalışan kafadır.
elbet netleşir.
sonra başka bir karışık kafaya gebe kalarak..

*

Çevrimdışı ozanca

• *
  • 4676
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2014, 11:57:40 ÖS 23 »
Geçmişte bilmem muhteremi ...
Sanırım gelecekte de bilmeyeceklerimden ...
Not font kurbaa