Ruhlarına Okumadan Önce Şu Sorulara Cevap Ver!

• 16 Cevap
  • 12254 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
Ynt: Ruhlarına Okumadan Önce Şu Sorulara Cevap Ver!
« Yanıtla #15 : 02 Ekim 2013, 09:04:29 ÖÖ 09 »
İnsanlar kavram kargaşası yaşadığı için neyin şirk, neyin de bid'at olduğunu karıştırıyor. Kendinden başkalarını Müslüman kabul etmeyen kimseler,yapılan hataları, yanlışları hemen şirke, küfre bağlamaya çalışıyorlar maalesef.
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5127
    • depo
Ynt: Ruhlarına Okumadan Önce Şu Sorulara Cevap Ver!
« Yanıtla #16 : 02 Ekim 2013, 10:07:26 ÖÖ 10 »

9 tevbe 128
Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.

17 isra 53
Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan insanın apaçık bir düşmanıdır.

sanırım sohbet konudan kişilere doğru yönelmiş. farklı düşünmemiz olağandır ama doğrudur ama yanlıştır.
peygamber bile kendisi ile alay ve eziyet eden müşriklere karşı güzel bir öğüt ile anlatmaktadır.
kaldı ki biz bizeyiz daha yumuşak üslup ile konuşmalıyız amacımız kazanmak ise
yok amacımız önümüze geleni dinden kovmak ise durmak yok tekfire (acımasız) eleştiriye devam...

3 ali imran 20

Eğer seninle çekişip-tartışırlarsa, de ki: 'Ben, bana uyanlarla birlikte, kendimi Allah'a teslim ettim.' Ve kitap verilenlerle ümmilere de ki: 'Siz de teslim oldunuz mu?' Eğer teslim oldularsa, gerçekten hidayete ermişlerdir. Fakat yüz çevirdilerse, artık sana düşen yalnızca tebliğ(etmek)dir. Allah, kulları hakkıyla görendir.