Obama İran ve El Kaide`yi Vurmak için de İzin İsteyecek

  • 0 Cevap
  • 2192 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

  • *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
Obama İran ve El Kaide`yi Vurmak için de İzin İsteyecek
« : 03 Eylül 2013, 02:05:50 ÖS 14 »
Obama İran ve El Kaide`yi Vurmak için de İzin İsteyecek

Obama, Suriye kararıyla ilgili konuşmasından dört saat önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu`yu arayıp bilgilendirmiş. Uzmanlara göre Obama, El Kaide`yi ve İran `ı vurma yetkisi de istiyor.
İsrail gazetesi Haaretz`in haberine göre, ABD Başkanı Barack Obama, geçen cumartesi günü Suriye `ye müdahale konusunda Kongre`ye danışacağını açıkladığı sürpriz konuşmasından yaklaşık dört saat önce "Bibi" lakaplı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu`yu arayıp bilgilendirdi.

BEYAZ SARAY GİZLEDİ

Haaretz`e göre normalde Obama`nın liderlerle yaptığı görüşme açıklanırken Beyaz Saray bu kez görüşmeyi gizli tutmak istedi. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ise "İsrail`e etki eden her şeyde Obama`ya güveniyorum" dedi.

TEZKERE İLE İRAN VE EL KAİDE`Yİ DE VURMA YETKİSİ İSTENİYOR

Uzmanlar, Kongre`ye sunduğu "tezkere" ile Obama`nın Suriye`de sadece rejimi değil, El Kaide`yi ve hatta İran`ı vurma yetkisi de alacağını vurguladı. Kongre`nin en az yarısı tasarıya karşı. Bir hafta lobi yapacak yönetim, "Onay vermezseniz İsrail`in güvenliği tehlikeye girer" demeye başladı. Reuters, "ABD`de iki partinin milletvekilleri de İsrail`in savunucusu olarak görülmenin ne kadar önemli olduğunu bilir" diye yazdı.

Obama yönetiminin Kongre`yi ikna turları başlıyor

Obama yönetiminin Kongre`yi, Suriye rejimine karşı askeri güç kullanmaya ikna süreci devam ederken, John McCain ve Lindsey Graham gibi bazı senatörlerin karşıt tonlarında yumuşamalar başladı. Obama yönetimi, Suriye rejiminin halkına karşı kimyasal silah kullanımına ABD`nin uygun bir askeri cevap vermesi noktasında, tüm hafta boyunca Kongre`de lobi yapmaya devam edecek.

Kaynak:Doğru Haber
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com