Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem

 • 10 Cevap
 • 12246 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« : 29 Mayıs 2013, 10:23:23 ÖÖ 10 »
Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem

Aman ALLAH ım diyerek insanın söze başlayası geliyor.Bu ne kaostur YARABBİ.Vahdet umutlarımızın suya düştüğü günlere tanık oluyoruz.Sadece Suriye den bahsetmiyorum.Tüm İslam coğrafyası.Birliğe gideceğini umarken günden güne kötüye gidiyor.Halk mı? her zamanki gibi medyanın yönlendirmesi sonucu taraflardan birisine dua ederken diğer tarafa lanet okuyor.Daha egemen kimse daha zengin kimse onun medyası ve dolayısıyla onun propagandası daha güçlüdür.Yani bu güne kadar nasıl olduysa öyle.gelenek hiç bozulmadı.
 
EY ALEMLERİN RABBİ demek geliyor içimden.El kaide ile Hizbullah savaşıyor.Bunları da mı görecektik bütün ümmeti Vahdet içinde görmeyi beklerken.Eskiden çok nadiren duyduğumuz ve küresel küfür ittifakının yaptığına inandığımız cami bombalamalarına büyük şeytan Amerika nın demokrasi getirdiği Irak ta şimdilerde her gün şahit oluyoruz.Ve iddia ediyorum:kendimde dahil olmak üzere Irak ta Suriye de ve tüm İslam coğrafyasında neler olup bittiğine dair kimsenin net bir bilgisi yok .
 
Ne araştırmacıların,ne gazetecilerin,ne bir çok ülke liderinin,nede entelektüel geçinenlerin.Şimdi bu yazıyı okuyan ve de özellikle yaftalamayı yaşam tarzı haline getiren ve kendisi gibi düşünmeyene yaşam hakkı tanımayan çok bilmişlerin beni hemen bir taraf haline getirip linç girişiminde bulunacağını da çok iyi biliyorum.ALLAH şahittir ki sadece ümmet ve ümmetin birliği tarafım.
 
Şia nın cahilleri beni Sünni diye adlandırıp tekfir edip düşman görse de inşallah ben aynı cehaleti gösterip onların hatasına düşmeyecek başta büyük şeytan olmak üzere küresel küfür ittifakının ekmeğine yağ sürmeyeceğim.
 
EVET...el kaide Hizbullah la savaşıyor:büyük şeytan(abd) Esed i devirmek isteyenlere her türlü desteği veriyor.Esed'i devirmek isteyenlerin içinde el kaidenin kolu olan el Nusra da var.Abd buna da destek veriyor.
Fakat el Nusra nın oradaki etkin rolünden de rahatsız.Diğer taraftan Esed in laik ve zalim olmasının yanında yıllarca Siyonist İsrail rejimine karşı dik durması ve Filistin davasına destek vermesi de inkar edilemez bir gerçek.El kaide nin küfür ittifakına karşı verdiği amansız mücadele,Hizbullah ın İsrail karşısında kazandığı zafer ve Filistin davasına desteği şahit olduğumuz olaylardır.
 
Ben çıkamadım buyurun siz çıkın işin içinden.Şimdi saysam Suriye meselesinde İran ve Hizbullah ın onlarca haklı nedenini sayabilirim,ve yine saysam muhalif cephenin onlarca haklı nedenini sayabilirim.
 
Şimdi bu savaşta egemen güçlerin yönlendirmesiyle safını belirlemiş ve (kendine göre)karşı tarafa cephe almış tevhidi  düşünen Müslümanlara düşünmeleri için üstat ATASOY MÜFTÜOĞLU nun bir tespitiyle seslenmek istiyorum"35 yıl önce gerçekleştirilen bir devrim 35 yıldır küresel küfür ittifakı tarafından kuşatma ve ambargo altındayken şimdilerde akşamdan sabaha yapılan devrimler neden yine aynı ittifak tarafından alkışlanmakta ve maaşa bağlanmaktadır".
 
Bunu bir taraf olduğum için değil düşünmemiz için söylüyorum.Burada t.c nin rolüne de iki cümleyle değinmek isterim.Yıllardır dünya coğrafyasında oluk oluk Müslüman kanı döken daha dün ırakta 1 milyon insan katleden abd ye şeytanın taraftarı diyemeyen t.c ve sözcüsü Bekir Bozdağ Hizbullah a hemen Hizbuşşeytan yaftasını yapıştırdı.Çünkü ağababası böyle istedi.Dediğim gibi ben bu işin içinden çıkamadım ve dua ya sarılmaktan başka bir şey gelmedi elimden.
 
YÜCE RABBİMİZ:Bizleri sıratı müstakimde birleştir.Bizleri fasık ın getirdiği habere göre hareket etmekten koru.Aynı ALLAH a aynı peygamberlere inanan,aynı kıbleye yönelip secde eden ümmet e vahdet olmayı nasip et.Müslüman'ım diyenlere İslam şuuru nasip et.Kalplerimizi ısındır.
 
KUR AN da buluşmayı ve KUR AN ın bizi kardeş yapmasını nasip et.Mezhebi din edinmekten bizleri koru.Bizim elimizle kafirleri cezalandır.Dinini parçalara bölüklere ve hiziplere ayıranlardan olmaktan bizleri muhafaza eyle ...SEN bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve yücesin övgüye layık olansın tam hüküm ve hikmet sahibisin bizim tek rabbimiz sin SANA hamd ve şükürler olsun.........AMİN...

ADEM GEMİCİ İktibas Dergisi.
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı ozan_er

 • ozaner
 • **
 • 223
 • adalet ve özgürlük dinimdir
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2013, 10:29:27 ÖÖ 10 »
İşi baştan kaybetmek bu olsa gerektir eğer teşhisiniz doğru değilse tesbitinizde doğru olmayacaktır.suriye hakikatı işin özü mazlum halkın bir firavun tarafından katlediliyor olması dır ,gerisi siyasi manevradır ,köşe kapmaca ,klik yarıştırmacadır.Elbette olaya dahil olan olmak isteyen ortadan pay kapmak gibi derdi olan gruhlar olacaktır.olayı, denklemi yan unsurlar uzerinden kurarsanız hakikatın kuşatıcılığını kaybedersiniz .Binler onbinlen çoluk çocuk öldürülüyor tecavüzler zulunler devam ediyor, bizim arakadaşımızın kafası karışmış zihin algı karışınca kafa karışması normal değil mi .Müslüman bir halk katlediliyor kardeşleri oturmuş kara kara düşünüyor kim haklı nerde dursak
bu da bir rahmettir ki gelenekçi mezhepçi zihniyetlerin Yani Kuranı özümsemeyenlerin nasıl çuvallaya cağını görme fırsatımız oldu efsana lerin yanık kestaneye dönüştüğünü gördük????????
ORTADA TEK BİR DENKLEM VAR ZALİMİN YANINDA MISIN MAZLUMUN YANIDA   MI   olay bu kadar net

Nisa 75 Size ne oldu da Allah yolunda ve "Rabbimiz! Bizi, halkı zalim olan bu şehirden çıkar, bize tarafından bir sahip gönder, bize katından bir yardımcı yolla!" diyen zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar uğrunda savaşmıyorsunuz

*

Çevrimdışı Müslüman

 • ****
 • 511
 • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2013, 11:11:06 ÖÖ 11 »
ozan_er o kadar basit değil işte

Şu anda en büyük sıkıntı bu sürecin sonunda oluşacak siyasi yapı nasıl olacaktır sorusu üzerinde kenetleniyor.

Bu konu bölgede Hizbullah ve Hamas gibi örgütlerinin geleceği için stratejik öneme sahiptir. Öyle ya batı güdümlü bir siyasi yapı bu örgütleri zor durumda bırakacaktır. Zaten Hizbullah'ın görünürdeki kaygısı budur. Suriye giderse herşeyimiz gider dedikleri de budur.

Sadece bu mu, hayır. Geçenlerde Lübnan Hizbullah'ı terör listesine aldığını açıkladı. Fakat arkasındaki iradenin Suudi Arabistan olduğunu dillendirenler var. Malum Şii İran ile Sünni Arabistan birbirlerinin düşmanıdırlar. Şii-Sünni ayrışması ve çatışması en çok Suudi Arabistan'ın işine geliyor.

Batı ve Amerika bir taşla iki kuş vurmak istiyor. Hem Esad'ın gidip yerine batı güdümlü bir siyası yapılanma hesaplarında hem de hazır ortalık karışmışken Hizbullah'tan kurtulma peşinde. Hizbullah her ne kadar bu iş siyasidir bizi yok etmek istiyorlar dese de aynı zamanda bu mezhebi bir savaştır. Zira Hizbullah ortadan kalktığı takdirde İran'ın yani Şii varlığın bölgedeki gücü azalacak belki de tamamen etkisiz hale gelecektir. Şii varlığın bölgede etkisini yitirmesi düşmanı olan Suudi Arabistan'a yarıyor zira Suud mezhep eksenli bir politika güdüyor.

Yani işin içinde hem siyaset var hem de mezhep kavgası var. Yani mesele dediğin kadar basit değil.

*

Çevrimdışı ozan_er

 • ozaner
 • **
 • 223
 • adalet ve özgürlük dinimdir
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2013, 12:24:22 ÖS 12 »
sorun çok basit amaaa   işler işte okadar basit değil dendiği anda başlanıyor hata buradan başlar eksiklik burasıdır.Tıpkı bu gün sorumlu olanlarda bu hataya düşüyorlar Sorun Merkeze Allahı Allahça bakışı almamakta .Yer yüzünün tüm toprakları  kazanımları bir bebeğin ölümüne  bir müslümanın tecavüze uğramasına değermi yerlerine kendinizi koyun

Fravun esed bölge çıkarları için diğerlerinden daha mı iyi mezhepçi şarlatanlar bölge müslümanları ile diyalog kursa yardımı onlar yapsa daha iyşi olmaz mı idi hem kulluk sorumlulğu hem daha iyi bir zemin olacaktı amaaaaaaaaaa

İş mezhebi din olarak algılayanlar

Tevhidi kavrayamayanlar

Sünnetullahı değil pragmatizmi önceleyenler oldukça

Dünya müstekbirleri zil takıp oynarken  izzetsiz şarlatanlar müslümanlara kan kusturmakta

her gün onlarca müslaman kanı akarken

DENKLEMİN MERKEZİNE

RABBANİ STRATEJİYİ KOYMAYANLAR KAYBETMEYE MAHKUMDUR  Allahın dinini  şeytani oyunlarla koruyamazsınız Musanın  sihirleri nasıl çözdüğünü  hatırlayın  ?????/

İŞLER OKADAR BASİT DEĞİL DİYENLER VARYA O0

*

Çevrimdışı Müslüman

 • ****
 • 511
 • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2013, 01:10:03 ÖS 13 »
Arkadaş biz mevcut realiteyi konuşuyoruz sen olması ve olmaması gerekeni. Elbette haklısın ama maalesef durum bu ve biz bu olup bitenler üzerinden konuşuyoruz.

*

Çevrimdışı ozan_er

 • ozaner
 • **
 • 223
 • adalet ve özgürlük dinimdir
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2013, 03:46:49 ÖS 15 »
zillet devam edecek anlaşılan


Hucurat 9 Eğer müminlerden iki gurup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. Şayet biri ötekine saldırırsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. Eğer dönerse artık aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. Şüphesiz ki Allah, adil davrananları sever.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Mehmet Metiner'den Şok Sözler
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2013, 07:25:03 ÖS 19 »
http://tvarsivi.com/player.php?y=483&z=2013-05-30+22%3A48%3A00

Mehmet Metiner tv programında şöyle dedi:
"Yezit ile Hüseyin karşı karşıya geldiğinde bizim tavrımız Yezitten yanadır"

Bunu bilinçli mi söyledi yoksa dil sürçmesi mi? ???

İnş. dil sürçmesidir.
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2013, 12:41:24 ÖÖ 00 »
Adem abimiz güzel yazmış ...
Ama yazık ki tarafsızım sözü oldukca havada kalmış ...
Olayları sürekli tek taraflı ele alma fanatizminden kurtulamamış ...
Tamam Suriyede Batının yardım için ! çırpınarak el uzatmasını güzel işlemiş ...
Ama ne hikmetse herşeye kadir olan bu batı iki sene gibi bir zamandır Suriyede bi sonuça ulaşamadı bunu neden sorgulamamış ?
Ve ya ne zamandır gerek Beşar Esed ve gerekse Hafız Esed mealen Baas direniş cephesi oldu bunu neden sorgulamamış ?
Hafız Esed zamanından kalma , içişleri bakanı, istihbarat bakanı , bilmem ne bakanı gibi eli müslüman kanına doymuş hatta taşmış isimleri şehit ilan eden Nasrallah zihniyetini neden sorgulamamış ?
Esed iktidarı kırmızı çizgimizdir diyen Resmi İran ağzının mustazaf kelimesine yapışmasını neden sorgulamamış ?
Ve maaşa bağlanan bu devrimlerden bahseden Atasoy ağabey , maaşa bağlanan çocuk  katillerinden neden bahsetmemiş ?
Çok iyi hatırladığım ve beni susturan bir açıklama yapmıştı Nasrallah , bu devrimlere Batı kaynaklı demek haramdır diyen açıklaması hala kulaklarımda çınlıyor ....
Ne olduda bir anda tüm devrimler Amerikan hizmetine döndü ?
Lütfen kendi içimizde bari tutarlı olalım ...
Suriye rejimine bu denli anlam yükleyen insanlar sadece sadece lojistik destekten başka hiç bir şey görmedikleri Baas rejiminin ellerindeki müslüman kanını ( müslüman diye ayırmak bile anlamsız aslında insanlık kanı demek daha dogru ) neden görmezden geliyorlar ?
Neden Amerikan emperyalizminden dem vuranlar , Rus ve Çin emperyalizminden , müslüman katliamlarından dem vurmuyorlar ?
Desteklenen Suriye muhalefeti karşısında , sadece Rusya ve Çin tarafından destek gördüğü için ayakta kalabilen Suriye İktidarından neden bahsetmiyorlar ?
Hangi dağda kurt öldüde , Rusya direniş cephesinin arkasında büyük ağabey olarak durdu ?
Esedin maaşı , iktidarın maaşı , rejimin maaşı kimden geliyor bunu neden söylemiyor büyük ağabeylerimiz ?
Batı tarafından alkışlanan sabah akşam devrimleri , maaşa bağlanan muhalefet karşısında Rusyanın kucagına oturanlardan neden bahsedilmiyor ?
Neden bu susuş ?
Bumudur İslami duruş ?
Bumudur tarafsızlık bumudur gerçekleri görmek ?
Yazık çok yazık ...
Artık görünen köy klavuz istemez ...
Gün be gün köşeye sıkışan İran ve Hizbullah ve sevenleri olayları daha da itikata bağlayıp çok daha ağrasif söylemler üretmekten geri durmayacaklar ...
En nihayetinden Beşar Esedide şehit ilan edip , hüseyinileştirecekler ve geri kalanların tamamı Yezid tohumu olacak ....
Sonuç ?
Batının milyon dolarlar harcayıp başaramayacağı şeyi , yanlış siyaset, kutsal siyaset , başardı ....
Bu basiretsizliği sergileyenler bunun hesabını çok zor verecek ....
Ve 35 yıl önce gerçekleşen o devrim , önce kendi çocuklarını yedi sonra da kendi ideolojisini ....
Bu gerçeği görelim artık ....
Mustazaf ve müstekbir ...
Bir kez daha düşünelim , Baas rejimi mustazaf oldu , Batını yardımı sayesinde iki yıldır ölüm tarlalarında telef olan muhalefet müstekbir uşağı ....
Nasıl bir yardımsa ve nasıl bir organize ise bu batının ki , kundaktaki bebeleri bile terörize ederek kutsal iktidara isyana sevk edebiliyor ....
Ve libyada iki ayda halledilen iş , gel gör ki Suriyede iki senede İranın korkusuna elleşilmiyor yazık çok yazık ...


Ve Adem abi , çokda güzel yazmışsın ama yazık etmişsin satırlara ....
Maaşa bağlanan muhalefetten , muhalefeti destekleyenleri ağababasının uşakları olarak yazmışsında ....
Birde işin içinden çıkamadım  , tarafsızım yazmışsın utanmadan ....
Keşke biraz herifce yazaydın Rus beslemesi Esedden de bahsedeydin ....


Suriye çok şey öğretti şahsıma ....
Dini sömüren ağabeyleride öğretti ...

Not font kurbaa

*

Çevrimdışı ozan_er

 • ozaner
 • **
 • 223
 • adalet ve özgürlük dinimdir
Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2013, 11:18:03 ÖS 23 »
Metinerin dilimi şürçtü bilmem ama bu meselede  2/257   8)birçok müslümanın dini şürçüyor

adaşım (ozanca) feraset dolu yazın için teşekkürler

Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2013, 04:40:03 ÖS 16 »
Allah, sevinci üzüntüyü zaferi veya yenilgiyi insanlar arasında döndürürüz derken, dünyada her yükselen şeyin tekrar aşağı indirilmesi Allah'ın sünnetiyken bizim elimizle başlamamış bir olaya bu kadar komplo teorileri getirilmesi her planın üstünde bir planı olan Allah'ı saf dışı edip yaşanan bu zulmu/acıyı gölge altında bırakmıştır. Ya hu Esedden bin beteri gelse de bu adam ve rejimi gidecektir bakın bugün Tayyipte sallantıda şu an için zor olsada bi gün o da gidecektir, dün ordunun rejimi yıkılırken bugün kemalizm zihniyeti düşme eşiğinde yarın da demokrasi/laiklik gidecektir aslında her gelen sistem/rejim sonunu da beraberinde getiriyor. Biz bunların farkındayken gelişen bu olaylara karşı en azından ferasetli bir şekilde bulunmamız gereken noktayı mazlumun yanında olmayı seçmeliyiz en azından diyorum çünkü biz daha bunu bile yapamıyorken ! doğru yapıldığı takdirde de imanın en zayıf hali olarak yüzümüze vurulan gerçek..
Bu dünyası olmayan dinin, öteki dünyası da yoktur..!

Ynt: Suriye'de 100 Bilinmeyenli Denklem
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2013, 04:14:41 ÖS 16 »
Adem abimiz güzel yazmış ...
Ama yazık ki tarafsızım sözü oldukca havada kalmış ...
Olayları sürekli tek taraflı ele alma fanatizminden kurtulamamış ...
Tamam Suriyede Batının yardım için ! çırpınarak el uzatmasını güzel işlemiş ...
Ama ne hikmetse herşeye kadir olan bu batı iki sene gibi bir zamandır Suriyede bi sonuça ulaşamadı bunu neden sorgulamamış ?
Ve ya ne zamandır gerek Beşar Esed ve gerekse Hafız Esed mealen Baas direniş cephesi oldu bunu neden sorgulamamış ?
Hafız Esed zamanından kalma , içişleri bakanı, istihbarat bakanı , bilmem ne bakanı gibi eli müslüman kanına doymuş hatta taşmış isimleri şehit ilan eden Nasrallah zihniyetini neden sorgulamamış ?
Esed iktidarı kırmızı çizgimizdir diyen Resmi İran ağzının mustazaf kelimesine yapışmasını neden sorgulamamış ?
Ve maaşa bağlanan bu devrimlerden bahseden Atasoy ağabey , maaşa bağlanan çocuk  katillerinden neden bahsetmemiş ?
Çok iyi hatırladığım ve beni susturan bir açıklama yapmıştı Nasrallah , bu devrimlere Batı kaynaklı demek haramdır diyen açıklaması hala kulaklarımda çınlıyor ....
Ne olduda bir anda tüm devrimler Amerikan hizmetine döndü ?
Lütfen kendi içimizde bari tutarlı olalım ...
Suriye rejimine bu denli anlam yükleyen insanlar sadece sadece lojistik destekten başka hiç bir şey görmedikleri Baas rejiminin ellerindeki müslüman kanını ( müslüman diye ayırmak bile anlamsız aslında insanlık kanı demek daha dogru ) neden görmezden geliyorlar ?
Neden Amerikan emperyalizminden dem vuranlar , Rus ve Çin emperyalizminden , müslüman katliamlarından dem vurmuyorlar ?
Desteklenen Suriye muhalefeti karşısında , sadece Rusya ve Çin tarafından destek gördüğü için ayakta kalabilen Suriye İktidarından neden bahsetmiyorlar ?
Hangi dağda kurt öldüde , Rusya direniş cephesinin arkasında büyük ağabey olarak durdu ?
Esedin maaşı , iktidarın maaşı , rejimin maaşı kimden geliyor bunu neden söylemiyor büyük ağabeylerimiz ?
Batı tarafından alkışlanan sabah akşam devrimleri , maaşa bağlanan muhalefet karşısında Rusyanın kucagına oturanlardan neden bahsedilmiyor ?
Neden bu susuş ?
Bumudur İslami duruş ?
Bumudur tarafsızlık bumudur gerçekleri görmek ?
Yazık çok yazık ...
Artık görünen köy klavuz istemez ...
Gün be gün köşeye sıkışan İran ve Hizbullah ve sevenleri olayları daha da itikata bağlayıp çok daha ağrasif söylemler üretmekten geri durmayacaklar ...
En nihayetinden Beşar Esedide şehit ilan edip , hüseyinileştirecekler ve geri kalanların tamamı Yezid tohumu olacak ....
Sonuç ?
Batının milyon dolarlar harcayıp başaramayacağı şeyi , yanlış siyaset, kutsal siyaset , başardı ....
Bu basiretsizliği sergileyenler bunun hesabını çok zor verecek ....
Ve 35 yıl önce gerçekleşen o devrim , önce kendi çocuklarını yedi sonra da kendi ideolojisini ....
Bu gerçeği görelim artık ....
Mustazaf ve müstekbir ...
Bir kez daha düşünelim , Baas rejimi mustazaf oldu , Batını yardımı sayesinde iki yıldır ölüm tarlalarında telef olan muhalefet müstekbir uşağı ....
Nasıl bir yardımsa ve nasıl bir organize ise bu batının ki , kundaktaki bebeleri bile terörize ederek kutsal iktidara isyana sevk edebiliyor ....
Ve libyada iki ayda halledilen iş , gel gör ki Suriyede iki senede İranın korkusuna elleşilmiyor yazık çok yazık ...


Ve Adem abi , çokda güzel yazmışsın ama yazık etmişsin satırlara ....
Maaşa bağlanan muhalefetten , muhalefeti destekleyenleri ağababasının uşakları olarak yazmışsında ....
Birde işin içinden çıkamadım  , tarafsızım yazmışsın utanmadan ....
Keşke biraz herifce yazaydın Rus beslemesi Esedden de bahsedeydin ....


Suriye çok şey öğretti şahsıma ....
Dini sömüren ağabeyleride öğretti ... begen1

BU YAZIYI HENÜZ BU SABAH OKUDUM. KONUYU TAKİP ETMEME RAĞMEN ATLAMIŞIM. TEŞEKKÜRLER SAYIN OZANCA.

İNANCIM VE TAVSİYEM ŞUDUR Kİ ;

ZALİMİN ZULMÜNÜ HAFİFE ALAN VE/VEYA  ZALİM VE MAZLUM ARASINDA TARAFSIZ KALAN HERKİM VARSA , LÜTFEN BİR DAHA DÜŞÜNSÜN VE HEMEN TEVBE ETSİN. AKSİ TAKDİRDE MAHŞER GÜNÜNDE HESABINI VEREMEZ , HESABI ÇOK ÇETİN OLUR. AMEL DEFTERİNDE HİÇ UMMADIĞI VEBÂLLE KARŞILAŞIR VE ALTINDAN KALKAMAZ !

SURİYE'DE ZALİM : ESED , YANDAŞ VE DESTEKÇİLERİDİR.

MISIR'DA ZALİM :  DARBECİ SİSİ YÖNETİMİ YANDAŞ VE DESTEKÇİLERİDİR.

HER MÜSLÜMANIN ,ANILAN ZALİMLERE KARŞI  SAVAŞAN KARDEŞLERİNİN TARAFINDA OLMASI ;ONLARIN ZAFERİNİ DİLEMESİ VE ONLAR İÇİN İSTİSNASIZ HERGÜN DUA ETMESİ  ŞARTTIR.

BIRAKINIZ VE GEÇİNİZ , ABD'Yİ , İSRAİL'İ , RUSYA'YI  ..  VE DE ARTIK 10 YAŞINDAKİ  ÇOCUĞUN DAHİ DİLİNE DÜŞEN , SORULDUĞUNDA 3-5 DAKİKA BİR ŞEYLER ANLATABİLECEĞİ MUAZZAM B.O.P ROJESİNİ  !!

HEPİMİZ MÜSLÜMANLARIN SAFINDA BİRLEŞELİM ,

BİR MÜSLÜMAN KARDEŞİNİZ OLARAK UYARIYORUM , LÜTFEN !

ALLAH (CC)'NA EMANET OLUNUZ.
Muhammedün beşerun veleyse ke'l-beşeri, Bel hüve yâkûtetün ve'n-nâsü ke'l-haceri