KABE Tahrir Olmalı !

  • 1 Cevap
  • 2543 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Müslüman

  • ****
  • 511
  • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
KABE Tahrir Olmalı !
« : 16 Ağustos 2013, 07:30:36 ÖS 19 »
Mısır'da korkunç bir katliam devam etmekte. .Batı'nın kuyruğuna takılmış, başta Suudi Krallığı olmak üzere Arap dünyasının petrol zengini şeyhleri ve rejimleri bölgedeki halk hareketlerini kanla bastırıyor, kanla bastıranlara para yardımı yapıyor.

Peki ne yapmalı ki bu kanlı kısır döngü kırılsın? Mazlumder gibi İslami kesimin aklı başındaki sivil toplüm örgütleri, sorunun kaynağını oldukça yerinde tespit ederek, protesto eylemlerini Suudi Büyükelçiliği önünde gerçekleştiriyorlar.

Ama bu yeterli mi? Sonuç verir mi? Sosyal medyada rastladığım ilginç bir öneri var. Suudi rejimini protesto ederlerse, yani Kâbe'yi Tahrir yaparlarsa,işte o zaman bu gerçek Arap Baharı olur. (İlk Tahrir'den bahsediyorum, şimdi darbecilerin toplandığı Tahrir'den değil!)

Çünkü o Suudi rejimi orada durdukça, İslam dünyasına çöreklenen katillerin finansörü olmaya devam edecek. Hac, müslümanların yıllık kongresi gibidir esasında, öyle olması gerekir. Dünyanın dört tarafından müslümanlar bir merkezde toplanarak, doğrudan katılımcı demokrasi mekanizmaları ile Ümmet'in sorunlarını masaya yatırmalı. Ama yüzyıllar içinde, Emevi geleneğinin etkisiyle müslümanlar pasifize olmuş şekilde salt bir turistik ziyarete dönüştürmüş Hac ibadetini.

İşte, eğer Hac'da toplanan kitleler, Suudi rejimi başta olmak üzere, İslam ülkelerindeki eli kanlı tüm rejimleri protesto ederlerse, hepsine birden "Defol!" derlerse, milenyumun devrimi olur bu. Belki de, böyle bir protestonun olacağından ürkerse, Suudiler kendileri iptal ederler Haccı. Ve petrol kadar önemli bir gelir kaynaklarından olurlar.

Rejimleri büyük hasar alır. İki yüzlü Batı dünyası da en büyük müslüman (!) müttefiklerini yitirir! Bu sebeple, Hac'cı boykot yerine, Hac'da Kâbe'yi Tahrir yapmalı diyorum. Hem böyle birşey olduğunda, yüzbinler Kâbe'nin etrafında "barikat kurduğunda", oraya kurşunlarla saldırmayı, bombalamayı göze alabileceklerini sanmıyorum Suudilerin. Attıkları kurşunların, bombaların Kâbe'ye zarar vermesi karşısında, 21. yüzyılın Ebrehe ordusu haline gelirler çünkü. Müslüman dünyası ayağa kalkar. Kalksın da zaten, yeter yüzlerce yıldır uyuduğu!

#DirenMısır #DefolSisi #DefolSuud

Allah tüm mazlumlara güç, kuvvet, irade ve feraset versin...

HİKMET YİTİK

*

Çevrimdışı Müslüman

  • ****
  • 511
  • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
Suud Kralı, İhvan'ı ''terörist'' ilan etti
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2013, 07:48:53 ÖS 19 »
Suud Kralı, İhvan'ı ''terörist'' ilan etti

Suud Kralı Abdullah yaptığı açıkalamda İhvanı Müslimin'i resmen 'terörist' ilan etti ...

 


Suud Kralı Abdullah: "Biz sonuna kadar teröre karşı Kahire'nin yanındayız. Kim Mısır'ın içişlerine karışırsa işte onlar fitnecidirler"

Arap dünyasına da çağrıda bulunan Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Mısır'ın kaosa sürüklenmemesi için birlikte hareket edilmesini istedi.

Suudi Arabistan devlet televizyonu aracılığıyla yapılan açıklamada, "Suudi Arabistan Krallığı, halkı ve hükümetiyle, terörizme karşı Mısırlı kardeşlerinin yarında olmuş ve olmaya devam edecektir" denildi.

Mısır'da 3 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El Sisi tarafından devrilmesi sonrasında Suudi Arabistan, bu ülkeye acil 4 milyar dolarlık bir yardım paketi açıklamıştı.

Körfez ülkeleri, Mısır'a toplam 12 milyar dolar yardımda bulunacaklarını duyurmuştu.


İhvan'dan Suud Kralına jet cevap!:

"Arabistan kralı çok biliyor ki, Mısır halkı zafer kazandığında onun da sonu gelecektir"


Timetürk