Mısır'da Katliam

 • 15 Cevap
 • 12337 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Mısır'da Katliam
« : 14 Ağustos 2013, 02:16:02 ÖS 14 »
Darbeci katliamın bilançosu ağırlaşıyor
Mısır'ın başkenti Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndaki darbe karşıtlarına bu sabah itibarı ile güvenlik kuvvetleri müdahale etmeye başladı. Meydanın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile darbe karşıtlarına müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi.
Darbe Karşıtı İttifak adlı bir örgüt, resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada saldırı sonucu ölenlerin sayısının 2200'e ulaştığını bildirdi. Açıklamada ölü sayısının 10 bini aştığı kaydedildi. Ayrıca ölenler arasında 50'den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.
Gulf News muhabiri Habiba Abdelaziz, açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Tüm müdahalelere rağmen kurtaralamayan Abdelaziz hayatını kaybetti.
Ayrıca Al-Jazeera Televizyonuna göre Mısır'da bulunan yabancı uyruklu bir fotoğrafçı, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu hayatını kaybetti.
İHVAN 'SOKAĞA DÖKÜLÜN' DEDİ, MİLYONLAR SOKAKLARA İNDİ
Mısır'ın başkenti Kahire'de darbe karşıtı göstericilere güvenlik kuvvetlerinin kanlı müdahalesinin ardından protesto gösterileri ülke geneline yayıldı.

Anadolu Ajansı'na göre Başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında 300'den fazla kişinin hayatını kaybettiği, binlerce kişinin yaralandığı müdahalenin ardından Rabiatul Adaviye Meydanında göstericilerin bekleyişi sürerken, Heliyepolis bölgesinde bulunan Nuzha caddesinde toplanan yüzlerce kişi katliamı protesto etti.

Lübnan Caddesi ile El Mühendisin semtinde toplanan binlerce kişi barışçıl göstericilere yönelik operasyonu kınayan gösterilere başladı. Faysal ve Haram caddelerinde toplanan göstericiler yollara barikatlar kurarak lastik yaktılar. Bölgeden zaman zaman silah seslerinin geldiği bildiriliyor.

Kahire yakınlarında bulunan Helvan kentinde de darbeye karşı gösteri başlatan göstericilere polis müdahale etti. Binlerce kişi Hilvan Merkez'de bulunan emniyet müdürlüğü binasını kuşattı. Kente polislerin karakolları terk ettikleri belirtiliyor.
300 ölü, 5 bini aşan yaralı
Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Cihad Hattat, yaptığı açıklamada sabah başlayan müdahalede güvenlik güçlerinin halkın üzerine rastgele açteş açtığını, bunun üzerine çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğunu bildirdi.
Ölü sayısının 300'e ulaştığını kaydeden Hattat, sayısı 5 bini aşan yaralılara meydandaki darbe karşıtları tarafından ilk müdahalenin yapıldığı bildirdi.
Nahda meydanı boşaltıldı
Mısır güvenlik güçlerinin, Nahda meydanındaki darbe karşıtlarına yönelik zırhlı birliklerle yaptığı müdahalede, göstericiler alandan uzaklaştırıldı. Bazı göstericilerin gözaltına alındığı Nahda meydanındaki çadırlar, sökülmeye başlandı. Nahda meydanının kontrolü tamamen güvenlik güçlerinin eline geçti.
Helikopterlerin alçak uçuşu sürdürdüğü meydandan dumanlar yükselmeye devam ediyor.
Çok sayıda yaralının bulunduğu Nahda meydanının etrafında zırhlı araçlar beklemeyi sürdürüyor.
Bölgede bulunan İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin büyükelçilikleri çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda.
Keskin nişancılar rastgele ateş açıyor
Nahda meydanı yakınında yer alan El-Orman Parkı ile Kahire Hayvanat Bahçesi'nde yangın çıktığı, burada bazı ağaçların yandığı, meydanlardaki göstericilere gaz bombaları ve gerçek mermilerle ateş açıldığı bildirildi.
Rabiatul Adeviyye Meydanı'na yakın güvenlik birimlerine ait binaların çatılarından, keskin nişancıların hedef aldığı göstericiler arasında ölenler olduğu, Nahda meydanındaki bazı göstericilerin ise saldırılardan korunmak için Kahire Üniversitesi Mühendislik Fakültesine sığındığı kaydedildi.
İçinde keskin nişancıların yer aldığı helikopterlerin meydanların üzerinde alçak uçuş yaptığı, özellikle kameramanları hedef aldığı iddia ediliyor. Şiddetli gaz bombası ve saldırılara rağmen meydanlardan ayrılmayan kalabalıklara katılmak için hareket eden kitlelere de ordu birliklerinin müdahale ettiği kaydediliyor.
Hastanelerde ekipman ve doktor yetersizliği
Yoğun şekilde gaz bombalarının atıldığı ve silahların kullanıldığı meydandaki yaralıların dışarıya çıkartılmasına izin verilmediği, meydan hastanelerindeki ekipman ve doktorların yetersiz kaldığı, kan kaybından dolayı çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor.
İhvan'dan halka "sokaklara dökülün" çağrısı
Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanındaki göstericilere destek için Mısırlılardan "sokaklara dökülmelerini" istedi.
Binlerce kişi Mustafa Camii önüne akın etti
RNN Haber Ajansı'na göre Mısır'da gerçekleşen müdahale sonrası evlerinde bulunan binlerce Mısır vatandaşı polislerin geçtiği yolu tıkamak için Mustafa Mahmud Camii önünde toplandı.
Mustafa Camii önündeki göstericilere müdahale geldi
Mustafa Camii önünde toplanan darbe karşıtı göstericilere ordu güçleri tarafından müdahale geldi. RNN'ye göre güvenlik güçleri, gaz bombasının ardından göstericilerin üzerine gerçek mermiyle ateş açtı.
Sahra hastanesine çok sayıda yaralı getirildi
Kahire'deki Rabiatül Adeviyye meydanındaki cami ve çevresine kurulan sahra hastanesine çok sayıda yaralı getiriliyor.

Müslüman Kardeşler'in internete yüklediği görüntülerde camiye getirilen kanlar içindeki yaralılar görülüyor.

Bazı görgü tanıkları ise güvenlik güçlerinin göstericilere helikopterden ateş açtığını ifade ediyor.
Hastanenin elektrikleri kesildi
Al-Jazeera Televizyonu'na göre polis müdahalesinde yaralananların kaldırıldığı meydan hastanesinde elektrikler kesildi. Yaralalılara yapılacak olan müdahalelerde zorluk yaşanıyor.
 Ayrıca ölenler arasında 50'den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.

Haber7.com

http://www.haber7.com/afrika/haber/1061925-darbeci-katliamin-bilancosu-agirlasiyor
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı Rahmetli

 • *
 • 1056
İzmir'de STK'lar Mısır"daki katliamı protesto etti
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2013, 07:57:27 ÖS 19 »
İzmir'de STK'lar Mısır"daki katliamı protesto etti
İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) çatısı altında toplanan 45 dernek, Mısır’da yaşanan ölümleri protesto etti.        Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (ÖZGÜR-DER) ve İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) çatısı altında toplanan 45 dernek, Mısır’da yaşanan ölümleri protesto etmek amacıyla Konak Meydanı’nda toplandı. Mısır’daki darbe karşıtlarının başkent Kahire’deki Rabiat’ül Adeviyye ve Nahda meydanlarında kurdukları çadırlara müdahale eden güvenlik güçlerinin yüzlerce kişiyi öldürdüğünü ifade eden dernek üyeleri, tekbir getirerek çeşitli sloganlar attı.

        Mısır’daki olaylarda 2 bin 200'den fazla kişinin öldürülüp, 10 bin civarında da kişinin yaralandığını belirten ÖZGÜR-DER İzmir Şube Başkanı Nurcan Büyük ve dernek üyesi Özlem Öz birer basın açıklaması yaptı. Büyük, "İslami hareketleri engellemeye çalışan güçler, Allah’ın izni ve Müslümanlar eliyle hak ettiği cezayı inşallah bulacaklardır. İzmirli Müslümanlar olarak bizler Mısır’ın her zaman yanındayız." diye konuştu.

        İzmir İHH İnsani Yardım Derneği adına açıklama yapan Rasim Çağlar ise "Buradan Amerika, Avrupa, terör devletleri İsrail’e sesleniyoruz. Artık oyunlarınız tutmuyor. Müslümanlar olarak artık sizden ve işbirlikçi kuklalarınızdan korkmuyoruz." dedi.

Cihan Haber Ajansı
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı Rahmetli

 • *
 • 1056
Kanlı çarşamba olağanüstü hal getirdi
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2013, 08:01:18 ÖS 20 »
Kanlı çarşamba olağanüstü hal getirdi
 
 
Mısır'da güvenlik güçleri, darbe karşıtlarının başkent Kahire'deki Rabiat'ül Adeviyye ve Nahda meydanlarında kurduğu protesto kamplarına müdahale etti. Müslüman Kardeşler, güvenlik güçlerinin sert müdahalesi sonucu yüzlerce kişinin öldüğünü duyurdu. Nahda Meydanı'ndaki müdahale sırasında çıkan yangında bazı protestocular yanarak can verdi. Mısır cumhurbaşkanlığı, TSİ 16.00'dan itibaren ülke genelinde bir aylığına olağanüstü hâl ilan edildiği duyurmuştu.


 
 
Zırhlı araç ve buldozer destekli Mısır güvenlik güçleri temmuz ayının başında devrilen eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevine iadesi için Rabiat'ül Adeviyye ve Nahda meydanlarında haftalardır oturma eylemi yapan göstericilere önce biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından güvenlik güçleriyle Mursi yanlıları arasında çatışma çıktı.


 
"TERÖRİSTLER SALDIRDI"
 
Çatışmalarda polislerin gerçek mermi kullandığı iddia edilirken, Mısır İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada güvenlik güçlerinin ateş açmadığı, aksine kamplardaki "teröristlerin" saldırısına maruz kaldıkları belirtildi.
 
Reuters'a konuşan bir görgü tanığı, Mısırlı askerlerin, güvenlik güçlerine taş ve molotofkokteyli atan Mursi yanlılarına açtığı ateş sonucunda 20 protestocunun bacağından vurulduğunu söyledi. Nahda Meydanı'ndaki müdahale sırasında çıkan yangında bazı protestocular yanarak can verdi.
 
Bir bakanlık yetkilisi, gözaltına alınanlar arasında Müslüman Kardeşler liderlerinin de olduğunu söyledi. İçişleri Bakanlığı Kahire'ye giden tüm tren seferlerinin durdurulması yönünde de talimat verdi.


 
 
MUSTAFA MAHMUD MEYDANI'NDA DA KAN DÖKÜLDÜ
 
Anadolu Ajansı, Kahire'deki Mustafa Mahmud Meydanı'nda darbe karşıtlarına ateş açılması sonucu 19 kişinin öldüğünü, 1000'den fazla kişinin yaralandığını bildirdi.
 
Mustafa Mahmud Meydanı sahra hastanesi yöneticisi Muhammed Abdulfettah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, durumu kritik 20 yaralının Mühendisler semtindeki Es Selam ve Dımaşk hastanelerine sevk edildiğini söyledi.
 
FAYUM'DA 35 ÖLÜ
 
Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yetkililerinden Muhammed el-Bilteci, yapılan sert müdahalenin ardından darbe karşıtlarına destek için Mısırlılardan "sokaklara dökülmelerini" istedi. İlerleyen saatlerde çatışmalar diğer kentlerde de şiddetlendi.
 
Fayum kentindeki çatışmalarda 35, Süveyş’te beş, İsmailiye’de ise dört kişinin öldüğü bildirildi. İskenderiye, Asyut, Minye ve hatta tatil yöreleri Hurgada, Şarm El Şeyh ve Dehab Helvan kentlerinde eylemlerde ölenlerin olduğu ileri sürüldü.
 
Müslüman Kardeşler Sözcüsü Cihad Hattat, Mısır'da sabah saatlerinden bu yana 2 binden fazla kişinin öldüğünü iddia etti. "Katliam sekiz saattir sürüyor ve Mısır'da ya da dünyada bunu durduracak tek bir aklı başından insan yok. İki binden fazla kişi öldü, 20 bin de yaralı var ve tüm dünya izliyor" diye tweet attı.


 
 
BARADEY İSTİFA ETTİ
 
Mısır'da yaşanan son olayların ardından Cumhurbaşkan Yardımcısı Muhammed el Baradey'in istifa ettiği açıklandı.
 
AFP, Nobel Barış Ödüllü siyasetçinin, geçici Cumhurbaşkanı Adli Mansur'a istifa mektubunu sunduğunu bildirdi.
 
Baradey mektubunda, "Kabul etmediğim ve sonuçlarından korktuğum kararların sorumluğuna daha fazla dayanmak benim için artık iyice zorlaştı" ifadesini kullandı.
 
Baradey'in istifa kararı, Mısır Cumhurbaşkanlığı'nın TSİ 16.00'dan itibaren ülke genelinde bir aylığına olağanüstü hâl ilan edildiğini duyurmasının ardından geldi. Olağanüstü hâl ilanına ABD de sert tepki göstermişti. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ayrıca, göstericilere yapılan kanlı müdahale şiddetle kınanmıştı.
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı Rahmetli

 • *
 • 1056
Mısır'da göstericilere ateş açılma anı
« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2013, 08:03:54 ÖS 20 »
Mısır'da göstericilere ateş açılma anı
Mısır'ın başkenti Kahire'de göstericilere ateş açılma anı amatör kameralar tarafından görüntülendi.


....


Sosyal paylaşım sitelerine yüklenen görüntüde, Adeviyye Meydanı yakınında İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik güçleri ile sivil giyimli şahısların göstericileri hedef aldığı görülüyor.

Bu arada Mısır medyası, Kahire'deki iki meydandaki gösterilerin de sona erdirildiğini duyurdu.


Cihan Haber
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2013, 08:07:29 ÖS 20 »
Mısır'da göstericilere ateş açılma anı
Mısır'ın başkenti Kahire'de göstericilere ateş açılma anı amatör kameralar tarafından görüntülendi.

Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Cihan Haber

Link abi?
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı Rahmetli

 • *
 • 1056
Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2013, 08:12:46 ÖS 20 »
video görüntüsünü yerinden söküp çıkarmak biraz zor oldu geciktik kusuru galma :)
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2013, 08:35:59 ÖS 20 »

Canı cehenneme rahat uyuyanın...!
 Kapısını örtenin perdesini çekenin....!
 Yüreği yalnız kendiyle dolu olanın....!
 Duvarları ancak çarpınca görenin.....!
 Canı cehenneme başkasının yangınıyla....!
Evini ısıtıp yemeğini pişirenin....!
 "Ümmet" nerdesin demiyenin...!
 Dualarını esirgeyenlerin...!
 ‪#‎MısırdaKatliamDursun‬ ‪#‎mısır‬‪#‎dualarmısıriçin‬ ‪#‎egypt‬Mısır'da katliam var! #mısırdakatliamdursun ‪#‎misirdavahsetdursun‬
 ‪#‎Adeviyye‬ Meydanı'nda şehit düştü.‪#‎prayforEgypt‬ #Egypt #Mısır ‪#‎Darbeyekarşı‬ ‪#‎nerdesinadalet‬ ‪#‎ümmet‬ ‪#‎ummet‬ ‪#‎Allah
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Katliamın Destekçisi: Birleşik Arap Emirlikleri(BAE)
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2013, 11:22:43 ÖÖ 11 »
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanlığı, Mısır hükümetinin "Siyasi icraatını" anlayışla karşıladığını bildirdi.

BAE Resmi Haber Ajansı WAM'da yer alan habere göre, BAE Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Mısır hükümetini aldığı kararların "anlaşılır" olduğu belirtilerek, "  "Bu icraat, Mısır hükümetinin geçtiğimiz dönemde kendini olabildiğince tutmasının ardından geldi. Hükümet, 30 Haziran'daki halk iradesine cevap olarak açıkladığı yol haritası kapsamında, defalarca kimseyi siyasi hayattan dışlamayacak ulusal uzlaşıya çağırdı" denildi.

Mısır'daki tüm kesimlere ulusal uzlaşıya katılma çağrısı yapılan açıklamada, "İstenilen demoktarik, sivil siyasi geçişin" gerçekleşmesi için açıklanan yol haritasına uyulması istendi.

BAE, Mısır'da 30 Haziran gösterilerinin ardından ordunun yönetime el koymasını desteklemiş ve ülkeye 3 milyar dolar kredi vereceğini açıklamıştı.

AA
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2013, 06:13:50 ÖS 18 »
SELAMUN ALEYKUM

SÜREGELEN '' KATLİAM '' İÇİN  KAFİR VE MÜNAFIKLARCA YAKIŞTIRILAN / UYDURULAN  '' OPERASYON '' , '' ÇATIŞMA ''  VB SAPTIRMALARDAN SONRA  DEMEK Kİ BİR DE '' SİYASİ İCRAAT '' SAÇMALIĞI DEKLERE EDİLMİŞ. LÂNET OLSUN. !

ŞU AN YAKIN ÇEVREMDE TARTIŞTIĞIMIZ , İHVANIN ÖNGÖRDÜĞÜ '' MEYDANLARA SİLAHSIZ DÖKÜLÜP HEDEF TEŞKİ ETME '' NİN NE ZAMAN KADAR SÜRECEĞİ , NE DERECE DOĞRU OLDUĞU , HANGİ ANLAYIŞA VE İNSANLIKTAN ÇIKMIŞ BU DÜNYA KAMUOYUNA NE TÜR BİR MESAJ VEREBİLECEĞİ ?

TÜRKİYE'DE GERÇEKLEŞMESİ  HİÇ DE UZAK İHTİMAL OLMAYAN BU TÜR BİR KALKIŞMANIN BÖYLESİNE BENZER MASUMANE VE SİLAHSIZ GERÇEKLEŞİP GERÇEKLEŞEMİYECEĞİ !

ŞU VAR Kİ , ONLARCA YILDIR BENZER OLAYLARDA  SADECE TARTIŞABİLEN (!) BEN VE  BENZERİ MÜSLÜMAN ERKEKLERİN (!) HUZURU MAHŞERDE KOLAY HESAP VEREBİLECEĞİMİZDEN KESİNLİKLE ENDİŞELENİYORUM. HESAPTA MÜNÂKAŞA BAŞLARSA VAY BİZ MÜSLÜMAN ERKEKLERİN (!) HALLERİNE !


Muhammedün beşerun veleyse ke'l-beşeri, Bel hüve yâkûtetün ve'n-nâsü ke'l-haceri

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2013, 07:38:05 ÖS 19 »
Elemin, şimdi şu ortamda elin ve dilin hakkı için... O bildiğin kelimeler hakkı için...

Ve Allah aşkı için,

Muhalefet etme!!!! (Hiç çekilmezsin)

Sadece dua et!!!!
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2013, 12:52:33 ÖÖ 00 »
Elemin, şimdi şu ortamda elin ve dilin hakkı için... O bildiğin kelimeler hakkı için...

Ve allaş aşkı için,

Muhalefet etme!!!! (Hiç çekilmezsin)

Sadece dua et!!!!

LÂ HAVLE ..

NE MUHALEFETİ  ?

BUNU DA MI DUYACAKTIM !

SANIRIM BİR SOLUKTA OKUMA  SONUCU YANLIŞ ANLAMIŞSIN KARDEŞ ? 

TABİİ GERGİNLİK DE HAD SAFHADA !

BU YÜZDEN '' YANLIŞ ANLAMIŞSIN ''  YERİNE ''  '' ANLATAMADIM GALİBA ''  ŞEKLİNDE DÜZELTEREK AÇAYIM :

TARTIŞTIĞIMIZ / KARAR VEREMEDİĞİMİZ ŞEY  MEYDANLARIN DOLUP DOLMAMASI DEĞİL . MEYDANLAR KESİNLİKLE BOŞ KALMAMALI  ; HINCA HINÇ DOLMALI , MEYDAN DÜŞMANA BIRAKILMAMALI ( Kİ BU SİSİ'NİN ORDUSU VE BALTACI SIFATLI KATİLLER GÜRÜHU KESİN VE APAÇIK BİR DÜŞMANDIR ).  AMA SİLÂHSIZ VE TECHİZATSIZ HEDEF OLMAK NEREYE KADAR ?  ÜST  ŞEHİD LİMİTİ KAÇ ?

İHVAN , PARALEL GÖRÜŞTEKİLER , BİRKAÇ ARKADAŞIM ,KISACA ÇOĞUNLUK KAMUOYU DİYORLAR Kİ  : '' SİLAHLI BİR KALKIŞMA İÇ SAVAŞ DOĞURUR , ÖLÜ SAYISI ÇOK ARTAR ,MÜSLÜMANLAR ELİ SİLAHLI  TERÖRİST DAMGASI YER , ZATEN DÜNYADA MÜSLÜMAN=TERÖRİST ALGISI HAKİM , EKMEKLERİNE YAĞ SÜRMEYELİM ... ''

BAZILARIMIZ DA  SORUYOR  : BU MEYDANLAR NE MEYDANI ?  DEMOKRASİ (? ) Mİ   SAVAŞ  MI  ?  HANGİSİ ?  SANA SİLAH ÇEKEN VE SENİ KATLEDEN  KİŞİLERE KARŞI  TOPLANIP  BAĞIRIP ÇAĞIRMAKLA MI YETİNECEKSİNİZ , YOKSA MİSLİYLE KARŞILIK VERMENİZ Mİ GEREKLİ ? KUR'AN , SAVAŞ ,  SAVAŞ HAZIRLIĞI , TEÇHİZAT VB KONULARDA NE DİYOR ?  KENDİNİZİ GÜÇSÜZ,TEÇHİZATINIZI YETERSİZ GÖRÜYOR OLSANIZ DA , EĞER ALLAH (CC) 'NUN MELEKLERİ YARDIMINIZA GELİRSE NE OLUR O DÜŞMANIN HALİ  ?  NE DERSİNİZ ?

MÜSLÜMAN ERKEKLER ( Kİ BUNLAR MISIR DIŞINDAKİLERDİ )  KONUSUNDA SÖYLENECEK  İLÂVE BİR ŞEYİM YOK.

DUA KONUSUNA GELİNCE , UMARIM ARALIKSIZ , HERGÜN  DUA ETMEYENİMİZ  YOKTUR !

RABBE EMANET OLUN KARDEŞİM

Muhammedün beşerun veleyse ke'l-beşeri, Bel hüve yâkûtetün ve'n-nâsü ke'l-haceri

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Müslümanlar Artık Sandığa Güvenebilir mi?
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2013, 08:27:52 ÖÖ 08 »
 Müslümanlar Artık Sandığa Güvenebilir mi?
İngiliz The Independent gazetesinin deneyimli Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Mısır'da yaşananların ülkede iyileşmesi yıllar alacak bölünme yarattığını ve Mısır'ın ulusal birliğinin dün bozulduğunu yazdı.

İngiliz The Independent gazetesinin deneyimli Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Mısır'da yaşananların ülkede iyileşmesi yıllar alacak bölünme yarattığını yazdı.

"Kahire katliamı: Bugünden sonra herhangi bir Müslüman seçim sandığına yeniden güvenebilir mi?" başlıklı yazısında Fisk, Mısır'da yaşananların trajik bir dönüm noktası olduğunu ve ülkenin yaralarını sarmasının yıllar alacağını belirtti.

Mısır'ın ulusal birliğinin, dün Müslüman Kardeşler'i bastırmaya yönelik yapılan katliam sonucu bozulduğunu vurgulayan Fisk, "Milyonlarca Mısırlı için demokrasi yolunun yıkıldığını ve dinine dayalı bir devlet isteyen bir Müslümanın bir daha seçim sandığına güvenmeyeceğini" kaydetti.

CEZAYİR HATIRLATMASI

"Yaşananların sadece Batı'nın yansıtmaya çalıştığı gibi Müslüman Kardeşler'le ordunun karşı karşıya gelmesi olmadığını" vurgulayan Robert Fisk, şunları kaydetti: "Dünkü şiddet Mısır toplumu içinde, iyileşmesi yıllar alacak acımasız bir bölünme yarattı. Solcular, laikler ve Hristiyanlarla Sünni köylüler arasında, halkla polis arasında, Müslüman Kardeşler'le ordu arasında bir bölünme. Muhammed El Baradey'in istifa etmesinin nedeni buydu. Kiliselerin yakılması bu korkunç işin kaçınılmaz sonucuydu.

Cezayir'de 1992'de, Kahire'de 2013'te Müslümanlar adil ve demokratik bir şekilde seçilerek iktidara geldi ve sonra iktidardan çekilip alındılar. Müslüman Kardeşler'in ne kadar hata yaptığının önemi yok. Demokratik şekilde seçilmiş Muhammed Mursi ordu tarafından devrildi. Bu bir darbeydi ve John McCain bu kelimeyi kullanmakta haklıydı
."

‘DÜN MISIR'DA BİR ŞEY ÖLDÜ'

Mısır'ın geleceğinin belirsizliğine yazısında değinen Fisk, "Mısır'ın başka bir Suriye olmayacağını, Mısır'ın tarihinde ayrıca mezhepsel sıkıntıların bulunmadığını" vurguladı. Fisk, "Ama evet, dün Mısır'da bir şey öldü. Süresi dolan şey, Mısır'ın Arap ulusunun ebedi annesi olduğu düşüncesiydi. O ulusal ülküde Mısır tüm insanlarını çocukları olarak görüyordu. Polis ve hükümet yanlılarının yanında Müslüman Kardeşler mağdurları da Mısır'ın çocuklarıydı. Onlar halkın düşmanlarına, teröristlere dönüştüler. Bu, Mısır'ın yeni mirası" ifadesini kullandı.

Bu arada, Fisk'in yazdığı Independent gazetesi bugün "Mısır'ın Utanç Günü" manşetiyle çıktı. Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliam bugün birçok İngiliz gazetesinin ilk sayfasında fotoğraflarla yer aldı.

Guardian "Mısır'ın kanlı askeri baskısı", Times gazetesi "Mısır'ın katliam gününde yüzlerce kişi öldü", Daily Telegraph gazetesi ise "Mısır iç savaşın eşiğinde" gibi başlıklar kullandı. Gazetelerin birçoğu İngiliz Sky haber kanalı kameramanı Michael Deane'nin dün Mısır'da vurularak öldürülmesine de geniş yer verdi.
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos 2013, 09:03:51 ÖÖ 09 »
Mısır'daki katliamdan darbeci Sisi kadar, darbeye destek veren SELEFİLER ve kukla Ezher Şeyhi de sorumludur.

"Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur (cehennemde yanarsınız). Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur. Sonra (O'ndan da) yardım göremezsiniz!"(11/Hud-113)
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı serender

 • *
 • 4811
 • Dosdoğru ol!
Ynt: Mısır'da Katliam
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2013, 11:21:37 ÖÖ 11 »
Açıklama için teşekkür ederim. Elemin kardeş... Şİmdi oldu

Allah selamet versin..
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
"Amerika’ya Güvenmemeliydik.."
« Yanıtla #14 : 16 Ağustos 2013, 12:20:03 ÖS 12 »
İhvan sözcüsü: "Amerika’ya güvenmemeliydik.."

İhvan sözcüsü: “Müslüman Kardeşler’in en büyük yanlışı Amerika’ya inanmak oldu"

 

İhvan liderlerinden Eşref Abdülgaffar darbeci Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el-Sisi konusunda ABD’ye güvenmenin kendilerine çok büyük acılar yaşattığını söyledi. “Müslüman Kardeşler’in en büyük yanlışı Amerika’ya inanmak oldu. Sisi’yi Amerika’ya güvenerek genelkurmay başkanı yaptık. Yaptığımız en büyük yanlış buydu. Planlanmış bir kumpasa girdik, ihanete uğradık

Mursi’yi asker tarafından alaşağı edilmeye götüren süreçte yaşanan İhvan karşıtı halk gösterilerinde ise devrik diktatör Hüsnü Mübarek dönemi medyasının yaptığı haberlerin etkili olduğunu savundu. “Mübarek destekçisi medyanın Mursi ve Müslüman Kardeşler hakkında yaptığı yalan ve yanlış haberler, birçok insanın aklını karıştırdı. Oluşturulan kamuoyuyla bizlere devrimde destek olan birçok insan daha sonra bize cephe aldı.” dedi.

Özellikle AB, ABD ve Arap ülkelerinin Mısır’da yaşanan insanlık suçlarına sessiz kalmasını sert bir dille eleştiren İhvan lideri, “Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Katar ve Suudi Arabistan’ın tutumları hiç de tuhaf gelmiyor. ABD güdümünde oldukları için bunların niyetleri zaten belli. Kendilerini demokrasi savunucusu olarak tanıtanlar bugün, Mısır’da yaşanan darbeye, insanlık suçuna ve katliamlara sessiz kalıyor. Sadece üzgün olduklarını ifade ediyorlar. Mısır insanı bunların hiçbirini unutmayacaktır.” şeklinde konuştu. Arap ülkelerinin darbe karşısında açıktan ya da zımnen destek verir tavırlar takınması hakkında ise “Kendi ülkelerine demokrasinin gelmesini isteyen bu ülkeler Mısır’da yapılan darbeyi desteklemişler. Ama unuttukları önemli bir şey var. Mısır’daki demokrasi devriminin onlara ulaşması kaçınılmazdır.” ifadelerini kullandı.

Askerî müdahale ile iktidarı ellerinden alınan ve üyeleri sokaklarda acımasızca katledilen Müslüman Kardeşler, hukuk dışına çıkmamakta kararlı. Hareketin liderlerinden Eşref Abdülgaffar, Zaman gaztesine yaptığı açıklamada net konuştu: “Asla silaha başvurup Mısır'ı Suriye'ye benzetmeyeceğiz. Tek amacımız, barışçıl gösterilerle, seçilmiş cumhurbaşkanımızın tekrar görevine dönmesidir.”

 Eşref Abdülgaffar ülkelerinin bir iç savaş yaşamaması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı: “Bazıları bizim silahlanmamızı isteyebilir, ama bu kesinlikle olmayacak. Bizim tek amacımız, barışçıl gösterilerle seçilmiş cumhurbaşkanımızın tekrar görevine dönmesidir. Silahlanmak, kendi halkımızla savaşmak gibi bir niyetimiz olamaz, olmayacaktır. Asla silaha başvurup Mısır’ı Suriye’ye benzetmeyeceğiz.”


Zaman

 

 
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com