Dön ve Bekle..

  • 0 Cevap
  • 2110 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Hêja

  • *
  • 46
Dön ve Bekle..
« : 04 Haziran 2013, 04:37:05 ÖÖ 04 »

Dön dönebildiğin kadar çaresizliğim. Kapılar açılana kadar dön.
Eteklerin toplasın acizliğini. Ellerinde muhtaçlığın... Dökülmesin bir yere. Bekle.
 
Başım gezegenler gibi fırıl fırıl... Sinem binlerce yanardağını taşır. Dön dönebildiğin kadar hasretliğim. Bu kapı için; içindeki yangın, ateşlerin. Varsın yansın bağrın. Dağılmasın korların bir yere. Bekle.
 
Düşüncelerim döner esmaların içinde. Aklım görmez hiçbir şeyi, dil konuşmaz. Sadece kalbim gök bağırışına gebe. Sus. Hiçbir şey söyleme. Bekle...
 
Nedir beni bunca döndüren duygu? Nedir bana gelen esintiler? Saçlarımda bir başka beldenin nefesi. Öyle bir çek ki, ta derinliğine yüreğim. Dağılmasın hiçbir yere. Bekle.
 
Dön dönebildiğin kadar ayaklarım, bu nurdan çemberde. Beden havalanıyor. Can şiirini yazıyor döne döne. Döndükçe noktalaşıyor hiçliğin. Bu cümle başka... Manasında bilemediklerim. Kalkışma hiç yorumlamaya. Harflerin dönsün sadece... Satırlar çözülmesin. Bekle.
 
Kalbime göründü yolculuk. Her duyuşta, her sevgide döne döne kıvrılıyor yollar... Bu menzil başka. Binlerce hıçkırık düğümlenir. Ağlayışlarım dönüverir, ırmaklar akar gözlerimden. Bulutlarca dön, yağmurca dön zerrelerinde. Dökülme. Bekle.
 
Vuslata ermek nasıldır bilemem. Yüküm hafifler döndükçe. Hayretime açılır boyutlar. Her yeni dönüş bir kıvrılışıdır sarmaşığın. Dallarım döner, gündöndüye döner yapraklarım. Bu dönüş başka. Döndükçe başka sarılırım ışıklara. Tut yalnızlığını bakışlarında, yum hasretini. Başka güneşlere dönme. Bekle.
 
Gün geceye bürünür, gece güne. Ruhuma bürünür gövdem döne döne. Daire daire helezonlaşırım. İç içe, içimdeki âlemler... döne döne göz bebeğimde sır olur; ben göremem. Göz bebeğim! Görebilmen için sadece dön. Bekle.
 
Mercan yüreğinde sabır döner, kanaya kanaya diplerin sessizliğinde. Köpüklerin dilinden çözülür dalganın hüznü, döne döne. Hücrelerimde sular döner, buğulanır hayallerim. Nereye kadar bu dönüş? Durma. Buhar olana dek bekle.
 
İlikler boşalsa, otlar sararsa da başka toprakta filizlenecek ekinin. Daha gür, daha yeşil...
 
Dön garipliğim, dön başka baharlara. Başka başaklarda tane olana kadar dön. Rüzgar eser. Tane ayrılır sapından, dağılır döne döne. Şimdi hasadıdır benliğin. Bu harman başka harman. Ne kadar kaldı? Bilmem ne zaman? Sen dön sadece...


(Alıntı)
Ancak Hayata Katlanabilenler, Ölüme Katlanabilirler..