Nasıl yani? Kardavi'den Amerika'ya teşekkür

• 1 Cevap
  • 3023 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« : 06 Mayıs 2013, 01:02:59 ÖS 13 »

Uluslararası Alimler Birliği başkanı Yusuf El Kardavi, Amerika'nın İslam ülkeleri üzerindeki emperyalist politikalarına rağmen, konuşmasında Suriye ile ilgili tutumundan dolayı defalarca Amerika'ya teşekkür etti.

Küre Medya / Haber Merkezi

Kardavi, Amerika'nın Suriye halkına yardım ettiğini belirterek, "Amerika’ya teşekkür ediyoruz. Her halükarda Amerika’ya teşekkür ediyoruz ve daha fazlasını bekliyoruz. Savaş için gerekli silahların daha fazlasını, 6 milyon dolarlık bir yardım yeterli değildir ve bu yardımlar Suriyeli silahlı gruplara verilecektir. Bu gerçekten azdır ama…" dedi.

Kardavi konuşmasını "Diğer ülkelerden de daha aktif bir tutum bekliyoruz." şeklinde sürdürdü. ABD’nin Libya’da sergilediği dik duruşun aynısını Suriye’de de sergilemesini bekliyoruz. diyen Karadavi "Suriye halkı, uçaklarla, füzelerle vuruluyor. Niçin? Biz ABD’den istiyoruz ki daha dik bir duruş sergilesin ve daha çok yardım etsin.
Allah için olan bir duruş hak için olan hayırlı bir duruş gibidir ve daha fazla yardım bekliyoruz"
şeklinde Amerika'ya yakarmaya devam etti.

Kaynak:

http://www.kuremedya.com/nasil-yani-kardaviden-amerikaya-tesekkur-2126h.html
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
Mısırlı Alimden Yusuf El Kardavi'ye Tepki
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2013, 04:18:48 ÖS 16 »
Mısırlı Alimden Yusuf El Kardavi'ye Tepki
Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin, Amerika'dan yardım dilenmesi üzerine Mısırlı Alim Şeyh Hasan Selame'den tepki geldi.

Küre Medya / Haber Merkezi

Yusuf El Kardavi, geçen hafta Cuma günü Katar'ın başkenti Doha'da verdiği hutbede, Amerika'nın şimdiye kadar Suriye'de yaptıklarına teşekkür ederken, Libya'da olduğu gibi Suriye' de de dik duruş sergilemesini istedi.
Şeyh el-Karadavi, "Amerika, Suriyelilere 60 milyon dolar değerinde, öldürücü olmayan bazı silah yardımında bulundu. Fakat bu gerçekten çok az. Amerika'nın Suriye için yaptıklarını teşekkür ediyor ve fazlasını bekliyoruz. Amerika, İsrail için endişeleniyor. Suriye'de insanlar zafer kazandıktan sonra İsrail'e giderler korkusu var. Amerika, Libyalıların yanında durdu ve onları savundu. Fakat aynısını Suriye için yapmadı. Amerika'nın Suriye ordusunun füze ve uçaklarıyla öldürülen Suriye halkını da savunması gerekiyor" dedi.

Yusuf El Kardavi'ye Mısırlı alimlerden Şeyh Hasan Selame'den tepki geldi. Şeyh Selame, Mısır el-Yovm gazetesinin haberine göre el-Karadavi'nin hutbesini değerlendirdiği açıklamasında "İslam'a karşı savaşını Haçlı savaşı olarak ilan eden Amerika Eski Başkanı Bush'u ne çabuk unuttun ey Şeyh el-Karadavi! Müslümanlara karşı savaşına Afganistan'la başladı, Irak ve Somali'yle devam etti. Amerika'nın Güney Sudan'daki komplosu ise aşikar. Senin Ezher'den arkadaşın Şeyh el-Darir Ömer Abdurrahman, hala Amerika'da tutuklu. Bütün bunlara rağmen, Amerika'nın İslam için çalıştığına inanabiliyor musun?" diye sordu.

Şeyh el-Karadavi'ye, Amerika'nın Müslüman ülkeleri vurmak için Katar'da en büyük askeri üssü bulundurduğunu hatırlatan Şeyh Selame, Amerika ve liderlerini öveceğine, Katar'ın halkını işbirlikçi liderlerinden korumaya çağırdı.

Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com