Erdoğan Gazze'ye Gidecek mi Gitmeyecek mi?

 • 6 Cevap
 • 6887 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Erdoğan Gazze'ye Gidecek mi Gitmeyecek mi?
« : 23 Nisan 2013, 01:55:56 ÖS 13 »
Kerry: Erdoğan'ın Gazze ziyareti ertelenmeli
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye yapmayı planladığı ziyaretin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

İSTANBUL - Suriye Halkının Dostları Grubu Dışişleri Bakanları Toplantısı için İstanbul'da bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze seyahatine ilişkin bir soru üzerine Kerry, şunları söyledi:

"Potansiyel Gazze ziyaretiyle ilgili olarak da biz Başbakan Erdoğan'a, bunun ertelenmesinin daha iyi olacağını ve bazı nedenlerle bu ziyaretin şu anda gerçekleşmemesi gerektiğini düşündüğümüzü ifade ettik.

Başbakanın tabii ki ne yapacağına veya yapmayacağına karar verme hakkı var ama bizim düşüncemiz şu ki bu ziyaretin zamanlaması, yoluna sokmaya çalıştığımız barış süreci için kritik. Tarafların dikkatinin dışarıdan mümkün olduğunca az dağıtılmasını istiyoruz. Dolayısıyla bu ziyaret için doğru koşulların beklenmesinin daha yararlı olacağını düşünüyoruz.

Başbakan, bizi hüsnükabulle dinledi. Bu konuda çok düşünceli ve hassas olduğunu düşünüyorum. Gerekirse Washington'a geldiğinde de bu konuda ayrıca görüşülebilir. Şunu vurgulamak istiyorum ki Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bu süreçte yardımcı olmak konusunda son derece yapıcı ve istekliler ve bugüne kadar da böyle davrandılar. Onları, bu iklime yararlı katkı sağlayıcılar olarak görüyoruz."

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Mayıs ayı sonunda Gazze'ye gideceğini söylemişti.

KAYNAK:ntvmsnbc.com


------------------------------------------------------------

Hamas'tan Gazze ziyareti açıklamasına tepki
Hamas, ABD Dışişjleri Bakanının, Erdoğan'ın Gazze'ye planladığı ziyaret için "ertelense iyi olur" sözlerine, "abluka konusunda rol paylaşımı yapıldığını işaret ediyor" tepkisi verdi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin sözlerini kınayan Hamas, Mahmud Abbas'ın, Erdoğan'ın Gazze ziyareti konusunda John Kerry'nin görüşüne katılmasının Gazze'ye uygulanan abluka konusunda tarafların rol paylaşımı yaptıklarına işaret ettiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı'nın Erdoğan'ın Gazze'ye yapmayı planladığı ziyaretle ilgili tavrı Batı Şeria'yı yöneten ve uluslararası toplum tarafından tanınan El Fetih hareketi'nin tavrıyla örtüşüyor.

El Fetih de Erdoğan'ın Gazze'yi ziyaretine karşı olduğunu açıklayarak, ziyaretin Gazze Şeridi'ne bir yararı olmayacağını ileri sürmüştü.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Kerry ile Filistin lideri Mahmud Abbas'ı "Gazze'deki İsrail ablukasını devam ettirmeye çalışmakla" suçladı.

KAYNAK:cnn.türk


------------------------------------------------------------------------
'Erdoğan Gazze ziyaretini ertelemeyecek'
Asharq Alawsat gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtemelen Gazze ziyaretini ertelemeyeceğini savunurken Erdoğan’ın Gazze’den önce Ramallah’a gidebileceğini yazdı.

22 Nisan 2013 - 18:14 Milliyet.com.tr » Dünya» Haber
'Erdoğan Gazze ziyaretini ertelemeyecek'
Asharq Alawsat gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtemelen Gazze ziyaretini ertelemeyeceğini savunurken Erdoğan’ın Gazze’den önce Ramallah’a gidebileceğini yazdı.


inShare
Yorum: 0

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin dün yaptığı basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın Filistin ziyaretini ertelemesi gerektiğine yönelik yaptığı açıklamanın ardından bu ziyaretin ertelenmeyeceği savunuluyor.

Londra’da yayımlanan Arap Asharq Alawsat gazetesi, Erdoğan’ın Gazze ziyaretini ertelemesinin pek olası görünmediğini belirtirken Erdoğan’ın Gazze’den önce Ramallah’daki Filistin Yönetimini ziyaret edebileceğini de öne sürdü.

Arap Asharq Alawsat gazetesi, Türk yetkililere dayandırarak Erdoğan’ın, ABD Dışişleri Bakanı Kerry gibi Gazze ziyaretine karşı çıkan Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın kaygılarına duyarlı olduğunu ancak Gazze ziyaretinin Mavi Marmara baskınının yıldönümü olan 31 Mayıs’ya yakın bir tarihte gerçekleşmesinin önemli olduğuna inandığını yazdı.

Jerusalem Post tarafından yansıtılan haberde ise Erdoğan’ın Gazze’den önce Ramallah’ı ziyaret edeceğini ve ziyareti sırasında El Fetih ile Hamas arasındaki barış sürecini ilerletmeye yönelik çalışmalar sürdüreceğini savundu.

Kaynak: Milliyet

----------------------------------------------------------------------

Arınç: Gazze ziyaretine hükümetimiz karar verir


ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin Gazze ziyaretiyle ilgili sözlerini eleştiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç "Sayın Başbakan'ın ne zaman nereye gideceğine hükümetimiz karar verir" dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Erdoğan'ın Gazze gezisini ertelemesi iyi olur" diyen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye yanıt verdi. Başbakan Tayyip Erdoğan veya herhangi bir Türk yetkilisinin ne zaman nereye gideceğine hükümetin karar vereceğini vurgulayan Arınç, "Herhangi bir merciden izin almak durumunda değiliz" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklamalarda bulunan Arınç, şunları söyledi:
ÜS VERİLMESİ YALAN: (İsrail ile Türkiye arasında Akıncı Hava Üssü'nün kullanımına dair görüşmeler yapıldığı haberlerinin hatırlatılması üzerine) Yalan haber. Görüşmelerde hiçbir şekilde bu konunun söz konusu olmadığı gibi gazetenin (haberi yazan) bunu hangi amaçla yayınladığını da anlayabiliyoruz. Bu tür haberler bundan sonra daha da çok olabilir.
DİPLOMATİK AÇIDAN YANLIŞ: (Kerry'nin Erdoğan'ın Gazze'ye ziyaretinin ertelenmesi yönündeki demeci) Başbakanımız sağlık durumu ve gündemin yoğunluğundan izin ve imkan bulabilseydi bu ziyareti nisan ayında gerçekleştirebilirdi. Mayıs da olabilir, farklı bir tarih de... Amacımız niyetimiz başbakanımızın bu bölgeyi ziyaretidir. Bu ziyaret için kesin bir tarih vermek doğru değildir. Doğrudan 'Sayın Başbakan'ın mayıs ayı içerisinde gitmesini arzu etmiyoruz' tarzında açıklaması diplomatik açıdan yanlıştır, doğru değildir.
DÜNYA DA BİLİR: Sayın başbakanın veya bir Türk yetkilisinin ne zaman nereye gideceğine hükümetimiz karar verir. Onun dışında herhangi bir merciden izin almak ya da onların olurlarını kabul etmemiz mümkün değil. Bunu Kerry de bilir, dünya da bilir.
EN UYGUN ZAMAN KOLLANIR: Elbette Türkiye, Sayın Başbakanımızın bu ziyaretini çok önemli görüyorsa bu ziyaretin altyapısını ve en uygun zamanını da kollaması gerekir. Bu sadece Türkiye'nin vereceği doğrudan bir karar değil, mesela Filistin ile de Gazze ile de ilgili olabilir. Bu ziyaretin yapılacağı yerlerden de 'şu tarih uygundur' diye bir karşılık gelmesi beklenebilir.
KAMERALAR KARŞISINDA YAPMASI DOĞRU DEĞİL: (Kerry'nin açıklamalarını kamera önünde yapması) Tecrübeli bir Dışişleri Bakanı görüşünü, Dışişleri Bakanımıza ya da Başbakanımıza görüşünü anlatan bir tavsiye şeklinde de sunabilir. Kameralar karşısında yapılmasının doğru olmadığını ifade ettim.

Kaynak:Sabah

--------------------------------------------------------------------------
Özgür-Der: "Erdoğan Gazze Ziyaretini Ertelememelidir"

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, kaleme aldığı basın açıklamasında, Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye yapmayı planladığı ziyaretle ilgili ABD Dışişleri Bakanı Jhon Kerry'nin yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Erdoğan'ın Kerry'nin açıklamasından sonra Gazze gezisini ertelememesinin daha da önemli olduğunu vurgulayan Kaya, Kerry'nin barış sözleri arkasında büyük bir yalan yattığını ifade etti.

***

BAŞBAKAN ERDOĞAN GAZZE ZİYARETİNİ

KESİNLİKLE ERTELEMEMELİDİR
!Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun süredir gündemde olan Gazze ziyareti konusu, ABD Dışişleri Bakanı’nın dünkü açıklaması üzerine çok daha önem ve aciliyet kazanmıştır. Başbakanın Gazze’ye yapmayı planladığı ziyaret, bu açıklamanın ardından sadece Gazze halkı ve Direnişle dayanışma bağlamında değil, Türkiye’nin dış politikası ve bağımsızlığı açısından da belirleyici bir kriter olma boyutuna taşınmıştır.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry elbette T.C. Başbakanının kendi programını kendisinin belirleyeceğini ama Ortadoğu’da geliştirmeye çalıştıkları “barış süreci”nin dış etkilerden korunması için bu ziyaretin ertelenmesini tavsiye ettiklerini söylüyor. Gayet masum ve de olağan görünen bu sözlerin ardında koca bir yalan ve koyu bir istikbar ruhu mevcuttur.

Ortadoğu’da barış süreci adı verilen gündemin işgal gerçeğini örtmeye yönelik bir tutum olduğu açıktır. Filistin halkının haklarını yok sayan ve Siyonist işgali her şartta destekleyen Amerikan yönetimlerinin barışın tesisine yönelik herhangi bir olumlu çaba içerisinde olmaları beklenemez. Ayrıca sürecin doğru yönde ilerleyebilmesi için tarafların dış etkilerden uzak tutulması söylemi de açıkça Hamas yönetimini tecrit etmeye yönelik şeytani programın bir dışa vurumudur.

ABD yönetimi bir yandan Mavi Marmara ile kopma noktasına gelen Türkiye-İsrail ilişkilerini geliştirme ve karşılıklı bağımlılık ilişkisi tesisine yönelik çabalarını hızlandırmıştır. Bu çerçevede Türkiyeli yöneticilerle Siyonist çete mensupları arasında iletişimin, irtibatın ve ziyaretlerin gerçekleştirilmesini teşvik etmektedir. Ve aynı zamanda Filistin halkının gerçek temsilcisi olan Hamas, İslami Direniş Hareketini ise zayıflatmaya, tecrit etmeye yönelik politikalar izlemektedir. Kerry’nin sözleri, bu aşamada Başbakan Erdoğan’ın Gazze’yi ziyaretinin Hamas’a yönelik tecridi zayıflatacağını, Siyonistler karşısında tavizkar bir tutum izleyen Fetih yönetimi karşısında ise Hamas’ın elini güçlendireceğini düşünen ABD politikasının ilanı olmuştur.   

Tam bu noktada Başbakan Erdoğan’a, daha önce Mayıs ayında yapacağını ilan ettiği Gazze ziyaretini daha fazla geciktirmeden gerçekleştirmesi çağrısına bulunuyoruz. Türkiye’nin, Filistin halkının gerçek ve de seçilmiş temsilcisi olan Hamas’a bugüne kadar verdiği destek adaletin gereği, Türkiye halkının da talebidir. Başta ABD ve İsrail olmak üzere uluslar arası merkezlerden gelen tüm baskı ve yönlendirme çabalarına karşı Türkiye bu tutumunu sürdürmeli, bir takım beklentiler, ekonomik ve siyasi vaatler karşılığında adaletten yana tavrını terk etmemeli ya da gölgelememelidir.

Bugün hiç kimse “Ne acelesi var, Gazze birkaç ay sonra da ziyaret edilebilir.” diye düşünemez! Bu yaklaşım tarzı açıkça baskıya, şantaja boyun eğmek anlamına gelir. Bir erteleme kararı sadece Filistin halkını derinden üzmeyecek, ayrıca Türkiye’nin dış politikasının da emperyalistlerce vesayet altında tutulduğu mesajını ortaya çıkaracaktır.

Bu kaygılarla Başbakan Erdoğan’ı vakit kaybetmeden Gazze ziyaretini gerçekleştirmeye, Siyonist çetenin ve hamisi ABD’nin baskılarına karşı dik durmaya çağırıyoruz!

Rıdvan Kaya

Özgür-Der Genel Başkanı


KAYNAK: Haksöz Haber
 
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Erdoğan Gazze'ye Gidecek mi Gitmeyecek mi?
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2013, 02:57:53 ÖS 14 »
Varsın konuşsunlar hatta varsın birileri konuştursun BOP eşbaşkanını ...
Acı çektiklerini görelim ...
Görelim ki kim korkularının/tabularının/komplekslerinin eş başkanı , kim BOPunun başkanı çıksın ortaya ....
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Erdoğan Gazze'ye Gidecek mi Gitmeyecek mi?
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2013, 03:13:21 ÖS 15 »
Bu durumda Erdoğan'ın işi zor
İkinci bir "one minite" çekerse halk nezdinde itibarı artacak, ama A.B.D. ve İsrail nezdinde kaybetmiş olacak, ve onların çeşitli hileleriyle karşı karşıya kalacak
Ya da A.B.D'nin istediğini yaparsa yani Gazze'ye gitmezse , bu sefer de halk nezdinde ve Filistinliler nezdinde itibar kaybedecek, BOP eş başkanı gibi algılanacaktır. Zaten Erdoğan, İsrail özür dilediğinde Nisan ayında Gazze'ye gideceğini ilan etmişti ama A.B.D ziyaretinin 16 Mayıs olduğu ilan edilince, Gazze'ye Mayıs'ın sonunda gerçekleşeceğini söyledi.Yine ertelenirse ya da gidilmezse o zaman şüpheler ve soru işaretleri artmaya devam edecektir.
Zor durum. Aşağıya tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali

Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı ozanca

 • *
 • 4676
Ynt: Erdoğan Gazze'ye Gidecek mi Gitmeyecek mi?
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2013, 03:23:13 ÖS 15 »
Niçün biri sakalken öteki bıyık olsun agabeycigim ?
Bunu ancak şöyle örneklendirebiliriz bence ...
Gazzeye gitme ihtimaline karşı Erdoğana sahip cıkmakmı , yoksa kaypaklık yapacagını hesap edip sövmekmi ?
Şİmdi aşagı tükürsen bıyık , yukarısı sakal oluyor ...
Burada posizyon belirlemek sakat işte ....
Eh malum BOP eşbaşkancılar ile , Erdoğancılar defaatle birbirelerini momarttı ...
Hayırlısı olsun ne diyelim ...
Ben Erdoğanın Gazzeye gidecegini inanıyorum , o yuzdende sahip cıkıyorum ...
Bu ay olmazsa öteki ay olacagına inanıyorum , bunuda Erdoğana güvenimden çıkartmıyorum , hamd olsun Hamasa güveniyorum ...
Hamas Erdoğana güveniyorsa , müsadenizle bende güvenmek durumundayım ...
Erdoğanın açıklayamadıgım şaşırdıgım tutumları oldu lakin hamd olsun Hamas herzaman beklediğim gibi hareket etti ...
Bundan mütevelli , diyorum ki ...
Ortada bir acı var , ister istemez de herkes acısını belli ediyor ....
Not font kurbaa

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Ynt: Erdoğan Gazze'ye Gidecek mi Gitmeyecek mi?
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2013, 03:37:22 ÖS 15 »
Erdoğan bir devlet adamı olarak atacağı adımları hesap ediyor/ hesap edecek kadar siyaseti iyi biliyor.Şu anda sanırım artıları ve eksileri hesap ediyordur.Daha Erdoğan'dan bir açıklama şu ana kadar gelmedi.
Bizce de Gazze ziyaretini ertelememelidir.
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
İşte ABD'nin Erdoğan'ı göndermeme planı
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2013, 05:20:26 ÖS 17 »
İşte ABD'nin Erdoğan'ı göndermeme planı
ABD'nin ve İsrail'in Erdoğan'ı Gazze'ye göndermek istemeyişinin arkasında bu plan yatıyor.
Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye gitmek istemesi ABD ve İsrail'i panikletti. Bu paniklerinin arkasında Başbakan Erdoğan'ın bu projesi yatıyor.

Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye yapacağı ziyaretle El Fetih ve Hamas'ı birleştirme projesi, İsrail'i köşeye sıkıştırdı.

BİRLEŞİK FİLİSTİN PROJESİ

Yenişafak'tan Kazım Canlan'ın haberine göre ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin, 'Erdoğan şimdi gitmesin' çıkışının altında, Tel Aviv yönetiminin, 'birleşik Filistin' fikrinden duyduğu rahatsızlık var. Türkiye'nin tavrı ise net: İzin almayız. Kerry yanlış yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyaretinde İsrail'in Türkiye'den özür dilemesiyle birlikte Gazze trafiği hızlandı. Başbakan Erdoğan, 16 Mayıs'ta yapacağı ABD ziyareti sonrası Gazze'ye gidecek. Türkiye'nin amacı, Filistin'de kalıcı barışın sağlanması. Bu da El Fetih ile Hamas'ın ortak hareketiyle mümkün.

Ankara'nın bu planı ise Tel Aviv yönetimince kaygıyla izleniyor. Dışişleri kaynaklarına göre, Ortadoğu'da küçük bir alanı kapsayan Gazze üzerinden büyük planlar yapılıyor. Tüm planların arkasında ise İsrail'in bekası için Filistin'in parçalanmışlığı veBatı Seria-Gazze kavgasını körüklemek yatıyor. İsrail, Filistin sorununun çözümünde El Fetih ile Hamas'ın birlikte hareket etmesini istemiyor. Gazze'deki Hamas ile Batı Şeria'daki El Fetih'in birlikte hareket etmesiyle birleşik bir Filistin'in ortaya çıkacağını hesap eden Tel Aviv, Obama'yı kazanmak için yoğun çaba sarfediyor.

İSTİKRARSIZLIĞI KÖRÜKLÜYOR

Dışişleri kaynaklarına göre; İsrail, Türkiye'den özür dileyerek, ABD'den 'Ortadoğu'daki çıkarların için ben dediğini yaptım sen de Filistin konusunda benimle ol' şeklinde bir tutum sergiliyor. İsrail, Obama'yı yanına alarak Ortadoğu'da kendini güvene almak istiyor. Gazze'ye hem ambargonun kaldırılması hem de Hamas ve El Fetih'in birlikte hareket etmesi için gidecek olan Erdoğan'ın bu ziyaretine parçalanmış bir Filistin ilk tercihi olan İsrail bu nedenle şiddetle karşı çıkıyor. İsrail, bu ziyaretini ABD üzerinden engellemeye çalışıyor

ABD yönetimi ise Hamas'ın, muhatap alınması için daha önce şart koştuğu, '1-İsrail'i tanı, 2-Silahlı mücadeleyi bitir, 3-Arafat döneminde mutabık kalınan Oslo gibi anlaşmalara uy...' maddeleri kabul etmesini bekliyor.

Hamas'ı İsrail için bir tehdit gören ABD, parçalanmış Filistin'e İsrail için dolaylı destek vermiş oluyor. Erdoğan'ın Gazze ziyaretine ABD'nin sıcak bakmamasının nedeni de İsrail'den kaynaklanıyor. Kerry'nin 'Gazze ziyareti ertelenmeli' açıklamasının arka planında bunlar yatıyor. ABD, Türkiye'den Hamas için öne sürdüklerini ettirmesini bekliyor.

TÜRKİYE'NİN HEDEFİ KALICI BARIŞ

Aynı kaynaklara göre, Türkiye sorununun diyalogla çözülmesini, masaya güçlü bir Filistin'in oturmasını istiyor. Ancak bu şekilde kalıcı barışın sağlanabileceğini öngörüyor. Aksi taktirde İsrail'in El Fetih ile yapacağı anlaşmaların uzun vadede sürmeyeceği düşünülüyor. Erdoğan'ın, Gazze'ye yapacağı ziyaretin bir hedefi de Hamas ve El Fetih'in anlaşması. Erdoğan'ın tüm Filistin'in devlet başkanı görünen ancak Gazze'ye gidemeyen Mahmut Abbas'a, 'Gazze'ye birlikte gidelim' çağrısı da bunun işareti olarak görülüyor. Erdoğan, bu tür yaklaşımların olacağını hesaba katarak Gazze ziyaretini 16 Mayıs'ta yapacağı ABD ziyareti sonrasına ertelediğini çok önceden duyurdu. Erdoğan'ın ABD ziyaretinde Obama'yı Filistin ve Hamas konularında çok yönlü olarak bilgilendireceği öğrenildi.

ABBAS'A BİRLİK MESAJI

Başbakan Erdoğan temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü. Başbakanlık Resmi Konutu'nda dün akşam gerçekleşen görüşme 1 saat sürdü. Erdoğan, Abbas'ı Konut'un kapısına kadar çıkarak samimi bir şekilde karşıladı. Görüşmede, El-Fetih ile Hamas arasındaki görüşmelerin değerlendirildiği belirtildi. Erdoğan'ın, birlik ve beraberlik uyarısı yaptığı öğrenilen görüşmede, 'Bir an önce gerekli adımların atılması ve ortak hareket edilmesi Filistin'i geleceği açısından önemli' dediği belirtildi.

KAYNAK:Haber5.com
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı FECR

 • *
 • 4700
 • Selam Hidayete Tabi Olana
  • FECR
Erdoğan: Gazze Ziyareti Planlanan Tarihte
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2013, 09:45:45 ÖS 21 »
Erdoğan: Gazze Ziyareti Planlanan Tarihte

Başbakan Erdoğan, ABD ziyaretinden sonra Gazze'ye gideceğini söyledi. Erdoğan, Kerry'nin açıklaması için ise "şık düşmedi" dedi.

Başbakan Erdoğan, Gazze'ye yapacağı ziyaretin ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" çerçevesinde Başbakanlık Merkez Bina'da çocukları kabulünün ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gazetecilerin bayramını kutlayan Erdoğan, Gazze'ye yapacağı ziyaretle ilgili soruları cevapladı. Ziyaretin ertelenmesinin söz konusu olmadığını kaydeden Erdoğan, "Ben zaten ABD ziyaretinden sonra gideceğimi söyledim. Erteleme yok" dedi.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, "Bence, Başbakan Erdoğan, Gazze ziyaretini ertelemesi iyi olur" açıklamasını hatırlatması üzerine, "Keşke söylemeseydi. Şık olmadı. Hükümet Sözcümüz Bülent Bey gereken yanıtı verdi. ABD'ye seyahatimiz var, orada konuşulurdu" dedi.

Başbakan Erdoğan, bir soru üzerine de ABD'ye 14 Mayıs'ta gitmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Haksöz Haber
Selam Hidayete Tabi Olanlara


http://kuranneslifecr.blogspot.com