Hangi su firmaları tehlike saçıyor?

 • 4 Cevap
 • 4171 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3017
Hangi su firmaları tehlike saçıyor?
« : 24 Temmuz 2012, 02:39:45 ÖS 14 »
Hangi su firmaları tehlike saçıyor?

Gıda hilecilerinin eli suyumuza kadar uzandı. 55 farklı markaya ait damacana suların 41'inde hayvan ve insan dışkılarında bulunan bakterilerin çıkması vatandaşı şaşkına çevirdi.

İçme suyumuzu da kirleten hileciler her gün binlerce zehirli damacanayı evlerimize servis ederken, vatandaşlar öfkeden köpürdü! Vatandaşlar, "Kim bunlar? Neden isimleri açıklanmıyor?" diye sordu. Duruma el koyan Sağlık Bakanlığı zehirli damacana sularını yakın takibe alırken; araştırmanın uzun süreceğinden endişe duyan vatandaşlar, "Bu işin şakası yok. Her gün su içiyoruz. En kısa sürede sağlığımızla oynayan firmaları açıklayın. Bize zehirli su içirenleri affetmeyin" dedi.

SATIŞ SÜRÜYOR

A Haber'den 10 ayrı laboratuvardan alınan su raporlarını isteyen Sağlık Bakanlığı, aynı zamanda kendi ekiplerini de gönderip yeni tahliller yaptırarak sorunun kaynağını tespit edecek. Fakat bu arada hileciler su satışına devam edecek!

moralhaber

*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3017
15 kirli damacana su markası daha açıklandı
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2012, 07:06:42 ÖS 19 »


15 kirli damacana su markası daha açıklandı


Sağlık Bakanlığı son günlerin en çok konuşulan konusunda beklenen açıklamayı yaptı. 114 ürün hakkında sağlıksız kararı çıkarken, 15 su dolum tesisinin de koşullara uygun olmadığı belirtildi.Sağlık Bakanlığı, daha önce bildirilen markalara ilaveten ''Gençsu'', ''Karlık Madran'', ''Alka Madran'', ''İvriz Su'', ''Beysu'',  ''EDK Lara'', ''Hünkar'', ''Revan'', ''Buzdağı'', ''Kardelen'', ''İdeal'',  ''Hazar Vox Nida'', ''Bahçeayran'', ''Esensu Özayran'', ''Kabalak'' markalarının dolum tesislerinde uygunsuzluk tespit edildiğini açıkladı.

Daha önce de 'Buzada', 'Erpınar', 'Alps', 'Kervansaray' ve 'Yalısu' açıklanmıştı.


Bakanlıktan damacana suyu açıklaması

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sonuçlarla alakalı net bir açıklama yapamayacağını vurgulayan Akdağ, ''Ama  halkımıza da ifade ettiğimiz gibi açıklama yapacağız. Çok geniş bir çalışma yaptık, bütün Türkiye'de. Sadece dolum tesislerinden değil, sahadan da çok sayıda örnek aldık. Dün itibarıyla bin 100 noktadan örnek almıştık'' diye konuştu.

Alınan örneklerin, hassasiyetle, dikkatle laboratuvarlarda analizlerinin yapıldığını belirten Akdağ, şöyle devam etti:

''Şunu da ifade etmemiz gerekir. Dolum tesisinden çıkan problemi, satış noktasında çıkan problemi birbirinden ayırmak lazım. Dolum tesisinde, doğrudan ilgili, markayla ilgili bir problem var demektir, eğer bir sıkıntı varsa. Ama satış noktasındaki problemler daha ziyade satış şartlarının elverişsiz olmasından kaynaklanabilir. Dolayısıyla bu açıklamaları yaptığımız zaman, satış noktasında çıkan bir problemin o markayla ilgili Türkiye'deki bütün damacanayla satılan suları ihtiva ettiği düşünülmemeli. Ama biz bu açıklamaları yapacağız.''

Piyasayı yakından takip ettiklerini ifade eden Akdağ, yaz mevsiminin sıcak geçişinin, bu açıdan hassas bir durum oluşturduğunu belirterek, ''Halkımız hiç endişe etmesin, şeffaf biçimde gerçekleri onlara açıklıyoruz, açıklamaya devam edeceğiz. Bazı basın yayın organlarında hala işin spekülasyonu peşinde koşanlar var. Arkadaşlarımıza da bu spekülatif haberlere itibar etmemelerini duyurmak istiyorum'' şeklinde konuştu.

Bu konuda bugün öğleden sonra belki akşama doğru açıklama yapabileceklerini ifade eden Bakan Akdağ, ''Son derece titiz bir biçimde, bilim adamlarının eşliğinde halk sağlığı laboratuvarlarımızın ulaştığı sonuçları bugün vatandaşımızla paylaşacağız'' diye konuştu.

*

Çevrimdışı bbetull

 • bbetull
 • *
 • 1591
Ynt: Hangi su firmaları tehlike saçıyor?
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2012, 12:38:10 ÖÖ 00 »
bu markaların hiç birini duymamışsım bile.
ben çevremdeki herkesin ısrarına rağmen şebeke suyuna devam ediyorum ;D
su dediğin musluktn akacak.yok ondan ona boşalt ondan ona gelemiyorum öyle şeye

*

Çevrimdışı TaLiA

 • *
 • 3017
Ynt: Hangi su firmaları tehlike saçıyor?
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2012, 01:45:48 ÖÖ 01 »
Aritma cihazi taktirmakta etkiki bir cozum olabilir..  ;D

ictigimizden yedigimize kadar herseye bi pislik karistirdirlar.. Neye kime inanip gucenecegimizi sasirdik  ???


Ynt: Hangi su firmaları tehlike saçıyor?
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2018, 04:48:53 ÖS 16 »
Hazır plastik olanların hepsi. Alacaksanız cam şişe alın.