Kur'an Soruları-7

• 47 Cevap
  • 22542 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Kur'an Soruları-7
« Yanıtla #45 : 07 Nisan 2013, 02:19:42 ÖS 14 »
Rahman kelimesi Tevvab ile geçmez. Rahim kelimesi Tevvab ile geçer.
FECR HOCADAN ALINTI

Pardon ben sadece üstteki satırlara baktım cevabımı geri alıyorum.......... :D

« Yanıtla #46 : 07 Nisan 2013, 04:09:55 ÖS 16 »
Kuranda Adı Geçen Helak Olan Kavimler şunlardır.....

LUT KAVMİ: “Lut kavmi de uyarıları yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik. Yalnız Lut ailesini (bu azabtan ayrı tuttuk;) onları seher vakti kurtardık; Tarafımızdan bir nimet olarak. İşte Biz, şükredenleri böyle ödüllendiririz. Oysa andolsun zorlu yakalamamıza karşı onları uyarmıştı. Fakat onlar bu uyarıları kuşkuyla karşılayıp-yalanlamakta direttiler. Kamer /36

SEMUD KAVMİ: “Semud (kavmi) de uyarıları yalanladı. Dediler ki: “Bizden biri olan bir beşere mi uyacağız? Bu durumda gerçekten biz bir sapıklık (delalet) ve çılgınlık içinde kalmış oluruz.” “Zikr (vahy) içimizden ona mı bırakıldı? Hayır, o çok yalan söyleyen, kendini beğenmiş bir şımarıktır.” Onlar yarın, kimin çok yalan söyleyen, kendini beğenmiş bir şımarık olduğunu bilip-öğreneceklerdir.” (Kamer /26)

SEBE KAVMİ: “Andolsun, Sebe’ (halkı)nın oturduğu yerlerde de bir ayet vardır. (Evleri) Sağdan ve soldan iki bahçeliydi. (Onlara demiştik ki:) “Rabbinizin rızkından yiyin ve O’na şükredin. Güzel bir şehir ve bağışlayan bir Rabb(iniz var).” Ancak onlar yüz çevirdiler, böylece biz de onlara Arim selini gönderdik.” (Sebe/16)

AD KAVMİ: “Ad (halkın)a gelince; onlar da, uğultu yüklü, azgın bir kasırga ile helak edildiler. (Allah) Onu, yedi gece ve sekiz gün, aralık vermeksizin üzerlerine musallat etti. Öyle ki, o kavmin, orada sanki içi kof hurma kütükleriymiş gibi çarpılıp yere yıkıldığını görürsün. Şimdi onlardan hiç arta kalan (bir şey) görüyor musun?” (Hakka/8)

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #47 : 07 Nisan 2013, 04:32:04 ÖS 16 »
Biraz daha var
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com