Tekfircilerin Tekfir Listesi

• 34 Cevap
  • 37529 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« : 26 Temmuz 2012, 06:43:28 ÖS 18 »

Hak yayınlarının sitesi olan "davetül hak" sitesinde tekfir! listesi yayınladı:
Bu listeye bakınca tekfirci zihniyetin bir hastalık olduğu gerçeğini görüyoruz

1-DEMOKJRASIYI AYAKTA TUTAN PARTICILER AKP SP CHP MHP BBP BDP IHVANI MUSLIMIN HAMAS EL-FETIH HIZBULLAH VE DUNYADAKI BUTUN PARTICILER PKK TAYYIP ERDOGAN ERBAKAN ABDULLAH GUL AHMET DAVUT OGLU BULENT ARINC
2-TALIBAN EL-KAIDE EL-SEBAB NAKSIBENDI ORDUSU TAIFATUL MANSURA OZGURLUKCU SURIYE ORDUSU HAMAS KASSAM TUGAYLARI HIZBULLAH IRAN IHVANI MUSLIMIN
3-NURCULAR SULEYMANCILAR KADERILER NAKSILER RUFAILER
4-GURABA YAYINLARI UBEYDULLAH ARSLAN ABDULLAH YOLCU EL-HADID YAYINLARI TAKYUDDIN BAYBURDI
5-EBU ZERKA EBU ENES EBU UBUYDE EBU EMRE EBU SAID YARBUZI MIRZABEY OGLU
6-CUBBELI AHMED
7-METIN KAPLAN
8-MAHMUT USTA OSMAN OGLU
9-ADNAN OKTAR
10-TIMURTAS
11-ABDULLAH BUYUK
12-ALI KUCUK
13-MUHAMMED EMIN
14-SEYH FEYZAN
15-ABDULAZIZ BAYINDIR
16-ALPARSLAN KUYTUL
17-ESAD COSAN
18-EBU HANZALA
19-SULEYMAN ATES
20-YUSUF KARDAVI
21-MEVLANA
22-MUHYIDDIN IBNI ARABI
23-PIR APTAL BEKTASI VELI
24-YUNUS EMRE
25-MUSTAFA SIBA-I
26-MUSTAFA MERAGI
27-SANKITI
28-CEMALEDDIN AFGANI
29-AHMET KALKAN
30-MENZILCILER ACZEMENDICILER
31-RESIT RIZA
32-MAHMUT SAKIR
33-MUHAMMED IKBAL
34-MUHAMMED ABDUH
35-USAME BIN-LADIN
36-ZEVAHIRI
37-ENVER EL- EVLAKI
38-OMER ABDURRAHMAN
39-MOLLA OMER
40-ABDULLAH AZZAM
41-SAID HAVVA
42-MUSTAFA ISLAMOGLU
43-MUSTAFA CELIK
44-MURAT GEZENLER
45-FETHI YEKEN
46-HALLACI MANSUR
47-MUHAMMED HAMIDULLAH
48-EBU KATADE EL-FILISTINI
49-EBU BASIR ET-TARTUSI
50-FETHULLAH GULEN
51-NAZIM KIBRISI
52-HASAN EL-BENNA
52-MAKDISI
53-ELMALI HAMDI YAZAR
54-KUL SADI YUKSEL
55-SAID RAMAZAN EL-BUTTI
56-OMER TILMISANI
57-OMER NASUHI BILMEN
58-YASIN HATIP OGLU
59-HASAN EN-NEDVI
60-YUSUF KANDEHLEVI
61-HALID YASIN
62-NASRAlLLAH
63-AHMEDI NECAT
64-HAMENEYN
65-HUMEYNI
66-ALI SERIATI
67-MEHMET AKIF ERSOY
68-NECIP FAZIL KISAKUREK
69-SAID NURSI
70-HILMI TUNA
71-MEHMET TALU
72-HASAN EL-HUDEYBI
73-DONGUL HOCA HAYRETTIN KARAMAN
74-ALAADDIN PAHLEVI
75-NASRUDDIN EL-BANI
76-MUHAMMED BIN-BAZ GUNUMUZUN BUTUN TARIKATCI TASAVVUFCULARI RAFIZI MUTACI ŞİA VE ISMINI SAYMADIGIM DAHA NICE MUSRIKLER TAGUTLAR
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

Ynt: Tekfircilerin Tekfir Listesi
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2012, 07:34:51 ÖS 19 »
Yalnız davetulhakta sadece bu şekilde isimlerinin yanında NEDEN VE HANGİ, GEREKÇEYE DAYALI yapıldığıda uzunca tartışılıp,açıklık getirilmiştir,DEĞİLMİ fecr abi,,,,

*

Çevrimdışı ozanca

• *
  • 4676
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2012, 10:12:05 ÖS 22 »
Böyle bir listede bizim siteden kimsenin olmaması esef verici !!
Yani bu kadarmı boş insanlarız ...
Ne yapın edin biriniz bu listeye girin ....
Acaba diyorum birisi bu listeyi hazırladıgında dönüp bakıp essahtan komik oldu demişmidir ki ?
Not font kurbaa

« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2012, 12:23:46 ÖÖ 00 »
bu tür ''fişleme'' işlerini omuzu kalabalık zevat yapınca suç oluyor,ayıplanıyor,yuhalanıyor,

ama ''davetül hak'' a mensup zerzevat yapınca ......

zahmet edip o kadar alimi,mümini,hocayı,şehidi isim isim yazacaklarına ''davetül hak'' dışındaki tüm kimseler ''kafir ''deseler onlar açısından daha kolay olurdu.Allah ıslah etsin,basiret ve vicdan versin,hakka iletsin.

(Sahi kim bu ''iman ölçer'' ''davetül hak'' denen gürüh?)
"Hasbunallah ve ni'me'l-vekil"

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
    • FECR
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2012, 09:26:43 ÖÖ 09 »
Yalnız davetulhakta sadece bu şekilde isimlerinin yanında NEDEN VE HANGİ, GEREKÇEYE DAYALI yapıldığıda uzunca tartışılıp,açıklık getirilmiştir,DEĞİLMİ fecr abi,,,,

Onların gerekçelerinin çoğu kendi tahayyüllerinin bir ürünüdür. "Kafire kafir demeyen de kafirdir" bir beşer sözünü  ayetlerden üstün tutmuş zihniyetin kendi nefislerine göre hareket edip kendilerinden başka herkesi dışlayan, tekfir eden bir anlayışın oluşturduğu bir listenin bir kıymeti yoktur. Ayrıca listede fikir ve amel olarak bir arada bulunmayan kimselerin de aynı kategoride değerlendirilmesi ayrı bir hezeyandır.Allah hidayet etsin

*

Çevrimdışı R4bia

• **
  • 63
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2013, 11:27:08 ÖÖ 11 »
sin.

(Sahi kim bu ''iman ölçer'' ''davetül hak'' denen gürüh?)
Hakikaten kimdir bu kardeşlerimiz?

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
    • FECR
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2013, 12:31:57 ÖS 12 »

*

Çevrimdışı R4bia

• **
  • 63
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2013, 01:27:25 ÖS 13 »
Şunlar:

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php
4-Bu forumda sövgü, hakaret, karalama, kişiselleştirmeye yer verilmez. Sadece tutulan yol hakkında delillerini ortaya koyarak yazı yazanlara yer verilir.
Kayıt oldum , bakalım...

« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2013, 01:02:57 ÖS 13 »
Fecr adlı üye affınıza istinaden iki tane soru sormak istiyorum.

Birinci sorum şu.

Ebu leheb,Hz.Musa dönemindeki firavun,ebu cehil hakkında biri hayır bunlar kafir değilde müslümandırlar derse bu kişinin sizin tahayülünüze göre hükmü ne olur.

İkinci sorum şu.

Siz anladığım kadarıyla şirk işleyenlerin müslüman kalabileceklerine iman eden birisiniz.Oysaki allah kuranda şöyle buyurmaktadır.

Nisa-48”Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz.....”

Siz bu iddianızla şunu demiş olmuyormusunuz hayır Allah şirk işleyenleri allah bağışlar.Şimdi sizmi doğru söylüyorsunuz yoksa haşa sümme haşa  Allah’mı?

Eğer siz bu iddianızı delillendiremezseniz o zaman şu ayetin tehditinden kendinizi nasıl koruycakasınız

Araf/33 “De ki: "Rabbim yalnızca çirkin-hayasızlıkları -onlardan açıkta olanlarını da, gizli olanlarını da,- günah işlemeyi, haklı nedeni olmayan 'isyan ve saldırıyı' kendisi hakkında ispatlayıcı bir delil indirmediği şeyi Allah'a şirk koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır."

Bu açık ayette Allah bizim hakkında bir hüküm indirmediğimiz şeyi bize isnat ediyorlar diye buyuruluyor.O zaman buyrun dediğinizi bir ispatlayın bakalım sizin tahalünüz neymiş işin doğrusu merak ediyorum.ayrıca şunuda belirteyim sizin o dediğiniz şahısları falanda tanımam.
Sizden cevap bekliyorum.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
    • FECR
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2013, 06:30:05 ÖS 18 »

Birinci sorum şu.

Ebu leheb,Hz.Musa dönemindeki firavun,ebu cehil hakkında biri hayır bunlar kafir değilde müslümandırlar derse bu kişinin sizin tahayülünüze göre hükmü ne olur.

Benim tahayyülümde Ebu Leheb, Firavun, Ebu Cehil'e müslüman ismini verecek, onları müslüman olarak kabul edecek bir müslüman tanımıyorum. Allah Kur'an'da Ebu Leheb'e lanet edeken, Firavun'un zulmünden ve küfründen bahsederken ve Ebu Cehil'in özelliklerini ortaya koyarken hiç bir müslümanın tahayyülününde onları mümin sınıfına koyamaz.

Fecr adlı üye affınıza istinaden iki tane soru sormak istiyorum.

İkinci sorum şu.

Siz anladığım kadarıyla şirk işleyenlerin müslüman kalabileceklerine iman eden birisiniz.Oysaki allah kuranda şöyle buyurmaktadır.

Nisa-48”Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz.....”

Siz bu iddianızla şunu demiş olmuyormusunuz hayır Allah şirk işleyenleri allah bağışlar.Şimdi sizmi doğru söylüyorsunuz yoksa haşa sümme haşa  Allah’mı?

Eğer siz bu iddianızı delillendiremezseniz o zaman şu ayetin tehditinden kendinizi nasıl koruycakasınız

Araf/33 “De ki: "Rabbim yalnızca çirkin-hayasızlıkları -onlardan açıkta olanlarını da, gizli olanlarını da,- günah işlemeyi, haklı nedeni olmayan 'isyan ve saldırıyı' kendisi hakkında ispatlayıcı bir delil indirmediği şeyi Allah'a şirk koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır."

Bu açık ayette Allah bizim hakkında bir hüküm indirmediğimiz şeyi bize isnat ediyorlar diye buyuruluyor.O zaman buyrun dediğinizi bir ispatlayın bakalım sizin tahalünüz neymiş işin doğrusu merak ediyorum.ayrıca şunuda belirteyim sizin o dediğiniz şahısları falanda tanımam.
Sizden cevap bekliyorum.

Şirk işleyenlerin müslüman kalabileceklerini söylediğimi nereden çıkardınız acaba?
Allah şirk fiilini kabul etmediğini ve affetmeyeceğini ayetlerinde açıkça ilan ediyor. Şirk; en büyük zulümdür diyen Allah Teala şirk haricindeki günahları isterse affedebileceğini söylüyor. Allah'ın şirki affedeceğini söylediğimi nereden çıkardınız, bilmiyorum.
Allah Rasulu a.s bir hadisinde şöyle buyuruyor:

حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ نُمَيْرٍ، حَدَّثَنَا عَبْدُ الْمَلِكِ بْنُ أَبِي سُلَيْمَانَ، عَنْ أَبِي عَلِيٍّ رَجُلٍ مِنْ بَنِي كَاهِلٍ، قَالَ: خَطَبَنَا أَبُو مُوسَى الْأَشْعَرِيُّ، فَقَالَ: خَطَبَنَا رَسُولُ اللَّهِ ذَاتَ يَوْمٍ فَقَالَ: " أَيُّهَا النَّاسُ، اتَّقُوا الشِّرْكَ، فَإِنَّهُ أَخْفَى مِنْ دَبِيبِ النَّمْلِ "، فَقَالَ لَهُ مَنْ شَاء أَنْ يَقُولَ: وَكَيْفَ نَتَّقِيهِ وَهُوَ أَخْفَى مِنْ دَبِيبِ النَّمْلِ يَا رَسُولَ اللَّهِ؟، قَالَ قُولُوا: " اللَّهُمَّ إِنَّا نَعُوذُ بِكَ أَنْ نُشْرِكَ بِكَ شَيْئًا نَعْلَمُهُ وَنَسْتَغْفِرُكَ لِمَا لَا نَعْلَمُ

Beni Kahil'den bir adam olan Ebu Ali şöyle dedi: Ebu Musa el-Eş’ari bize hitab ederek şöyle dedi:

Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem) bir gün bize şu hutbeyi irad etti: “Ey insanlar! Şirkten kaçınınız, çünkü o karıncanın taş üzerinde bıraktığı izden daha gizlidir! Ey Allah’ın rasulü, bu kadar gizli ise, biz ondan nasıl sakınacağız? diye soruldu. Hz. Peygamber (sallalahu aleyhi ve sellem): Ey Allah’ım! Bildiğimiz halde şirk koşmaktan sana sığınıyoruz. Bilmediklerimizden ötürü de senin affını talep ediyoruz! deyin buyurdu.”Kenz, 1/169; İbni Ebi Şeybe, Musannef, #29547; Ahmed, Müsned, 4/403; Taberani, Kebir; Taberani, Evsat; Ebu Ya'la, Mecmea'z-Zevaid, 10/223,224; Terğib ve't-Terhib, 1/76

Hadis başka bir kanaldan da rivayet edilmiş olup, burada Hz. Peygambere soru soranın Ebu Bekir es-Sıddik (radıyallahu anh) olduğu belirtilmektedir. Nitekim Hafız Ebu Ya'la el-Mavsıli'nin Abdu’l-Aziz İbni Müslim kanalıyla... Ma'kil İbni Yessar'dan rivayetine göre; o, şöyle anlatmış: Hz. Peygamber (sallalahu aleyhi ve sellem)’in yanında bulundum -veya bana Ebu Bekir es-Sıddik (radıyallahu anh), Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem)’den rivayet etti- ki o, şöyle buyurdu: "Şirk sizde, karıncanın kımıldamasından daha gizlidir. Ebu Bekir (radıyallahu anh): Şirk, sadece Allah ile beraber bir başka ilaha dua edeninki değil midir? diye sordu da Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem): Şirk sizde, karıncanın kımıldamasından daha gizlidir. Onun küçüğünü ve büyüğünü senden gidereni sana göstermeyeyim mi?
Ey Allah’ım, bile bile Sana şirk koşmaktan Sana sığınırım. Bilmediğim şeylerden dolayı Senden mağfiret dilerim!
buyurdu.”Buhari, Edebu'l-Müfred, #716

Hadislerde açıkça görüldüğü gibi Peygamber a.s müminlere "Bile bile şirk koşmaktan Allah'a sığınmayı, bilmediklerinden ise Allah'tan aff dilemeyi" öğütlüyor.
Bir mümin bile bile şirk koşamaz,koştuğu zaman müşrik olur. Yani bilinçli bir şirk olduğunda kişi müminlikten çıkar. Ama bilmeden bazı şirk amelleri işlerse , daha sonra şirk olduğunu anlar ya da bilirse yapacağı iş Allah'tan tevbe ve mağfiret dilemektir.
Tekfircilerin yaptığı hata kendi tahayyüllerine , kriterlerine, şablona  uymayan herkesi tekfir etmeleridir. Tekfir ettiği kimseler belki bilmeden şirk amelleri işliyor olabilirler, bu tür kimselere güzellikle tebliğ yapmak varken, hemen tekfire yöneliyorlar. Bir de şu var ki itikadı ilgilendirmeyen konuları da itikat haline getirip tekfir içerisine sokmaktan kaçınmıyorlar. Tekfirci selefi siteleri sadece göz atmak bile tekfir olayın ne kadar da laçkalaştırıldığı gözler önündedir.
Allah, Musa a.s'a Firavun'a giderken "Dilini yumuşat" diye tavsiye ederken, bizler ise bugün Müslümanlara bile dilini yumuşatmayı bırak, dilimizden zehir saçmaya çalışıyoruz. Müslümanlara karşı gösterilen tahammülsüzlüğe ve sert dile karşılık, açıkça kafir olanlara karşı hoş görü ve diyalog adı altında nazik dil kullanılabiliyor. KJendilerine Anti kapitalist Müslümanlar diyen kişiler Gezi Parkında ölen 3-5 kişi için "şehit " kavramını kullanırken, Mısırda  katliamda öldürülen yaklaşık 3500 kişi "şehit" kavramını kullanmaktan kaçınıyorlar maalesef.

« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2013, 01:31:28 ÖÖ 01 »
Benim tahayyülümde Ebu Leheb, Firavun, Ebu Cehil'e müslüman ismini verecek, onları müslüman olarak kabul edecek bir müslüman tanımıyorum. Allah Kur'an'da Ebu Leheb'e lanet edeken, Firavun'un zulmünden ve küfründen bahsederken ve Ebu Cehil'in özelliklerini ortaya koyarken hiç bir müslümanın tahayyülününde onları mümin sınıfına koyamaz.
FECR (Alıntı)

Bu güzel açıklamalarınızdan dolayı öncelike size teşekkür ederim.ben şahsen çok katı değilim yeterki ortaya konan düşünceler islam eksenli olsun derhal tevbe eder teslim olurum Allah’ın izniyle. Şimdi burdaki sözlerinizde anladığım kadarıyla kuran ve sünnette kafir özellikleri olanlar müslüman saflarında değerlendirelemezler diyorsunuz yani kafirlerin saflarında hüküm alırlar yanlışım olursa düzeltin lütfen.

Şimdi sizin burdaki sözlerinizle bir önceki sarf ettiğiniz sözlerinizi yan yana koyalım.Şöyle demiştiniz. ("Kafire kafir demeyen de kafirdir" bir beşer sözünü  ayetlerden üstün tutmuş....lar)

Oraya özellikle Ebucehili koydum ki siz bunların hakkında nas vardır fakat sizin tekfir ettikleriniz hakkında nas yoktur demeyesiniz diye bunu bilinçli yaptım.Çünkü ebu cehilim ismi kuranda geçmez.

Size şimdiki sorum şu.

Ebu cehil hangi nasla  sizin nazarınızda kafir damgası yedi diye soracaktım ki hamd olsun siz kendiniz bir güzel açıklamışsınız.Ebu leheb ve Firavunun Kuranda nasla lanetlendiğini ifade ettikten sonra ebu cehili ayrı değerlendirmiş ve diyorsunuz ki

Kuran “Onun özellikleri ortaya konmuştur” bu doğrudur tam olarak bizde bunu söylüyoruz.

Yani siz ebu cehili özelliklerinden dolayı tekfir ediyorsunuz öylemi.o zaman aynı özellikleri taşıyan kendi toplumunuza niye torpil geçiyorsunuz.Bunun cevabı varmı?

Aynı metodu başkası yapınca tekfirci siz yapınca amenna.oldumu şimdi? Mantık hatasını görüyormusunuz.

Şunu sizde bende çok iyi biliyoruzki herkimki yahudi ve hıristiyanlarda müslümandırlar onlarda cennete gidecekler derse icmaen kafir olur.Çünkü yüzlerce ayete muhalefet etmiş olur.

O zaman kafire kafir dememek kafirliktir sözünün neresi yanlış.Nebi (a.s) buyurduki mülsümana kafir diyen eğer onda o özellik yoksa o küfür kendisine döner” tüm alimler aynı kaide kafirler içinde geçerldir demişlerdir.Buna muhalif birtek cümle bulamazsınız.

Size birşey söyleyimmi sizin için tek fark aynı curümu işleyen sizinkiler olunca sizin için durum farklı fakat onlar işleyince kafir.Yanlışsınız yanlış.Allahın dininde torpilcilik yoktur.

İkinci soruma şöyle demişsniz

(Şirk işleyenlerin müslüman kalabileceklerini söylediğimi nereden çıkardınız acaba?

Allah şirk fiilini kabul etmediğini ve affetmeyeceğini ayetlerinde açıkça ilan ediyor. Şirk; en büyük zulümdür diyen Allah Teala şirk haricindeki günahları isterse affedebileceğini söylüyor. Allah'ın şirki affedeceğini söylediğimi nereden çıkardınız, bilmiyorum.)
Fecr(den alıntı)

Akıl almaz şeyler yazdınız.hem bu cümleyi kullanıyorsunuz hemde yazınızın devamında hadisi yanlış yorumlayarak şirk işlyenlerin müslüman olabileceklerine delil aramaya çalışıyorsunuz.bu nasıl bir çelişki böyle sayın fecr.bu ilim yaw.

O zaman demekki sizinle olan sorunumuz  günümüz fiil ve düşüncelerinin şirk olup olmadığı meselesi.Yani günümüz kanun ve yasalarının şirk olup olmadığı meselesidir.eğer şirkse sizin ifadenize göre sahibini müşrik yapar.Çünkü şirk yeryüzünde en büyük zulumdür diyorsunuz.

O zaman size mevcut yasaların şirk olduğunu  kuran ve sünnette delillendirirsem siz geri dönecekmisiniz.yani tevbe edecekmisiniz.

Yoksa siz günümüz  fani kanun ve nizamlarını şirk kapsamında görmüyormusunuz.

Bence Konu burdan devam etmeli.

Cevap bekliyorum Allahın izniyle

Devamında şöyle diyorsunuz.

(Hadislerde açıkça görüldüğü gibi Peygamber a.s müminlere "Bile bile şirk koşmaktan Allah'a sığınmayı, bilmediklerinden ise Allah'tan aff dilemeyi" öğütlüyor.

Bir mümin bile bile şirk koşamaz,koştuğu zaman müşrik olur. Yani bilinçli bir şirk olduğunda kişi müminlikten çıkar. Ama bilmeden bazı şirk amelleri işlerse , daha sonra şirk olduğunu anlar ya da bilirse yapacağı iş Allah'tan tevbe ve mağfiret dilemektir.

Tekfircilerin yaptığı hata kendi tahayyüllerine , kriterlerine, şablona  uymayan herkesi tekfir etmeleridir. Tekfir ettiği kimseler belki bilmeden şirk amelleri işliyor olabilirler, bu tür kimselere güzellikle tebliğ yapmak varken, hemen tekfire yöneliyorlar. Bir de şu var ki itikadı ilgilendirmeyen konuları da itikat haline getirip tekfir içerisine sokmaktan kaçınmıyorlar. Tekfirci selefi siteleri sadece göz atmak bile tekfir olayın ne kadar da laçkalaştırıldığı gözler önündedir.
Allah, Musa a.s'a Firavun'a giderken "Dilini yumuşat" diye tavsiye ederken, bizler ise bugün Müslümanlara bile dilini yumuşatmayı bırak, dilimizden zehir saçmaya çalışıyoruz. Müslümanlara karşı gösterilen tahammülsüzlüğe ve sert dile karşılık, açıkça kafir olanlara karşı hoş görü ve diyalog adı altında nazik dil kullanılabiliyor. KJendilerine Anti kapitalist Müslümanlar diyen kişiler Gezi Parkında ölen 3-5 kişi için "şehit " kavramını kullanırken, Mısırda  katliamda öldürülen yaklaşık 3500 kişi "şehit" kavramını kullanmaktan kaçınıyorlar maalesef.)
Fecrden (alıntı)

Size tavisyem böyle birilerini karalayarak üste çıkmaya çalışmayın.bunu kimler yapar biliyormusunuz mekkedeki müşrikler,bunlar bize yakışmaz.Mekke müşrikleri Allahın peygamberi karşısınında cevapsız kalınca başlıyorlardı el çırpmaya velevele çıkarmaya.Bizim durumuzda aynı onların ki gibi.

Şurada iki tane soruya cevap veremeyip işin içinden çıkamyoruz kalkmış falankezlerin şöyle forumları var böyle şeyleri var bunlar  yaygaradan başka birşey değildir.bunlar konuyu saptırmak ve trbünlere oynamaktır.ilim ehli böyle yapmaz.

Eğerki ilminiz yetiyorsa o zaman şöyle yapmanız gerekmezmiydi aynı kuranın metodu gibi.alın o dediğiniz forumdaki düşünceyi bu forumda naslarla çürütün.Çünki kuranda müşriklerin batıl düşüncelerini alır ve onları çürütür.

Sizin daha evvelki yazılarınızdada gözüme çarptı siz yanlış nasları yanlış konulara yapıştırmakta bir hayli maharetlisniz.ya el insaf.islam dininde bir usul var bir adap var hangi nasların hangi konulara delil getirileceğini bile karıştıryorsunuz.size iddia ediyorum tüm ehli sünnet müctehitlerinde ve sahabilirden onlardan sonra gelenlerde bu hadisi büyük şirk ve büyük küfür işleyenlere delil getirldiğini ispat edemezsiniz.siz başkalarını nasları çarpıttıklarını söylerken aynı işi halbuki en çok kendiniz yapıyorsunuz.

Tüm islam ulemasına göre bu gizli şirk işleyenler içindir ki bundanda Allaha sığınmak lazım.Siz o kadar kuran ayetleri içerisinde kendi görüşünü destekleyen birtek ayet bulamadınımız mı.yani tüm itikadinizi yanlış yorumladığınız bu hadis üzerinemi kondurdunuz.yazık gerçekten yazık.

Ben sizi kuran bilen biri olarak biliyodrum.çünkü yazılarınızı takip ediyorum.

Bakın siz anladığım kadarıyla şöyle diyorsunuz benim toplumum bilmeden bu şirkefliklerin içerisindedirler delil olarakta şu cümlelere takılmışsınız “Bile bile şirk koşmaktan Allah'a sığınmayı” bir daha yazık.

Elçimiz meryame insan şeklinde göründü ben sana Allahın müjdesini getirdim deyince meryem benim elime erkek eli değmeden nasıl benim çocuğum olabilirki,bundan Allaha sığınırım dedi.

Daha nice böyle ifadeler vardır.Allaha sığınmak ben bunu işledim ama her neyse demek değildir.Ben asla böyle bir şirk işlemeyeceğim demektir.

O cümle bir mslümanın asla bile bile büyük şirk işlemeyeceğine dair bir ifadedir bunu bilmeycek kadarmı ilimden uzaksınız buna şaşırdım işin doğrusu.

Şimdi sizin anlayşınıza göre kuranda bilerek şirk işleyenler müşriktirler.Yani bilmeden büyük şirk işleyenler müşrik değildirler öylemi.Bu sizin ne kadar kurandan bi haber olduğunuzu bizzat delilidir size bilmedikleri halde kuranda kafir olarak anılanları  delillendireyim. allahın izniyle belki tevbe edersiniz.

“Eğer Allah’a ortak koşanlardan biri senden sığınma talebinde bulunursa, Allah’ın kelâmını işitebilmesi için ona sığınma hakkı tanı. Sonra da onu güven içinde olacağı yere ulaştır. Bu, onların bilmeyen bir kavim olmaları sebebiyledir.”Tevbe(6)

Bir de cinleri Allah’a birtakım ortaklar yaptılar. Oysa onları O yarattı. Bilgisizce Allah’a oğullar ve kızlar da uydurdular. O, onların niteledikleri şeylerden uzaktır, yücedir.Enam(100)

Şimdi sizin iddianıza göre allaha sığınıyoruz bu ayetler yanlış.iddia neydi bilerek Allaha ortak koşanlar müşrik bilmeden Allaha ortak koşanlar müslüman.Ayetler bu acayip iftirayı yalanlyor hemde açık bir şekilde.size birşey söyleleyimmi siz samimi değilsiniz.siz bana ku kadar delil getirseydiniz ben şimdi tevbe etmiştim.hamd olsunki hak yoldayım herşey ortada.

Siz gidip başkalarını eleştireceiğinize onların fikirlerini böyle naslarla yerle bir edinki bizde sizden feyiz alalım olmazmı.

Neyse bu bölümdeki sorum da şu.

Bu kaideyi neden diğer din mensupları için yani onların kadınlarının gençlerinin ne suçu varda bilmeden şirk koştukları için kafir oluyorlarda sizinkiler bilmeden işliyorlar ve hala müslüman kalabiliyorlar.

Bunada cevap bekliyorum.

Nasları yorumalarken başka naslarla çelişkiye düşmeden lütfen.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4698
    • FECR
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2013, 09:13:44 ÖÖ 09 »
Pes doğrusu
Siz kafanızda belli şeyleri kurgulamışsınız, verdiğim cevapları kendi istediğiniz yöne doğru akıtmışsınız.
Hangi müslüman akıl ve vicdan bir Ebu Cehil ile yukarıdaki tekfir listesinde yer alan Mustafa İslamoğlu, Ali Küçük,Said Havva, Muhammed İkbal vs gibi İslami şahsiyetleri aynı kategoride değerleririr, anlayamıyorum. Tekfir hastalığı sizin gözünüzü bu kadar mı kör etti? El vicdan, el insaf
Daha size göre;küfür fiili ile faiili aynıdır. Ben de diyorum ki küfür fiili ile fail birebir aynı değildir ,şartları vardır diyorum. Bunun örnekleri çoktur. Ammar b.Yasir örneği gibi.
Fiil ile faili ayırmakla ilgili daha önce bir yazı asmıştım. Hem de Selefilere ait bir yazı:
http://www.islamidusunce.net/forum/index.php/topic,12179.0.html
Alıntı
Şurada iki tane soruya cevap veremeyip işin içinden çıkamyoruz kalkmış falankezlerin şöyle forumları var böyle şeyleri var bunlar  yaygaradan başka birşey değildir.bunlar konuyu saptırmak ve trbünlere oynamaktır.ilim ehli böyle yapmaz.

Eğerki ilminiz yetiyorsa o zaman şöyle yapmanız gerekmezmiydi aynı kuranın metodu gibi.alın o dediğiniz forumdaki düşünceyi bu forumda naslarla çürütün.Çünki kuranda müşriklerin batıl düşüncelerini alır ve onları çürütür.

Tribünlere oynayan ben miyim yoksa siz misiniz?
O forumlardaki çoğu şeyler gülünesi iddialar. Çürütmeye bile değmez, çünkü zaten çürük. O tekfirci forumlardaki bazı iddialar öyle iddialar ki gülünesi iddialar.Mesela bazıları:
-Telekomla telefon sözleşmesi imzalarsan küfre girersin
-Herhangi birisiyle senet imzalarsan küfre girersin.
-Resmi kurumlarla bir sözleşme yaparsan küfre girersin.
-Askerliği paralı yapmak isteyenler için dilekçe vermek küfür sebebidir.
-Çocuğunu okula gönderirsen küfre girersin
-Hasbel kader bir şekilde mahkemede sanık oldun, avukat tutarsan küfre giresin
Daha neler neler....
Bu tür anlayışta olanları muhatap bile almak doğru değildir.

Günümüzdeki yasaların şirk olmadığını söylediğimi nereden çıkardınız. Siz hep kendi kurgunuza göre hareket ediyorsunuz. Tahayyülleriniz dininizin ve aklınızın önüne geçmiş maalesef.
Bir müminin bile bile büyük şirk işlemeyeceği konusunda hem fikiriz. Ama mesele bilmeden şirk işlediği konusunda tavrımız farklılaşıyor. Siz bilmeden de işlese ben onu hemen tekfir ederim  diyorsunuz, ben de diyorum ki; kişiye öncelikle yaptığı hareketlerin şirk amelleri olduğunu güzel bir tebliğle ulaştırılması gerekir. Hz.Hasan ve Hz. Hüseyin ile ilgili bir menkibe anlatılır:
Bir gün Hasan ve Hüseyin, birisinin abdest aldığını görüyorlar ama yanlış abdest alıyor. Hasan ve Hüseyin o adama şöyle diyorlar: "Ey amca biz abdest alalım bi, doğru mu alıyoruz" Hasan ve Hüseyin abdesti güzelce alıyor. Adam da yanlış abdest aldığını anlıyor ve çocuklara " Sizin abdestiniz doğru, benimki yanlış " diyerek yanlışını kabul ediyor. Ama Hasan ve Hüseyin eğer" Ey amca sen nasıl abdest alıyorsun, kocaman adamsın, daha abdest almasını bilmiyorsun, senin bu abdestle namazın olmaz, tekrar al" gibi şeyler söyleselerdi , o zaman adam, onlara kızacaktı ve " Daha dünkü çocuksunuz, siz benden daha mı iyi bileceksiniz, hadi ordan " diye azarlıyacaktı.
Tevhid ve şirk konularında aynı düşünüyor olabiliriz. Ama tebliğ konusunda farklı düşünüyoruz. Metotlarımız farklıdır.

*

Çevrimdışı Müslüman

• 511
  • Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2013, 10:51:39 ÖÖ 10 »

Şunu o kalın kafalarınıza sokun artık; Küfrü imana tercih eden ile İmanı küfre tercih edip bilmeden imanlarına şirk bulaştıranlar bir değildir.

Tekfir ettiğiniz insanlar Allah’ı ve Peygamberi seviyorlar. Namazlarını kılıyorlar, oruçlarını tutuyorlar. Küfrüne hükmettiğiniz kimselere getirdiğiniz o ayetlerin Mekke’de ki muhataplarında bunların hangisi var? En başta imanın şartlarından olan Peygamberi kabul etmiyorlardı. Arada hiç fark yok mu? Kaldı ki Allah, dinlerin temelinde tevhid bulunduğu için Yahudi ve Hıristiyanları ayrı muameleye tabi tutuyor ve onlara Ehl-i Kitap diye niteliyor. Müşrike müşrik diyor, Müslüman Müslüman, kafire kafir, Yahudi ve Hristiyanlara da Ehl-i Kitap, pekala neden?

İslam’da tekfir yoktur demiyoruz, alimler kitaplarında boşuna mürted bahislerini açmamışlar ancak Tekfir sizin gibi dünkü yetmelerin ağzına sakız olunca iş değişiyor, fitne hortluyor. Bu sefer önüne gelen tekfir konusunu abartıp, kendisi gibi düşünmeyenleri dindışı görüyor, aynen sizin yaptığınız gibi.

Herhangi bir amelin veya sözün küfür olduğunu söylemekle birinin küfrüne hükmetmek farklı şeylerdir. Muayyen ile umumi tekfiri birbirine karıştırıyorsunuz.

Peygamberimizin tebliğ metodunun insanları tekfir etmek değil, insanların Müslümanlaştırılması gayreti olduğunu görüyoruz. Mesela Medine döneminde kendisine münafıkların isimleri bildirildiği halde, o isimleri ifşa etmemiştir. Pek çok Hadislerinde “Ben Müslümanım” diyeni küfürle itham etmekten sakındırmıştır.

Tebliğ; Tevhid akidesini açık şekilde muhataba ulaştırmaktır, onun yolunu açmaktır. Peki siz ne yapıyorsunuz?

Dininizi yumuşatın demiyoruz, dilinizi yumuşatın.

« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2013, 03:50:41 ÖS 15 »
FECR hoca hayırdır bakıyorum ki seni fena  sıkıştırmışlar.Haddim olmayarak mülazanızın içerisine daldım lakin fazla girmeyceğim sadec bir kaç usul hatası hatırlatmasından sonra mümkünse konuya müdahil olmamaya çalışacağım.

FECR hoca siz neden konuyu daldan dala değiştiriyorsunuz.Anladığım kadarıyla siz iki meseleyi mülaza ediyorsunuz oda sizin müslümanlara olan acımasız ve delilsiz ithamlarınızdan hareketle.

1-Kafire kafir dememenin itikat üzerindeki etkisi.

2-Büyük şirk işlyenlerin cennete girip girmeyecekleri veya müslüman olarak isimlendirilip isimlendirelemeyeceği.

Konu bu olduğuna göre siz ayetin şu cümlelerini neden buraya delil olarak aktarmışsınız bunu anlayamadım.....Şşu satırlar “llah, Musa a.s'a Firavun'a giderken "Dilini yumuşat" diye tavsiye ederken”.....Sizin konunuz tebliğin nasıl yapılması değilki....Neden bu kadar basitleşiyorsunuz.....Bir meseleye hüküm vermekle o meseleye dair tebliğ etmek farklı şeyler olduğünu illaki birilerinin mi size öğretmesi lazım....Hiçmi aklınızı kullanamıyorsunuz....? O delil olarak verdiğiniz Rasul Firavuna sözü yumuşak söyledi ama Firavuna kafir damgasınıda vurdu....Buna ne diyeceksiniz....? Sizin fikriniz çürüdü gitti....Meseleleri birbirine karıştırmayın bunlar ayrı ayrı şeylerdir......

Verdiğiniz hadise gelince o bir duadır konunuzla ne alakası var....FECR ABİM siz ki koskoca arapça lisanına sahip olmuş ve Allahualem yanlış hatırlamıyorsam ilahiyat mezunuydunuz....Bu kadar donanıma sahip biri şuraya beş on tane ayet asamayor mu....?

Vağ...Vağ....vaaağ.....Bula bula bunlarımı kendine delil buldun....? Bunlardan size bir delil yok ki....

Tekfir listesi diyerek müslümanları eleştirmişsiniz o müslümanlar hangi gerekçelerle ve hangi naslarla o belamları tekfir ettiklerini tek tek delilleri ile birlikte ortaya koymuşlardır, onları okudum siz o delil ve dayanakaları niçin asmamışsınız.....Bumu adaletiniz...? Onlar delilleriyle birlikte bunu yapmışken siz şurada üçbeş tane ayet asıp toplumunuzun şirklerini temize çıkaramıyorsunuz  hakikaten çok yazık.....

Neyse konunun dışına çıktım galiba...

FECR hoca konuyu sağa sola kaydırmayın boş cümleler kullanmaktan vaz geçin...Şu cümlenize bakarmısnız....

(Siz kafanızda belli şeyleri kurgulamışsınız, verdiğim cevapları kendi istediğiniz yöne doğru akıtmışsınız.
Hangi müslüman akıl ve vicdan bir Ebu Cehil ile yukarıdaki tekfir listesinde yer alan Mustafa İslamoğlu, Ali Küçük,Said Havva, Muhammed İkbal vs gibi İslami şahsiyetleri aynı kategoride değerleririr, anlayamıyorum.
FECR-ALINTI

Bu cümlelerin üzerine insan ne diyebilir ki....Bu cümlelerin hangi satırını düzelteceksiniz,? hangi satırına cevap vereceksiniz ? hangi satırının bir tek harfinde ilim adına bir şeyler  istifade  edeceksiniz....? Bu nasıl bir mantık yaw.... M.İnsanoğlu, Ali Küçük,Said Havva, Muhammed İkbal veya başkalarını kim niçin hangi söz ve hangi amelinden dolayı neden tekfir ediyoru ortaya koyup sonrada buna delil sunarak çürütmeniz gerekmez mi...?

İslam dinine göre böylesine mantıksız anlamsız boş “beradayı” bir söz olabilir mi....? Siz M.İsnanoğluyla ebucehili birmi tutyorsunuz....Bu nasıl bir söz yaw...Bu nasıl bir ilmi  tartışma...Henüz islama yeni girmiş bedeviler bile bu kadar cehalet dolu cümleler kullanmaz....

Şu  cümlenizin arkasında niçin durmuyorsunuz... “Ebu Cehil'in özelliklerini ortaya koyarken hiç bir müslümanın tahayyülününde onları mümin sınıfına koyamaz. “

İslam dinine göre küfür veya şirk bir takım elbise gibidir onun ölçüleri vardır kim o ölçülere göre bir  fiziğe sahipse o elbise cuk diye üstüne oturur...Sizin de bu cümlelerinizde söylediğiniz gibi...Bak burada diyorsunuz ki Kur’an Ebu Cehilin ismini değil özelliklerini ortaya koymuştur.İştebu bir kaidedir ve hüküm çıkarma açısından doğru bir kaidedir....

Bu kaideye göre o sözünü ettiğiniz M.İnsanoğlu o özelikleri taşıyorsa aynı hükmü alır...Çelişkiye düşmeyin...Sizin yapmanız gereken aliminizin o özelleiklerini taşıyor olmadığını ispat etmeniz değil mi....?

Siz hiç Kur’an’ın isimler üzerinde durduğunu okudunuz mu ....? Sizin de işaret ettiğiniz gibi Kur’an özellik verir,vasıf verir,sıfat verir kim diye başlar sonra hükmünü koyarak onlara kafir veya müslüman der....Bunu bilmiyen biri olsanız diyecem ki hadi eyvallah...O halde siz hakkı neden bile bile batılla karıştıryorsunuz.....

Herhangi bir peygamberden insanları birbirinden kayıran bir tek cümle duydunuz mu...? Varmı buna dair bir deliliniz....Halbuki Rasulullah (s.a.s) kendi ciğerparesine öz evladına ne demişti....”Kızım Fatıma sakın ben peygamber kızıyım diye güzvenme,ahirette sana hiçbir şey yapamam” Yine Hz.Nuh (a.s) oğlu misalı.....

Sizinle bu konuları bu kadar zamandır mülaza ediyoruz ,neden öğrenme zahmetinde bulunmuyorsunuz....? Neden araştırmıyorsunuz....? Neden naslarla bu kadar çakışıyorsunuz.....

Din sizin veya benim tekelimdemiki veya bir başkasının kalkıp vicdanımızla hareket edelim....Fe sübhanAllah....Adam konunun içerisinden çıkamayınaca konuyu nerden nereye getirdi....Vicdana göre din diyor yaw...Allah’u ekber....Nur/Suresi/ 2.ayeti okyun lütfen......Seyyid Kutub’un da dediği gibi bunlar kendilerini Allah’tan merhametli görüyorlar......Ey müslümanlar konuları mülaza etme şekillirine bakın da ibret alın....

Neyse ben çıktım.....Ama yolunuz yol değil, hele usul ve kaideler ve hüküm çıkarma noktasında koskoca bir sıfırsınız....Adamın sorularına hem cevap verin hemde ilimden ayrılmayın....Allah’tan korkun.....

Selametle kalın....

« Yanıtla #14 : 24 Ağustos 2013, 03:53:17 ÖS 15 »
Şunu o kalın kafalarınıza sokun artık; Küfrü imana tercih eden ile İmanı küfre tercih edip bilmeden imanlarına şirk bulaştıranlar bir değildir.
Mülsüman-adlı üyeden alıntı

Vay bacım MaşaAllah yine döktürmüşsünüz.....Büyük bir alim misalı adeta taşı kediğine koymuşsunuz...Her zaman olduğu gibi....

Ya yanlış anlamayın ama gerçekten ben sizin bu cümlelerinizden birşey anlamadım siz anladınız mı....? Yani ne demektir İmanı küfre tercih edip bilmeden imanlarına şirk bulaştıranlar bir değildir....Bunu biraz açarmısınız biraz örenklerle delillendirirmisiniz.....Bunu size FECR hocamı öğretti yada nerden öğrendiniz bu mantığı....? Bize bunu açıklarsanız son derecce mutlu olacağımızı bilmelisiniz....

(Tekfir ettiğiniz insanlar Allah’ı ve Peygamberi seviyorlar. Namazlarını kılıyorlar, oruçlarını tutuyorlar. Küfrüne hükmettiğiniz kimselere getirdiğiniz o ayetlerin Mekke’de ki muhataplarında bunların hangisi var?)

Mülsüman-adlı üyeden alıntı
Bak hakikaten bu cümleleri sizden beklemzdim....Bunu ciddi olarak söylüyorum...Sizi canı yürekten kutulyorum mübalasız...İşte FECR hocadan da aslında istenilen bu....Fakat o konuları hem dağıtıyor,hem  anlamsız bir şekilde hangi konuya nasıl delil sunacağını bilmiyor,hemde Kur’an’a son derece yabancı olmakla birlikte, naslara hakim olma noktasında da tam bir fiyasko içerisindedir.....

Evet işte bu konuya bu şekilde savunma yapılır....Bunlar şu şu özelliklere sahiptirler fakat Mekke putperestlerinde bu özelillikler yoktur o halde bunlarla onları hangi naslarla aynı tutuyorsunuz işte doğru mantık ve doğru çıkış....Diğer Bazı Arkadaşlarımız ne diyor.. siz hangi vicdana göre bunu yapıyorsunuz....Bunlar dinlerini kendi vicdanları kendilerine nasıl emir ediyorsa o şekilde hüküm veriyorlar...Nefsini ilahlaştıranlar Kur’an da var lakin vicdanını ilahlahtırmak nedir oda ayrı bir tartışma konusu.....

Bak bacım size illaki cevap verilecektir....Lakin bu benim konum değil....Size sadace bir kaide hatırlatayım....Kur’an ve sünnete göre hayatlarına veya düşüncelerine şirk ve küfür karıştıranların yapmış oldukları tüm amelleri boşa gider....Her nekadar Muhammed Abduh ve Cemalettin Efkani masonları gibi bazı müslüman düşmanları Nisa/124.ayetten hareketle kafirlerinde güzel amelleri onları cennete götüreceklerini  iddia etmişlersede bu düşünce hem Kur’an’nın ana temasına hemde yüzlerce nasla çelişki arz ettiği için boş bir düşünceden öteye geçmemiştir...Yani itibar görmemiştir....Siz şimdi onlar gibi düşünmüş oldunuz....Ama öenmli değil sonuçta birşeyler düşünerek ortaya koydunuz ya önemli olan budur.....

Bakın Kur’an’da a  Yahudi ve Hıristiyanların bazı din adamlarından söz ederken şöyle ifade edilir.....
Mealen”Onların yanında Allah’ı andığında onların gözyaşları döktüklerini görürsün” bu anlamda ayetler vardır...İşte bu tür din adamlarını Rasulullah (s.a.) savaşlar esansında manastırlarına kapanmış zikir edenleri öldürmeyeceksiniz emriyle onları koruma altına almıştır....
O zaman bu iddianızın doğru olabilmesi için Kur’an ve sünnete göre namaz kılan,oruç tutan peygamberi seviyormuş gibi gözükenlerin tekfiri söz konusu değil....Bunlar bu amellerinden dolayı küfre şirke bulaşmış olsalarda yine kafir olmazlar...Buna daha evvel çokça cevap verdim....

Lakin sadece şurdan meseleye bakmanızı istirham ediyorum....Sizin bu saydağınız özelliklerden fazlasını taşıyan bazı fırkaları islam uleması niçin tekfir etmişlerdir örenğin şu fırkalar.....
Mutezile;
Bu mezhebin mensupları, Allah-u Zülcelal’in kitabını mahluk (yaratılmış) saymışlardır. ‘Allah-u Zülcelal ne görür ne de görülür’ diyerek, O’nun ‘Basar’ sıfatını inkar etmişlerdir.. Bunlar kendi aralarında yirmi guruba ayrılmışlardır takriben büyük ölçüde tekfir edilmişlerdir....

Şia;
Bunlar da kendi aralarında 22 fırkaya ayrılmışlardır. Bu mezhebin bazı mensupları, Hz. Ali (ra)’yi peygamber ve bazıları onu ilah kabul etmişlerdir...Şia’nın bir kısmı Kur’an-ı Kerimin açık hükümlerine ters düştükleri  için tekfir edilmişlerdir... Bunlar Kur’an-ı Kerimin bir kısmını Hz. Peygamber (asv)’e bir kısmını Hz. Ali (ra)’ye indiği inancındadırlar.

Hariciye;
Bu mezhebin mensupları, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Talha (r.anhum), Hz. Aişe (r.anha) ve kendileri dışındaki bütün müslümanları tekfir etmişlerdir.... Ayrıca bunlar, küçük ve büyük günah işleyenleri de kafir sayarlar. Bunlar da kendi aralarında yirmi guruba ayrılmışlardır...Ve bunların takriben dokuz grubu tekfir edilmişlerdir....

Neccariye;
Bu mezhebin mensupları, Allah-u Zülcelal’in sıfatlarını inkar edip, Kur’an-ı Kerim yazıldığı zaman cisim, okunduğu zamanda a’razdır, derler. Bunlar da kendi aralarında üç guruba ayrılmıştır...Ve tekfir edilmişlerdir...

Müşebbihe;
Bu mezhebin mensupları, Allah-u Zülcelal’i cisimlikle vasıflandırırlar. Bunlar, Allah-u Zülcelal (haşa) yaratıklara benzer, derler...Bunlarda tekfir edilmişlerdir....

Mürcie;
Bu mezhebin mensupları, Allah-u Zülcelal mü’minlerden herhangi birine ateşle azab etmez, masiyet (günah) imanla birlikte zarar vermez, derler.Ayrıca, ameller farz değil fazilettir, yapanlar için iyidir, yapmayanlara bir şey yoktur, derler Bunlar da kendi aralarında beş guruba ayrılmışlardır...Bunların ilk gurpları hariç sonradan gelenlerin hepsi tekfir edilmişlerdir.....

Cebriye;

Bu mezhebin mensupları, kulun meydana gelen her hangi bir işte iradesi yoktur, o cansız varlık mesabesindedir, hal böyle olunca, kul emir ve nehy’e (yasaklara) muhatap olmaktan da kurtulmuş olur, derler...Yani aynı Mekke müşrikleri gibi Allah dilemeseydi ne biz nede atalarımız şirk koşmazdık derlerle...Bunlarda tekfir edilmişlerdir....
Alıntı-----

Şimdi burası çok önemli bu fırkalar namaz,oruç,zekat gibi ibadetleri yerine getirmedikleri için değil tam tersi bunlar peygamberi sevdiğini söyleyen oruç,tutan namaz kılan kendisine müslüman diyen fırkalar aynı sizin gibi...Ama tüm islam uleması onları tekfir etmişlerdir....

Şimdi sizin mantığınıza bunların tekfir edilmemesi gerekiyordu....

Ayrıca Maun suresinde namaz kılanların bir taifeninin kafir olarak vasıflandırıldığını görmekteyiz.... o namazın onlara fayda vermediği de ayrıca vurgulanmıştır....Burdan çıkacak sonuç şudur...İbadetlerin geçerli olabilmesi için imanın şirkten küfürden arınması gerekir....Kaide bu....

Sizler ehli sünnet akidesiyle haricilik akidesini birbirine karıştırıyorsunuz....Bakın Ehli sünnetin akidesi şu....Ki bu bizimde akidemizdir....

Tekfir Meselesinde Ehl-i Sünnet’in Sapık Fırkalardan Ayrıldığı Noktalar şunlardır....

Bu başlık altında tekfir meselesinde Ehl-i Sünnet’in Haricîlerden ve Mürcie akidesinden ayrılmış olduğu noktalardan bahsedeceğiz. Bu yerleri şu şekilde maddelendirebiliriz:

1)   Ehl-i Sünnet Günahlar Sebebiyle Tekfir Etmez....(Buraya dikkat edin ltfen)

Ehl-i Sünnet’in bu iki fırkadan ve onlarla aynı minvalde olanlardan ayrıldığı birçok nokta vardır. Bu noktalardan ilki Ehl-i Sünnet’in günahlar sebebiyle kişileri tekfir etmekten uzak durmasıdır. Konunun detayına girmeden önce burada çok önemli bir ayırıma dikkat çekmek istiyorum. Bu ayırım yapılmazsa meselenin detayını bilmeyenler  bizim muradımızı tam anlayamayabilirler.

İslam’da günah kavramı iki ana başlık altında incelenmiştir: Bunlardan ilki dinden çıkaran (mükeffir) günahlar ikincisi ise dinden çıkarmayan (gayri mükeffir) günahlardır.

Dinden çıkaran günahlar (mükeffirât) Günahın bu kısmı sahibini dinden çıkarır ve cehennemde ebedi kalmaya duçar eder. Allah Rasûlü sallallâhu aleyhi ve sellem bir hadisinde şöyle buyurur:

Ebu Hureyre radıyallâhu anh’den rivayet edilen  bir hadiste ise şöyle buyurur:

“Yedi helak edici günahtan sakının!”
- Bunlar nedir ya Rasûlâllah? Diye sorulunca, Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem:
- Allah'a şirk koşmak, sihir yapmak ve… ve… diye cevap verdi”

Görüldüğü gibi Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem Allah’a şirk koşmayı büyük günah=kebire olarak nitelendirmiştir. Demek ki günahların bazısı kişiyi dinden çıkaran bir hüviyete sahiptir ve işleyeni ebedi cehennemlik yapar.
Alıntı----
Şimdi şu ayete bakalım....

“Her kim Allah'a şirk koşarsa, Allah ona cenneti haram kılar…” (Maide, 72)

FECR hoca bu ayetlerin hükümlerini yalanlar mahiyette şeyler yazıyor....Ayet ne kadar açık.... Her kim Allah'a şirk koşarsa, Allah ona cenneti haram kılar buna yorum yapmaya bile gerek....

”Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz.....” Nisa-48

Bu ayete hem doğrudur diyor hemde aşağıya bir hadis aktararak ona yanlış mana vererek adeta bu ayetlerin hükmünü nasih ediyor bunun islamdaki adıa küfürdür.....Hadisler ayetleri nesh etmez eğer hadis ayeti nesh ediyor gibi gözüküyorsa ya o hadis tevil edilir veya o hadis sıhhatında sorun var deyip alınmaz...Bu da bir kaidedir...

Bak bacım Mekkede oruç,hac,zekat gibi ibadetler yoktu fakat yine insanlar müslüman ve kafir olarak isimlendirildiler.....Buda bir delildir.....

Neyse çok uzun oldu lakin şunu söyleleyim sizde gelişme var....Bi-iznillah.....
[/color]