Duma’da Büyük Katliam: 190 Ölü!

  • 0 Cevap
  • 2006 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Duma’da Büyük Katliam: 190 Ölü!
« : 30 Haziran 2012, 01:46:23 ÖS 13 »
Duma’da Büyük Katliam: 190
Ölü! (FOTO-VİDEO)

Suriye’de son 16 ayın en kanlı günlerinden biri önceki gün Şam’a 15 km mesafedeki Duma’da yaşandı.

HAKSÖZ-HABER

Şam’a 15 km mesafedeki Duma’da 28 Haziran’da başlayan katliamın bilançosu bir gün sonra netleşti. Muhalifler, 190 kişinin katledildiğini belirtti.

Bu katliam tek günde en fazla kişinin katledildiği saldırılardan biri oldu.

Duma sokaklarında çekilen ve Reuters’in de haberleştirdiği bu videoda kefene sarılmış halde yerde yatan parçalanmış cesetler görünüyor. Bu arada dışarıdan da “Neredesiniz ey Müslümanlar?” ve “Allahu Ekber” nidaları işitiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=IvPJkIbxV2g#ws


Yine dün Duma’da çekilen aşağıdaki videoda şu ifadeler duyuluyor: “Duma, 29 Haziran 2012 sabahı. Bu, Duma halkına karşı işlenmiş bir katliamdır. Allah kurtarıcımız olsun.”

Videoda bir adam, pembe bluzu kana bulanmış bir kızın cansız bedenini taşırken görülüyor. Konuşan kişi ise şöyle devam ediyor: “Bu, Esed ve onun gizli polisinin katliamlarından biri.”Bu video çocuklar için uygun olmayabilir... (+18)


http://www.youtube.com/watch?v=quePsSCGsH0#

Haftalardır Esed’in tanları tarafından kuşatılan Duma’da günlerdir kentin üzerine roket yağıyordu. Baas rejimi her zamanki taktiği olan önce şehri dışarıdan bombalayıp sonra da çetelerini halkın üzerine salma yöntemiyle bir katliam daha icra etti.