1 Mayıs

• 19 Cevap
  • 11847 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
Ynt: 1 Mayıs
« Yanıtla #15 : 02 Mayıs 2012, 12:39:40 ÖS 12 »
   eliaçık,bir ilde konferansta.

müslüman bir hanımefendi konferans öncesi kalkıp soruyor.eşinizin,kızlarınızın başı örtülü mü?.başörtüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? diye.

soru soran hanımefendinin bol pardösüsü,omuzlarını örten koca bir başörtüsü var.

eliaçık;islamda baş örtüsü zorunlu değil,tercih meselesi,hele sizin örtünme biçiminizi dayatanların hiçbir kur’an’i dayanağı yok.eşim ve kızımım biri başı örtülü,kızımım biri açık.hem neden sordunuz diye cevap veriyor.

soran müslüman hanımefendi vakarla yerinden kalkıp çıkışa yönelirken

eliaçık'a dönüp;bana islam hakkında öğütte bulunacak,bilgilendirecek kişilerin ne söylediklerine,söylediklerini ne denli yaşadıklarına bakmak zorundayım.anladım ki sizin bana,islam adına, söyleyecek sözünüz olamaz.

evet bu mangal yürekli,eli öpülesi,basiretli,bilinçli,şuurlu, gencecik hanımefendilerin sayısı artmadıkça daha çok ''sarmaş dolaş''halaylar çekeriz.eliaçık'lar egolarını şişirirken,geçler çıkmaz sokaklarda kaybolur. Bizlerde ‘bırakın söylesinler,bırakın yapsınlar efendim,ne çıkar,kime ne zararları var deyü hoşgörür,hoş görünürüz.kol da kırılır yen içinde kalır.kangren olurmuş.ne gam!

dua ile...

begen1
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #16 : 02 Mayıs 2012, 07:23:37 ÖS 19 »
Aynı soruyu bizde sorduk. Öyle dememişti bize. Ama biraz rahat konuştuğu için bi abla ; Namaz kılarmısınız diye sormaktan kendini alamamıştı. Oda bende sizin gibi müslümanım eşim örtülü bi kızım örtülü vs.. diye cevaplamıştı.(Karadenizli ye öyle cevap veremezdi de yani :))

Farklı bir bakış olsun diye Güven Adıgüzel'in yazsını ekledim. Dün gün boyu haddi aşan, müslümana yakışmayan ağza alınamayacak uslüplarla eleştirildi. Twittr ve Facede. Buda ayrı bi yanlış.

Eliaçıktan korkmuyorum, Zekeriyya Beyaz yada Yaşar Nuriden de, ateş olsa cürümleri kadar yer yakarlar. Sadece bu devirin değil 90 lı yıllarda da az kafa karışıklığı yaşamadık. Gün geldi o kafa karışıklıkları bile işimize yaradı, neyin ne olduğunu gördük. Dileyene Allah yollarını açacaktır..

Ama ya şöyle bi daha karşılaşsak sorularım var kendilerine, Geçen bi sms attım cevap vermedi. Aradım açmadı :).. Merak ediyorum Dinler arası diyaloğa niye karşı çıkmıştı? Eklemlenmenin kominnistlisimi makbuldur?
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı Rahmetli

• *
  • 1056
« Yanıtla #17 : 02 Mayıs 2012, 09:09:12 ÖS 21 »
Bizim genlerimize işlemiş bir sağcılık var kabul etsek te etmesek te. Eliaçık vb savruluşların -genelde kabul ya da gidişat bu yönde- karşısında gösterilen tepki ve tutum bin küsür yıldır sermaye yanında konuşlanmış ülema ve dindarlara gösterilmiyor.
Bu arkadaşlar buna parmak basmak adına hareket ederlerken, kuşatıldılar ve sol jargona teslim oldular. Çünkü anti kapitalizme en köklü duruşu ister kabul edelim ister etmeyelim sosyalist solcular gösterdi yakın tarihte. Bekleyip göreceğiz..
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
« Yanıtla #18 : 02 Mayıs 2012, 11:50:46 ÖS 23 »

şunu merak ederim ;

işçi bayramı isimli bayram gününde neden işçiler EŞŞEK gibi çalışırken

tüm memurlar tatil ve bayram eder
tüm öğrenciler-solcular- anarşistler - sosyalistler...vs diger mahallenin içşi dışındaki sıfatlılar meydanlara akın eder ?

bu bayram kimin ? amaç ne ?

bizim mahallenin aklı evvellerine gelince ;

41 fussilet 33

[İnsanları] Allah'a çağıran, doğru ve adil olanı yapan ve “Şüphesiz ben Allah'a teslim olanlardanım!” diyenden daha güzel sözlü kim vardır?

siz insanları nereye ve neye çağırıyorsunuz ?

söyleminize eyleminize kimliğinize SAF İSLAM VE SAF KURAN  dışında ister geleneksel ister modern  eklemlemeler yaparsanız hiç hissetmeden sıratı mustakimden sapmaya başlarsınız. ayağınız yavaş yavaş kayar da kayar

sonra sizi medya da kullanır harcar...
provakatörler de sizin adınıza pankart da açar ve çamur atarlar bi ömür izini çıkaramazsınız....

ve ihsan eliaçık bunu en açık şekliyle yaşayan kişidir...ne acı...

not : qani (geçmiş) bayramın mübarek olsun (sms atayım dedim unuttum birader)  ;)

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #19 : 03 Mayıs 2012, 01:47:27 ÖÖ 01 »
Şimdide 3 Mayıs var.
hem 1 Mayısı kutlayıp, Hem 3 Mayısı kutlayanlar var.
O kadar karışıklık varki, o kadar çok varki...

Yahu millet

Hadi bizde 5 Mayıs, yok 6 Mayıs. E hadi 6 Haziran olsun (Kötü bi niyetim yok, böyle tarih güzel akılda dursun diye ..06/06 olsun diye)

Müslümanlar günü yapalım.

Yani habire bişeyler kutlanıyor, mahallede garip kaldık. Kutlayalım yaa bişeyler, sesimiz çıksın, pankart hazırlayalım mesela :)))
Bizde bi tuhafız, 1 Mayısta yokuz, 3 Mayısta yokuz.. Eklemlenmiyorsak bi günümüz olsun hani fena mı ;D

(Hooop balıklama atlayın hadi :))))) :-*
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8