GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ..

• 26 Cevap
  • 21257 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Rahmetli

• *
  • 1056
GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ..
« : 20 Ocak 2012, 12:27:06 ÖS 12 »

Güzel soru.

Başbakan Fransaya resmi bir ziyaret yapsa, o ziyaret esnasında da fransa cumhurbaşkanının, başbakanının yanında ERMENİ SOYKIRIMI YOKTUR, BU BİR YALANDIR dese fransa ne yapacak gerçekten çok merak ediyorum!

Başbakan bunu yapmalı. Bunu yaparsa tadından yenmez!

"suriyedeki muhalefeti örgütlüyoruz" diyor, bu ne kadar ve ne kadar patavatsız bir konuşma böyle?

Başka bir devletin içine bu kadar karışmak, hadi karıştın bi de bunu çıkıp basın önünde açıklamak kimse kusura bakmasın ama ahmaklık değil mi?

O da senin içindeki MUHALEFETİ örgütlerse ne yapacaksın????

Türkler yapmaz yapmasına da, yöneticilerimiz??? Pek emin değilim!

Bir ilginç iddia daha.

Bu dava acaip bir hal almaya başladı, hakim delil yok diyor, savcı delil de var örgüt de var diyor.

Birinin var dediğini diğeri niye görmüyor???

Birileri dalga mı geçiyor?

Eli kanlı hainler yine iş başındalar.

Bu provakatörler her yerden çıkıyorlar, ne güzel yürüyüş yapılıyor, istekler söyleniyor vs.vs. tam ne güzel derken bir grup çıkıyor başlıyorlar etrafa taş yağdırmaya.

Polis müdahele edince de başlıyorlar bağırmaya, yok insan hakları yok vs.vs.

Akşam görüntülerde izledik bankaları taş yağmuruna tutuyorlar, içleri insan dolu, attıkları taş eğer insanın başına felan gelse kesin öldürür, böyle hainlik olmaz. 3 tane zibidi çıkıyor binlerce kişinin emeğini de mahvediyor.

Vicdanlar haykırdı denmiş, Katil Devlet diye bağırmak vicdani mi?

Bence değil.

Mahkemeyi eleştirmek, yanlışı eleştirmek ayrı, devleti tümden katil ilan etmek ayrı ve yanlış diye düşünüyorum.

Ermeniyiz diyebilir vs.vs. ama devlete tümden katil demek doğru değil.

Aynı sözü Yeniçağ gazetesinin manşet yapması da çok ilginç!

Hayırlı olsun diyelim.

Yıllarca bu ülkenin vatandaşına kaporta diye tenekeyi kakalayan tofaşa asla güvenmiyorum.

Yeni bir ARAMA MOTORU hizmete girmiş. Demek isteyenler tıklayabilir:

www.geliyoo.com

Yaradana kurban olayım bi an önce ısınsın, yoksa donacağız!!!

Bu konuda bir belgesel hazırlanmış, internet üzerinden izlemek isteyenler habere tıklayabilir.

Hiç şaşırmadım.

Hayırlı olsun diyelim, kurultay öncesi ile sonrası arasıda chpde değişen bir şey olmaz bence, kılıçdaroğlu yine kazanır diye düşünüyorum.

Bu karanlık olaylar gerçekten tam olarak hakkıyla incelenirse kesin Mehmet Ağar ve 'babası'na kadar uzanır!

Gazeteden ilginç bir tespit, bugün Hrant Dink cinayeti için örgüt diye ısrar edenler (ki doğru) nedense danıştay saldırısı için bu tepkiyi vermemiştiler! Olay alpaslan aslanın üzerine yıkılıp olay kapatılmak isteniyor, hrant için bu tepkiyi verenlerin bu tepki kadar danıştay saldırısı için de vermeleri gerekir.

Referandumun HAYIRcılarının bir söylemi daha çürümek üzere!

Çok güzel bir gelişme.

GÜNÜN EN MÜTHİŞ İDDİASI:

"Menemen'i biz yaptık, Kubilay kurban oldu"

TVNET'te Akşama Doğru programının konuğu olan işadamı Hasan Külünk, Osman Yüksel Serdengeçti'nin kendisine zamanı geldiğinde anlatması için Menemen Hadisesi hakkında bir emanet bıraktığını söyledi.

Bu emanet, yaklaşık 70 yıl önce Hamdullah Suphi Tanrıöver'den Serdengeçti'ye, ondan da Hasan Külünk'e devredilen, zaman ve zemin müsait olduğunda, kamuoyuna açıklanması gereken bir sırdı.

Serdengeçti'nin 1930'ların sonlarında Hamdullah Suphi Tanrıöver'den aldığı sırrı, bir emanet olarak 1973 yılında devraldığını anlatan Hasan Külünk, bu tarihi sırrı şöyle açıkladı:

Osman Yüksel Serdengeçti bana, "Hasan sana bir şey anlatacağım. Bu bir emanettir. Türkiye şartları müsait olduğu zaman sen bunu devredersin" dedi. Bir gün Ankara'da Türk Ocakları'nda bulunduğu sırada Hamdullah Suphi Tanrıöver onu bir kenara çağırır ve gel sana özel bir şey anlatayım der. "Bu Menemen olayı var ya, onu biz yaptık. Kabakçı taifesine (zamanın esrarkeşleri) üç beş kuruş verdik. Bir nümayiş tertipledik. Fakat kontrolden çıktı, zavallı Kubilay kurban oldu. O bizim günahımızdır. Osman bunu sana söylüyorum, münasip bir zamanda, münasip bir yerde neşredersin. Şimdi günü değil."
Bence okunmaya, üzerinde düşünülmeye değer bir haber, bazılarının ezberleri bozulacağı için pek hoşlarına gitmeyecek ama olsun!

GÜNÜN ALÇAKLARI:

GÜNÜN KEM SÖZÜ KENDİNE AİT OLANI:

GÜNÜN GÜZELLİĞİ:

GÜNÜN KARİKATÜRLERİ:

GÜNÜN EN GÜZELİ:

Bursa'da iki bacağının da dizden aşağısı olmayan bir vatandaşın bastonundan destek alarak geldiği cami avlusunda namaz kılması objektiflere yansıdı.

kaynak

Allahım kabul edilmiş namazlar hürmetine bu kuluna kolaylıklar nasip et, bu kulunu  ve bizleri de cennetine kabul eyle aminn...

**

Cumanız hayırlı olsun, Hayırlara vesile olsun. Allah vatanımızı, milletimizi tüm kem gözlerden muhafaza eylesin.

Amin.

ALINTI
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
Ynt: GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ..
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2012, 12:41:57 ÖS 12 »
Abi Allah senden razı olsun. Böyle hergün devam etsen cennete yalınayak gidersin... Çok işime yaradı. Şu haberleri derlemek için bi üşeniyorum sorma ..:)
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2012, 01:17:52 ÖS 13 »
Çok güzel bir derleme,
Müthiş bir habercilik...
Gündemi her boyutta yakalamak diye buna denir...
Ellerine sağlık Rahmetli...
Bilgisayarımda hoparlör olsaydı çok daha güzel olurdu ama akşama kalsın...

*

Çevrimdışı Rahmetli

• *
  • 1056
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2012, 04:01:54 ÖS 16 »
Yaptığımı habercilik alanında -siteye özgü- belki bir yenilik ama itiraf etmeliyim ki, BU BİR Ç/ALINTI... Allah gezerken denk getirdi. Baktım bizim siteye gider mi gider... Yüklendim getirdim... Bu yüklenmeler beni cennete mi götürür yoksa...
Allah bilir..
İyilik su gibidir, içmeyen ölür...

*

Çevrimdışı serender

• *
  • 4811
  • Dosdoğru ol!
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2012, 04:04:20 ÖS 16 »
Abicim ha bi yerden ha on yerden...

Bence Allah cennete alırken yaptığın işe bakacak...

(çok kurcalama cennetluksun deduk daa:) Müminun husniniyeti uzeredu allada):))
'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2012, 05:20:45 ÖS 17 »
bu kadar şeyi buraya eklemek bile insanın yeterince vaktini alır.
ne kadar alıntıda deseniz harika olmuş.
benim için ne kadar yararlı ve güzel oldu bilemezsiniz.teşekkürler ;D

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
  • Selam Hidayete Tabi Olana
    • FECR
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2012, 05:33:40 ÖS 17 »

Güzel bir derleme olmuş ;D

(çok kurcalama cennetluksun deduk daa:) Müminun husniniyeti uzeredu allada):))

:) :) :)
Selam Hidayete Tabi Olanlara

http://kuranneslifecr.blogspot.com

Ve Çankaya mahkemelik oluyor
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2012, 11:17:29 ÖÖ 11 »
Cumhurbaşkanı Gül'ün görev süresini 7 yıl olarak belirleyen yasanın onaylanması sonrası, CHP de Anayasa Mahkemesine dava açmaya karar verdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresini 7 yıl olarak belirleyen yasanın onaylanmasının ardından CHP de Anayasa Mahkemesine dava açmaya karar verdi. CHP’nin hafta başında yapılacak MYK toplantısı sonrası dava için başvuru yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Seçimi kanunu geçen hafta TBMM’de kabul edildi. Muhalefetin karşı olduğu tasarıya AKP’den 234 kabul oyu geldi. AKP 90 fire verdi. Yasaya göre Gül'ün görev süresi 7 yıl oldu. Gül dahil önceki cumhurbaşkanları, da 2. kez aday olamayacak. 2014’de, Cumhurbaşkanını 5 yıllığına halk seçecek. Bir kişi, en fazla iki kez cumhurbaşkanı olabilecek.

İPTAL GELİRSE ORTALIK KARIŞIR

Yasanın kabulü sonrası Cumhurbaşkanı Gül de ‘’CHP herhalde Anayasa mahkemesine gidecektir’’ açıklaması yapmıştı. CHP bu yasa için iptal davası açacak. Anayasa mahkemesinin iptal kararı vermesi durumunda ise işler karışacak. Mahkeme ‘’Yasa ile Anayasa değişmez’’ derse bu kez Meclis’in Anayasa değişikliği yapıp, düzenlemeyi Anayasaya koyması gerekiyor.

Ancak bunun için de AKP’nin oyu yetmiyor ve en az 5 muhalefet milletvekilinin desteğini alması gerekiyor. 330 oy bulunsa dahi bu kez referandum gerekiyor. Düzenleme yapılamazsa top YSK’ya geçecek ve Çankaya’nın kaderine ve seçimin ne zaman yapılacağına, YSK karar verecek.

GAZETEPORT

« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2012, 11:22:01 ÖÖ 11 »
CHP bunu hep yapıyor.Hiç şaşırmadım.
Zaten Cumhurbaşkanı Gül yol göstermiş...
Bakalım ortalık karışacak mı?

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
    • FECR
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2012, 03:28:02 ÖS 15 »
Meclis'te dinî yemin önerisi

ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut'un, Anayasa Komisyonu'na sunduğu teklifte, Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri için isteğe bağlı olarak dini yemin hakkının tanınmasını istemesi, yeni bir tartışma başlattı

Kaynak: GAZETELER

Önder'in bu teklifinin kabul   edildiğini düşünelim:

Yemin o zaman şöyle olur herhalde:
Devletin varlığını ve bağımsızlığını, yurdun ve halkın bölünmez bütünlüğünü, halkın kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ve Atatürk ilkelerine bağlı kalacağıma; halkımın refah ve mutluluğu için çalışacağıma; her yurttaşın insan haklarından ve temel hak ve özgürlüklerden yararlanması ülküsünden ve Anayasaya bağlılıktan ayrılmayacağıma; Vallahi, billahi, tallahi yemin ederim"

Önder başkanının İslamı öğrenmek için Kur'an'ı elif ba'dan başlaması ve tevhid ve şirki baştan öğrenmesi gerekiyor. Yazık ki yazık.......

*

Çevrimdışı sevra

• *
  • 21
"Küresel ısınma"mı,"buzul çağı"mı,hangisi geliyor?
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2012, 07:49:07 ÖS 19 »
 Zaman zaman düşünüyorum:"Acaba bizim medya(gazeteler,televizyonlar,radyolar,vs.)hayatımızı zehir etmek için özel çaba mı gösteriyorlar?"diye...
 Sanki bunlar gazete-televizyon filan değil,düpedüz felaket tellalı...
 Havalar azıcık kurak gitse,manşet hazır:
 "Küresel ısınma dönemine girdik!"
 Azıcık fazla yağmur yağsa:
 "Sel yine can aldı"
 Kar düşse:
 "Mini buzul çağı geliyor."(31 Oca 2012 tarihli Hürriyet'in manşeti)...
 Aynı tarihli Sabah'ın haber başlığı ise bunu aratmayacak cinsten:
 "Sanki Sibirya"...
 Halbuki geçen sene bu zamanlarda hepsi ağız birliği içinde,"Küresel ısınma"dan,
 "sera etkisi"nden söz ediyordu...
 Verdikleri haberlere göre,korkunç bir kuraklığa doğru gidiyorduk.
 Dünya zaman içinde çöle dönüşecekti...
 Eski yağmurları mumla arayacaktık...
 Susuz kalacaktık...
 Buna bağlı olarak dünyada "su savaşları" çıkacaktı.
 Biz "saçmalamayın birader,arada böyle kuraklıklar yaşanır" dedikçe.bizi "bilime  saygısızlık"la suçluyorlardı.
 Güya bilmem nerenin bilim adammları,yılar süren bir araştırma yapmışlar ve sonucu açıklamışlardı:
 "Küresel ısınma..."
 Şimdi ise bilmem nerenin (Bu kez İngiz bilim adamlarınıa referans gösteriyorlar)bilim adamları yıllar süren araştırmanın neticesi olarak doludizgin,"buzul çağı"na doğru ilerlediğimizi söylemişler.
 Dün "Küresel ısınma"...
 Bügün "Buzul çağı"...
 Buyurun,beğenin beğendiğinizi alın.
 Alt tarafı Türkiye'ye kar yağdı yahu!
 Hepsi bu...
 Bu kadar yani...
 Kışın ortasındayız ve bu iklim kuşağında zaman zaman kış ağır geçer.Hatta 1823,1878,1893 ve 1929'da öyle çok kar yağmış,soğuk olmuş ki,Haliç bile donmuştur.
 Meraklılar Haliç'i yürüyerek geçmişler,fotoğraf bile çekmişlerdi.
 Yani ne "buzul çağı", ne "Sibirya"...
 Sadece kış...
 Sadece kar...
 Sadece soğuk.
 Ezrurum'un hemen hemen her yıl yaşadığını yaşıyoruz alt tarafı.
 Belli ki iklim bilimciler,tıpkı bizim deprem bilimciler gibi,gündeme gelip önemsenmek için zaman zaman bazı balonlar patlatıyor,doğal olayları abartıyorlar...
 Gazeteler de okunmak için bunları manşete çekiyor.
 Biz ise telaşa kapılıyoruz.
 Ama çözemediğimiz bir taraf var:"Buzul çağı" mı,"Küresel ısınma" mı?...
 Hangisi?
 Çünkü bunlardan biri varsa,diğeri yoktur...
 Sina Çölü sıcağı ile Sibirya soğuğunu bir arada bulamazsınız.
 Peki,hangisi doğru?
 Bence hiçbiri.Allah,Bediüzzaman'ın "Sefine-i Rabbani"(Allah'ın gemisi)dediği kainatın yöneticisi ve yönlendiricisidir.
 "Neylerse güzel eyler."(Erzurumlu İbrahim Hakkı).
 Ona dayanın ve karın tadını çıkarın!Çoçukluğunuza dönüp kayın,dolu dolu kartopu oynayın,kardan adam yapın... ;)
 Kimsenin hayatı size zehir etmesine de izin vermeyin. :-*

Yavuz BAHADIROĞLU-Vakit Gazetesi

*

Çevrimdışı bbetull

• bbetull
  • *
  • 1591
« Yanıtla #11 : 02 Şubat 2012, 08:15:52 ÖS 20 »
yavuz bahadıroğlu yazısı için teşekkürler sevra ;)
bende ''buzul çağı '' nı duyduğumda nasıl yani diye düşündüm kendi kendime :>D
hakikaten ileriye dönük tahminlerde yanılıyorlar mı yoksa bile isteye mi böyle yönlendiriyorlar bilmiyorum :.)

Ynt: Bu Akşam Ülke TV’deki Programı Kaçırmayın!
« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2012, 11:39:54 ÖÖ 11 »

Bu hafta bir dizi etkinlikle anılacak olan İskilipli Atıf Hoca için bugün Ülke TV’de bir tartışma programı yapılıyor.Ülke TV'de anahaber bültenini sunan Ersoy Dede’nin “Ersoy Dede İle Bugün” adlı haber programının bu akşamki konusu İskilipli Atıf Hoca ve İstiklal Mahkemeleri.

Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay ve Haksöz Dergisi yazarlarından Bahadır Kurbanoğlu’nun katılacağı program 19.00’da başlayacak. Şehadetinin 86. yıldönümünde İskilipli Atıf Hoca ile ilgili çalışmalarını ve İstiklal Mahkemelerinin mahiyetini anlatacak olan konuşmacılar, cumhuriyetin ilk yıllarında yaşanan devasa zulmü gözler önüne serecekler.

Program bugün 19.00’da Ülke TV haber bülteninde…

HAKSÖZ-HABER

*

Çevrimdışı FECR

• *
  • 4700
    • FECR
F.Gülen Ecevit'e Şefaatçi Olacakmış!
« Yanıtla #13 : 04 Şubat 2012, 04:23:11 ÖS 16 »
REHA MUHTAR'ın GÜLEN ile ilgili Yazısından Bir Kesit

Gülen'e telefon açan Bülent Ecevit; "Sağlığınız çok önemli... Sizinle ilgili böyle bir soruşturma olsa haberimiz olurdu... Lütfen tedavinizi aksatmayın ve Amerika'ya gidin..." dedi...

Gülen'in Amerika'ya gitmesinde en etkili nedenlerden biri Ecevit'in telefonuydu..."

Fethullah Gülen 2007 yılında Amerika'da kaldığı evdeki bir öğlen yemeğinde Bülent Ecevit'i şöyle andı:

"Ecevit hayatı boyunca oruç tutmadı... Namaz kılmadı ama inancı sağlamdı...

Sosyal demokrat bir zeminde doğdu ve İsmet İnönü'ye ortanın solu dedirtti...

Okullara çok sahip çıktı...

İşin büyüklüğünü sezmişti...

Önüne bir dosya getirildiğinde elinin tersiyle itti...

Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkanı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..
."

*

Çevrimdışı maxpayna

• *
  • 5150
    • depo
Ynt: F.Gülen Ecevit'e Şefaatçi Olacakmış!
« Yanıtla #14 : 06 Şubat 2012, 12:04:54 ÖS 12 »
REHA MUHTAR'ın GÜLEN ile ilgili Yazısından Bir Kesit

Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkanı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..[/b]."

KAYNAK