İslami Düşünce Platformu

GÜNDEMDEKİLER => Ülkemizden => GÜNDEM => Konuyu başlatan: medine düşleri - 21 Ocak 2015, 11:11:04 ÖÖ 11

Başlık: ABD,Suudi Arabistan ve Katar’ın hain planı
Gönderen: medine düşleri - 21 Ocak 2015, 11:11:04 ÖÖ 11


ABD yönetimi Suriye’de “Ilımlı Muhalefet” olarak isimlendirdiği ABD çıkarlarına hizmet etme eğiliminde olan teröristlere askeri eğitim vermek üzere 1000 asker gönderdiğini ilan etmesinin ardından kısa bir süre geçtikten sonra, terörü desteklemede kendisiyle ortak olan Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelere söz konusu askeri eğitimin ve teröristleri silahlandırmanın yöntemlerini tartışmak üzere heyetlerini göndermeye başladı.
 
 
AFP Haber Ajansı bugün yayınladığı bir raporda ABD’li yetkililer ile Suudi Arabistan ve Katarlı yetkililer arasında süren görüşmelerin Washington’un “Suriye’de Ilımlı Muhalefet” olarak isimlendirdiği teröristlerin silahlandırılması ve eğitilmesi yöntemlerine odaklandığını dile getirdi.
 
 
ABD’nin Suudi Arabistan ve Katar’a gönderdiği heyetlerden birinin başkanlığını üstelenen ABD Senatosu Üyesi John Mccain Suriye’ye karşı provokasyonda hiçbir şekilde sınır tanımayan ve silahlı terör gruplarının en ileri elebaşlarıyla görüşmekten hiçbir şekilde kaçınmayan kişiliği ile uzun bir süre dikkatleri çeken bir isim oldu.
 
 
Bilineceği üzere ABD Dışişleri Bakanlığı Pentagon önceki gün yaptığı açıklamada Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’de bulunan kamplardaki teröristlere askeri eğitim vermek üzere 1000 asker göndereceğini ilan etmiş ve bu çerçevede adı geçen ülkelere ilk heyetlerini göndermişti.
 
 
Tabii ki Pentagon’un bu ilanı ABD’nin teröre askeri destek verdiğini ortaya çıkartan ilk olay olmadı. ABD İstihbarat Birimi CIA’nın uzun yıllardan bu yana teröristlere askeri eğitim verdiği açık ve net bir şekilde bilinmektedir.
 
 
Teröristlere askeri eğitim verme operasyonları Ürdün’de başlamış ve ardından başta Katar olmak üzere diğer ülkelere de yayılmaya devam etti. Ardından Suudi Arabistan yönetimi kendi sınırlarında binlerce teröriste eğitim verecek kamplar kurulması için hazır olduğunu ilan etti.