İslami Düşünce Platformu

GÜNDEMDEKİLER => Dünyadan => SURİYE => Konuyu başlatan: medine düşleri - 11 Eylül 2014, 10:55:40 ÖÖ 10

Başlık: ANDIM MAZİYİ HİCRANLA ANDIM - ALINTI-
Gönderen: medine düşleri - 11 Eylül 2014, 10:55:40 ÖÖ 10
ANDIM MAZİYİ HİCRANLA ANDIM

Maziyi heba ettikleri yetmiyormuş gibi muzariyide rahat bırakmayanları hicranla andım.

Maziyi yine hicranla andım.
Ramazan Kayanları, Davutları,Dumanları,Kerimoğlu, camileri kiliselere ve havralara benzeten şimdide kilise ve havraları yüceltenlerle olan Ali Unalları hüsranla andım. Suriye’ye karşı cephe olan, eskiden mangalda kül bırakmayıpta bizi de ortada bırakan, ağabeylerin kimin adına, ne yapmak istediklerini anlamaya çalıştım. Kendileri hakkında ki iyi niyetimi sorgulamaya başladım. Ehliyetlerini gözden geçirmeye başladım .Heyhat demekten kendimi alamadım 1980 sonrası, şu andaki Arap devrimlerine, taş çıkartacak, İran devrimi olmuştu o zamanlar sizin peşinizden sürüklenerek, bizde hayatımızda, ailemizde, geleneklerimizde devrim yapmıştık. O zamana kadar. Attığımız her adım, aldığımız her karar, ettiğimiz tüm mücadelelerin 28 Şubat’ta sıfırlandığı resetlendiği bir ikinci devrime kadar birileri bizi etkisiz hale getirmiştir. Ama sizin bize sunmuş olduğunuz, İslami düşüncelerimizde, sil baştan oldu.
Bize Cuma namazı,küfür sistemlerinde kılınmaz, dediniz. Bizim bu yüzden akrabalarımızla iş çevremizle aramız bozuldu. Bizi dışladılar.Biz sizin bize sunduğunuz düşüncelerin Kur’an-i olduğunu düşünerek, çevremizle mücadele ettik. Ama daha sonra, 20 sene sonra biz bu düşüncelerimizde hatalıyız, dediniz. Bizi çevremizde dalga geçilir bir duruma düşürdünüz.
– İmamlar belamdır dediniz. Bize imamları tekfir ettirdiniz. İmamları istifa ettirdiniz. 20 sene sonra hata ettik, deyip bize yıllardır savundurduğunuz düşünceye sırt döndünüz. Bizim bu yüzden kavga ettiğimiz insanlar yanımıza kâr kaldı.
– Partiler küfür sisteminin kurumudur dediniz. Muhtara bile oy veren kafir olur dediniz. Bizi toplumla kavga ettirdiniz. Bu yüzden akrabalarla aramız bozuldu. 20 sene bayramları bize zehir ettiniz. Daha sonra pardon dediniz. Anayasa ya evet kampanyaları yaptınız. Bundan dolayı yaptığımız kavgaları da yanımıza kar bıraktınız.
– Takke takmak Yahudi beresidir dediniz, milletle bizi kavga ettirdiniz. 20 sene sonra yine pardon dediniz.
– Tesbih bida’ttır dediniz, bizi anne babamızla çarpıştırdınız. 20 sene sonra radyolarımızda küfrün şeni olan her türlü türküyü dinletip pardon dediniz.
– Mevlüd bida’ttır dediniz, gittiğimiz düğünlerde akrabalarımızla kavga ettirdiniz. Sonra erkek kadın karışık karnaval havasında açık hava eğlenceleri, düzenlettiniz. Mevlüdümüz’ü beğenmeyenler ne hale düştüler dedirterek bizi rezil bir duruma düşürdünüz.
Daha neleri sayayım ki; bizi ailemizle, akrabalarımızla toplumumuzla çarpıştırıp, bitirdiniz.
Yeter diyoruz, bırakın şu Türk milletini, elinizi çekin bizden. Bu kadar istikrarsızlıklarınızdan sonra kalkmış şimdi de Suriye konusunda mı? akıl veriyorsunuz. Verdiğiniz akıllarla burnumuz b…. çıkmadı.
Siz utanmadan hala toplumun önüne çıkıp, bizim aklımıza dirayetimize güvenin mi diyorsunuz. Pes doğrusu , Pes doğrusu. Siz, cemaatimizin önünde duran Zeki Şengözü sattınız. İtirafçılık yasasından faydalanıp, adamı içeri attınız. Keşke itirafçılık halkasını boynuna geçirmeseydin. Pişmanlık yasasından faydalanıp itirafçılık halkasını boynuna geçirmeden önce, bu kişilerin doğuda hangi işlerde kullandıklarını öğrenmiş olsaydın. Hangi itirafçıyı rahat bırakmışlar ki seni de rahat bıraksınlar, bir kötülüğe sürüklemesinler.
Boynumuzda bu halka varken, şimdide kalmış bize sahabelerden bahsediyorsun. Televizyonlarda, fuarlarda Suriye de savaşanların sahabe olduğunu anlatıyorsunuz. Dünkü dediğin ve yaptırdığın, bugün ise tersini emrettiğin aklının dirayetinin tadını tatmamış gafillere yeni bir çıkmaz yol sunuyorsun.
Hizbullahın da Hamasın da itirafçılar güruhuna girerek yücelmesini istiyorsun.
Bırakın artık yön vericiliği. Bizi 20 senede ne hale getirdiniz. Hamas devlet oldu, Hizbullah İsraili perişan eden bir harekete dönüştü. Bizde sizin gibi, itirafçılıkla ağabeylerini tutuklatan sizin gibiler yüzünden hala sürünüyoruz. Hamas, Hizbullah her istediklerini gerçekleştirmişken, bizi başörtüsünde bile çuvallattınız. Sizin oturup ehil olmadığız halde verdiğiniz fetvalarla, bizi çöllerde aç susuz dolaşan biçareler durumuna düşürdünüz.
Siz utanmadan hangi aklınızla övünüp yeni projeler sunuyorsunuz. Size gezdirmeniz için koyun ve inekler bile teslim edilemezken, Hizbullah ve Hamas gibi direniş güçlerinin ne yapması gerektiğini mi soralım. Şimdiye kadar sorduğumuz sorulara aldığımız cevaplar bizler için bir serap oluşturmuşken.
Yok Suriye de zulüm sistemi varmış. Siz ne anlarsınız zulümden. Emperyalistlerin beynelminel planlarının maşası olmak, size ne kazandırır. Bir 20 sene de bizi böyle mi avutacaksınız. Suriye’deki zulümden önce en yakınında ki zulmü gör. Sivas’ta hiç yoktan içeride olanları. Başörtüsünden dolayı, itiraflarınızla perişan ettiğiniz 18 seneye mahkum ettiğiniz ağabeylerinizi düşünüz. Kızını başörtüsünden dolayı okula göndermediği için hapse atılan Antepli Anneyi düşünün. Camide Yahudiler aleyhindeki ayetleri okumanın “dini ayrım olduğu için” suç olduğu ülkeni düşün. On binlerce faili meçhulü düşün. İşten atılan Tekel işçilerini düşün. Seni itirafçılığa mecbur eden, ülkeni düşün. 8 yıllık eğitimi “biz çıkarmadık” diyerek, 12 yıla çıkaranları düşün. 12 yıl boyunca kızının başını açarak senin elinden alacakları düşün. Tabi ki başörtüsü senin için açılarak hal olduysa bunu düşünmeyiniz.başörtüsü senin için teferruatsa da düşünmeyiniz.
Antep’te Hristiyan standına bomba koydu iftirasıyla hala içerde yatanları düşün.
Daha fazla saymamızın tehlikeli olduğu ülkeni düşün.
Dinime tan eyleyen bari Müslüman olsa atasözünü düşünün sayın ağabeylerimiz.
Tencere dibin kara seninki benimkinden kara atasözünü düşün.
Kendi tenceremizi bırakıp, komşunun emperyalistlerin işaretiyle bize gösterdiği tenceresini, mutfağını bırakın.
Bırakın bize yön vermeyi, fetva vermeyi. Anlatın bize İslam’ın namaz,oruç gibi ilmihal bilgilerini.haddini bilmek gibi irfan olmaz. Biz de haddimizi bilelim. Emperyalistlerle mücadele yürek ister, dirayet-feraset ister,cesaret-şecaat ister; pişmanlık yasalarından faydalanarak itirafçılık bunlara terstir. Kendinizi bir muhasebeye çekin. Yeter deyin. Milleti bir sağa bir sola koşturduk. Bir aşağı bir yukarı koşturduk. Tekrar başta buluştuk. “Ayıp ettik” deyin. “Yüzümüz kalmadı” deyin. Asıl bu konuda itiraf edin. Samimiyetinize inanalım. Aksi takdirde samimiyetinize de inancımız kaybolacak.
Haddimizi, seviyemizi, birikim ve kültürümüzü, ilmi dini kariyerimizi bilelim. Daha sonra Müslümanlara yön verelim. İstisnasız Tv’ler de boy gösteren bütün ağabeylerimiz dün ne diyorlardı. Bugün ne diyorlar. Dün haram dediklerine bugün helal, dün farz dediklerinize bugün günah, bidat dediklerinize sünnet demediniz mi? Kendiniz geçmişinizi bir irdeleyiniz. Yeter deyin, bu Türkiyeli Müslümanlara çektirdiğimiz, kuş gibi daldan dala hoplattırdığımız.
Biz böyleyken, dünya emperyalizminin en büyük gücü İsrail’i derbeder eden Hamas’a, Hizbullah’a ve bunların başı olan İran’a utanmadan akıl vermeyelim. Onlar hareketlerini İslam’ın prensiplerinden taviz vermeden büyük bir güce dönüştürdüğü için saygıyla yad edelim. Şimdiye kadar vardır sizin bildiğiniz dedik, size uyduk, zoru görünce veya çıkmaza girince her şeyi resetlediniz. Hareketlerini çıkmaza sokmadan, süper güç İsrail’i dize getirenlerin sağını solunu kırparak, onları da kanatları kırılmış kuş gibi ortada bırakmayalım. Emperyalistlerin elindeki makas olmayalım. Ard arda darbe yiyerek ateş pare olan İsrail’in kucağına, kazanına direnişi atıp, biz Türkiyeli Müslümanlara yaptığınız gibi, onları da perişan etmeyelim. Bırakın biz Müslümanları, rahat düşünelim. Sizin aklınızla düşündük elimize hiç bir şey geçmedi. İsmimiz Dönek oldu. Fikirlerimizle, amellerimizle, küfür ve İslamla olan tüm ilişkilerimizde dönek olduk.
Hamas ve Hizbullah’ı da bizim gibi dönek olmaya zorlamayın. Müslümanların sığınağı olan günümüzün habeş kralını arkadan vuran el olmayın. Suriye’nin dışında İsrail’e komşu olan başka Habeşistanınız var mı? “Benim ülkemde istediğinizi yapın” diyen, günümüz Medine’si olan İran’a ihanet etmeyen bir Habeş Kralınız var mı? Direnişin, Hicretin 4.senesinde götürdükleri tebliğcileri katledecek, İsrail büyük elçilerini kovmamış yeni Hüzeyl kabilelerine ihtiyacı yoktur. Bugünün Hizbullah ve Hamasını dünün Hz.Hubeyb ve Hz. Zeyd’i yapmayın. İsrail büyükelçisini kovmuş, onlarla arkada gizlice tokalaşmamış günümüz direniş öncüleri olan Hz.Caferi’leri Hz.Osman’ları koruyacak Habeş kralına, emperyalistlerle beraber ihanet etmeyiniz.
Siz acaba Uhud da peygamberi terk eden 300 sahabeyi mi örnek alıyorsunuz yoksa korkduğunu söyleyerek kalenin içinde kalan ……..…sahabeyi mi? Sizin tavrınız, kalenin içindeki sahabeye benzediğinizden dolayı ise, sesinizi çıkarıp Müslümanları koruyanlara laf atmayınız. Kendinizi tanıyınız. Yok eğer durumunuz Uhud’dan dönen 300 kişiye benziyorsa, Vay halinize!
Şu an tavrınız kale içindeki sahabeye benzemiyor, yukarıda Türkiye de bizim başımıza getirdiklerinizden dolayı haddinizi bilip utanıp arlanıp, akıl vermekten vazgeçmiş olsaydınız, kale içinde ki sahabeye benzerdiniz. Kale içindeki sahabe haddini, seviyesini bilmiş, ona göre ecrini almıştır. Hali o şekilde iken başka bir havaya girseydi belki o da 300 kişi içinde olabilirdi. Endişem sizin haddinizi bilmeden, 20 senedir bizi avuttuğunuz aklınızı hala geçerli akçe sanmanız.   
www.İSLAM AKTÜEL.COM
Başlık: Ynt: ANDIM MAZİYİ HİCRANLA ANDIM - ALINTI-
Gönderen: medine düşleri - 27 Ocak 2015, 12:03:40 ÖS 12
Bütün medyatik düşünsel kuşatmaya rağmen yazılmış harika bir yazı Allah razı olsun...