Facebook hesabını tamamen silme!

  • 1 Cevap
  • 2660 Görüntüleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı TaLiA

  • *
  • 3019
Facebook hesabını tamamen silme!
« : 15 Mayıs 2011, 12:23:14 ÖS 12 »
Facebook hesabını tamamen silme!
   
Ünlü sosyalleşme (!) aracı facebook'ta hemen hepimizin bir hesabı vardır. Kimimiz saatlerce bu sitede arkadaşlarını arıyor, değişik gruplara üye oluyor, gruplar açıyor. Kimimiz de facebook ‘a pek ısınamadan bu macerasını sonlandırıyor. Ben de bu ikinci gruptandım.

“ben de facebook’tayım oğlum, sen de gelsene,” telkinlere daha fazla dayanamayarak üye olmama rağmen bir türlü ısınamayıp bir daha dönmemiştim bu siteye. Zamanla, bahsettiğimiz ilk grupa mensup bazı insanlar bu sitenin başında saatler geçirmenin faydasızlığını fark ettiklerinden hesap silme ihtiyacı hissettiler.

Ama site yönetimi hesabı tamamen silmeye izin vermiyor sadece hesabı donduruyordu. Zayıf iradeleri olan üyerler de pasif haline getirdikleri üyeliklerini tekrar canlandırabiliyordu.

Kısacası Facebook birkaç ay öncesine kadar hesap silmeye izin vermiyordu. Bilgilerimizi veritabanlarında saklıyorlardı. Ama epey şikâyet almış olacak ki bu davranışlarından vazgeçtiler.

Adım Adım şunları gerçekleştiriniz:


1.Facebook girip e-mail ve şifrenizle girişinizi yapın.


2.Anasayfanızın en alt ve sağ köşesinde Help (türkçe kullanıyorsanız Yardım) linki vardır, onu tıklayınız.


3.Gelen Yardım sayfasında, yardımlar üç gruba ayrılmış durumda. Siz Using Facebook (facebook u kullanmak) gurubu altındaki privacy (gizlilik) linkine tıklayınız:

facebook hesap sil


4.Yine gelen sayfada bir kaç madde var, en sondaki  I want to permanently delete my account (hesabımı kalıcı olarak silmek istiyorum):

sil Seçeneğine tıklayın; hemen altında bir pencere belirecektir: facebook hesap sil


5.Yukarıdaki pencere içindeki yazının en sonundaki here linkine tıklayınız, türkçe kullanıyorsanız aynı yazının en sonunda bura yazıyor.

Gelen pencerede emin misiniz sorusuna Submit i tıklayarak bu konuda ne kadar kararlı olduğunuzu gösteriniz.


6.Submiti tıkladıysanız sizden son kez şifrenizi isteyecek, şifrenizi ve harf doğrulamasını girip Okay a basınız: delete facebookSON Bir NOT:

Bu yaptığınız işlem 2 hafta sonunda gerçekleşecektir. o zamana kadar üyeliğiniz deaktif durumda kalacak, üyeliğinizi aktif etmezseniz 14. gün üyeliğiniz kaldırılacaktır.
 
 
 alıntı

Ynt: Facebook hesabını tamamen silme!
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2011, 06:28:18 ÖS 18 »
Tesekkürler...Donmus vaziyetten en sonunda kurtulabilecegim  insaallah... :-*